Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18

Wątek: Lollipop, bambusowa formowanka

  1. #1
    Chustofanka Awatar borussia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    296

    Domyślnie Lollipop, bambusowa formowanka

    Pytanie jak w temacie
    Ktoś używa?
    Czy one są takie same jak bambusowe formowanki Little Lamb?
    Bo wyglądają praktycznie identycznie
    Ostatnio edytowane przez spinek ; 08-02-2015 o 22:07
    Codziennie budzę się piękniejsza, ale dziś to już chyba przesadziłam
    ____________________

    Pierwsza 12.2003
    Druga 09.2010

  2. #2
    Chustofanka Awatar clatite
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Warszawa Mokotów
    Posty
    262

    Domyślnie

    No właśnie, ja planuję wypróbować więc podbijam wątek
    Tymek 30.06.2011 Jerzyk 05.11.2015

    Moja radosna twórczość:
    http://worzpomyslami.blogspot.com/
    http://www.morgankitchen.blogspot.com/

  3. #3
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    562

    Domyślnie

    ja mialam lollipopy r. 2i byłam z nich bardzo zadowolona, używaliśmy na noc i u nas spokojnie dawały radę, długi czas schnięcia, ale to standard przy takich formowankach, ładnie leżały na pupci.
    Do little lamb nie porównam bo nie miałam ..

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _agata89 Zobacz posta
    ja mialam lollipopy r. 2i byłam z nich bardzo zadowolona, używaliśmy na noc i u nas spokojnie dawały radę, długi czas schnięcia, ale to standard przy takich formowankach, ładnie leżały na pupci.
    Do little lamb nie porównam bo nie miałam ..
    podpisuję się pod tym na noc super

  5. #5
    Chustofanka Awatar Dafnia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    476

    Domyślnie na noc świetne

    Mam jedną bambusową w rozmiarze 2. Używam na noc z Flipem i spokojnie 6-7h daje radę (dziecko 6-mcy), nic nie przecieka. Dobrze że mają jęzor, można poukładać więcej warstw z przodu dla chłopca.
    Schnie długo ale jest mega chłonna. Narazie nie zesztywianiała (2 mce używania)
    Jedyny minus za to że zaślepki mi nie trzymają rzepów tak na mur-beton i czasem w praniu coś się złapie ;/
    Maluszek 19.11.2012

  6. #6
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    742

    Domyślnie

    Dla mnie to najlepsze formowanki. Kupiłam rozmiar 1 do testów i tak nam się spodobała, że kupiłam hurtem 2. Używamy na noc i spacer, nic nie przecieka- są bardzo chłonne, wkładam dodatkowo wkładkę z mikropolaru, żeby było sucho od pupy. Długo schną, ale coś za coś. Rzepy mamy w porządku, ale ja piorę pieluszki w specjalnych workach-po dwie, trzy, żeby odseparować od reszty prania.Wtedy nic się nie przyczepia, a inne ubrania czy kieszonki pulowe nie są pozaciągane od rzepów. Po jakimś czasie zrobiły się trochę twarde, ale bambus nie linieje jak inne.
    Juleczka 17.02.2013, Antoś 04.06.2017

  7. #7
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Sieradz
    Posty
    4

    Question Lollipop, bambusowa formowanka

    Co sądzicie o nich? Dadzą radę na noc dla ok 10 kg chłopca?
    Ostatnio edytowane przez spinek ; 06-01-2015 o 15:54

  8. #8
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    742

    Domyślnie

    To były nasze ulubione formowanki, używane głownie w nocy, czasem na dłuższy spacer. Są bardzo chłonne, ale czy nie przeciekną zależy od otulacza.
    Juleczka 17.02.2013, Antoś 04.06.2017

  9. #9
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    Ja właśnie ich używam na noc dla 10 kg dziewczynki. A wcześniej starsza też w nich spała bez przecieków. Miała wtedy ponad 2 lata
    używam zestawu lollipop + otulacz tots bots rozm 2

  10. #10
    Chusteryczka Awatar ema
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Bory Tucholskie
    Posty
    1,747

    Domyślnie

    Miko ma niecałe 10. Nosi rozm. 2. Jest ok. Wadą może być to, ze uszyta w całości. Latem to nie problem. Teraz nieco dłużej schnie. Poza tym miekka, szybko zakładająca się, w praktycznym kolorze. Nie ma się do czego przyczepić.
    Ostatnio edytowane przez ema ; 13-11-2014 o 12:27
    Pawel 2006 Milia 2011 Mikolaj 2013

  11. #11
    Chustomanka Awatar onka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    543

    Domyślnie

    Ja też polecam te formowanki. Używałam na noc i długo dawały radę. Rano można było je wykręcać, ale przecieków nie było.

  12. #12
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Powinna dać radę. Ten wszyty z przodu jęzorek możesz synkowi przy siusiaku złożyć na 3 razy. Jest wtedy naprawdę dobra warstwa chłonna. Puchata i miękka. Schnie niemiłosiernie długo, ale zawsze możesz pod koniec np. mokrawe rzepy podsuszyć przy kaloryferze. U nas być może nie nabrała jeszcze całej swojej chłonności + idą zęby (3 na raz!!!) więc muszę dodać jeszcze składanego konopiaka do środka...a i tak musimy się w nocy przewinąć. Ale u nas takie siuranie, że nawet pampers nie dałby rady Jeśli coś dołożę (wkład na 3 złożony) to mogłaby być ciut szersza w kroku i bardziej rozciągliwa, jak Bamboozle. Może powinnyśmy zacząć stosować na noc wkładkę mam sucho do tego? i ominie nas przewijanie...hmm. Rzepy nie odpinają się w pralce to plus, ale zawijają się trochę jak zapniesz pieluszkę i haczą mi o wełniane gatki. Na pewno ta formowanka ma więcej plusów niż minusów. Testujemy ją ok. 1 miesiąc, w stałym użytku. Synek ma obecnie 11 mcy i 12 kg.
    Toopy & Binoo

  13. #13
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    35

    Domyślnie

    A rozmiar 1 na noworodka będzie OK? Nie będzie robił za dużej pupy?

  14. #14
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    35

    Domyślnie

    A rozmiar 1 na noworodka będzie OK? Nie będzie robił za dużej pupy?

  15. #15
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    742

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Iskierka Zobacz posta
    A rozmiar 1 na noworodka będzie OK? Nie będzie robił za dużej pupy?
    Może robić to dość gruba pielucha, ale z tego co pamiętam to rozmiar1 ma wyciągany dodatkowy wkład, przez co jest zgrabniejsza. U nas pielucha dawała radę bez wkładu, do ok 7-8 miesiąca, później używaliśmy 2.
    Juleczka 17.02.2013, Antoś 04.06.2017

  16. #16
    Chustoguru Awatar Agulinka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    9,330

    Domyślnie

    Imo za duża dla noworodka, my dopiero od ok miesiąca (5 kg stuknęło) zycia w nie pakujemy a Mi nie jest drobna.
    Agnieszka, mama Marty (10.2011), Miriam (12.2014) i Elżbiety (11.2016)

  17. #17
    Chustofanka Awatar olalen
    Dołączył
    May 2015
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    152

    Domyślnie

    Dla mnie fajna formowanka. Na razie używamy rozmiaru 1 przy ok.7kg. i myślę, że jeszcze długo mi posłuży. Nie jest jakaś bardzo chłonna, ale na 1-1,5h u mnie starcza. Dużym minusem jest to, że strasznie długo schnie... Rzepy są bardzo mocne i jak na razie nic się z nimi nie dzieje (nie szarzeją, nie strzępią się itp.). Mam 5 sztuk i na pewno zostawię je dla potomności

  18. #18
    Chustonoszka
    Dołączył
    Aug 2015
    Miejscowość
    Świdnik
    Posty
    94

    Domyślnie

    Bardzo fajne formowanki , na noc szczególnie, mam kilka w rozmiarze 2. Jęzor można sobie dowolnie składać jak kto ma potrzebę. Ślepy rzep do prania. Po półtora roku użytkowania nadal są w bardzo dobrym stanie. Szkoda tylko że nie mają jakiejś napki do zmniejszenie rozmiaru bo jednak rozpiętośćwagowa 7- 16 to dość sporo. Zaczęliśmy ich używac jak syn miał ok 8 kg i razem z otulaczem robiły mu wielką pupę. Teraz już jest ok, więc powiedziałabym ze takie dopasowane są raczej od ok 10 kg. Rzepy fajne- ja lubię zapięcia na rzepy. W połączeniu z otulaczem lollipop spokojnie dają razem radę na noc. Otulacz rozmiar 3 jest naprawdę duży. Spokojnie ieści z zapasem duże formowanki. I jako jedyny mój pulowy otulacz nie przecieka gdy syn śpi na brzuszku.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •