Strona 1 z 78 1234567891151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1547

Wątek: PODAJ DALEJ - #1543 nowe foty#2 do wzięcia szorty *** szorty i longi z wełny i polaru *

Chustoguru Awatar magnolia
    Miejscowość
    Krosno

Domyślnie PODAJ DALEJ - #1543 nowe foty#2 do wzięcia szorty *** szorty i longi z wełny i polaru *

Ręcznie przetworzone

Gatki wełniane (szorty i longi) w 100% z wełny (merino, kaszmir, angora) delikatnej, niegryzącej powstałe z wełnianych sweterków używanych (wybieram tylko sweterki delikatne, miękkie, w stanie bardzo dobrym).
    Po zalanolinowaniu służą jako otulacze, idealne do pieluszek formowanych i składanych lub jako dodatkowa ochrona do pieluszek z pula na noc lub dłuższe wyjścia; majteczki wełniane - idealne na upalne letnie dni, uszyte z dwóch warstw cieniutkiego merynosa, do środka wystarczy włożyć pieluszkę składaną (np. tetrę) lub wkładkę, przy częstym przebieraniu majteczki nie wymagają lanolinowania.

więcej zdjęć na moim blogu:magnolia-podajdalej.blogspot.com

*** PODAJ DALEJ NA ZAMÓWIENIE *** Ceny aktualne dla zamówień złożonych do końca lipca.

LONGI WEŁNIANE (służą jako otulacz), od środka dodatkowa warstwa merynosa dla lepszej ochrony:
    cena s - 35zł, m, l, xl - 40zł bez aplikacji (aplikacja +5-10zł)

SZORTY WEŁNIANE (służą jako otulacz), od środka dodatkowa warstwa merynosa dla lepszej ochrony:

cena s - 25zł, m,l,xl - 30zł bez aplikacji (aplikacja +5-10zł)

Ręcznie wytworzone
    Gatki polarkowe uszyte z nowego, grubego polaru idealnie nadającego się na otulacze lub jako majteczki treningowe (jako wkładki można użyć np. pieluszki tetrowej). Gatki świetnie sprawdzają się w parze z getrami dzięki dłuższym nogawkom całe nóżki malucha są okryte. Gatki nadają się do pieluszek składanych oraz formowanych. Można zamówić gatki również z krótszymi nogawkami.

Gatki bez aplikacji - cena 25zł (M, L, XL) , 20zł (S)
    Gatki z aplikacją + 5-10zł (w zależności od aplikacji)

przykładowe gatki

Tu tabela rozmiarów już po weryfikacji
    ROZMIARÓWKA GATEK
    - wymiary (W – wzrost, P – pas, N – obwód nogawek)

S (0-3m)
    W - 39cm P - 33-38cm N - 18-20cm
    M (4-8m)
    W - 46cm P - 38-44cm N - 22-26cm
    L (9-24m)
    W - 52cm P - 43-48cm N - 25-28cm
    XL (24-36m)
    W - 54cm P - 48-52cm N - 28-33cm

INSTRUKCJA MIERZENIA DZIECIA:
    1. do gatek:
    Oznaczenia rozmiarów są orientacyjne, dla optymalnego dopasowania gatek proszę dokładnie wymierzyć swojego malucha: wzrost, czyli mierzymy długość od pasa z przodu do pasa z tyłu, najlepiej gdy dziecko ma na sobie pieluchę (czyli od początku do końca pieluszki + trochę zapasu); pas, czyli obwód w pasie; obwód nogawki, czyli obwód nóżki w udzie (+ długość nogi przy długich spodniach, najlepiej po zewnętrznej stronie od pasa i po wewnętrznej od kroku do stopy). Gatki są wysokie w stanie, fajnie otulają a ściągacz zazwyczaj można podwijać. Podwójne rozmiary pasa i obwodu nogawki oznaczają obwód przed i po rozciągnięciu.

Wełniaczki są uprane ale nie lanolinowane.
    INSTRUKCJA LANOLINOWANIA: wełniaczki dwu i więcej kolorowe, szczególnie te z aplikacjami nie nadają się do lanolinowania w wysokich temperaturach - kolory mogą się wymieszać i ufarbować gatki Zalecam standardową kurację lanolinową, tzn. rozpuszczamy lanolinę+szare mydło lub oryginalną kurację lanolinową w gorącej wodzie a potem ostudzamy ją do 30st i dopiero wtedy wkładamy wełniaka, moczymy go przez noc i potem płuczemy; NIE podgrzewamy i NIE gotujemy! Uwaga! Przy długim moczeniu w zimnej wodzie (np. całonocnym) niektóre gatki również mogą farbować. Na jedne gatki powinien wystarczyć ok. litr wody i jedna łyżeczka czubata lanoliny, do tego odrobinę szarego mydła, tak żeby zrobiła się taka biała zupa z tego Zadbajmy o to aby nasza lanolina rozpuściła się bardzo dokładnie w mydle i wodzie, w innym wypadku po lanolinowaniu mogą pozostać brzydkie plamy, które niestety czasem nie schodzą.
    Pierwsze lanolinowanie zalecam przeprowadzić kiedy wełniak zacznie przeciekać, niekoniecznie tuż po zakupie Może okazać się, że nasze gatki dają spokojnie radę bez lanolinowania

do cen należy doliczyć koszty przesyłki

Serdecznie zapraszam!

Ostatnio edytowane przez magnolia ; 18-05-2017 o 08:41

Miejscowość
    Krosno

*** PODAJ DALEJ DO WZIĘCIA OD RĘKI***

szorty r.M (takie mniejsze M), będą dobre na nocki, cena 40zł

Ostatnio edytowane przez magnolia ; 12-08-2016 o 23:38

Domyślnie

będę pierwsza?
    właśnie się nad wełniakami-otulaczami zastanawiam

Miejscowość
    Krosno

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez essmay Zobacz posta
    będę pierwsza?
    właśnie się nad wełniakami-otulaczami zastanawiam
    w ofercie to co zwykle materiały na gatki akurat mam więc w razie czego mogę dopisać coś do zamówienia Waszego

Chustomanka Awatar slomka81
    Miejscowość
    Jawiszowice

Domyślnie

O, widzę nowy wątek, a chciałam gatki krótkie-otulacz. Wprawdzie już jeden zakupiłam w pupeko, bo zależało mi na czasie, ale chciałabym jeszcze jedne rozmiar M- dziewczyńskie jakieś, z ładną aplikacją ale mógłby być na przykład też kolor morski z brązem połączony...lub jakiś róż...sama nie wiem....ale chciałabym też rękawiczki-dla siebie i dla córeczki- 4 lata. Nie wiem, czy już przyjmujesz zamówienia. Czy mam gdzie indziej pisać?ja cierpliwie poczekam- ten "brudny róż" mi się ostatnio podobał ale mogłyby być też morsko-brązowe..takie lubię kolory lub fiolety różem...
    to czekam na info

EDIT: trochę to przemyślałam i mam krótkie gacie, to na razie może wystarczą, a chciałabym długie- dwie pary- kolory jak wyżej, ale jak można prosić to takie nie gryzące...te co kupiłam od pupeko m-ki (szaro-pomarańczowe pasy) mają taki "kiciany ściągacz, to takie bym chciała na nóżkach...i czekam aż znajdziesz chwilkę
    Ostatnio edytowane przez slomka81 ; 23-10-2012 o 19:10

Miejscowość
    Krosno

Domyślnie

rękawiczki będę szyć hurtowo chyba w przyszłym tygodniu, a założyłam nowy wątek bo w sumie na gatki i otulacze mam materiały raczej zawsze, natomiast na koszulki i inne takie czasem brakuje, więc szczególnie jeśli ktoś zamawiałby tylko gatki lub otulacz wtedy będzie to trochę szybciej szło, bo będę szyć w międzyczasie tak myślę... aczkolwiek na większe zamówienia różnorodnych rzeczy będzie jedna kolejka z tamtego wątku...

Chustomanka Awatar Agis
    Miejscowość
    Malbork

Domyślnie

A ja bym była chętna na dwie pary długich gatek.
    Ustawiam się w kolejce w takim razie
    http://agisowo.blogspot.com/

Jaś 12.2010 Matylda 01.2014

Miejscowość
    Krosno

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Agis Zobacz posta
    A ja bym była chętna na dwie pary długich gatek.
    Ustawiam się w kolejce w takim razie
    jeszcze mam kilka zaległych gatek, ale jak będę miała przestoje na koszulkach to zabiorę się za Wasze, dam znać na pw

Chustoguru Awatar Pat
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka

Domyślnie

Ooo! To ja się na długie gacie wpisuję (między innymi...)

Miejscowość
    Krosno

Domyślnie

pierwsze gatki, dla Luna, ściągacz poprawiałam już 3 razy i dalej nie jestem zadowolona, więc chyba jednak pójdzie jeszcze do poprawki, no ale całość prezentuje się mniej więcej tak, super miękkie są

Chustomanka Awatar slomka81
    Miejscowość
    Jawiszowice

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez magnolia Zobacz posta
    pierwsze gatki, dla Luna, ściągacz poprawiałam już 3 razy i dalej nie jestem zadowolona, więc chyba jednak pójdzie jeszcze do poprawki, no ale całość prezentuje się mniej więcej tak, super miękkie są

śliczne są...już nie mogę się doczekać, kiedy moja kolej będzie
    a jak będzie to napiszesz tak? bo ja nawet rozmiaru nie podałam...u mnie to takie M będzie pasować chyba....
    a kiedy będziesz szyć rękawiczki?

Chustofanka Awatar baletka
    Miejscowość
    Szczecin

Domyślnie

a tu się ukrył wątek gaciowy, tak się pięknie rozpoczyna a ja ślepa nie widziałam

Miejscowość
    Krosno

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez slomka81 Zobacz posta
    śliczne są...już nie mogę się doczekać, kiedy moja kolej będzie
    a jak będzie to napiszesz tak? bo ja nawet rozmiaru nie podałam...u mnie to takie M będzie pasować chyba....
    a kiedy będziesz szyć rękawiczki?
    nie, no słomko wszystko ładnie napisałaś co byś chciała o właśnie sobie przeczytałam co tam zedytowałaś no to piszę pw w sprawie wymiarów, ta 'kiciana' wełna to jest kaszmir właśnie mam akurat na jedne długie gacie

Chustofanka Awatar Luna
    Miejscowość
    Brzeg

Domyślnie

Gdzieś się tak zakopał ten wątek, że nie mogłam go odnaleźć.

Gatki super Wielkie dzięki!! Napisz na pw co i jak z płatnościami.
    Majowa Pełnia 2011 i Wrześniowy Nów 2014

Chustomanka Awatar Ire
    Miejscowość
    Kraków NH, Suwalszczyzna zawsze :)

Domyślnie

To i ja się dopisuję do kolejki, strasznie mi się nie śpieszy ale jednak takie gatki pomogłyby mi z wysadzaniem na nocnik.
    nel
    Luna
    słomka81
    Agis
    majka (na listopad)
    Pat007
    Ire

Chyba chcę 3 x gatki bez nogawek, z dopinanymi wkładami. Szczegóły jak już będzie moja kolej, ok?
    od 20.09.2011 pomagam Miłoszkowi poznawać świat ))
    od 16.06.2015 szczęścia rodzinnego dopełnia Lidusia :*

Chustoholiczka
    Miejscowość
    KRAKÓW okolice

Domyślnie

Kochana dopisz mnie na gatki krótkie mogą być takie bez aplikacji, pod Twoja pizamke maja iść więc wszelkie kolory akceptujemy

Miejscowość
    Krosno

Domyślnie

ok, wszystko dodane, trochę już się uszyło więc może nie będzie tak źle
    od piątku do niedzieli mnie nie ma, ale jak zwykle coś tam będę szyć, więc w poniedziałek pewnie jakieś nowe fotki się pojawią już mi lepiej

Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno

Domyślnie

Masz na wydaniu jakis otulacz jak gatki s-m?
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

Chustoholiczka Awatar sheana
    Miejscowość
    Puszcza (krk)

Domyślnie

O,jak fajnie że znów można zamawiać
    To ja L krótkie i długie długie najchętniej coś w paski, jak te na środkowym zdjęciu. Krótkie obojętnie, ale bardziej chłopięce

A w ogóle mam Twoje krótkie już chyba długo strasznie i jeszcze nie lanolinowałam!! A prane ze trzy razy chyba. I są na noc. Calutką i sucho! No cuuuuudo!!

(a czy koszulki/piżamki nadal można zamawiać?)
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

Miejscowość
    Krosno

Domyślnie

na koszulki na razie zamówień nie przyjmuję, bo braki materiałów ale gatki to tak będą się pewnie szyć co jakiś czas, no i właśnie się uszyły, zdjęcia w sztucznym świetle więc takie sobie...

dla słomki:

i dla nel się w końcu udało

no i tyle na razie

Uprawnienia umieszczania postów