Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 52 z 52

Wątek: Ankieta dla chusto mam

  1. #41
    Chustofanka Awatar JagodowaMama
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    377

    Domyślnie

    Jeszcze się załapałam

  2. #42
    Chustomanka Awatar malabru
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    621

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    imo - nie ma wielkiego wpływu to, czy chustujesz, czy nie... jak chcesz być aktywna fizycznie, to jesteś (a przynajmniej robisz wszsystko co możesz, żeby być), a jak nie, to nie jesteś i tyle. w chuście - ze względów bezpieczeństwa - żadnych sportów się nie uprawia, zatem nie jest ona chyba specjalnie mocnym "argumentem"

    jestem za to skłonna uwierzyć, że czyjaś pomoc w opiece nad dzieckiem ma wpływ na aktywność fizyczną, czy nie

    no, ale ja jestem stara
    Się zgodzę.

    Cytat Zamieszczone przez siudaski Zobacz posta
    zamierzam dowiedzieć się (choć już mam swoje przypuszczenia ale jeszcze nie potwierdzone) na podstawie analizy wyników ankiety które kobiety są bardziej aktywne- te które chustują czy te które nigdy nie chustowały a preferują raczej pchanie wózka. macie jakieś zdanie na ten temat? czy chustowanie jako styl życia ma związek z byciem aktywną fizycznie mamą?
    Znam mamy, które nie chustują a jeżdżą na rolkach z dzieckiem w wózku. To też niezła forma aktywności ruchowej.

    Moim zdaniem wiązanie chustonoszenia z aktywnością jest zbyt dużym uproszczeniem. Żeby móc rzetelnie powiązać chustonoszenie z aktywnością ruchową, trzeba by było sprawdzić, jakie nawyki miały kobiety zanim zaczęły nosić w chuście i potem jeszcze zapytać o to, jak wyglądała ich aktywność ruchowa po zakończeniu chustowania. Dopiero wtedy można by było zaobserwować jakiekolwiek tendencje.

  3. #43
    Chustomanka Awatar Bryk
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    560

    Domyślnie

    poszło choć ja w górnych granicach normy
    Szymiś 25.05.2011 i Elcia 25.03.2014


  4. #44
    Chustoholiczka Awatar Liv
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Wieś zwana Warszawą, zielone Powiśle
    Posty
    4,318

    Domyślnie

    szyt, za stara ale z tego co widzę, wiele nie tracę

    za to dzięki wątkowi zobaczyłam nowego awatara alionowego. aliona
    Mama Zosi (XII.2008), Drobinki [*] i Maksa (V.2012)

    Pochłonęło mnie życie,
    więc w wirtualnym niebycie
    pozostaję do odwołania.



  5. #45
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    W dużej mierze macie rację. Ułożyłam w ten sposób ankietę chcąc skonfrontować wyniki kobiet które chustują z kobietami które tego nie robią. Wydawało mi się, że to może mieć jakiś wpływ na aktywność fizyczną. Nadal chcę sprawdzić czy ma to sens, bo przecież zarówno jedna jak i druga grupa badanych przyjmując że podziałem jest tu chustonoszenie bądź też nie, dostaje te same pytania i nie wnikam jak bardzo była aktywna dana osoba przed urodzeniem dziecka. Zakładam że jeżeli kobieta była aktywna przed rozwiązaniem to teraz też będzie starała się być aktywna a jeżeli nie była to rzadko kiedy zdarza się że po narodzinach maleństwa nagle będzie ćwiczyła 3 razy w tygodniu. Raz ze względu na brak czasu, finansów, z powodu zmęczenia itp które często pojawiają się wraz z dzieckiem a po drugie dlatego że nie miała tego nawyku i potrzeby związanej z regularną aktywnością. Tym się kierowałam układając ankietę choć przyznaję, że mogłaby zawierać odniesienia do przeszłości oraz rozwinięcie wątku samej chusty. Dzięki za uwagi

  6. #46
    Chusteryczka Awatar goshya
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    dolnośląskie
    Posty
    1,818

    Domyślnie

    a ja jeszcze tylko dodam, jeśli w ogóle to cos wniesie do tematu

    ostatnio byłam na aerobiku

    po tym jednym razie stwierdzilam, ze jeszcze na to nie czas bylam wieczorem tak padnieta, ze na nic juz sily nie mialam, drugiego dnia rowniez

    więc : codziennie obowiązki - dzieci-dom itd tak dają w kosc, ze naprawde w moim przypadku aktywnosc fizyczna jest juz szalenstwem

    natomiast przed ciazami cwiczylam
    Mati 2010, Oliwcia 2012, Jula 2014

  7. #47
    Chusteryczka Awatar Fusia
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    kurcze gdyby to było zaraz po urodzeniu Róży to bym się jeszcze nie łapała
    ale się łapię
    Żona Damiana. Matka Róży(28.10.2009), Anieli(1.03.2011) i Łucji13.06.2013
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci

  8. #48
    Chustomanka Awatar gienia
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1,181

    Domyślnie

    Ooo, to ja stara mama jestem

    Pewien związek chusty z aktywnością fizyczną może istnieć. Np. ja zawsze byłam łazikiem-wędrownikiem. Jak nieco oswoiłam się z byciem mamą, to co jakiś czas robiliśmy sobie dłuższe wycieczki piesze tu i tam na bezdroża. A z wózkiem na pewno by się mi to nie udawało. Ale trzeba przyznać, że decyzję o noszeniu podjęłam z innych powodów.
    pszczółka Gucio 12.10, pszczółka Maja 04.13

  9. #49
    Chustomanka Awatar Georgina
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,174

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez malabru Zobacz posta
    Się zgodzę.



    Znam mamy, które nie chustują a jeżdżą na rolkach z dzieckiem w wózku. To też niezła forma aktywności ruchowej.

    Moim zdaniem wiązanie chustonoszenia z aktywnością jest zbyt dużym uproszczeniem. Żeby móc rzetelnie powiązać chustonoszenie z aktywnością ruchową, trzeba by było sprawdzić, jakie nawyki miały kobiety zanim zaczęły nosić w chuście i potem jeszcze zapytać o to, jak wyglądała ich aktywność ruchowa po zakończeniu chustowania. Dopiero wtedy można by było zaobserwować jakiekolwiek tendencje.
    Cytat Zamieszczone przez gienia Zobacz posta
    Ooo, to ja stara mama jestem

    Pewien związek chusty z aktywnością fizyczną może istnieć. Np. ja zawsze byłam łazikiem-wędrownikiem. Jak nieco oswoiłam się z byciem mamą, to co jakiś czas robiliśmy sobie dłuższe wycieczki piesze tu i tam na bezdroża. A z wózkiem na pewno by się mi to nie udawało. Ale trzeba przyznać, że decyzję o noszeniu podjęłam z innych powodów.
    Ja też się już nie łapię na tę ankietę

    Zgadzam się z malabru, że łączenie chustonoszenia ze zwiększoną aktywnością fizyczną to uproszczenie. Dla mnie lżej jest nosić w chuście niż pchać ciężki wózek np. pod górkę, czy wnosić go na III piętro. Wożenie w wózku nie wyklucza jazdy na rolkach czy biegania. Widziałam matki jeżdżące na rolkach i uprawiające jogging z wózkiem.
    Może zależy, jaki rodzaj sportu ktoś uprawiał przed zajściem w ciążę i po ciąży. Np. ja jazdę na rowerze musiałam odłożyć aż moje dziecko urośnie do fotelika rowerowego. Za to wędrowanie(tak jak Ty, gieniu) , chodzenie po górach w chuście jak najbardziej

    Ciekawe, jakie wyniki wyjdą z tej ankiety. Siudaski, poinformujesz nas o rezultatach Twoich badań?





    Bubu 7.9.2010

  10. #50
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    320

    Domyślnie

    też wypełniłam

  11. #51
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    jako matka stara nie wypełniam
    ja też
    Chudzinka- Ufoludek - 2001, Krasnoludek - 2009, Pimpuś -2012

  12. #52
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    45

    Domyślnie

    Wypełniona

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •