Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26

Wątek: "W czym nosić malca?" - artykuł w Rodzicach

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Nuneaton/UK
    Posty
    12

    Domyślnie "W czym nosić malca?" - artykuł w Rodzicach

    Byłam dziś u koleżanki i pożyczyłam 3 gazety. Jedna z nich to Rodzice, w której znajduje się artykuł o różnych sposobach noszenia dziecka i oczywiście jest i nosidło sztywne i chusta.

    Przeczytajcie proszę o wadach i zaletach obu. Ja po lekturze nie wiedziałam czy śmiać się czy płakać...

    Niezawodne nosidełko
    PLUSY
    Nosidełko jest bardzo wygodne, np. na spacery. Specjalne mocowania ułatwiają szybkie zapinanie i rozpinanie, a jednocześnie zapewniają smykowi bezpieczeństwo. Większość nosideł ma regulowane pasy - można dostosować je do rosnącego dziecka i do rozmiarów rodziców np. poszerzyć, gdy zakładasz ciepłą kurtkę a malec kombinezon. W wielu nosidłach z łatwością zmienisz pozycję maluszka - może on podróżować z przodu, z tyłu, na środku lub na biodrze. Kiedy malec jest odwrócony tyłem do osoby go noszącej może bez problemu obserwować otoczenie. Niektóre nosidła mają zadaszenie.

    MINUSY
    W takim nosidełku malec może zacząć podróżować gdy skończy 3, 4 miesiace czyli wówczas gdy potrafi samodzielnie utrzymać główkę. Jeśli zdecydujesz się na zakup nosidełka, którenie ma zbyt wielu regulacji może się okazać że malec bardzo szybko z niego wyrośnie. Poza tym kiedy dziecko znudzi się już siedzeniem w nosidełku, a jesteś na spacerze, nie zapewnisz mu innego miejsca, dlatego mimo wszystko, na dłuższe wyprawy warto zabrać ze sobą wózek. Pamiętaj także, aby nosidło było dobrze dopasowane do maluszka, bo inaczej może obciążać jego kręgosłup.

    W chuście utulony
    PLUSY
    Osoba nosząca malca ma wolne ręce i przy okazji może wykonywać inne czynności. Chusta zapewnia również mamie dyskrecję podczas karmienia piersią - smyk może się pożywić prawie w każdej sytuacji. Ta sama chusta może być używana zarówno przez noworodka, jak i 2, 3 latka (do 15kg). Poza tym poprzez bliski kontakt z mamą maluszek czuje się bezpieczny i łatwiej usypia. Bliskość mamay pomaga także przejść trudny czas kolek i ząbkowania.

    MINUSY
    Mimo, że malec ma w niej większą swobodę ruchu, to chusta nie zabezpiecza w pełni jego delikatnego kręgosłupa (brak usztywnień). Kiedy dziecko podrośnie i stanie się cięższe, stanowi z kolei obciążenie dla kręgosłupa rodzica (w chuście nie możesz umieścić smyka na plecach tak, jak w klasycznych nosidełkach). Poza tym utulony w chustę malec nie zobaczy tyle, ile mógłby w "odkrytym" nosidle.

    I co wy na to? we mnie się zagotowało kto to pisze co? bo chyba nie osoba która jest kompetentna i w artykule nie chozi o chustę typu bebelulu bo na zdjeciu jest matka która jest zamotana z dzieciem w długiej chuście. Skąd te bzdury że malca nei można nosić na plecach i największa bzdura o niepodpratym odpowiednio kręgosłupie wrrrr

    wkurzyłam się!

  2. #2
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Bramki k/Warszawy
    Posty
    1,229

    Domyślnie

    Trzeba do nich zadzwonić, napisać i zasypać mailami...

    Masz tą gazetę? są tam jakieś dane kontaktowe...

    No takimi informacjami właśnie robią krzywdę chustom... :/ porażka...


    http://www.chusty.com.pl - Babylonia, Bebina, Didymos, Gabi, Lana, Lenny Lamb, MaM, Merry Carry, NatiBaby, Storchenwiege
    Doradca po kursie dla zaawansowanych Trageschule Dresden

  3. #3
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie

    już niektóre z nas pisały do nich
    tu cały artykuł zeskanowany http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... a=74151904

    rzeczywiście koszmarkowy.

  4. #4
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Frankfurt nad Menem
    Posty
    889

    Domyślnie

    cycki opadaja, masakra

    oki, to zrobcie jakies pismo coo? i zalejemy ich mailami
    Kasia mama Marianny czerwiec 06 Heleny wrzesieĂą 07 i styczniowej niespodzianki

    http://chuscianyzakatek.blogspot.com/ - blog i bazarek chustowy - ruszy znĂłw 1 wrzeÂśnia

  5. #5
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie

    ja mam zrobione w pracy - mogę jutro przekopiować to się powysyła w dużej ilości kopii

  6. #6
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Nuneaton/UK
    Posty
    12

    Domyślnie

    też właśnie myślałam o mailu
    mogłabyś mi podesłać to co masz napisane?

  7. #7
    Chustomanka Awatar tulipowna
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Poznan
    Posty
    1,496

    Domyślnie

    aga - ja tez chetnie napisze - chyba, ze lepiej by bylo, gdyby kazda od siebie?
    jak myslicie?
    moze bedzie lepiej, wtedy kazdy mail bedzie bardziej zindywidualizowany i przez to bardziej trafiajacy w swym przekazie.

  8. #8
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,270

    Domyślnie

    Tak tak, piszmy tam! Jajca normalnie! To ja sie produkowalam dzisiaj przez 2 godziny kolezance w ciazy o wadach nosidel i zaletach chust a oni taki kwiatek walną!
    Masakra!
    Pomóżmy Teosiowi! www.naturscy.pl/teo

  9. #9
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Frankfurt nad Menem
    Posty
    889

    Domyślnie

    tulipanku, czasem taki zmasowany atak mozna robic jednym pismem, tak na reklame szczepionki na pneumo wsiadlysmy i zdjeli ja
    grunt to podpisac sie i juz, byle bylo zredagowane w formie protestu/apelu
    Kasia mama Marianny czerwiec 06 Heleny wrzesieĂą 07 i styczniowej niespodzianki

    http://chuscianyzakatek.blogspot.com/ - blog i bazarek chustowy - ruszy znĂłw 1 wrzeÂśnia

  10. #10
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    Mam tę gazetę, bo "Małe zoo Lucy dołączyli", a Luśka ma hopla na punkcie tej bajki.
    Kto pisze takie rzeczy???
    I dlaczego?
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  11. #11
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,270

    Domyślnie

    Kto pisze takie rzeczy???
    I dlaczego?
    Należy jeszcze spytać: Czego ten ktoś się napił? I ile?
    Pomóżmy Teosiowi! www.naturscy.pl/teo

  12. #12
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    Dobrze wiedziec czego unikac. Pewnie jakieś solidnie trujące było.
    Przeraża mnie tylko myśl, że tak wiele młodych matek czerpie swoją wiedzę z takich gazetek.
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  13. #13
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Frankfurt nad Menem
    Posty
    889

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zuzia

    Należy jeszcze spytać: Czego ten ktoś się napił? I ile?
    albo co lyknal, ze ma takie omamy
    kwasik jakis albo grzybki psylocypki
    Kasia mama Marianny czerwiec 06 Heleny wrzesieĂą 07 i styczniowej niespodzianki

    http://chuscianyzakatek.blogspot.com/ - blog i bazarek chustowy - ruszy znĂłw 1 wrzeÂśnia

  14. #14
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie

    ja napisałam tak:

    Szanowni Państwo,
    Chciałam poprosić o zamieszczenie sprostowania do Artykułu, który ukazał się w styczniowym numerze pisma „Rodzice” pt „ W czym nosić malca”. Swoim artykułem wprowadzacie Państwo ludzi w błąd. Piszecie, że dziecko można nosić przodem do świata w nosidełkach – nie tego nie wolno robić- w ten sposób wymuszamy na dziecku nieprawidłową pozycję ciała , do tego fatalne ułożenie bioderek w nosidełku i nacisk na krocze – nie mówiąc o osiowych obciążeniach działających na kręgosłup malucha – powie to każdy fizjoterapeuta i ortopeda.
    Piszecie również, że dziecka w chuscie nie da się nosić na plecach – nic bardziej błędnego – ja swoje dzieci w chuście noszę głównie na plecach ( w załączeniu zdjęcia)– chusta (od 2 do 5 metrów materiału) prawidłowo zawiązana daje bardzo dobre podparcie dla kręgosłupa i wspaniałe ułożenie stawów biodrowych. Piszecie, że dziecko w chuście niewiele zobaczy – to kolejny błąd – możliwości ułożenia dziecka w chuście są setki – na biodrze, na plecach z przodu – w każdej pozycji można tak dziecko ułożyć aby z perspektywy swojego rodzica widziało świat.

    Kolejna wyższośc chusty – do większości nosidełek nie udało mi się samodzielnie włożyć dziecka – do chusty wkładam dziecko sama – nawet gdy mam je nosić na plecach.
    proszę – nie wprowadzajmy ludzi w błąd.

    Jednocześnie chciałam napisac, że bardzo cieszy mnie fakt, iż Państwa gazeta zajęła się tematem noszenia.


    nie chciałam się wdawać w zbędne szczegóły bo to i tak idzie do ogólngo "kosza" mailowego. wazne aby ktos to zauważył.

  15. #15
    Chustofanka Awatar Goswiek
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    374

    Domyślnie

    Ja dopiero zaczynam, czekam na pierwsza wiązankę Ja też jeszcze w ciąży czytałam te wszystkie gazety. Włosy się jeżą na głowie od tego co cytujecie :x
    A co do propagowania chust, to faktycznie by się przydało w jakimś serialu zaproponować? Wczoraj w dr Quinn widziałam jak tytułowa bohaterka nosiła córeczkę w czymś w rodzaju poucha albo kółkowej, zaskoczyło mnie. A gdyby tak przyatakować na emaile serialowe?



  16. #16
    Chustoholiczka Awatar Jasnie Pani :)
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Belfast
    Posty
    5,487

    Domyślnie

    macie jakis adres mailowy gdzie wyslac prosbe o sprostowanie? bo ja znalazlam tylko maila do ekspertow tego pisma rodzice_eksperci@kobieta.pl
    Tam?

  17. #17

  18. #18
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    PoznaĂą/Plewiska
    Posty
    83

    Domyślnie

    a na jaki mail mozna do nich pisac?
    Aga mama Ani, 29.07.2007

    Czekamy na marcowego chuÂścioszka.

  19. #19
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    688

    Domyślnie

    Straszny jest ten artykuł...
    Hania, 05.11.2007 r. i Ula, 08.07.2011 r.

  20. #20
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    667

    Domyślnie

    I co, dostałyście jakieś odpowiedzi z redakcji?
    Marceli 19 czerwca 2008
    Małgosia 13 sierpnia 2011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •