Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 92

Wątek: recenzje kurtek i osłonek itp do noszenia

  1. #61
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    562

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez katsos Zobacz posta
    Pytanie do posiadaczek kurtki Suses Kinder - czy jest ciepła? Na stronie doczytałam, że starcza do - 25, czy potwierdzacie? I jak ubierałyście siebie i dziecko pod kurtkę przy minusowych temperaturach?
    ja dopiero od kilku tygodni mam kurtkę, ale wg mnie jest super
    jest "normalna" przeciwdeszczówka i do tego osobno gruby polar na długi rękaw , wg mnie jeśli jeszcze pod polar założy się tshirt i długi rękaw to śmiało można na mróz ruszać i do srogi

  2. #62

    Domyślnie

    Ja miałam suses kinder i owszem, jest bardzo ciepła, mnie wystarczała bluzka z długim ew, cienki sweterek, młody tylko długi rękaw i długie getry, cieplejsze skarpety. Natomiast mnie się ta kurtka nie podobała z innego powodu, dla mnie była jakaś niewymiarowa, strasznie szeroka, a jednak za krótka (wolę w zimie dłuższe kurtki) i za krótkie rękawy. Plus jednak nie lubię kurtek z wypinanym polarem.

  3. #63
    Chustomanka Awatar Nadarienne
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    560

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lati Zobacz posta
    hop
    łczyński ktoś sie zdecydował na pentelkę? Bo by mi sie przydala recenzja
    Mam pentelkową kurtkę drugi sezon (zakupiłam używaną na bazarku) i ogólnie jestem zadowolona.
    Minusy:
    - trochę krótkie rękawy (mam 167 wzrostu, ~62 kg, kurtka rozmiar M) i bez ściągaczy - trochę zawiewa chłodem, jeśli nie mam pod spodem bluzki z długim rękawem, choć w zimie rękawiczki załatwiają problem;
    - ogólnie krótka (taki krój, dla mnie minus, bom nawykła do płaszczyków);
    - po wpięciu panela do noszenia dosyć szeroka - niestety brak regulacji wielkości panela, musi być taki, by zmieściło się starsze dziecko;
    - płytkie kieszenie.
    Plusy:
    + cieplutka;
    + bezdzieciowo ładnie leży, nadaje się do noszenia jako normalna kurtka;
    + fajnie zapina się pod szyją, nosiłam bez szalika (poza mega mrozami);
    + kaptur można odpiąć;
    + przystępna cena.
    Maria 17.01.2010, Aleksandra 4.01.2013

  4. #64

    Domyślnie

    holender, niedobrze, że krótka, bo myślałam, że pentelkową nabędę...
    swoją drogą patrzyłam i wystawione są też do noszenia z tyłu, do tej pory były tylko do noszenia przodem

  5. #65
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,730

    Domyślnie

    Tez myślę nad ta kurtką od Pentelki tylko krótka, a nie lubie miec pupy na wierzchu
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  6. #66
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    Nadarienne, a czy ta M to jest typowe 38? Czy kurtka faktycznie jest aż tak krótka - na zdjęciach pentelkowych wygląda jednak na sięgającą lekko za pupę?

  7. #67
    Chustofanka Awatar Weraho
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    329

    Domyślnie

    pentelka jest krótka, przynajminiej dla mnie dł. do polowy pupy kwalifikuje sie jako krótka.

    Czy ktos mógłby sie wypowiedziec czy LL z zintegrowanym polarem jest ciepła. Na duzy mróz sie nadaje?
    Mama Marysi, Zosi i Michałka

  8. #68
    Chustomanka Awatar Nadarienne
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    560

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mist Zobacz posta
    Nadarienne, a czy ta M to jest typowe 38? Czy kurtka faktycznie jest aż tak krótka - na zdjęciach pentelkowych wygląda jednak na sięgającą lekko za pupę?
    U mnie akurat zakrywa pupę - fakt, powinnam doprecyzować, bo dla mnie to jest krótka (nie przepadam, gdy wieje mi po udach, choć nawet się przyzwyczaiłam). Wzrostu mam 167, ubrania noszę 38-40 ze wskazaniem bardziej na 40. Więc bym powiedziała, że pentelkowej M bliżej do 40.
    Maria 17.01.2010, Aleksandra 4.01.2013

  9. #69
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    Dzięki, dobrze że zapytałam, bo w takim razie jednak muszę celować w 36. I muszę też zastanowić się, czy brać taką rozpinaną z tyłu, widziałam że się pojawiły na allegro, wtedy miałabym od razu jak znalazł również na przyszły rok. Tylko czy to wygodne jest? Może pojawią się jeszcze jakieś najświeższe opinie użytkowniczek

  10. #70
    Chustomanka Awatar onka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    543

    Domyślnie

    Ja mam pytanie o grubość polaru od LL. Czy on da radę na lekkie mrozy? Mam polar od pentelki i od gabi i oba dość cienkie (Gabi dodatkowo już mocno sprany), więc nie wiem na jak długo mi wystarczą. Czytam tu opinie, że gabi ma jeszcze grubsza wersję, ale to pewnie już biały kruk nie do dostania Zastanawiam się więc nad LL, bo nie chciałabym wydać majątku na polar.

  11. #71
    Chustomanka Awatar dagape
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    885

    Domyślnie

    onka, ja w polarze Lennylamb nosiłam ostatnio przy -1. Spokojnie dawałyśmy radę. Pod spodem miałam tylko cieniutki sweterek.

  12. #72
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4

    Domyślnie

    ja podobnie polarek daje radę w malutkie mrozy

  13. #73
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    polarowa kamizelka suses kinder - mam taką kamizelkę od dłuższego czasu (z bazarku, ale prawie nówka do mnie trafiła), choć nie noszona b. intensywnie. Bardzo przemyślny krój, bez dziecka wygląda po prostu jak zgrabna kamizelka, długa, więc nery nie marzną, potem można suwaki porozpinać i schować pod spód dziecko. Wszystko byłoby świetnie, ale jakiś melepeta zrobił duży wysiłek umysłowy i zapewne czasowy przy projektowaniu, ale dał potem najtańsze składniki - polar, który niemiłosiernie się kudłaci, w pierwszym tygodniu chyba połamały się suwadła od suwaków, a wczoraj resztki suwadła się oderwały i nie mogłam dziecka wyciągnąć w przychodni, gdzie akurat mieliśmy wizytę, bo suwak ma zabezpieczenie przed zbyt łatwym otwieraniem i tylko podważony się odsuwa (chyba nie umiem tego jaśniej opisać ) - lekarka biegała i szukała spinacza, żeby nas oswobodzić z kamizelki...

    Spory zawód, ta kamizelka, jestem zdegustowana jakością - zwłaszcza, że jak kupowałam to była ta super-duper najfajowsiejsza i naj naj firma kurtkowo-osłonkowa. Kurtka MaM, którą dostałam nieco wcześniej, nie aż tak zgrabna (mimo, że eSka, a ja normalnie eMkowa, za szeroka w barach, za długie rękawy, a przy tym nie przesadnie długa - chyba że akurat na mnie średnio się układa), ale jakościowo bez porównania lepsza. Nosiłam w niej do ok -7 czy zimniej i było nam obojgu ciepło, jeszcze się zgrzać potrafiliśmy, choć z pozoru wydaje się lekka - przy czym pewno bez dziecio-grzałki aż tak ciepła by nie była.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  14. #74
    yena
    Guest

    Domyślnie

    bylabym wdzieczna za opinie na temat MaM Babywearing Tunic http://www.mamdesign.net/carrying/clothes/mamtunic.html (chcialabym welne)
    oraz MamaJacket http://wrapyourbaby.com/mamajacket.html
    mial ktos moze albo widzial na wlasne oczy?

  15. #75
    Chustomanka Awatar pestka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    675

    Domyślnie

    od 2dni mam kurtkę LL Proyecto i ogólnie jest ciepła i fajnie skrojona z małymi mankamentami ale po kurtce za prawie 5stówek spodziewałabym się jednak więcej

    minusy:
    -materiał wierzchni szeleści i nie jest zbyt przyjemny w dotyku
    -płytkie kieszenie -ręce sie nie mieszczą a telefon wypada
    -górna część panelu przedniego powinna być węższa, bo mimo mocnego ściągnięcia i tak są luzy przy szyjce/ramionach dziecka, albo ten kołnierz który zostaje po odpięciu kapturka powinien być wyższy
    -zawleczki ściągające, ta górna przy kołnierzu mogłaby być od środka z boku, a tak umieszczona centralnie na zewnątrz łaskocze dziecko po twarzy
    -zawleczka przy panelu tylnym -jeszcze na plecach nie nosiłam ale wydaje mi się, że do niej nie dosięgnę mając dziecko na plecach
    -rękawy przy pachach są dosyć wąskie
    -suwakom przydałaby się listwa ocieplająca

    plusy:
    -krój prosty, nie workowaty
    -możliwość ściągnięcia w dolnej części paneli
    -łatwo się zakłada
    -mimo luzów przy szyjce/ramionach dziecka dekolt noszącego chroni dobrze
    -dolna część rękawów fajnie rozwiązana, bo jest i ściągacz i taki mankiet dopasowujący się do długości rąk
    -no i mimo minusów jest jednak najtańszą kurtką na rynku
    lipcowe: 2009 i 2013

  16. #76
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    Od kilku dni nosimy sie w kurtce Pentelki. Ma troche niedociagniec, ale w sumie daje rade

    + najtansza z dostepnych na rynku kurtek do noszenia
    + ladny material zewnetrzny, mily w dotyku, matowy
    + wygodna
    + fajne zestawienie kolorystyczne granatu z limonka
    + nie jest workowata ani z dopietym panelem, ani sama
    + blyslawiczna wysylka

    - brak sciagacza przy rekawach (jego brak na dole mi nie przeszkadza)
    - brak suwakow przy kieszeniach
    - brak kaptura dla dziecka
    - material wewnetrzny taki poliester zwykly
    - troche dziwna rozmiarowka - mam rozmiar 36, tylko duzy biust, figura wazon; S-ka byla na mnie nie tylko za mala w biuscie (co by bylo zrozumiale), ale ogolnie jakos byla mala, na cienki sweter ledwo sie zapielam


    Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

  17. #77
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,142

    Domyślnie

    mist: masz wersję przód- tył czy tylko przód?
    H. 2013, M. 2015, P. 2016, J. 2019

  18. #78
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    Tylko przod. Wersji tyl sie balam, bo gdzies tutaj przeczytalam, ze suwaki powinny jednak byc na troche innej wysokosci, zeby moc wygodnie nosic...

    Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

  19. #79

    Domyślnie

    Ja z racji swojego dużego rozmiaru nie mogłam znaleźć gotowej kurtki, więc uszyłam u krawcowej, z kapturkiem dla dziecka.

  20. #80

    Domyślnie

    O! A pokaż zdjęcie Ja też mam samoróbkę. Tata mi uszył

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •