Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 92

Wątek: recenzje kurtek i osłonek itp do noszenia

Mieszany widok

  1. #1
    Chustofanka Awatar Itula
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    259

    Domyślnie recenzje kurtek i osłonek itp do noszenia

    Pomysł nie mój, ale popieram w 100% by założyć w recenzjach dział o kurtkach do noszenia i innych ubraniach dla dwojga.
    A pomysł jest anasty, która zamieściła świetną recenzję w dziale "jak ubierać?" post 263 - http://chusty.info/forum/showthread....t-lt-lt/page14
    znalazłam jeszcze wątek o kurtkach koala - http://chusty.info/forum/showthread....syjskie-kurtki
    pytanie o lenny lamb - http://chusty.info/forum/showthread....Lamb-Softshell
    Takie recenzje różnych rozwiązań do noszenia, osłonek, golfów, kurtek, polarów - z uwzględnieniem noszenia z przodu/z tyłu, oceną wygody zakładania, przykładowym ubraniem ludziów pod spodem przy przykładowej pogodzie, + subiektywna ocena workowatości/zgrabności i zadowolenia z. Jako zimochustonówka z przyjemnością bym poczytała co wy na to?

  2. #2
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    265

    Domyślnie

    tak, tak, tak
    ja bardzo proszę wersja zima i plecak prosty
    bo jeszcze nic nie kupiłam

  3. #3
    Chusteryczka Awatar miss_kumcia
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    1,799

    Domyślnie

    widzę,że nie ma chętnych do wypowiadania się,więc zacznę sobie,a co!

    na początku miałam zakupioną SK niebieską,wersję lux (kurtka i polar noszona osobno lub razem)- niestety nie trafiona z rozmiarem. M była na mnie jak worek i czułam się w niej bardzo nieatrakcyjnie sama kurtka całkiem fajnie przemyślana, dużo bajerów, dwie wersję kapturków (p/deszczowe i zimowe),ale mało zgrabna. Nie wiem oczywiście jakby się sprawował rozmiar mniejszy.

    teraz nosimy się w LL proycto (?) kurtka zintegrowana z polarem i znacznie mniej bogata w bajery niż SK (choć to oczywiście nie minus,to co najpotrzebniejsze jest). Kupując brałam pod uwagę problem z rozmiarem i zakupiłam S (gdzie z reguły noszę M, 38-40), jest taka w sam raz. Wygląda jak typowa sportowa kurtka,ale można wyjść na ulicę Jest cienka,ale wbrew pozorom bardzo ciepła. Dobrze chroni od wiatru- jak idę to czuję go jedynie po twarzy i nogach. Jak było na dworze 7-10 stopni,miałam na sobie jedynie koszulkę z długim rękawem i było mi za gorąco! Dzisiaj (poszliśmy na spacer był 2 stopnie, wracaliśmy -1) założyłam koszulkę z krótkim i sweter, i było w sam raz. Aleksander spaceruje w takim polarowym pajacu, rajtuzach i grubych butach. Na pewno potrzebne jest coś pod szyję i dla mamy, i dla dziecka,bo jest tam luz. Ale z szalikiem czy kominem polarowym jest ok. Nie wiem jak noszenie z tyłu,bo jeszcze nie miałam okazji. W sumie to naprawdę mogę ją polecić
    Gad 2011

  4. #4
    Chustofanka Awatar Itula
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    259

    Domyślnie Pentelka - polar i osłonka

    miss-kumcia - dobry pomysł żeby podawać też relację rozmiaru kurtki do swojego zwykłego rozmiaru.
    Ja mam polar Pentelki i osłonkę też Pentelki.
    Polar - mam w rozm. L - noszę 40/42 i jest taki na styk, nie obrazilabym się gdyby był ciut luźniejszy. Mam wersję bez kaptura z takim osobnym kominem polarowym i rozpinaną na życzenie. Myślałam że będzie nadawał się do noszenia z tyłu, ale nie jestem w stanie ubrać nas w niego i rozebrać bez pomocy drugiej osoby, ale jak ma się taką pomoc to da się nosić. Z przodu nosiło się bardzo dobrze, wygodnie ubierało i można rozpiąć gdy np wchodzi się do cieplejszego miejsca na chwilę. Ubierałam do ok 10/12st C Alę jak w domu (bodziak długi lub dwa i rajstopki) + czapa getry i skarpetki i na to polar. Ostatnio przy ok 6st Bodziak długi, rajstopki, getry + pajac z cienkiego polaru i na to polar i było dobrze.
    Wygląd ma dobry IMO i zgrabny.
    Osłonka Pentelki - chyba tylko do noszenia z przodu, ma cieniutkie te paski, które się zapina i one się przez to skręcają. Nosiłam przy ok 8st bodziak, rajstopki + pajac polarowy i na to osłonka, a dla mnie rozpięta kurtka i też ok. Ma fajne kieszonki ocieplające nóżki dziecka.
    Podsumowując oba rozwiązania
    - bardziej do noszenia z przodu,
    - pogoda sucha min 3-5st IMO (myslałam o dokupieniu oslonki przeciwdeszczowej infanta, ale to też tylko do przodu)
    - wygląd zgrabny
    - cena przystępna

  5. #5
    Chusteryczka Awatar miss_kumcia
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    1,799

    Domyślnie

    A widzisz zapomnialam o oslonkach i polarach

    Na poczatku mialam polar Pentelki,taki z kapturem dla mnie,wiec jedynie do noszenia z przodu. Fajny byl zamek,ktory bardzo przydawal sie w autobusach co by sobie klimatyzacje zrobic niestety mial zamek tylko do polowy,teraz te nowsze modele maja rozpinane na calosci,wiec pewnie lepsze w uzytkowaniu. Rozmiar potrzebowalam M i byl w sam raz,dosc zgrabny i wygodny.

    Zamienilam na polar Gabi (rozmiarowo wieksze,mam S i jest w sam raz). Jest cieplutki i mozna zakladac go rowniez na tyl,bo nie ma kaptura dla mni jedynie taki sciagacz przy szyi. Szkoda tylko,ze nie ma jakies bocznego zamka co by w autobusie moc sie troche porozpinac.

    Oslonke mialam Pentelki (moj pierwszy zakup) bardzo milutki mis w srodku,ciepla,latwa do zakladania (choc nie wiem jak na tyl),dosc uniwersalna,bo wiekszy maz tez nosil

    W rozliczeniu za kurtke dostalam oslonke Hopka,z ktorej jestem bardzo zodowolona. Jest ciepla,ma kangurke na moje rece. Brakuje mi jedynie kaptura dopinanego dla mnie. Nie nosilam jej jeszcze na tyl,ale pewnie sie da.

    A komin polarowe od Pentelki,ktory zakupilam sobie do polaru nosze do tej pory
    Gad 2011

  6. #6
    Chusteryczka Awatar ema
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Bory Tucholskie
    Posty
    1,747

    Domyślnie

    Nosimy się w czerwonej estreno LL rozm standard. Zakup wypróbowany z przodu i na plecach. Noszę rozmiar S/M ze wskazaniem na S. Kurtka jest lekko obszerna, ale jak ją ściągniemy to ujdzie. Z przodu całkiem ok, choć irytuje mnie spora ilość materiału pod brodą małej (ją chyba bardziej ). Córa odchyla czasem główkę do tyłu i chwilę trwa zanim znajdzie sobie miejsce. Przy noszeniu na plecach przeszkadza mi, że potrzebuję pomocy przy zakładaniu, ale może to po prostu brak wprawy jeszcze No i patka zasłaniająca zamek nie odnajduje jakoś swojego miejsca To dość ciepłe wdzianko. Ubrana w zwykły top z długim rękawem i opatulona małym chuściochem byłam dziś na spacerze w temp. ok 6 stopni. Maluch miał na sobie rajstopki, grube frotowe skarpetki, getry, body z długim rękawem i welurową bluzę dresową. Golfik dla dwojga jak najbardziej się nam przydaje Szału nie ma, ale nosić można. Postawiłabym 4
    Pawel 2006 Milia 2011 Mikolaj 2013

  7. #7
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,794

    Domyślnie

    polarowa kamizelka suses kinder - mam taką kamizelkę od dłuższego czasu (z bazarku, ale prawie nówka do mnie trafiła), choć nie noszona b. intensywnie. Bardzo przemyślny krój, bez dziecka wygląda po prostu jak zgrabna kamizelka, długa, więc nery nie marzną, potem można suwaki porozpinać i schować pod spód dziecko. Wszystko byłoby świetnie, ale jakiś melepeta zrobił duży wysiłek umysłowy i zapewne czasowy przy projektowaniu, ale dał potem najtańsze składniki - polar, który niemiłosiernie się kudłaci, w pierwszym tygodniu chyba połamały się suwadła od suwaków, a wczoraj resztki suwadła się oderwały i nie mogłam dziecka wyciągnąć w przychodni, gdzie akurat mieliśmy wizytę, bo suwak ma zabezpieczenie przed zbyt łatwym otwieraniem i tylko podważony się odsuwa (chyba nie umiem tego jaśniej opisać ) - lekarka biegała i szukała spinacza, żeby nas oswobodzić z kamizelki...

    Spory zawód, ta kamizelka, jestem zdegustowana jakością - zwłaszcza, że jak kupowałam to była ta super-duper najfajowsiejsza i naj naj firma kurtkowo-osłonkowa. Kurtka MaM, którą dostałam nieco wcześniej, nie aż tak zgrabna (mimo, że eSka, a ja normalnie eMkowa, za szeroka w barach, za długie rękawy, a przy tym nie przesadnie długa - chyba że akurat na mnie średnio się układa), ale jakościowo bez porównania lepsza. Nosiłam w niej do ok -7 czy zimniej i było nam obojgu ciepło, jeszcze się zgrzać potrafiliśmy, choć z pozoru wydaje się lekka - przy czym pewno bez dziecio-grzałki aż tak ciepła by nie była.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  8. #8
    yena
    Guest

    Domyślnie

    bylabym wdzieczna za opinie na temat MaM Babywearing Tunic http://www.mamdesign.net/carrying/clothes/mamtunic.html (chcialabym welne)
    oraz MamaJacket http://wrapyourbaby.com/mamajacket.html
    mial ktos moze albo widzial na wlasne oczy?

  9. #9
    Chustomanka Awatar pestka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    675

    Domyślnie

    od 2dni mam kurtkę LL Proyecto i ogólnie jest ciepła i fajnie skrojona z małymi mankamentami ale po kurtce za prawie 5stówek spodziewałabym się jednak więcej

    minusy:
    -materiał wierzchni szeleści i nie jest zbyt przyjemny w dotyku
    -płytkie kieszenie -ręce sie nie mieszczą a telefon wypada
    -górna część panelu przedniego powinna być węższa, bo mimo mocnego ściągnięcia i tak są luzy przy szyjce/ramionach dziecka, albo ten kołnierz który zostaje po odpięciu kapturka powinien być wyższy
    -zawleczki ściągające, ta górna przy kołnierzu mogłaby być od środka z boku, a tak umieszczona centralnie na zewnątrz łaskocze dziecko po twarzy
    -zawleczka przy panelu tylnym -jeszcze na plecach nie nosiłam ale wydaje mi się, że do niej nie dosięgnę mając dziecko na plecach
    -rękawy przy pachach są dosyć wąskie
    -suwakom przydałaby się listwa ocieplająca

    plusy:
    -krój prosty, nie workowaty
    -możliwość ściągnięcia w dolnej części paneli
    -łatwo się zakłada
    -mimo luzów przy szyjce/ramionach dziecka dekolt noszącego chroni dobrze
    -dolna część rękawów fajnie rozwiązana, bo jest i ściągacz i taki mankiet dopasowujący się do długości rąk
    -no i mimo minusów jest jednak najtańszą kurtką na rynku
    lipcowe: 2009 i 2013

  10. #10
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    Od kilku dni nosimy sie w kurtce Pentelki. Ma troche niedociagniec, ale w sumie daje rade

    + najtansza z dostepnych na rynku kurtek do noszenia
    + ladny material zewnetrzny, mily w dotyku, matowy
    + wygodna
    + fajne zestawienie kolorystyczne granatu z limonka
    + nie jest workowata ani z dopietym panelem, ani sama
    + blyslawiczna wysylka

    - brak sciagacza przy rekawach (jego brak na dole mi nie przeszkadza)
    - brak suwakow przy kieszeniach
    - brak kaptura dla dziecka
    - material wewnetrzny taki poliester zwykly
    - troche dziwna rozmiarowka - mam rozmiar 36, tylko duzy biust, figura wazon; S-ka byla na mnie nie tylko za mala w biuscie (co by bylo zrozumiale), ale ogolnie jakos byla mala, na cienki sweter ledwo sie zapielam


    Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

  11. #11
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,142

    Domyślnie

    mist: masz wersję przód- tył czy tylko przód?
    H. 2013, M. 2015, P. 2016, J. 2019

  12. #12
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    Tylko przod. Wersji tyl sie balam, bo gdzies tutaj przeczytalam, ze suwaki powinny jednak byc na troche innej wysokosci, zeby moc wygodnie nosic...

    Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

  13. #13

    Domyślnie

    Ja z racji swojego dużego rozmiaru nie mogłam znaleźć gotowej kurtki, więc uszyłam u krawcowej, z kapturkiem dla dziecka.

  14. #14

    Domyślnie

    O! A pokaż zdjęcie Ja też mam samoróbkę. Tata mi uszył

  15. #15
    Chustomanka Awatar Nima
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    częstochowa
    Posty
    703

    Domyślnie

    Zebym się nie musiała powtarzać to w tym wątku w poście 194 są moje zdjęcia i kilka słów o kurteczce ze sklepu Twiga. Wersja przód tył. Ja jestem zachwycona a kilka stron wcześniej też popisałam jak zamawiałam i jak szyją i różne tego typu informacje dla zainteresowanych

    http://www.chusty.info/forum/showthr...=1#post2644961
    Żona i Mąż - 01.10.2011 = Nina - 04.01.2013

    Moja druga miłość -- Salsa -- jeszcze kiedyś do ciebie wrócę

    Czasem sprawdzam forum w TV i ciężko mi wtedy odpisać, uprasza się o wyrozumiałość

  16. #16
    Chustomanka Awatar Falka
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    548

    Domyślnie

    Moja H kilka dni temu wyciągnęła naszą Koalę i kazała się zamotać i wynieść na dwór. Co było robić, posłusznie poszłam z ponad dwuletnią panną na spacer w Koali.
    No i przypomniałam sobie, że kocham tę kurtkę. Szkoda, że jednostronna, ale w moim przypadku to nie bardzo miała znaczenie, bo teraz to i tak już pod kurtką jej na spacer często nie nosiłabym. Ubiegłą zimę przenosiłam całą.
    Kurtka jest świetna. Wygodna, bardzo ciepła. Można nosić bez dziecka - ja jej używałam w czasie dużych mrozów bo ciepła jest nieprawdopodobnie.
    Gałganka 31.10.2011

  17. #17
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    586

    Domyślnie

    Ja właśnie zakupiłam peekaru softshell. Całkiem niezła ta kurtka muszę przyznać. Mam 168 cm wzrostu i ok.57kg żywej wagi i S-ka pasuje jak ulał. Na długość to tak do połowy tyłka mniej więcej wychodzi, no i może jedynie rękawy mogłyby być ciut dłuższe. Kurteczka bardzo ciepła, przy temp. powyżej zera, to zakładamy tylko body z długim rękawem, rajstopy i skarpeciochy wełniane i jest ciepło, gorąco wręcz, przy ujemnej zakładałam dodatokowo spodenki. Na razie noszę tylko z przodu i zakłada się bardzo prosto, chociaż dopinanie guzików przy szyi bywa trochę irytujące i ja dodatkowo ubieram sobie jeszcze apaszkę, żeby mi nic szczelinami nie wiało. Kurteczka sprawdziła się też przy wietrznej pogodzie, wtedy nie zapinałam guzików i z kołnierza zrobiłam taką "osłonkę" przy głowce dziecka. Kurtka ma też mozliwość noszenia na plecach, ale jeszcze nie testowałam. Cóż jeszcze mogę powiedzieć.... Są ściągacze przy rękawach i na dole. Największy plus dla kurtki, za to, że bardzo zgrabnie się w niej wyglada. ;D A minus: brak kapturka dla dziecka.
    Jesienne dziewczyny: Franka 16.09.2013. i Jagienka 08.11.2015.
    Jesienny Jeremi 08.09.2018.

  18. #18

    Domyślnie

    Będąc w ciąży i planując noszenie zakupiłam płaszczyk softshell Liliputi. Jest absolutnie obłędny.
    Ma panel do noszenia do wpinania z tyłu lub z przodu, panel ma regulację szerokości w trzech miejscach, więc idealnie dopasować go można najpierw do rosnącego brzuszka, a potem do dziecka.
    Wiele małych udogodnień, np ocieplane mankiety zahaczane o kciuk, zapinane kieszenie, kieszeń wewnętrzna, odpinany kaptur (np gdy nas deszcz złapał, to przepięłam kaptur do przodu i córka go nad sobą miała).
    Na razie przetrenowałam w nim chodzenie w ciąży, z dzieckiem z przodu i bez 'bagażu' - ma świetny kobiecy kształt, wzięcie w talii.
    Minusy dwa - cena i polar wewnątrz. U mnie się nieco mechaci. Ale zalety są powalające. Bardzo polecam.

    Tu strona producenta i filmik https://www.youtube.com/watch?v=4bMmdNXCk_k

  19. #19
    Chustomanka Awatar Kabanos
    Dołączył
    Dec 2014
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,466

    Domyślnie

    A ja podpytam o rozmiar. Szukam czegoś w rozmiarze S (nie S/M). Ktoś coś poleci?
    Mania 09.2014 Ala 10.2017

  20. #20

    Domyślnie

    Softshell LennyLamb, najmniejszy rozmiar (właśnie chyba S). Bałam się, że będzie za duży, a jest w sam raz, noszę 34/36 (chwilowo bardziej 34).





Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •