Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 88

Wątek: Storchenkinder, gatki (otulacz wełniany)

  1. #21
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ania mania Zobacz posta
    A na nieco ponad 10 kg malucha to już L-kę czy jeszcze M-kę ???
    M
    Mój ma 12 kg i dalej M dobra.

  2. #22
    Chustonoszka Awatar biankaaa
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    68

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ania mania Zobacz posta
    A na nieco ponad 10 kg malucha to już L-kę czy jeszcze M-kę ???
    U nas 10,2 kg i synek nosi M. I jeszcze długo ponosi.

  3. #23
    Chustonoszka Awatar Sylaba
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    144

    Domyślnie

    Mój junior ma ok 11 kg (16 m-cy) i M-ki leżą jak ulał, gumkę w pasie mam nawet ściągniętą, przewiduję, że M-ka do końca pieluszkowania nam posłuży.
    Mama dwóch super chłopaków : Pawełka - raczka (07.1999), Daniuszki - skorpionka (11.2009) i maleństwa, które byłoby rybką (11.2008)

  4. #24
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Alek nadal nosi S chociaż ma 8kg a Zuza już 16 i M nadal dobre. Chyba te gatki rosną razem z dzieckiem |

  5. #25
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    a w jakim mydełku prać szarym? A Biały jeleń też się nadaje?
    Miłosz-11.05.2010

  6. #26
    Chustomanka Awatar kista1
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,491

    Domyślnie

    Ja zakupilam dwie pary jedne własnie się mocza w kuracji lanolinowej i już się nie mogę doczekać kiedy zaczniemy ich używać. Mam tylko pytanie czy ktoś używa do gatek reczniczkow z ikea i jak je skladacie? Myśle o tych 40x60 czy jakoś je może tniecie na mniejsze?bo cały to chyba za grubo trochę? A jeśli tetra to jak skladacie dla dziewczynki, żeby nie było za grubo? Moja to bardzo ruchliwa jest i nie lubi mieć dużo miedzy nozkami.

  7. #27

    Domyślnie

    ja mam jeden, szary i nie bardzo widzę tam tetrę między nogami. Przy leżącym dziecku jeszcze ujdzie ale przy biegającym to nie bardzo. Po pierwsze- założenie. Z ledwością udaje mi się młodemu założyć otulacz z tetrą (trzeba dokładnie ułożyć), który zapina się z przodu. A tu galotki, jak przytrzymać te tetrę? poza tym tetra/ręczniczek dość szybko się jednak przesikuje, wełna nie przemaka co prawda ale nie jest to worek plastikowy, łapie wilogoć. Po trzecie u mojego syna (mamy M, młody waży 10.5) gumka w pasie nie jest dopasowana i zjeżdża, przez to gatki całe lekko zjeżdżają. Jak jest formowanka to ona sama pupy się trzyma, jakby była tetra to by mu wisiała między nogami


  8. #28

    Domyślnie

    aha ja dwa razy lanolinowałam i w moim odczuciu one nadal 'gryzą' nie wiem czy coś ze mną nie tak, wszyscy piszą że są milutkie i nic nie gryzie. a mnie to gryzie kurcze.


  9. #29
    Chustomanka Awatar kista1
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,491

    Domyślnie

    O tetrze myślałam na dzień, żeby często zmieniać i zapiac snapiem. W sumie to te gatki kupiłam tylko zeby mała miała w ciagu dnia i tylko w domu, na noc i na wyjscia mam kieszonki. Myslę jeszcze zeby uszyc sobie kilka takich cienszych formowanek z ręczników np żeby między nogami nie było takiej buły ale żeby się dobrze trzymały na pupie. Póki co moja mała nie chodzi ale jest na etapie raczkowanie i czołgania się i kiedy np założe jej w ciągu dnia wonderoo z dwoma wkładami to strasznie sie denerwuje, te pieluszki toleruje tylko w nocy. czy któras szyła sama formowanki np z recznika i jak one sie sprawdzaja z tym otulaczem?

  10. #30
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Do stocherów formowanka lub prefold spinany na snapi. A najlepsza formowanka. Tetra w gaciach przy ruszającym się dziecku to porażka totalna a jak jeszcze kupka tam wyląduje to juz mała wojna domowa

  11. #31
    Chustomanka Awatar kista1
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,491

    Domyślnie

    Oj przy kupie to lepiej nie mówić

  12. #32
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    567

    Domyślnie

    Ok, to się wypowiem. Mam w domu 2x czerwona M, 1x brązowa (czyt. czarna) L, 1x niebieska L. Każde zachowują się inaczej. M-ki zeszły mi się bardzo przy lanolinowaniu, długość pozostała, straciły na szerokości, przez co zrobiły się sztywniejsze i w efekcie 11 kg już wchodzi na styk:-/ ale trzymały zawsze na mur beton i nawet na noc dawały radę. L czarna rozeszła się na szerokość i skróciła... rozeszła się tak kosmicznie mocno, że i ja bym w nią weszła.... A do tego pękła gumka. Próbowałam je zbiec spowrotem, więc do gara i 3h gotowania (z bulganiem wody), potem zimna/gorąca woda i gumkę trafiło, a im nadal nic.... Niebieskie są najlepsze. Zbiegły się ciut, milutkie i mięciutkie. Dodatkowo M nie rozeszły się w nogawkach a L tak. Dodam, że M miałam starego typu, M nowego. Ogólnie co jedne to inne.... Mam też w domu 3 otulacze wełniane samorobione, mięciutkie itd. ale nie trzymają tak jak storchy. Samoróbki u mnie na dzień tylko, Storchy i na noc dają radę, więc mimo wszystko polecam.

  13. #33
    Chustomanka Awatar jadorota
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Wielkopolska
    Posty
    567

    Domyślnie

    A u mnie pół rodziny się głowi jak to możliwe, ż one nie przemakają W każdym razie podobają mi się bardzo i kupiłam już sobie drugie
    Dorota i trzech muszkieterów '03, '05, '11


  14. #34
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    26

    Domyślnie

    dziewczyny, to jak z tą tetrą, jak Mały zaczyna się ostro ruszać - da radę czy nie? bo ja formowanek mam mało...

  15. #35
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez figa84 Zobacz posta
    Ok, to się wypowiem. Mam w domu 2x czerwona M, 1x brązowa (czyt. czarna) L, 1x niebieska L. Każde zachowują się inaczej. M-ki zeszły mi się bardzo przy lanolinowaniu, długość pozostała, straciły na szerokości, przez co zrobiły się sztywniejsze i w efekcie 11 kg już wchodzi na styk:-/ ale trzymały zawsze na mur beton i nawet na noc dawały radę. L czarna rozeszła się na szerokość i skróciła... rozeszła się tak kosmicznie mocno, że i ja bym w nią weszła.... A do tego pękła gumka. Próbowałam je zbiec spowrotem, więc do gara i 3h gotowania (z bulganiem wody), potem zimna/gorąca woda i gumkę trafiło, a im nadal nic.... Niebieskie są najlepsze. Zbiegły się ciut, milutkie i mięciutkie. Dodatkowo M nie rozeszły się w nogawkach a L tak. Dodam, że M miałam starego typu, M nowego. Ogólnie co jedne to inne.... Mam też w domu 3 otulacze wełniane samorobione, mięciutkie itd. ale nie trzymają tak jak storchy. Samoróbki u mnie na dzień tylko, Storchy i na noc dają radę, więc mimo wszystko polecam.
    dzięki figa, znaczy najlepiej niebieskie...
    a te samoróbki to sama robiłaś? pewnie tak... gdzie mogę znależć jakiś schemat - czy tak z głowy wymyśliłaś? Jeśli masz coś to podeślij linka

  16. #36
    Chustoholiczka Awatar ktosikowa
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    4,209

    Domyślnie

    Dziewczyny, a te gaciory gryza??? przymierzamy sie do szarej S i moim zdaniem troche gryza... chociaz mała nic nie mówi... I co mozna im zrobić, zeby nie gryzły??
    Taka-jestem-ładna(nastolatka...ech...)-1999, Nikt-mnie-nie-rozumie(takoż...)- 2000, Brykacz-nad-brykacze- 2004, Trzeba-to-policzyć- 2006, Królewna(królewny NIE sprzątają)-2011,Tylko-sprawdzam! -2012, Żółwina- 2015


    Dziecko jest jak prąd- ma fazy. Nic dziwnego, że u nas są spięcia... Sieć przeciążona

  17. #37
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    37

    Domyślnie gatki storchenkinder

    Chciałam zapytać, czy do tych gatek dobrze się sprawdzają zwykłe składanki przy dzieciach raczkująco- wstających i czy sprawdziłyby się też wkłady, czy też koniecznie muszą być formowanki żeby nic się nie przesuwało.

  18. #38
    Chustofanka Awatar camee
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    291

    Domyślnie

    wsadzenie skladaka do gatek wymagalo by unieruchomienia na min. 5 sekund co u nas jest niestety niemozliwe Zwirek lezy prosto gora poltorej sekundy wiec niestety nie sprawdzilo sie to u nas. czasami sie udaje,. jednak ze wzgledu na akrobacje jakich musze dokonac po prostu mi sie nie chce i wole wybrac inna opcje...no, ale wiadomo, zawsze zalezy od roznych czynnikow bo na noc gacie+formowanka jest ok



  19. #39
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    37

    Domyślnie

    Dzięki- a wkłady- ktoś próbował? przesuwają się? Bo przy leżącym jest ok, ale nei wiem jak będzie potem

  20. #40
    Chustoholiczka Awatar amst
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    4,830

    Domyślnie

    Ja daję wkłady ale Emila jest na etapie odpieluchowania. Czekam na lecące do mnie storcheny z nappami i wkłady z nappami.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •