Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Wątek: W czym nosic?

  1. #1
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Leszno Rawicz
    Posty
    2,046

    Domyślnie W czym nosic?

    Jestem posiadaczka Rapalki. Pewnie wiekszosc z Was domysla sie, jaki mam z nia problem... To moja pierwsza chusta, kupilam, bo byla tania
    Ciezko mi sie w nia zamotac, nie mam tyle sily na dociaganie no i wezel wychodzi mi tragicznie luzny.
    Chce kupic inna chuste i tu potrzebuje porady.
    Synek obecnie wazy kolo 6kg, ma 10 tygodni. Co kupic, abym mogla Go w tym nosic jak najdluzej?
    Jeszcze sie zastanawiam, co zrobic z Rapalka. Pociac na nosidlo, czy lepiej oszczedzic biedaczke i sprzedac? A jesli nosidlo, to jakie? Jak duze musi byc dziecko do nosidla?

    Bardzo prosze o porade

  2. #2
    Chusteryczka Awatar matysia
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Jabłonna
    Posty
    2,757

    Domyślnie

    Kurcze ale to wcale nie jest z ła chusta, może problem jest raczej we właściwym zamotaniu i dociągnieciu. A nie w tym czy to Rapalka, czy Natka. każda inna żle dociągnięta ,będzie tak samo kiepska. Dlaczego węzeł lużny? A to jest węzeł płaski? Ten nie ma prawa się luzować?

    Maciek 1987,Marta 1989,Mateusz 1993,Michał 1995, Matylda 2005,(*)2006, Benjamin 2008, Franuś 2010,
    Nikt z nas nie jest ideałem.
    Choruje, mało mnie na forum


  3. #3
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Leszno Rawicz
    Posty
    2,046

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matysia Zobacz posta
    Kurcze ale to wcale nie jest z ła chusta, może problem jest raczej we właściwym zamotaniu i dociągnieciu. A nie w tym czy to Rapalka, czy Natka. każda inna żle dociągnięta ,będzie tak samo kiepska. Dlaczego węzeł lużny? A to jest węzeł płaski? Ten nie ma prawa się luzować?
    Wiążę kangurka i nie mogę dociągnąć góry. Albo główka się odchyla do tyłu, albo mam luzy na "skrzydełkach"... Według opinii na forum Rapalki są ponoć sztywniejsze od innych chust, dlatego pomyślałam, że żeby nosić wygodnie muszę poszukać innej chusty Może ratunkiem dla mnie będzie po prostu spotkanie z doradczynią?
    A węzła płaskiego też nie ogarniam

  4. #4
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    KRAKÓW okolice
    Posty
    3,354

    Domyślnie

    ja powiem szczerze, że patrząc z perspektywy to pewnie gdybym zaczynała od rapalki miałabym problemy.. IMO są sztywne...

  5. #5
    Chustofanka Awatar Sofrel
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    270

    Domyślnie

    Nati - kaszmir ew. merynos- miękka super się wiąże i poniesie - na długo starczy
    Wg E.M.Braun'a i R.D.Davies'a posiadam dar.


  6. #6
    Chusteryczka Awatar matysia
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Jabłonna
    Posty
    2,757

    Domyślnie

    http://www.chustomania.pl/online/chu...zel_plaski_jak do węzła płaskiego i może spróbuj z kieszonka, a nie kangurka, jednak trudniej sie luzuje. I bym popracowała nad chusta, pranie, prasowanie, spanie na niej i inne sposoby na łamanie.

    Maciek 1987,Marta 1989,Mateusz 1993,Michał 1995, Matylda 2005,(*)2006, Benjamin 2008, Franuś 2010,
    Nikt z nas nie jest ideałem.
    Choruje, mało mnie na forum


  7. #7
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Leszno Rawicz
    Posty
    2,046

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matysia Zobacz posta
    http://www.chustomania.pl/online/chu...zel_plaski_jak do węzła płaskiego i może spróbuj z kieszonka, a nie kangurka, jednak trudniej sie luzuje. I bym popracowała nad chusta, pranie, prasowanie, spanie na niej i inne sposoby na łamanie.
    Dziekuje za instrukcje
    Kieszonka jakos mnie gniecie i to wiazanie w pasie mi przeszkadza... Ale probowac bede oczywiscie!
    Chuste kupilam niby uzywana, wiec teoretycznie powinna byc zlamana, ale oczywiscie popracuje jeszcze nad nia

  8. #8
    Chustonoszka Awatar .FK.
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    121

    Domyślnie

    Ja polecam spotkanie z jakąś doświadczoną chustomamą, albo klub kangura albo jakieś inne "szkolenie". Ja się próbowałam motać z filmików, ale na żywo to zupełnie inaczej wygląda, są różne "myki" na dociągnięcie i można szybko i łatwo wyeliminować dużo błędów
    Ewka, mama Jacka (02.06.2011) Tomka (08.01.2013) i Marcina (07.07.2014)

  9. #9
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez agatkan Zobacz posta
    ja powiem szczerze, że patrząc z perspektywy to pewnie gdybym zaczynała od rapalki miałabym problemy.. IMO są sztywne...
    zgodzę się
    u nas rapalka robi za hamak latem, zamotałam raz, też niby używaną, ale ciężko było

    jeśli chcesz czegoś łatwiejszego - może jakiś pasiak didymosa albo storchenwiege (ten drugi koniecznie złamany!). Storcze Ci starczą na długo, w ince niosłam 20kg, dla mnie najbardziej nośna szmata. Pasiaki didymosa bawełniane na krócej starczą, ale za to są bardziej miękkie

    i poczytaj sobie trochę ten dział pod kątem wątków o nośnych chustach i chustach dla początkujących
    2 + 7 (2005-2018)

  10. #10
    Chustonoszka Awatar Szyszunia
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    130

    Domyślnie

    My wiążemy tylko kangurka, dzięku spotkaniu z doradcą. To jest super wiązanie, tylko trudne do ogarnięcia. Myśle, ze jeśli zdecydowanie chcesz nosić to warto się spotkać z doradcą. Przy okazji możesz przetestowac inne chusty i zobaczyć co Ci najbardziej pasuje. IMO Storcheny są mega nośne, chociaż na początku sztywne. Ja te chusty



    „Choćby oczy go nie widziały, a uszy nie słyszały,
    człowiek to człowiek, nieważne jak mały.”
    L. Mills

  11. #11
    Chustonówka Awatar Basia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    28

    Domyślnie

    Chusty Storchenwiege Leo szybko miękną i ładnie się dociągają. Mam pasiaka Storchenwiege (3,6 m.)i Leo (4,6 m.). Pasiak nowy trochę sztywny ale po praniu i po pomęczeniu go ładnie zmiękł. Leo natomiast na forum rownież został wychwalony - dlatego kupiłam go jako drugą chustę - dłuższą (aby wiązać na wszelkie sposoby). Z innymi chustami nie miałam do czynienia - wiażę stosunkowo od niedawna. Kangura nie polubiłam (choć nie porzucam go i nadal ćwiczę), za to kieszonka wychodzi mi wspaniale.
    Ostatnio edytowane przez Basia ; 22-11-2012 o 22:37
    Mama Alicji 07.2007 i Paulinki 06.2012.

  12. #12
    Chusteryczka Awatar mamaLiKa
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    sercem na Ursynowie ;)
    Posty
    1,791

    Domyślnie

    Rapalka, rapalce nie równa. Niektóre są bardzo sztywne, ja trafiłam na allegro na cudnie złamaną. Nosi teraz maluszka w rodzinie i nosząca nie narzeka, choć to jej pierwsza chusta.
    Widocznie ci się trafił gorszy - twardy model.

    A co do rad - to wybór obecnie jest ogromny, najlepiej upoluj na bazarku jakaś złamaną, porządną, starszą chustę - didymosa, storchenwiege, girasola, hoppediza. Trzeba wydać ciut więcej, ale powinny długo posłużyć.



  13. #13
    Chustonówka Awatar Basia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    28

    Domyślnie

    Obecnie na Allegro jest wystawiony Leo Natur Storcha (4,6 m. trochę długa). Kolor też taki sobie... Może ładniejsze są pasiaki...
    Mama Alicji 07.2007 i Paulinki 06.2012.

  14. #14
    Zosia Samosia Awatar JJ
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    9,445

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez amefa Zobacz posta
    Jestem posiadaczka Rapalki. Pewnie wiekszosc z Was domysla sie, jaki mam z nia problem... To moja pierwsza chusta, kupilam, bo byla tania
    Ciezko mi sie w nia zamotac, nie mam tyle sily na dociaganie no i wezel wychodzi mi tragicznie luzny.
    Chce kupic inna chuste i tu potrzebuje porady.
    Synek obecnie wazy kolo 6kg, ma 10 tygodni. Co kupic, abym mogla Go w tym nosic jak najdluzej?
    Jeszcze sie zastanawiam, co zrobic z Rapalka. Pociac na nosidlo, czy lepiej oszczedzic biedaczke i sprzedac? A jesli nosidlo, to jakie? Jak duze musi byc dziecko do nosidla?

    Bardzo prosze o porade
    Rapalke sprzedac , kupic moze Nati z bambusem - bardzo tanie sa
    albo w dziale wymienie/pozycze zaproponowac czasowa zamiane rapalki na co innego zebys mogla wyprobowac chust z domieszka

    z nosidel ja lubilam Tuli i manduce (oba sa z klamrami)
    a jesli chcesz tanie nosidlo i zebys nadal mogla wiazac to zacznij od MT

  15. #15
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Okolice Warszawy
    Posty
    550

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JJ Zobacz posta
    Rapalke sprzedac , kupic moze Nati z bambusem - bardzo tanie sa
    albo w dziale wymienie/pozycze zaproponowac czasowa zamiane rapalki na co innego zebys mogla wyprobowac chust z domieszka

    z nosidel ja lubilam Tuli i manduce (oba sa z klamrami)
    a jesli chcesz tanie nosidlo i zebys nadal mogla wiazac to zacznij od MT
    A nawet MT samemu uszyć jak masz takie możliwości, na forum gdzieś były linki do tutoriala.
    A z nosideł bardzo manducę polecam.
    Ewa, mama Zuzi 21.04.2010 i Tymka 04.05.2013

    http://zglowawchmurach-art-butik.blogspot.com/

  16. #16
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Leszno Rawicz
    Posty
    2,046

    Domyślnie

    Odświeżam swój wątek, bo kilka miesięcy już minęło i problem powrócił.
    Z Rapalką się nie rozstałam. Z każdym kolejnym wiązaniem wydaje mi się lepsza, bardziej złamana, no i nabrałam więcej wprawy w tym motaniu.
    Teraz mam Tulę, Rapalka wisi na bazarku, a ja chcę jeszcze jedną chustę. Rozważam kółkową, lub wiązankę. Chciałabym, zeby byla to chusta raczej na lato, coś innego niż paski. Co polecacie? Szukać bawełny, czy czegoś innego? No i jaki splot?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •