Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 56

Wątek: Czy można kupić dodatek antybakteryjny w sklepie stacjonarnym?

  1. #21
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    19

    Domyślnie

    Ja ostatnio kupowałam antybakteryjny i bentley organic w internetowym Smyku, przy małym zamówieniu można w Emiku odebrać, ja miałam duże zamówienie i płaciłam coś koło 2 zł za kuriera

  2. #22

    Domyślnie

    widzę że starszy wątek, ale może się komuś przyda -w Kato Centrum Lider Okoniowa 1 da się obejśc wysyłkę tylko trzeba się umówić na odbiór.nappy fresh 18zł, natomiast jak by ktoś wiedział czy gdzieś bliżej mnie coś jest , to byłabym wdzięczna

  3. #23
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    W Krakowie jest w Smyku w Bonarce. Kosztuje cos koło 38 zł. Na allegro można kupić za 28 ale jednak przesyłka 10 zł, więc wychodzi na to samo.

  4. #24
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    75

    Domyślnie

    nie rozumiem, dlaczego pieluszek wielorazowych nie ma w sklepach stacjonarnych. Dużo miejsca nie zajmuje w sklepie a łatwiej jest kupić, kiedy widzisz coś "na żywo". Pełno w sklepach jest zabawek i innych pierdółek, które dziecku najczęściej nie są potrzebne, przecież to chodzi również o zdrowie dzieci! Sorki, ale wkurza mnie to zacofanie...

  5. #25
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez klucha Zobacz posta
    nie rozumiem, dlaczego pieluszek wielorazowych nie ma w sklepach stacjonarnych. Dużo miejsca nie zajmuje w sklepie a łatwiej jest kupić, kiedy widzisz coś "na żywo". Pełno w sklepach jest zabawek i innych pierdółek, które dziecku najczęściej nie są potrzebne, przecież to chodzi również o zdrowie dzieci! Sorki, ale wkurza mnie to zacofanie...
    Stawiam na silne lobby pampersowe. Zwróć uwagę, jak mocno dyskredytuje się pieluchy wielorazowe.

  6. #26
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    75

    Domyślnie

    ok, wielo nigdy nie będą tak popularne jak jednorazówki, nie mamy tak dużego producenta na ten moment, żeby puszczał reklamy TV jak P&G. Ale właściciele sklepów sami decydują o swoim asortymecie. Nie mówie tutaj o dużych sieciówkach, bo u nich może faktycznie co innego decuduje, ale małe prywatne sklepy, gdzie właścicielami często są młodzi, świadomi i będący raczej "na czasie" ludzie.

  7. #27
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez klucha Zobacz posta
    nie rozumiem, dlaczego pieluszek wielorazowych nie ma w sklepach stacjonarnych. Dużo miejsca nie zajmuje w sklepie a łatwiej jest kupić, kiedy widzisz coś "na żywo". Pełno w sklepach jest zabawek i innych pierdółek, które dziecku najczęściej nie są potrzebne, przecież to chodzi również o zdrowie dzieci! Sorki, ale wkurza mnie to zacofanie...
    w POzniu jest skelp stacjonarny z pieluchami.

    Cytat Zamieszczone przez ismeril84 Zobacz posta
    Stawiam na silne lobby pampersowe. Zwróć uwagę, jak mocno dyskredytuje się pieluchy wielorazowe.

    o mamo, ja nie pracuje dla pampersa, słowo.wszystko co pisże, to własne przemyślenia

  8. #28
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    248

    Domyślnie

    W Gdyni na Legionów też jest od niedawna sklep z pieluchami wielo i środkami do prania
    chłopcy 07.2012

  9. #29
    Chusteryczka Awatar plejady
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    2,264

    Domyślnie

    no i w Toruniu już jest
    Amelka lipiec`12 Zuzia sierpień`15 Alicja marzec`18
    fb Naturalnie dla dziecka: https://www.facebook.com/pages/Natur...11082035818542

  10. #30
    Chusteryczka Awatar mamafranka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Wejherowo
    Posty
    1,722

    Domyślnie

    Nappy fresh jest w smyku internetowym, mozna zamowic z bezplatnym odbiorem w wybranym empiku

    Małe rączki potrafią ulepić kwiatek z plasteliny, narysować słońce roześmiane, zbudować domek z klocków. Małe raczki potrafią spleść się nad szyją i otrzeć łzy. W małych rączkach mieści się cała miłość.

  11. #31
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    [/QUOTE]
    o mamo, ja nie pracuje dla pampersa, słowo.wszystko co pisże, to własne przemyślenia[/QUOTE]

    Nikogo personalnie nie posądzam. Nie mówię też, że jak ktoś używa pampków i mówi, że mu z tym dobrze, to od razu jest opłacony. Mówię tylko, że gdziekolwiek porównują jedno i wielorazówki (TV śniadaniowe, artykuły na portalach np: parenting.pl), to ZAWSZE stawiają wielo w złym świetle, że trzeba prać, odkażać i w ogóle średniowiecze.

  12. #32
    Chustonówka Awatar buka01
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    31

    Domyślnie

    To prawda, choć i zdarzyło się że jakaś tv śniadaniowa zaprosiła pomysłodawczynię naszej krakowskiej Babyetty więc z tym jeszcze nie jest tak źle. Nie rozumiem tylko dlaczego vat na wielorazówki nie wynosi tak jak wcześniej 8% tylko 23%, tutaj doszukiwałabym się jakiejś grubszej afery. Zamiast wspierać ekologiczne mamy to rząd wspiera lobby pampersowe jak to ujęłyście. A o tym NappyFreshu w SMyku miałam właśnie pisać jest nawet w promocji po 19,90 zł teraz, no i nie płaci się za dostawę przy odbiorze w Empiku więc całkiem przyzwoicie.

  13. #33
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    75

    Domyślnie

    to wiele tłumaczy, chociaż każdy powinien mieć swój rozum a w przypadku mam zdać się na intuicję. Ja przy pierwszym dziecku używałam jednorazówek przez ok.miesiąc, ale budziło to we mnie wewnętrzny sprzeciw, chociaż nie jestem absolutnie żadną ekolożką! po prostu wyrzucanie ton pampersów plus perfumowane wypełnione dziwnym granulatem pieluszki jakoś mi nie leżały i tak poszukałam innego rozwiązania. Podobnie rzecz się miała z mlekiem w proszku. Moje dzieci karmiłam do ok 1,5 rż a później przeszłam na mleko krowie, co spotkało się z okropną krytyką naszego pediatry. Ale intuicyjnie czułam, że nie powinnam podawać dziecku mleka modyfikowanego. Uważam, że problemem jest natłok sprzecznych informacji, jakie docierają do mam i przez to zatraciły własny instynkt.

  14. #34
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    Oj KLUCHA, wiem coś o tym. Moja mama mówi co innego, babcie co innego, lekarze jeszcze inaczej. Zwariować można.

  15. #35

    Domyślnie

    o mamo, ja nie pracuje dla pampersa, słowo.wszystko co pisże, to własne przemyślenia[/QUOTE]

    Nikogo personalnie nie posądzam. Nie mówię też, że jak ktoś używa pampków i mówi, że mu z tym dobrze, to od razu jest opłacony. Mówię tylko, że gdziekolwiek porównują jedno i wielorazówki (TV śniadaniowe, artykuły na portalach np: parenting.pl), to ZAWSZE stawiają wielo w złym świetle, że trzeba prać, odkażać i w ogóle średniowiecze.[/QUOTE]

    ismeril84 jestem jedyną os w kręgu znajomych używającą wielo, jak słyszę że ktoś mówi <bo dziecko to dziś drogi interes bo pampersy drogie...> mówię że nie używam pampków tylko wielorazowych, to znów słyszę teksty <chce ci się?>, <to nie dla mnie...> i najlepsze <woda też kosztuje...> olewam sprawę bo nie chce mi się gadać i przekonywać. mnie też nikt nie przekonywał, sama doszłam do pewnych wniosków i dziś jestem gdzie jestem... wiele osób nawet nie wie ze są wielo... jak już usłyszą to pierwsze skojarzenie -tetra... to ja sie pytam kto tu jest ze średniowiecza ? bo na pewno nie my...

  16. #36

    Domyślnie

    tak... a do pudełek dla dzisiusia w szpitalu wkładają pampersa plus kilka mokrych chusteczek, książeczki zdrowia dziecka z logo innych pampków... położna przyszła do domu i wręczyła znowu pampersa plus mnóstwo ulotek...tym czasem obiło mi się o uszy że w UK dostaje się zestaw startowy by zacecić do wielo (prawda ?nie prawda? nie wiem)tam być może jest to kwestii rządu, u nas? :/ zacofanie...liczy się tu i teraz na rządowym stołku, o przyszłość będą się inni martwić którzy przyjdą.
    u nas jest niewiedza... rodziłam pod koniec 2012 i w niebieskim pudełku prócz pampersa, próbek i sterty ulotek była ulotka bobolidera. moje zetknięcie się z tworem(albo potworem)o nazwie pieluszka wielorazowa.nie zdecydowałam się... ale rozważałam. zdecydowałam się w momencie kiedy to samo dziecko nie chciało dać sobie "wsadzić tyłka w upał w plastik..." dało mi do myślenia, czemu innym nie da? ileż razy słyszę że dziecku "super bez pampersa, z gołym tyłkiem"drugi syn luty 2014 w niebieskim pudełku znowu pampers, chusteczki z pamprersa, ulotki ,próbki ale ulotki z pieluszkami wielo już nie było. pytam dlaczego?

  17. #37
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    edliczek84, bo jak mówię, silne lobby pampersowe .
    Co do UK, to gdzieś czytałam (nie wiem, czy nie na forum), że rząd DOPŁACA do wielorazówek. Jeśli się zdecydujesz na wielopieluchowanie to dopłacają ci do wyprawki. Są nawet firmy, które zajmują się ich praniem i dezynfekcją.

  18. #38
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    eee, bo my biednym krajem jestesmy. skad rzad ma wziac kase na pieluchy wielorazowe na start?
    a pudelka w szpitalu sa sponsorowane przez producentow. producenci pampkow chca, to promuja sie w szpitalach. producenci wielo mogliby tak samo, ale ich pewnie nie stac.
    teorii spiskowej raczej nie ma co dopisywac. po prostu prawa rynku.

    wiecie, ja akurat zwolennikiem wielo nie jestem. jakos nie wierze, ze PUL oddycha, ani ze w 40 stopniach mozna pozbyc sie bakterii. ale latem, intuicyjnie zakladam tetre, ktora moge wyprac w 90 st., i przewiewna jest. do tego zadnego lobby ani kasy nie potrzeba. szczegolnie, ze jak pieluchowalam starszego, to wielo dopiero raczkowaly. i wiedza o nich nawet tutaj jeszcze slaba.
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  19. #39
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Eyja Zobacz posta
    eee, bo my biednym krajem jestesmy. skad rzad ma wziac kase na pieluchy wielorazowe na start? <br>
    a pudelka w szpitalu sa sponsorowane przez producentow. producenci pampkow chca, to promuja sie w szpitalach. producenci wielo mogliby tak samo, ale ich pewnie nie stac.<br>
    teorii spiskowej raczej nie ma co dopisywac. po prostu prawa rynku.<br>
    <br>
    wiecie, ja akurat zwolennikiem wielo nie jestem. jakos nie wierze, ze PUL oddycha, ani ze w 40 stopniach mozna pozbyc sie bakterii. ale latem, intuicyjnie zakladam tetre, ktora moge wyprac w 90 st., i przewiewna jest. do tego zadnego lobby ani kasy nie potrzeba. szczegolnie, ze jak pieluchowalam starszego, to wielo dopiero raczkowaly. i wiedza o nich nawet tutaj jeszcze slaba.
    <br>
    ja też nie wierzę, że bakterii można pozbyć się w 40 stopniach, ale większość dobrej jakości pieluszek można prać w 60 stopniach + Nappy Fresh, IMO już ok. Od czasu do czasu zrobić Stripping, pieluszki są i jaśniejsze i odkażone. A tetrę prałyście zawsze w 90 stopniach i prasowałyście? Tak się pierze noworodkom i wiadomo że takim maluszkom różne rzeczy mogą zaszkodzić, uczulić...ale wątpię czy pampersy napakowane żelem i chemią są zdrowsze i "lepiej odkażone" od wielo. Dla mnie bezpieczniej będzie zakładać dziecku wielorazówkę niż chemię na pupę. Używam na noce jedno ale eco, bo etycznie są dla mnie właściwsze niż pampersy itp.<br>PUL jest różny, od dwóch lat pieluchuję chłopca i zauważam różnicę na wyglądzie jąderek, zależy jaką pieluszkę ubiorę, ale ważne też jest jaki gruby jest wkład i z czego jest zrobiony. Jeżeli wkład nie oddycha, to cała pielucha tak na logikę nie będzie przewiewna.
    Ostatnio edytowane przez NEMO ; 03-02-2015 o 14:26

  20. #40
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    75

    Domyślnie

    najwięksi producenci jednorazówek przekazują na oddział noworodkowy pieluszki, więc szpitale oszczędzają na kosztach, pewnie w zamian za to mają reklamować ich produkty i przekazywać mamom przygotowane paczuszki... Nasz rząd póki co, to podniósł vat a co dopiero mówić o dopłacaniu do wielorazówek!


    Dziecko mojej znajomej miało straszne odparzenia, wszyscy mówili, że pewnie za rzadko przewija, wtedy podsunęłam jej pomysł z wielo i od tego czasu zero problemów ze skórą. Pieluszki pierze zawsze w 40 st plus dodatek antybakteryjny. Nie trudno wyciągnąć wnioski co lepsze dla dziecka.
    Czy ktoś zna przypadek, w którym pieluszki wielo doprowadziły do zakażenia?
    Ostatnio edytowane przez klucha ; 18-02-2015 o 19:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •