Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Kiedy uważacie za zakończone odpieluchowanie?

  1. #1
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    "Kozia Wólka" we Włoszech/Poznań
    Posty
    729

    Domyślnie Kiedy uważacie za zakończone odpieluchowanie?

    Pytam, bo sama jestem na dobrej drodze, ale na noc, wyjścia i drzemkę pieluchę na wszelki wypadek wkładam (chyba niepotrzebna, ale mała chodzi bez pieluchy dopiero kilka dni). A wy po jakim okresie uznałyście, że dzieci są odpieluchowane?

  2. #2
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    Ksawery jeszcze nosi na noc,bo pielucha pełna.
    Bartek przestał nosic na noc kiedy stwierdziłam-"cholera taka duza dupa do pieluchy?" i przestałam mu zakładać chyba miał 2.5roku
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  3. #3
    Chustomanka Awatar Jagna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    1,430

    Domyślnie

    Dziecko uznałam za odpieluchowane, kiedy przestał w ogóle nosic pieluchy.
    Metodą 3 dniową od razu zdjęłam w 100% na noce i spacery też.

    W wakacje ze względu na pływanie i zmianę klimatu było kilka wpadek, więc zakładałam mu majteczki pieluchowe na wszelki wypadek.
    Od wakacji praktycznie bez wpadek (jedynie przez nas zawinione, w sensie nie zorientowanie się w nocy czemu się obudził ze 2 razy).

    Jak zimno przyszło to się wybudzał na sikanie, teraz już przesypia spowrotem całą noc.
    Niestety 70% qp w majtach ląduje bo woła dopiero w trakcie, ale i tak uważam go za odpieluchowanego, bo pieluch nie używa w ogóle.

    Więc konkludując zdjęłam pieluchę w wieku 25 miesięcy, ostatecznie pozbyłam się pieluch po tej przygodzie wakacyjnej jak miał 28 miesięcy.
    Marzenia się spełniają www.ogrodymuzyki.pl

    Mój Franio Chuścioszek 08 maja 2010 i Laura Marianna 12 kwietnia 2015


  4. #4
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    już nie Gdańsk
    Posty
    654

    Domyślnie

    Kiedy moja córka zaczęła komunikować, że ma mokro, bo zrobiła siusiu, odstawiłam jej całkowicie pieluchy nawet nie zakładałam na spacery i na noc. Prawie zawsze brałam ze sobą zapas majtek i spodenek, czasami zdarzyły się wpadki Natomiast w nocy było często przebieranie i tak trwało pół roku, teraz budzi się na siusiu, albo przesypia całą noc i ma sucho.

  5. #5
    Chusteryczka Awatar Truscaveczka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Podkarpacie
    Posty
    1,891

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arta Zobacz posta
    Pytam, bo sama jestem na dobrej drodze, ale na noc, wyjścia i drzemkę pieluchę na wszelki wypadek wkładam (chyba niepotrzebna, ale mała chodzi bez pieluchy dopiero kilka dni). A wy po jakim okresie uznałyście, że dzieci są odpieluchowane?
    Jeszcze nie znam takiego pojęcia z praktyki. Duża nadal wymaga wysadzenia w nocy. Ale uznaliśmy z lekarzem, że skoro to rodzinne, to darujemy jej botoks.
    A odpieluchowanie dzieli się na dzienne, nocne i całkowite
    Sarcasm helps keep you from telling people what you really think of them.
    Dziergam Pichcę Ględzę Tłumaczę

  6. #6

    Domyślnie

    my jesteśmy odpieluchowani w nocy od 2 mscy (teraz Młody ma 1 i 8)
    a w dzień na wyjścia zakładam, myślę, że jak będziemy chodzić bez kombinezonu to odpieluchujemy się do końca

  7. #7
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,512

    Domyślnie

    a moi chłopcy długo sikali w nocy i w porozumieniu z lekarzem urologiem i psychologiem zakładałam im pieluchy długo (Mackowi nawet teraz gdy np jest chory lub zasnął na kanapie i nie wysikał się na noc)
    gdyż zbyt mocno przeżywają wpadki nocne. (a nie sa w stanie obudzić się na wysadzanie, ja tez nie jestem w stanie ich dobudzić)
    Damian był diagnozowany pod kątem moczenia nocnego, gdyż wpadki zdarzały się jeszcze do niedawna, ale to ewidentnie w syt stresujących (po każdej przeprowadzce nocne sikanie codziennie przez 2-3 tyg) po rozpoczęciu szkoły, zmianie szkoły a ostatnio kilka wpadek gdy byłam w szpitalu.
    więc uważam że Maciek tez jest odpieluchowany.
    choć w wyjątkowych syt. np na długą podróż po autostradzie, czy spacer w kombinezonie gdy wiem że nie będę miała gdzie wysadzić - zakładam pieluchę. - Maciek jest w stanie wstrzymywac długo (nawet godzinę) - ale zwykle kończy się to lekkim ZUM
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  8. #8
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,185

    Domyślnie

    ja zakładam tylko na noc, na wyjścia już nie, bo woła tylko problem jak woła na dworze na szczęście jeszcze nie wołał
    po nocy często zdejmuję suchą, ale zakładam bo boję się wpadki starszemu przestałam jak chyba przez ok. 2 tyg była sucha
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  9. #9
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,185

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez panthera Zobacz posta
    a moi chłopcy długo sikali w nocy i w porozumieniu z lekarzem urologiem i psychologiem zakładałam im pieluchy długo (Mackowi nawet teraz gdy np jest chory lub zasnął na kanapie i nie wysikał się na noc)
    gdyż zbyt mocno przeżywają wpadki nocne. (a nie sa w stanie obudzić się na wysadzanie, ja tez nie jestem w stanie ich dobudzić)
    Damian był diagnozowany pod kątem moczenia nocnego, gdyż wpadki zdarzały się jeszcze do niedawna, ale to ewidentnie w syt stresujących (po każdej przeprowadzce nocne sikanie codziennie przez 2-3 tyg) po rozpoczęciu szkoły, zmianie szkoły a ostatnio kilka wpadek gdy byłam w szpitalu.
    więc uważam że Maciek tez jest odpieluchowany.
    choć w wyjątkowych syt. np na długą podróż po autostradzie, czy spacer w kombinezonie gdy wiem że nie będę miała gdzie wysadzić - zakładam pieluchę. - Maciek jest w stanie wstrzymywac długo (nawet godzinę) - ale zwykle kończy się to lekkim ZUM
    ja własnie niedawno czytałam takie fajne opowiadanie o chłopcu, który w sytuacjach stresu siusiał w nocy, rozdawali u nas w przedszkolu. Bo to przecież od takiego dziecka niezależne, nie ma na to wpływu.
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •