Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Wątek: Głowa latająca w Tuli

  1. #1
    Chustonoszka Awatar jagud
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    76

    Domyślnie Głowa latająca w Tuli

    Nie mogę znaleźć podobnego wątku, jeśli był to proszę o przekierowanie.
    Noszę mojego młodzieńca w Tuli, zwykle z tyłu bo kawał chłopa. I wszystko byłoby ok tyle, że jak zaśnie to łeb leci mu do tyłu i nie da rady żeby oparł się o moje plecy. Pochylam się, poprawiam, wyginam i nic. Nie wiem, czy jakoś źle go wsadzam czy co? Na początku tak nie było, dopiero teraz. Pasy mam na maxa skrócone. Jak poluźnię to jeszcze gorzej.
    Jedne wyjście to kapturek? W sumie nie próbowałam, ale coś mi się nie wydaje, że uda mi się samej go przypiąć kiedy F jest na plecach.
    Są na to jakieś patenty, sposoby? Boję się, że zrobię mu jakąś krzywdę bo naprawdę nie wygląda to dobrze.


  2. #2
    Chusteryczka Awatar IzaBK
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Pruszków/Warszawa
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    oczywiście nie da się samodzielnie przypiąć kapturka do tula podczas gdy jest on zamontowany z dzieckiem na plecach. Ale da się go przypiąć wczesniej, przewidując że dziecko zaśnie. Można też poprosić przechodnia o pomoc.
    G- X 2009 E- VI 2003 M- XII 1998

    NaturalnaMama.pl - ot, zwykły sklep.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi, Instruktor Shantala: PogotowieChustowe.pl

    konsultacje także poprzez SKYPE

  3. #3
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    Korzystałam z pomocy osoby trzeciej.
    Wówczas problem znika.

  4. #4
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,231

    Domyślnie

    zawsze proszę o pomoc kogoś na ulicy, sama za nic nie dam rady

  5. #5
    Chustonoszka Awatar jagud
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez IzaBK Zobacz posta
    oczywiście nie da się samodzielnie przypiąć kapturka do tula podczas gdy jest on zamontowany z dzieckiem na plecach. Ale da się go przypiąć wczesniej, przewidując że dziecko zaśnie. Można też poprosić przechodnia o pomoc.
    No właśnie tak myślałam, że przypnę i niech sobie wisi tylko sęk w tym czy dam radę go założyć mu na głowę już w akcji.
    Nie lubię prosić ludzi o pomoc przy dziecku. Myślę, że jednak sama powinnam dawać sobie radę, a tu ciągle coś, czapka zleci to trzeba prosić, rękawiczki też ciężko założyć jak maluch na plecach. Zresztą co zrobić jak jestem w środku lasu i ludzi ani widu, ani słychu?


  6. #6
    Chusteryczka Awatar IzaBK
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Pruszków/Warszawa
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    jeśli martwisz się, czy dasz radę założyć sama mimo wczesniejszego przypięcia, do gumek od kapturka przywiąż sobie jakieś "przedłużki" ale myślę, że po prostu dasz radę
    G- X 2009 E- VI 2003 M- XII 1998

    NaturalnaMama.pl - ot, zwykły sklep.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi, Instruktor Shantala: PogotowieChustowe.pl

    konsultacje także poprzez SKYPE

  7. #7
    Chusteryczka Awatar dorulka
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Mazury (Mrągowo)
    Posty
    2,335

    Domyślnie

    Brzmi jak temat na halołin)

    Latająca głowa))
    Michalina 03.02.2009.

    Bywasz piekącym jadem trollów / Na internetowym forum /Vivat Polonia frustrata! Vivat Dąs Psychopata!
    Jam nieudacznik grafoman i śmieć
    Tylko ty możesz być bogiem - na wszystkich podnosisz nogę
    I załatwiasz te sprawę jak pies

  8. #8
    Chustonoszka Awatar jagud
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    76

    Domyślnie

    Ale jeszcze mnie zastanawia czy nie da się jakoś lepiej ułożyć dziecka? Bo wydaje mi się, że jest jak by za bardzo przygwożdżony do mnie, ma proste plecki zamiast C. A jak rozluźnię to bardziej leci do tyłu.


  9. #9
    Chusteryczka Awatar IzaBK
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Pruszków/Warszawa
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    no ma proste plecki, bo odwiedzenie w nosidle jest bardzo duże.
    Spróbuj zrobić eksperyment: sstań na jednej nodze, drugą zgiętą w kolanie podnieś wysoko. Następnie odegnij ją do boku (wiesz, takie odwiedzenie). I teraz spróbuj zaokrąglić plecy. Założę się, że nie dasz rady. Twoje dziecko też nie daje rady w tego samego powodu.
    Jeśli chcesz mieć dziecko w C, używaj chusty

    dorulka
    G- X 2009 E- VI 2003 M- XII 1998

    NaturalnaMama.pl - ot, zwykły sklep.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi, Instruktor Shantala: PogotowieChustowe.pl

    konsultacje także poprzez SKYPE

  10. #10
    Chustofanka Awatar XjustynaX
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    292

    Domyślnie

    U ns tez glowa lata. Jak wiem ze bedzie spac to nosze z przodu i juz. Z tylu tylko na spacery. Spradz ile mayerialu uklada sie pod pupa. Ciezko mi to bedzie wytlumaczyc ale u mnie glowa latala gdy mala siedziala za bardzo na panelu. Posadz go tak aby pupa byla w miejscu laczenia pasa biodrowego z panelem. Zyskasz w ten sposob wiecej materialu. Poza tym im dziecko wieksze tym to mt bedzie dla niego mniejsze.
    Lena 3.10.2011
    plus mały ktoś

    Często piszę z telefonu więc mogą pojawić się literówki. Na pewno nie pojawią się polskie znaki.

  11. #11
    Chustomanka Awatar shazza
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    LDZ
    Posty
    638

    Domyślnie

    A ja dodam patent podpatrzony u koleżanki, my mandukowe, ale to akurat nieistotne:
    jak dziecię zasypia/zaśnie na plecach i nie ma możliwości wyciągnąć kapturka, wyjmuję z torby (albo odwijam z szyi) przewiewny i miękki szal i zarzucam go sobie na plecy+ głowę i ramiona potomka tak, jakby było mi zimno. Głowa młodego przykleja się tam, gdzie powinna, jest przytulnie, oddychać się da i wszystko gra
    JANEK, 25/11/2011
    KRZYŚ, 01/09/2013

  12. #12
    Chustonoszka Awatar jagud
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez IzaBK Zobacz posta
    Jeśli chcesz mieć dziecko w C, używaj chusty

    dorulka
    No właśnie wiedziałam, że to się wiąże z odwiedzeniem, myślałam, że jakoś da się zrobić mniejsze w Tuli czy cuś.

    Cytat Zamieszczone przez XjustynaX Zobacz posta
    U ns tez glowa lata. Jak wiem ze bedzie spac to nosze z przodu i juz. Z tylu tylko na spacery. Spradz ile mayerialu uklada sie pod pupa. Ciezko mi to bedzie wytlumaczyc ale u mnie glowa latala gdy mala siedziala za bardzo na panelu. Posadz go tak aby pupa byla w miejscu laczenia pasa biodrowego z panelem. Zyskasz w ten sposob wiecej materialu. Poza tym im dziecko wieksze tym to mt bedzie dla niego mniejsze.
    O to też przetestuję. Prawda jest taka, że F jest bardzo dużym dzieciakiem może to też ma wpływ.
    shazza, dzięki ten patent też wypróbuję!


  13. #13
    Chustomanka Awatar nel
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    546

    Domyślnie

    Ja jak nosze na plecach to kilka razy w ciagu wyjscia prosze o pomoc, bo czapka laduje na ziemi. Do spania biore na brzuch. A patent ze sznureczkami super!
    córka (czerwiec 2011) i syn (wrzesień 2013)

    moje zdjęcia

  14. #14
    Chustofanka Awatar XjustynaX
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    292

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shazza Zobacz posta
    A ja dodam patent podpatrzony u koleżanki, my mandukowe, ale to akurat nieistotne:
    jak dziecię zasypia/zaśnie na plecach i nie ma możliwości wyciągnąć kapturka, wyjmuję z torby (albo odwijam z szyi) przewiewny i miękki szal i zarzucam go sobie na plecy+ głowę i ramiona potomka tak, jakby było mi zimno. Głowa młodego przykleja się tam, gdzie powinna, jest przytulnie, oddychać się da i wszystko gra
    to też jest dobry pomysł
    Lena 3.10.2011
    plus mały ktoś

    Często piszę z telefonu więc mogą pojawić się literówki. Na pewno nie pojawią się polskie znaki.

  15. #15
    Chustomanka Awatar tytanowa@
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    974

    Domyślnie

    Też mam problem z 'latającą' głową Też ostatnio- wcześniej tak nie było. Tylko ja bez problemu zapinam kapturek jak mała zaśnie. Na pewno da się. Wystarczy sięgnąć ręką właściwie Sprawdź!

    Hey ho! Let's go!
    miluni.pl

  16. #16
    Chustonoszka Awatar jagud
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    76

    Domyślnie

    tytanow@ to chyba dobrze rozciągnięta jesteś bo mi jest ciężko, czasem się uda, a czasem za mocno szarnę i się odepnie. Bo złapać to go złapię, ale ciężko mi wykręcić rękę tak żeby przenieść koniec tego paseczka na górę. (nie wiem czy się dobrze wyraziłam )


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •