Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: bracia Lwie Serce

  1. #1
    Chustoguru Awatar grimma
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    joli bord - warszawa
    Posty
    6,105

    Domyślnie bracia Lwie Serce

    widziałyście?
    osobiscie bardzo lubie wszystkie audiobooki Jungowskiej (kazdą książkę czyta inaczej)
    a i piosenka z tej książki mnie porusza..

    http://soundcloud.com/jungoffska/pio...aci-lwie-serce
    "za każdym razem, kiedy sprawiasz przykrość swojemu dziecku, powinieneś wrzucić do skarbonki dolara na jego przyszłą terapię"

  2. #2
    Chusteryczka Awatar milorzab
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    PodWarszawa
    Posty
    2,567

    Domyślnie

    Piękna jest. Piosenka.
    Audiobooki uwielbiamy. Pippi najbardziej, ale Karlson też jest genialny, Dzieci chyba najmniej.
    O ten pytałam już w bibliotece i pan mi powiedział, że nie kupią, bo obcieli im fundusze na płyty Ale sama kupię. Chyba sobie pod poduszkę włożę.
    Asia, mama Ignacego, Tosi, Dominika, Weroniki i Maksa


  3. #3
    Chustoguru Awatar grimma
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    joli bord - warszawa
    Posty
    6,105

    Domyślnie

    chlopcy lubią też dzieci z bullerbyn
    ale ja chyba pippi najbardziej lubie. chociąz najlepiej się bawię przy Karlssonie.

    chcialabym Ronje - teraz czytam Wojtkowi i chyba skłaniam się do twierdzenia ze Lindgren jest jedną z najgenialniejszych pisarek dla dzieci...
    "za każdym razem, kiedy sprawiasz przykrość swojemu dziecku, powinieneś wrzucić do skarbonki dolara na jego przyszłą terapię"

  4. #4
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grimma Zobacz posta
    i chyba skłaniam się do twierdzenia ze Lindgren jest jedną z najgenialniejszych pisarek dla dzieci...
    a jeszcze nie dotarłyśmy do Braci, Mio i Ronji, póki co zachwyca nas Lotta, Emil, dzieci, Karlson, Pippi.

    I jeszcze w temacie: Pippi Jungowskiej pożyczałyśmy z biblio, bardzo się nam podobała. Podejrzewam, że Mikołaj zadba, żeby Karlsson był pod choinką. karlsson to kochana lindgrenowa postać mojej córki, podejrzewam że dlatego że kawał z niego cholery . Miło będzie jak ktoś za nas go poczyta.
    Ostatnio edytowane przez n2605 ; 22-11-2012 o 21:16
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  5. #5
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    "Bracia" -i ksiażka, i płyta - skierowani są do starszych odbiorców... Dzisiaj zapowiedziałam synkowi, że to będzie nasza następna lektura... Zobaczymy, czy 7 lat to dobry czas - pod względem wieku, bo okoliczności mamy akurat stosowne...

    Jestem bardzo ciekawa interpretacji Jungowskiej. Wszystkie poprzednie mnie zachwyciły (Karlsson najmniej, Pippi najbardziej). Na pewno kupię.
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  6. #6
    Chustoguru Awatar lynette
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,599

    Domyślnie

    A my mamy tylko Karlssona, ale totalnie u nas nie siadło. Chłopaki po pierwszym odcinku orzekły, że więcej nie chcą no i leży i się kurzy. Chyba wolą audiobooki w wykonaniu mamusi.
    Braci Lwie Serce czytaliśmy w te wakacje. Wojtek bardzo to przeżył, bardzo się pododbało. Czytaliśmy po kilka razy dziennie.
    Mikołaj 2001, Wojtek 2004, Adam 2007

  7. #7
    Chusteryczka Awatar matysia
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Jabłonna
    Posty
    2,757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez metis1 Zobacz posta
    "Bracia" -i ksiażka, i płyta - skierowani są do starszych odbiorców...
    Dzisiaj zapowiedziałam synkowi, że to będzie nasza następna lektura... Zobaczymy, czy 7 lat to dobry czas - pod względem wieku, bo okoliczności mamy akurat stosowne...

    Jestem bardzo ciekawa interpretacji Jungowskiej. Wszystkie poprzednie mnie zachwyciły (Karlsson najmniej, Pippi najbardziej). Na pewno kupię.
    tak bracia to lektura 3-4 klasy,dzieci 2.

    Maciek 1987,Marta 1989,Mateusz 1993,Michał 1995, Matylda 2005,(*)2006, Benjamin 2008, Franuś 2010,
    Nikt z nas nie jest ideałem.
    Choruje, mało mnie na forum


  8. #8
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matysia Zobacz posta
    tak bracia to lektura 3-4 klasy,dzieci 2.
    Dzieci spokojnie można serwować 3-4 latkowi. czytałam w "Wychowaniu przez czytanie", że dzieci którym czytamy wchłoną rzeczy ciut skomplikowańsze niż te, które same by przeczytały na tym etapie. Obserwuję moje dziecko i się zgadzam z tą opinią. Wydaje mi się, że Dzieci dla przedszkolaków są idealne
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •