Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36

Wątek: Konsekwencje noszenia za wcześnie w MT

  1. #1
    Chusteryczka Awatar nautika
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    2,375

    Domyślnie Konsekwencje noszenia za wcześnie w MT

    Doradzcie bo mnie szlag trafia już czasami
    Czy mogę nosić czasami na 30 min moją córę w MT?
    Ma teraz 6miesięcy, ale nie siedzi jeszcze tzn nie siada sama oczywiscie. Ale siedzenie to jej ulubiona pozycja - pozwalająca mi czasem odrobinę wytchnąć. Siedz zadwolona w krzesełku i bawi się jedzonkiem. Siedzi sama na macie potrzymując się z przodu rączkami przez ok 3-4min. No i wiecznie siedzi mi na kolanach.

    Ostatnio odmawia jakoś motania. Wyciaga rączki, skacze, odchyla się i takie tam. Mam wrażenie że musze ją zmuszać do wskakiwania do chusty. Jakieś dwa dni temu nie miałam już sił jej wiązać i wsadziłam do MT. O dziwo siedziała spokojnie. Miałam wrażenie, że nosidło ją dobrze potrzymuje, cała przytulona była do mnie. No i w MT mogę ją związać na plecy, czego w chuscie sama nie zrobię. Próbowałam ją już nosić po domu na biodrze i tez mi skacze.

    Więc - czy mogę ją okazyjnie wsadzać do MT??Choćby na pół godziny, żeby zrobić obiad?
    Madzik 2012 - Grzybeczek potocznie zwany Armagedonem
    Kacper 2016 - Paskud
    Maksymilina 2019 - Gustlik

  2. #2
    Chusteryczka Awatar Sroka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    na polnoc od Monachium
    Posty
    1,613

    Domyślnie

    mysle, ze polroczniama spokojnie mozesz

  3. #3
    Chusteryczka Awatar nautika
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    2,375

    Domyślnie

    Ok...czekam na dalsze odpowiedzi.
    Madzik 2012 - Grzybeczek potocznie zwany Armagedonem
    Kacper 2016 - Paskud
    Maksymilina 2019 - Gustlik

  4. #4
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    A czy to nie jest tak, że w ojczyźnie MT wcale się tym nie przejmują?

  5. #5
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Jeśli w Azji noszą praktycznie od urodzenia (poprawcie mnie jeśli się mylę) to ja nie widzę przeszkód, żeby nosić 6miesieczniaka.
    A. 02.2010, T. 06.2012

  6. #6
    Chusteryczka Awatar Sania
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Tychy/Katowice
    Posty
    1,726

    Domyślnie

    Ja to bym się bardziej skupiła na tym, że dziecko zupełnie nie przygotowane do siedzenia, jest sadzane.
    Uważaj, bo możesz dać jej zły wzorzec ruchowy i za jakiś czas będą problemy z kręgosłupem, chodzeniem, siedzeniem przy biurku ect.

    Sam MT w świetle tego co piszesz nie czyni różnicy, skoro mała i tak ciągle siedzi...

    Doradczyni Noszenia ClauWi®

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    osobiście bym się nie spieszyła uważam że lepiej poczekać

    a kółkowa?


    za szybkie sadzanie dzieciaka serio nie jest dobre, nie ma co przyspieszać tego etapu
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  8. #8
    Chustonoszka Awatar A.J.
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    98

    Domyślnie

    Chyba jak samo dziecko nie siada, to lepiej go nie sadzać. Chociaż latwo mówić, a sama z dobrym dociągnięciem plecaka mam na razie problem muszę poćwiczyć na młodym jak będzie miał dobry humor żeby być gotową na ewentualne strajki w chuście no i jednak łatwiej dużo rzeczy robić jak dzieć jest na plecach
    Andrzej 04.06.2012
    Łukasz 06.04.2015
    Mój blog

  9. #9
    Chusteryczka Awatar nautika
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    2,375

    Domyślnie

    Kiedy dziec sie nie drze tylko wtedy gdy siedzi wszystko co zwiazane z lezeniem nudzi ja po 3min Też oczywiście sie stram, żeby nie siedziała. Biorę na kolana sadzam na chwilę, potem znowu stram się ją odkładać na brzuszek lub plecko, ale się no nie da. No i w chuscie się też nie da. Może jeszcze trochę i jej minie. Tylko ja chce poprostu wyjsc z domu na chwile!!!!

    Na kółkową nie mam kasy
    Ostatnio edytowane przez nautika ; 30-10-2012 o 12:58
    Madzik 2012 - Grzybeczek potocznie zwany Armagedonem
    Kacper 2016 - Paskud
    Maksymilina 2019 - Gustlik

  10. #10
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    265

    Domyślnie

    wszytko zależy od tego, czy nóżki nie są w MT za bardzo rozciągnięte na boki
    ja bym ją wrzuciła w chustę ale na plecy

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martekle Zobacz posta
    wszytko zależy od tego, czy nóżki nie są w MT za bardzo rozciągnięte na boki

    nie tylko
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  12. #12
    Chustofanka Awatar a8ii
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Karniowice/Chrzanów
    Posty
    327

    Domyślnie

    Siedzenie i siadanie to dwie różne sprawy. Moja D. np siedzi bardzo twardo i stabilnie, ale samodzielnie usiąść jeszcze jej się nie udaje (chyba, że się czegoś złapie). Co do MT to chyba zależy jakie duże jest dziecko (jeśli już siedzi oczywiście). Mała jest drobna i jak ją wsadzam do nosidła to nóżki za szeroko, tyłek i plecki źle podparte, szelki świat zasłaniają, więc czekam, aż trochę jeszcze podrośnie. Ale np 7 mc synek koleżanki już bez problemu mógłby w MT być noszony.



  13. #13
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,229

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nautika Zobacz posta
    Kiedy dziec sie nie drze tylko wtedy gdy siedzi wszystko co zwiazane z lezeniem nudzi ja po 3min Też oczywiście sie stram, żeby nie siedziała. Biorę na kolana sadzam na chwilę, potem znowu stram się ją odkładać na brzuszek lub plecko, ale się no nie da. No i w chuscie się też nie da. Może jeszcze trochę i jej minie. Tylko ja chce poprostu wyjsc z domu na chwile!!!!

    Na kółkową nie mam kasy
    ale skądś musiała sobie upodobać to siedzenie, skoro sama nie siada; na prawdę nie warto przyspieszać rozwój dziecka, bo można mu tylko zaszkodzić

    a co do kółkowej- zawsze możesz się wymienić za chustę tkaną np.

  14. #14
    Chustomanka Awatar phoebe
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Jarosław
    Posty
    669

    Domyślnie

    Ja bym się jednak nauczyła nosić na plecach. Możesz ją włożyć w tobołek na podłodze i potem zarzucić na plecy już w chuście jeśli się obawiasz zakładania samej małej na plecy.
    "Wychwala człowiek właśnie to, co może go ucieszyć
    a polska pieśń uczyni tak, że każdy skakać spieszy.
    Bez trudu tedy przyjdzie mi konkluzja całkiem pewna:
    muzyka polska, wierzcie mi, bynajmniej nie jest z drewna”

    Festiwal Muzyki Dawnej Pieśń Naszych Korzeni w Jarosławiu

  15. #15
    Chusteryczka Awatar nautika
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    2,375

    Domyślnie

    Ja nawet wiem kiedy ona sobie upodobała to siedzenie - Tatuś miał niedawno 2 tygodnie urlopu!!!!!!!!

    Ale z dnia na dzień
    (od kiedy Tatuś znowu w pracy) jest coraz lepiej i możemy się bawić razem na kocyku coraz dłużej

    Na plecy to nie realne - już tyle razy próbowałam ale jak ktoś mi dziecia nie trzyma to nie jestem w stanie tego zrobić.

    Wiem, wiem...pewnie będę czekać na te siedzenie. Ale też pewnie jak zdaży mi się jakaś sytuacja, że będę zmuszona wyjsc, a Mała nie da sie zamotać to założe tego MT.
    Nurtuję mnie to, że w ojczyżnie MT jednak nosi się od urodzenia.
    Madzik 2012 - Grzybeczek potocznie zwany Armagedonem
    Kacper 2016 - Paskud
    Maksymilina 2019 - Gustlik

  16. #16
    Chusteryczka Awatar IzaBK
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Pruszków/Warszawa
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nautika Zobacz posta
    Nurtuję mnie to, że w ojczyżnie MT jednak nosi się od urodzenia.
    A w ojczyźnie wisiadeł nosi się w wisiadłach od urodzenia, i co z tego wynika?

    skoro sadzasz małą mimo tego że nie siada samodzielnie, to bez różnicy będzie dla niej czy posadzisz ją w nosidle czy nie.

    Wyobraź sobie teraz, że Twoja córka ma 4 lata i nie je chętnie niczego poza McDonaldem. Gdy nei dostaje na obiad madonalda to krzyczy. Czy w wyoraźni codziennie latasz z nią do tego mcdonalda zeby nie krzyczała i COŚ zjadła?
    G- X 2009 E- VI 2003 M- XII 1998

    NaturalnaMama.pl - ot, zwykły sklep.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi, Instruktor Shantala: PogotowieChustowe.pl

    konsultacje także poprzez SKYPE

  17. #17
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nautika Zobacz posta
    Ja nawet wiem kiedy ona sobie upodobała to siedzenie - Tatuś miał niedawno 2 tygodnie urlopu!!!!!!!!

    Ale z dnia na dzień
    (od kiedy Tatuś znowu w pracy) jest coraz lepiej i możemy się bawić razem na kocyku coraz dłużej

    Na plecy to nie realne - już tyle razy próbowałam ale jak ktoś mi dziecia nie trzyma to nie jestem w stanie tego zrobić.

    Wiem, wiem...pewnie będę czekać na te siedzenie. Ale też pewnie jak zdaży mi się jakaś sytuacja, że będę zmuszona wyjsc, a Mała nie da sie zamotać to założe tego MT.
    Nurtuję mnie to, że w ojczyżnie MT jednak nosi się od urodzenia.

    ot: nie przejmuje się tak strasznie bardzo, skoro siedzenia jej ograniczasz to jest dobrze- moja młodzież bardzo szybko zaczęła siedzieć (wszysto ogólnie w innej kolejności trzepał, a nikt jej nie pokazywał nie nakłaniał), a sama siadac nie umie (tylko, jak na rączkach się podciągnie), teraz tupta już pięknie za rączki, a nadal siadać sama nie siada, dzieci nie zawsze mają zgodny z standardowym tryb rozwoju. (kwestię analizowałąm z pediatrą, grunt, jeżeli dziecko jest silne stosownie do swojego wieku i wagi, sadełko może utrudniać samodzielne siadanie- takie dzieci później same siadają etc.) fajnie, że tak refleksyjnie podchodzisz

  18. #18
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gosia83 Zobacz posta
    ale skądś musiała sobie upodobać to siedzenie, skoro sama nie siada.

    wystarczy sadzanie dziecka na kolanach lub sadzanie dziecka na nocniku. Twoje Gosiu na kolanach nie siedziały w tym wieku?

  19. #19
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nautika Zobacz posta
    Siedzi sama na macie potrzymując się z przodu rączkami przez ok 3-4min.
    Spinek zwróć uwagę na pierwszego posta! Ona nie jest na tyle silna, żeby sama siedzieć, z tego co pisze nautika. Ja sporadycznie brałam małego na kolana, ale przeważnie w pozycji pół leżącej, a do MT zaczynałam powoli wkładać, gdy przynajmniej był w stanie sam stabilnie i długo usiedzieć. Nie mieliśmy wcale chusty, tylko tego MT, ale nie chciałam dziecku szkody robić... Pewnie w Twojej sytuacji awaryjnie bym wsadzała, ale kategorycznie przestała sadzać małą w domu, jeśli tylko to możliwe.
    Do głośnych protestów dziecka można przywyknąć, a ona szybko zrozumie, że nic tak nie wskóra Powodzenia!

  20. #20
    Chusteryczka Awatar nautika
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    2,375

    Domyślnie

    No właśnie Tata sadza (przy laptopie ) na kolanch i Babcia zreszta też ( przy ubieraniu ).
    A ja sadzam do jedzenia - no bo jak mam jej dac jeść??
    Gdybyśmy wszystko mogły jako matki robić idealnie , ale to by chyba było nudne. I Forum by nie było co było by już skandalem

    Ja się nawet zaczynam cieszyć z tego, że jeszcze nie siedzi. Bo od siedzenia to już blisko do smigania po mieszkaniu. I będę się musiała sprężać, żeby czyścić 100m z syfu po psach
    Madzik 2012 - Grzybeczek potocznie zwany Armagedonem
    Kacper 2016 - Paskud
    Maksymilina 2019 - Gustlik

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •