Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17

Wątek: nasza pierwsza kieszonka - prośba o ocenę

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    325

    Domyślnie nasza pierwsza kieszonka - prośba o ocenę

    Kacperek wczoraj skończył 2 tyg, dziś pierwszy raz się zamotaliśmy w kieszonkę, co o tym myślicie??? wiem że z nóżkami jest coś nie halo, zestresowałam się i w końcu jedną schowałam a jedną wyciągnęłam moja Mama robi takie oczy a ja dzielnie podaję argumenty że krzywdy dziecku nie zrobię....
    a oto zdjęcia:


  2. #2
    Chustomanka Awatar Szczuru
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    stolyca ;)
    Posty
    1,024

    Domyślnie

    bardziej pod pupcię chustę..

    EDIT: w sensie prawa połę bardziej,zeby tak ładnie się pupcia odznaczyła.

  3. #3
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    może... może ktoś by Ci pokazał jak zawiązać? bo - nie da się ukryć - jest sporo do poprawki...

  4. #4
    Chustofanka Awatar klincus
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    203

    Domyślnie

    Przede wszystkim mały nie jest prosto i dlatego ma jedną nóżkę schowaną a drugą nie. Na zdjęciu pupa i kręgosłup są przesunięte na lewo. Poza tym poły powinny przechodzić bezpośrednio pod pupcią, a chusta generalnie nie dociągnięta. Trenuj, a najlepiej poradź się jakiejś chustomamy w Twojej okolicy

  5. #5
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    miasto spotkań
    Posty
    875

    Domyślnie

    ekspertem nie jestem, ale przede wszystkim b bym dociągała (chyba ma w kieszeni za dużo 'miejsca' dlatego się powyginał bobolino), a potem.. te boczne poły materiału rozciągnęła na boczki, tak żeby były jakby pod kolankami malucha ( trochę tak jak jest przy tej schowanej nóżce, ale jednak niechże będą na zewnątrz.. )

  6. #6
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    325

    Domyślnie

    dziękuję dziewczyny - jeszcze raz popatrzyłam na te zdjęcia i aż mi głupio jak on biedny krzywo zawiązany w tej chuście znalazłam już tzw. pogotowie chustowe i umówię się na konsultacje, no muszę muszę to opanować, nie dam się
    jeszcze raz dzięki za opinie

  7. #7
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    IzaBK to doskonały adres

  8. #8
    Chustomanka Awatar Aliszia
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    733

    Domyślnie

    Jak już podociągasz i dobrze zawiążesz, to zobaczysz, że jest o wiele wygodniej, bo teraz, to chyba nie bardzo, co?


    Eh, gdzie mój mały kilkutygodniowy kurczaczek? Jej bym już nóżki w chuście nie zmieściła
    Doula. Mama małej Polki, urodzonej16 czerwca 2012.

  9. #9
    Chustonoszka Awatar doka
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    110

    Domyślnie

    Przepraszam że się wtrące i to na dodatek nie na temat - a jaka to chusta? bo bardzo mi sie podoba a znawcą nie jestem

  10. #10
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    325

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez doka Zobacz posta
    Przepraszam że się wtrące i to na dodatek nie na temat - a jaka to chusta? bo bardzo mi sie podoba a znawcą nie jestem
    jest to Nati Brezo z wełną przy tym świetle żarówek jeszcze nie do końca oddane jest jej kolorystyka

  11. #11
    Chustonoszka Awatar doka
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    110

    Domyślnie

    Na stronach nati -brezo jest w fioletowych tonacjach a gdzieś indziej znalazłam że bardziej w różach to są dwa rodzaje czy ja po prostu szukać nie umiem. Pytam bo jestem na etapie poszukiwania chusty a może i skuszę się na dwie...a ta mi się podoba

  12. #12
    Chustomanka Awatar Nyplowa
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    660

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez doka Zobacz posta
    Na stronach nati -brezo jest w fioletowych tonacjach a gdzieś indziej znalazłam że bardziej w różach to są dwa rodzaje czy ja po prostu szukać nie umiem. Pytam bo jestem na etapie poszukiwania chusty a może i skuszę się na dwie...a ta mi się podoba
    z różem jest Nati Lirio

  13. #13
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    325

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez doka Zobacz posta
    Na stronach nati -brezo jest w fioletowych tonacjach a gdzieś indziej znalazłam że bardziej w różach to są dwa rodzaje czy ja po prostu szukać nie umiem. Pytam bo jestem na etapie poszukiwania chusty a może i skuszę się na dwie...a ta mi się podoba
    Nati Brezo jest bardziej w odcieniach fioletu

  14. #14
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    hej, skorzystam z tego wątku, aby podpytać o jedną rzecz.. dziś pierwszy raz zawiązałam kieszonkę na jednym z moich bliźniaków, na razie kwestia dociągania jest dość trudna, dziecko trochę się przekrzywia, aczkolwiek z małego wrzaskuna zamienił się w cichutkiego aniołka(!), co jest absolutnie fantastyczne. Mam jednak jedno pytanie: bliźniaki mają 7 tygodni, jeszcze nie trzymają główki. Czy w związku z tym powinna ona być przyciśnięta do mojej klatki piersiowej czy dziecko może mieć trochę więcej luzu,tak aby mogło się lekko odchylić, ale żeby chusta mimo wszystko trzymała główkę..?

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  15. #15
    Chusteryczka Awatar IzaBK
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Pruszków/Warszawa
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Elayla Zobacz posta
    hej, skorzystam z tego wątku, aby podpytać o jedną rzecz.. dziś pierwszy raz zawiązałam kieszonkę na jednym z moich bliźniaków, na razie kwestia dociągania jest dość trudna, dziecko trochę się przekrzywia, aczkolwiek z małego wrzaskuna zamienił się w cichutkiego aniołka(!), co jest absolutnie fantastyczne. Mam jednak jedno pytanie: bliźniaki mają 7 tygodni, jeszcze nie trzymają główki. Czy w związku z tym powinna ona być przyciśnięta do mojej klatki piersiowej czy dziecko może mieć trochę więcej luzu,tak aby mogło się lekko odchylić, ale żeby chusta mimo wszystko trzymała główkę..?
    jeśli pozostawisz "trochę więcej luzu", to oznacza, że chusta nie podtrzyma ani głowy, ani szyjnego, ani piersiowego odcinka kręgosłupa. Wraz z odchyloną głową dziecka będzie szło asymetryzowanie się jego ciała, oraz Twoje próby korygowania ułożenia dziecka poprzez napinanie mięśni grzbietu i odchylanie się do tyłu i troszkę w bok. Ani dla CIebie, ani dla dziecka nie będzie to zdrowe.

    Mon - jak CI idzie?
    G- X 2009 E- VI 2003 M- XII 1998

    NaturalnaMama.pl - ot, zwykły sklep.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi, Instruktor Shantala: PogotowieChustowe.pl

    konsultacje także poprzez SKYPE

  16. #16
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    acha. dziękuję za odpowiedź. w takim razie zawiążę ciaśniej i wkleję zdjęcie, może jeszcze coś mi doradzicie

    jest jeszcze jedna sprawa.. nie wiem czy to moja nadwrażliwość czy znów coś źle zawiązałam, ale dziecko ciśnie mnie w brzuch, co nie jest komfortowe. Nie jest za mocno zawiązane, bo tak jak pisałam wyżej, dziecko miało luz przy główce

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  17. #17
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    325

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez IzaBK Zobacz posta
    Mon - jak CI idzie?
    zdjęcie z pierwszego postu chciałam wykasować ale pozostawiam dla przykładu jak nie wiązać my się wiążemy średnio 2 razy na dzień (w Kangurku), rzeczywiście od razu zapada w błogi sen, jest więc fajnie choć też mi się zdarzyło czasem że wraz z czasem noszenia główka "zwijała się" (nie wiem czy to prawidłowe określenie) niżej tzn. tak jakby w stronę piersi bardziej była pochylona niż na początku zawiązania, więc od razu jeszcze spytam czy podczas ruchów, chodzenia itp. dziecko zmienia trochę swoją pozycję w chuście czy to kwestia prawidłowego dociągnięcia???

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •