Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24

Wątek: Pupulki- kto to szyje? :)

  1. #1
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie Pupulki- kto to szyje? :)

    pojawiły sie w krainie pieluszek http://www.krainapieluszek.pl/index....facturer_id=88
    Ostatnio edytowane przez ewaibartek ; 15-11-2012 o 20:09
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  2. #2
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Obstawiam, że to marka własna Krainy Pieluszek
    P. 2007, D. 2010

  3. #3
    Chustomanka Awatar Roma
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,451

    Domyślnie

    Nie wiem kto szyje, ale lubię ten wkład. To chłonny bambus a bardzo cienki. Podoba mi się
    Justyna.
    Doradca Noszenia w Chuście i Nosidłach Miękkich Akademii Noszenia Dzieci (Kraków, czasem Krosno)
    Adam
    16.10.2009, Blanka 3.11.2011, Emil 6.09.2014

    Świat to lustro. Twój świat zewnętrzny jest dokładnym odbiciem twojego wnętrza

  4. #4
    Chustomanka Awatar gosica502
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    http://www.pupulki.com/index.php/o-nas

    tak że chyba polski producent jakiś nowy

    Roma mam do Ciebie pytanie. Skoro masz ten wkład bambusowy. On jest szyty z jednej warswy bambuska czy z dwóch? A konopne masz?

  5. #5
    Chustofanka Awatar borussia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    296

    Domyślnie

    ale dane adresowe i telefon ten sam co w krainie pieluszek
    Codziennie budzę się piękniejsza, ale dziś to już chyba przesadziłam
    ____________________

    Pierwsza 12.2003
    Druga 09.2010

  6. #6
    Chustofanka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    217

    Domyślnie

    ja mam te wełniane gatki zielone
    i jestem zadowolona
    nie przeciekają
    dopasowane do pupy bardzo fajnie
    a pupulki to marka własna krainy pieluszek
    Małgosia 2010 Maciek2011

  7. #7
    Chustomanka Awatar gosica502
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    Nulka jak z rozmiarówką? Jaki masz rozmiar, mniejszy czy większy? Ile dzieciątko Twoje waży?

    A te kolorki farbują czy nie? Bo dość intensywne są prawda?

  8. #8

    Domyślnie

    A próbował ktoś może tych gatek na noc? Wytrzymują? Bo zamierzam kupić póki jest promocja

  9. #9
    Chustonoszka Awatar Honorata
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Gorzów Wlkp.
    Posty
    104

    Domyślnie

    Mam gatki i wkłady Pupulki od jakiegoś tygodnia i wrażenia są następujące:

    - wkłady fajne, porządne, mam małe bambusowe i duże konopne. Chłonność póki co taka sobie, ale wymagana ilość prań jeszcze nie nastąpiła. Konopne schną bardzo szybko - nie wiem, ale czy to przypadkiem nie znaczy, że mało tych konopi w sobie mają?

    - gatki mam eLki, zielone z pomarańczową lamówką. Lanolinowałam na zimno - nie zafarbowały. Wydają mi się małe: 23 cm w najszerszym miejscu i 20 cm wysokości. Mój synul jest wielki (70 parę cm i 9,5 kg) i jak założę mu muślinową pieluszkę Ecopi złożoną w origami i na to te gatki, to z tyłu nieco wystaje, tzn. ciężko naciągnąć na tyłek. Ale już z formowanką bawełnianą jest git.

    Nie założyłabym tych gatek na noc, bo są raczej cienkie, a mój sika jak smok (wielkie smoczysko). Ale przy pierwszym użyciu wyszło tak, że miał je na sobie ok. 3 godziny i nie przeciekły. Później już tak dobrze nie było, ale być może zbyt słabo zalanolinowałam...


  10. #10
    Chustofanka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    217

    Domyślnie

    wełniak pupulki nie farbuje
    mój mały ma 11 kilo i mam te mniejsze to wszystko byłoby ok jakby były o 2 cm wyższe bo muśliny imse vimse mi ciut wystają
    poza tym wytrzymują około 4-5 godzin
    na noc nie dały rady
    może za słabo z lanoliną powalczyłam
    mam tego wełniaka już od kilku tygodni i jestem zadowolona
    polecam
    Małgosia 2010 Maciek2011

  11. #11
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    799

    Domyślnie

    Ja jestem zadowolona z otulacza, ale fakt - jest dość cienki i na noc nie polecam.
    Natomiast wkłady bambusowe to najgorsze jakie miałam. Postrzępiły się od razu, po pierwszym praniu, przed pierwszym użyciem. Niestety nadają się tylko na szmatę do podłogi. Zaznaczam, że z żadnym innym wkładem tak mi się nie stało. Poza tym okrutnie twarde po praniu. Cienkie i w ogóle jakość wykonania zdecydowanie do poprawy.
    Chciałabym wypróbować wkłady konopne, ale się boję, że będzie podobnie

  12. #12
    Chustonoszka Awatar Podlasianka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    132

    Domyślnie

    Zastanawiają mnie te wkłady. Miękkie, przyjemne, ładnie obszyte, ale bardzo cienkie...Ciekawi mnie ich chłonność.

  13. #13
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Podlasianka Zobacz posta
    Zastanawiają mnie te wkłady. Miękkie, przyjemne, ładnie obszyte, ale bardzo cienkie...Ciekawi mnie ich chłonność.
    Które wkłady - konopne czy bambusowe? Bo jeśli bambusowe, to nie są ładnie obszyte. Mam 6 sztuk i wszystkie postrzępione, nie ma miejsca, z którego nie wychodziłyby nitki. Poza tym twarde jak po wykrochmaleniu. Żaden inny wkład tak mi się nie popsuł, a te po pierwszym praniu praktycznie do wyrzucenia.

  14. #14
    Chustonoszka Awatar Podlasianka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    132

    Domyślnie

    Te bambusowe, które widziałam, były obszyte bardzo ładnie, nie wystawały żadne niteczki, wydawały się być bardzo starannie wykonane. Więc nie wiem, może inna partia??? A chłonność jednych i drugich pytam, bo i bambusowe i konopne są takie cieniutkie, że naprawdę zastanawiam się, jak to z nimi jest. Tym bardziej, że wydaje mi się, że producent ma doświadczenie w pieluszkach i chyba wie, co szyje...

  15. #15
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    799

    Domyślnie

    Ja kupowałam jak tylko pojawiły się na rynku, więc może już coś poprawili (to nowa marka). Przed praniem też wydawały się starannie obszyte
    No ale może faktycznie, takie egzemplarze się trafiły. Chłonność na dzień na kilka sików jest ok.

  16. #16
    Chustomanka Awatar Judyta
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    Ja kupowalam te wklady w listopadzie. Nie postrzępiły się. Z duzych jestem bardzo zadowolona, natomiast przy moim sikaczu to male dodaje po 2 jako dodatkowe

  17. #17
    Chustonoszka Awatar Podlasianka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    132

    Domyślnie

    Tak mi się właśnie wydaje, że te małe to po dwa trzeba pakować. Ale kurde, kupić i liczyć na to, że po praniu się jednak nie postrzępią, to trochę ryzykowna sprawa

  18. #18
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Podlasianka Zobacz posta
    Tak mi się właśnie wydaje, że te małe to po dwa trzeba pakować. Ale kurde, kupić i liczyć na to, że po praniu się jednak nie postrzępią, to trochę ryzykowna sprawa
    Wiesz, te małe to taka ściereczka - w sensie cieniutka jest. Ja dawałam to jako dodatkowy wkład o tetry do otulacza, ale w końcu przestałam używać, bo nie miałam cierpliwości do nitek. Poza tym miałam wrażenie, że ta cienizna niewiele daje.
    Tak czy owak, w naszym przypadku otulacz bardzo się sprawdził, a te wkłady w ogóle.

  19. #19
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Lubię gacie Pupulki - stosuję na dzień, bo są z dość cienkiej dzianiny, ale chwalę je sobie, bo są delikatne i wydają się wygodne.

    Lanolinowałam na gorąco, ale ostrożnie - nie podgrzewałam gara do wrzenia. Pilnowałam, kiedy zaczną puszczać kolor i jest ok.

  20. #20
    Chustonówka Awatar mamaG
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Siedlce
    Posty
    47

    Domyślnie

    Jeśli macie problem z pupulkowymim wkładami bambusowymi, odeślijcie je proszę do producenta. Poprawimy obszycia i odeślemy na własny koszt. Widocznie kilka niedopracowanych egzemplarzy wydostało się poza pracownie. Nie powinno się to zdarzyć, ale się zdarzyło - jedynie możemy za to przeprosić i naprawić powstałe błędy

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •