Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32

Wątek: tula-z wkładką dla niemowlaka-czy warto?

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1

    Domyślnie tula-z wkładką dla niemowlaka-czy warto?

    Witam,
    proszę o radę, mój synek ma 5 miesięcy, dobrze trzyma główkę (od 2 miesięcy), podnosi się do siadanie, ogólnie jest sztywny i sprawny. Noszę w chuście ale nie bardzo lubię, mąż w ogóle nie chce nosić w chuście. Przymierzaliśmy tulę ergo na chwilkę (bez wkładki), mąż był zachwycony-mówi że by nosił, ja też o wiele lepiej się czułam w ergo niż w chuście.

    Jeżeli kupię Tule z wkładką to będę mogła nosić 5 miesięczniaka?

    Któraś z dziewczyn używała wkładki z ergo i nosiła wcześniej niż dziecko zacznie samodzielnie siedzieć?

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar Basinda
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    5,469

    Domyślnie

    Wkładki do nosideł ergonomicznych wymyślono dla noworodków Więc pięciomiesięczniakowi może tam być za ciasno... zresztą one są chyba tak zrobione by nóżki były schowane

    Imo nie warto. Lepiej poczekać aż dziecko zacznie siadać lub ewentualnie można pomyśleć o bardzo dobrze dobranym na wymiar MT lub chustoMT.
    No i nosidła ergonomiczne warto przymierzyć i porównać od różnych producentów.
    Basia mama 5 małych Trolli
    Doradca Noszenia ClauWi, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala



  3. #3
    Chusteryczka Awatar belfe
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Polska ;)
    Posty
    2,577

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Basinda Zobacz posta
    Wkładki do nosideł ergonomicznych wymyślono dla noworodków Więc pięciomiesięczniakowi może tam być za ciasno... zresztą one są chyba tak zrobione by nóżki były schowane

    Imo nie warto. Lepiej poczekać aż dziecko zacznie siadać lub ewentualnie można pomyśleć o bardzo dobrze dobranym na wymiar MT lub chustoMT.
    No i nosidła ergonomiczne warto przymierzyć i porównać od różnych producentów.

    przeciez to wyjmowana wkładka jest , jak dzieciątko jest większe to mozna ja wyjąć i 5 m nie bedzie za ciasno
    moim zdaniem warto
    jak sie nie chce chustować to czemu nie?
    poza tym jest szybciej

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar Basinda
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    5,469

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez belfe Zobacz posta
    przeciez to wyjmowana wkładka jest , jak dzieciątko jest większe to mozna ja wyjąć i 5 m nie bedzie za ciasno
    moim zdaniem warto
    jak sie nie chce chustować to czemu nie?

    poza tym jest szybciej
    Ale dziecko już ma 5 miesięcy więc kupowanie wkładki imo bez sensu...

    Ja nie uważam że trzeba nosić nieważne jak
    Basia mama 5 małych Trolli
    Doradca Noszenia ClauWi, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala



  5. #5
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez belfe Zobacz posta
    jak sie nie chce chustować to czemu nie?
    no, bo jeśli się chce chustować, to się kupuje chustę

    wspieram Basindę - wszelakie nosidła (podobnie jak pouche i niektóre wiązania z chust tkanych) zalecane są dla dzieci samodzielnie siadających, potrafiących tę pozycję utrzymać i powtórzyć.
    nie wynika to z niczyjego widzimisię, a z wiedzy o rozwoju malutkiego kręgosłupa.

  6. #6
    Chusteryczka Awatar belfe
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Polska ;)
    Posty
    2,577

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Basinda Zobacz posta
    Ale dziecko już ma 5 miesięcy więc kupowanie wkładki imo bez sensu...

    Ja nie uważam że trzeba nosić nieważne jak

    nie zauważyłam że dziecko ma 5 miesięcy

    i gdzie ja napisałam ze trzeba nosić nieważne jak ?
    chodzi mi o to ze jak ktoś nie chce motać chust bo np. nie potrafi, meczy sie nie daje rady, nie lubi, jest mu nie wygodnie - to chyba na siłę sie tego nie robi
    a w nosidłach tez można nosić po to one są , i fakt ze dziecko musi siedziec samodzielnie to dla mnie jasne po prostu nie zauwazyłam ze dziecko ma 5 miesięcy

  7. #7
    Chusteryczka Awatar belfe
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Polska ;)
    Posty
    2,577

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    no, bo jeśli się chce chustować, to się kupuje chustę

    wspieram Basindę - wszelakie nosidła (podobnie jak pouche i niektóre wiązania z chust tkanych) zalecane są dla dzieci samodzielnie siadających, potrafiących tę pozycję utrzymać i powtórzyć.
    nie wynika to z niczyjego widzimisię, a z wiedzy o rozwoju malutkiego kręgosłupa.
    Cytat Zamieszczone przez bellunia Zobacz posta
    Witam,
    proszę o radę, mój synek ma 5 miesięcy, dobrze trzyma główkę (od 2 miesięcy), podnosi się do siadanie, ogólnie jest sztywny i sprawny. Noszę w chuście ale nie bardzo lubię, mąż w ogóle nie chce nosić w chuście. Przymierzaliśmy tulę ergo na chwilkę (bez wkładki), mąż był zachwycony-mówi że by nosił, ja też o wiele lepiej się czułam w ergo niż w chuście.

    Jeżeli kupię Tule z wkładką to będę mogła nosić 5 miesięczniaka?

    Któraś z dziewczyn używała wkładki z ergo i nosiła wcześniej niż dziecko zacznie samodzielnie siedzieć?

    ale kolezanka napisała że nie bardzo lubi chustę

  8. #8
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez belfe Zobacz posta
    ale kolezanka napisała że nie bardzo lubi chustę
    a ja nie zauważyłam pierwszego "nie" w Twojej wcześniejszej wypowiedzi
    sorry.

    imo - wg Basindy "nosić nieważne jak" to noszenie niesiedzącego w nosidle miękkim.
    ale mogę się mylić

  9. #9
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Ja bym kupila i nosila. Maly ani sie obejrzysz jak usiadzie sam a nosic raczej po 8h dziennie nie bedziesz. Skoro w azji nosza w MT od urodzenia a w Afryce z szeroko ulozonymi nozkami tez od urodzenia... Co innego jesli rozwazalabys kupienie wisiadla.

    Jak latwo wywnioskowac ja jestem zdania, ze lepiej nosic niz nie. Ja i wiekszosc moich znajomych mamy wady kregoslupa a nie bylismy noszeni w ogole.
    A. 02.2010, T. 06.2012

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar Basinda
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    5,469

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    imo - wg Basindy "nosić nieważne jak" to noszenie niesiedzącego w nosidle miękkim.
    ale mogę się mylić
    Tak.
    I zakładając że przez pierwsze miesiące dziecko było prawidłowo noszone w chuście to teraz gdy ma 5 miesięcy to imo lepiej takiego malucha puścić na kocyk/dywan niech swobodnie zdobywa świat, na szybkie zakupy włożyć do kółkowej a długie spacery uskuteczniać z wózkiem jeśli mama nie lubi chusty/ nie może sobie z nią poradzić przy większym ruchliwym dziecku...

    Noszenie w maluchów w ergonomikach jest imo noszeniem byle jak dla samej idei noszenia
    i niestety reklamy ergonomików od urodzenia robią więcej szkody niż pożytku.
    Basia mama 5 małych Trolli
    Doradca Noszenia ClauWi, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala



  11. #11
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    widziałam wkładkę dla noworodka przymierzaną na 2-3 miesięcznym dziecku - nie nadaje się, i nie była to tylko moja opinia

  12. #12
    Chustomanka Awatar fiolka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    sielsko pod Krakowem
    Posty
    871

    Domyślnie

    to teraz już nic nie rozumiem........takie wkładki nic nie dają? nie kupować i nie nosić noworodka? bo ponoć one po to właśnie są. Ja mam tuli jeszcze stare i chciałam dokupić właśnie wkładkę....ale teraz namieszałyście mi w głowie :/
    Wicuś 01.2011, Lili 01.2013, Ignaś 10.2014

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar Basinda
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    5,469

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fiolka Zobacz posta
    to teraz już nic nie rozumiem........takie wkładki nic nie dają? nie kupować i nie nosić noworodka? bo ponoć one po to właśnie są. Ja mam tuli jeszcze stare i chciałam dokupić właśnie wkładkę....ale teraz namieszałyście mi w głowie :/

    Skoro producent twierdzi że się da to pewnie że się da
    pytanie czy chcesz nosić modnie czy bezpiecznie zdrowo i wygodnie.

    imo noworodek tylko w chustę tkaną dobrej jakości i nie za szeroką
    Basia mama 5 małych Trolli
    Doradca Noszenia ClauWi, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala



  14. #14
    Chustomanka Awatar kundzia
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Bydgoszcz/Fordon/docelowo Maksymilianowo :)
    Posty
    810

    Domyślnie

    moja koleżanka, która nie mogła ogarnąć motania w chustę dostała w prezencie tulę z wkładką dl 3,5 miesięczniaka. na moje oko ładnie układała ta wkładka nóżki na żabkę, aczkolwiek był pewien minus. Plecki ciut za proste, a panel nadal był za długi, młody był calutki schowany. Używała wkładki sporadycznie. teraz młody ma już 7 msc i noszą się bez niej.

    i jeszcze jedno moje spostrzeżenie. Tulowa wkładka tak jakby oddziela malucha od mamy, a chyba nie o to w tym chodzi. Nosoji się, żeby było blisko, ciałko do ciała. Poza tym chyba trudno wyczuć z takim dodatkowym wkładem czy nosidło jest dobrze wyregulowane itd.

    próbujcie z chustą dajcie sobie czasu troszku, ćwiczcie. A dosłownie za chwilę maluch będzie gotowy na ergo.

    btw, dzisiaj pomogłam zachustować 2 miesięczną panienkę mama zachwycona, bo w końcu ma ręce wolne od małej żabki.
    Ostatnio edytowane przez kundzia ; 09-12-2012 o 22:48
    Ania, mama Gabrysia (11.08.2010)

  15. #15
    Chusteryczka Awatar jewa
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Pochodzę z Łomży aktualnie mieszkam w Białymstoku (daleko nie wyemigrowałam ;) )
    Posty
    2,408

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia.234 Zobacz posta
    widziałam wkładkę dla noworodka przymierzaną na 2-3 miesięcznym dziecku - nie nadaje się, i nie była to tylko moja opinia
    Cytat Zamieszczone przez Basinda Zobacz posta
    Skoro producent twierdzi że się da to pewnie że się da
    pytanie czy chcesz nosić modnie czy bezpiecznie zdrowo i wygodnie.

    imo noworodek tylko w chustę tkaną dobrej jakości i nie za szeroką
    Producent też podkreśla, że najlepiej nosic maluszka w chuście a wkładka jest bardziej zrobiona pod kątem rodziców, którzy chust nie uważają. Na zasadzie wybieramy mniejsze "zło", podporządkujemy się do wymogów rynku (absolutnie nie mówie tego w jakimś negatywnym znaczeniu) .
    Ja też uważam (miałam z nią przyjemność pracować intensywnie), że ta wkładka nie spełnia do konca swojej roli szczegolnie na dłuzszą mete. Na krótkie wypady ok, ale nie wyobrażam sobie regularnych spacerów w niej z niemowlakiem.


    Doradczyni Akademii Noszenia Dzieci, współpraca z LennyLamb i TULA
    Krzyżykowy świat Ewy Chustowanie na Podlasiu JEWA BLOG PORADNI

  16. #16
    Chustomanka Awatar fiolka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    sielsko pod Krakowem
    Posty
    871

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Basinda Zobacz posta
    Skoro producent twierdzi że się da to pewnie że się da
    pytanie czy chcesz nosić modnie czy bezpiecznie zdrowo i wygodnie.

    imo noworodek tylko w chustę tkaną dobrej jakości i nie za szeroką
    ja mam po starszym sprawdzoną i ukochaną BB, ale mąż i teściowa się przymierzają, a nosidło jednak łatwiej założyć laikowi, niż motać się w chustę.

    Cytat Zamieszczone przez kundzia Zobacz posta

    i jeszcze jedno moje spostrzeżenie. Tulowa wkładka tak jakby oddziela malucha od mamy, a chyba nie o to w tym chodzi. Nosoji się, żeby było blisko, ciałko do ciała. Poza tym chyba trudno wyczuć z takim dodatkowym wkładem czy nosidło jest dobrze wyregulowane itd.

    próbujcie z chustą dajcie sobie czasu troszku, ćwiczcie. A dosłownie za chwilę maluch będzie gotowy na ergo.

    btw, dzisiaj pomogłam zachustować 2 miesięczną panienkę mama zachwycona, bo w końcu ma ręce wolne od małej żabki.
    jakoś nie pomyślałam, że ta wkładka to jest do włożenia pomiędzy mamę a bobasa, a nie pomiędzy bobasa a nosidło..... to naprawdę tak jest?
    a chustę mam przećwiczoną i ukochaną, tak jak pisałam. myślę jednak też o tych "niechustowych" członkach rodziny
    Wicuś 01.2011, Lili 01.2013, Ignaś 10.2014

  17. #17
    Chusteryczka Awatar jewa
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Pochodzę z Łomży aktualnie mieszkam w Białymstoku (daleko nie wyemigrowałam ;) )
    Posty
    2,408

    Domyślnie

    Ja nie bardzo rozumiem o co chodziło kundzi z tym oddzieleniem malucha od mamy, poła chusty też oddziela malucha od mamy bo dolna część poły jest miedzy dwoma brzuchami


    Doradczyni Akademii Noszenia Dzieci, współpraca z LennyLamb i TULA
    Krzyżykowy świat Ewy Chustowanie na Podlasiu JEWA BLOG PORADNI

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar Basinda
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    5,469

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fiolka Zobacz posta
    ja mam po starszym sprawdzoną i ukochaną BB, ale mąż i teściowa się przymierzają, a nosidło jednak łatwiej założyć laikowi, niż motać się w chustę.



    jakoś nie pomyślałam, że ta wkładka to jest do włożenia pomiędzy mamę a bobasa, a nie pomiędzy bobasa a nosidło..... to naprawdę tak jest?
    a chustę mam przećwiczoną i ukochaną, tak jak pisałam. myślę jednak też o tych "niechustowych" członkach rodziny
    Imo lepiej, taniej, szybciej i zdrowiej motac w kółkową jeśli ktoś nie ogarnia długiej wiązanki

    Cytat Zamieszczone przez jewa Zobacz posta
    Ja nie bardzo rozumiem o co chodziło kundzi z tym oddzieleniem malucha od mamy, poła chusty też oddziela malucha od mamy bo dolna część poły jest miedzy dwoma brzuchami
    W dobrze zawiązanej chuście niczego nie ma miedzy brzuchami więc nie rozumiem porównania....

    a wkładka w tula to kokon który "otula" z tyłu i dodatkowo ma majty wisiadłopodobne....

    imo to nie jest dobra pozycja dla noworodka

    Basia mama 5 małych Trolli
    Doradca Noszenia ClauWi, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala



  19. #19
    Chusteryczka Awatar jewa
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Pochodzę z Łomży aktualnie mieszkam w Białymstoku (daleko nie wyemigrowałam ;) )
    Posty
    2,408

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Basinda Zobacz posta
    Imo lepiej, taniej, szybciej i zdrowiej motac w kółkową jeśli ktoś nie ogarnia długiej wiązanki



    W dobrze zawiązanej chuście niczego nie ma miedzy brzuchami więc nie rozumiem porównania....
    Oczywiście że lepeij ale kółkowa to nadal chusta A jeśli chodzi o porównanie to według mnie materiał jest miedzy brzuchami przy prawidłowym zwiazaniu. Jeśli wkładasz go pod pupę to ląduje miedzy brzuchami, szczególnie przy maleństwie.


    Doradczyni Akademii Noszenia Dzieci, współpraca z LennyLamb i TULA
    Krzyżykowy świat Ewy Chustowanie na Podlasiu JEWA BLOG PORADNI

  20. #20
    Chustomanka Awatar kundzia
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Bydgoszcz/Fordon/docelowo Maksymilianowo :)
    Posty
    810

    Domyślnie

    za każdym razem gdy wiązałam Gabulca czy to w kieszonkę czy w 2x to żadnego materiału pomiędzy jego a moim brzuchem nie było. Nawet jak dupcia ładnie wpadła to przecież poły czy kieszonka zawinięta nie podchodzą aż tak wysoko. rozumiem, żechodzi o to, że pomiędzy moim brzuchem a kroczem malucha materiał jest ( no chyba, że coś robiliśmy nie teges)

    chodzi mi o to, że ta wkładka tulowa takiemu maluszkowi sięga z przodu dość wysoko powyżej pępucha. Myśle, że do tego poziomu chusta podwinięta pod pupą raczej na pewno nie dosięgnie. poza tym to stosunkowo gruba warstwa w odróżnieniu od cienkiej, tkanej chusty.

    W chuście gdy motałam Gabulca to dobrze czułam jakby był do mnie przyklejony i otulony chustą. (np. gdy pieluszka nie dałą rady to bardzo dobrze go czułam) jak na moje to w tulowej wkładce tak nie jest nawet gdy dobrze podociągamy i wyregulujemy paski.

    ale, jeżeli to ma być opcja dla osoby nieogarnietej chustowo np. małżon czy babcia to takie rozwiązanie na chwilę jest ok. Nie demonizujmy, że od takiego rekreacyjnego noszenia z wkładką jakaś krzywda się stanie, skoro maluch normalnie jest chustowany.
    Ostatnio edytowane przez kundzia ; 10-12-2012 o 00:48
    Ania, mama Gabrysia (11.08.2010)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •