Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32

Wątek: tula-z wkładką dla niemowlaka-czy warto?

  1. #21
    Chusteryczka Awatar IzaBK
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Pruszków/Warszawa
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    Niestety wkładka dla niemowlaka nie zapewnia fzjologicznego ułożenia kręgosłupa/stawów biodrowych małego niemowlaka. Za jej negatywną oceną przemawia także fakt, że nóżki dziecka we wkładce są schowane w nosidle - jeśli człowiek (nie tylko dziecko, ale także dorosły) ma o co oprzeć stopy, to odruchowo je opiera i napina mięśnie. To sprawia, że efektem noszenia ze schowanymi nogami może być wzmożone napięcie mięśniowe w obrębie nóżek i miednicy.
    G- X 2009 E- VI 2003 M- XII 1998

    NaturalnaMama.pl - ot, zwykły sklep.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi, Instruktor Shantala: PogotowieChustowe.pl

    konsultacje także poprzez SKYPE

  2. #22
    Chusteryczka Awatar jewa
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Pochodzę z Łomży aktualnie mieszkam w Białymstoku (daleko nie wyemigrowałam ;) )
    Posty
    2,408

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kundzia Zobacz posta
    za każdym razem gdy wiązałam Gabulca czy to w kieszonkę czy w 2x to żadnego materiału pomiędzy jego a moim brzuchem nie było. Nawet jak dupcia ładnie wpadła to przecież poły czy kieszonka zawinięta nie podchodzą aż tak wysoko. rozumiem, żechodzi o to, że pomiędzy moim brzuchem a kroczem malucha materiał jest ( no chyba, że coś robiliśmy nie teges)

    chodzi mi o to, że ta wkładka tulowa takiemu maluszkowi sięga z przodu dość wysoko powyżej pępucha. Myśle, że do tego poziomu chusta podwinięta pod pupą raczej na pewno nie dosięgnie. poza tym to stosunkowo gruba warstwa w odróżnieniu od cienkiej, tkanej chusty.

    W chuście gdy motałam Gabulca to dobrze czułam jakby był do mnie przyklejony i otulony chustą. (np. gdy pieluszka nie dałą rady to bardzo dobrze go czułam) jak na moje to w tulowej wkładce tak nie jest nawet gdy dobrze podociągamy i wyregulujemy paski.

    ale, jeżeli to ma być opcja dla osoby nieogarnietej chustowo np. małżon czy babcia to takie rozwiązanie na chwilę jest ok. Nie demonizujmy, że od takiego rekreacyjnego noszenia z wkładką jakaś krzywda się stanie, skoro maluch normalnie jest chustowany.
    Chodziło mi właśnie o ten materiał Przy kangurku, kieszące czy przy wiazaniu tobołka do plecaka, materiał jest pomiędzy brzuszkami no ale tak jak piszesz to cienki materiał !

    I zgadzam się, w 100 % z zdaniem IzaBK !


    Doradczyni Akademii Noszenia Dzieci, współpraca z LennyLamb i TULA
    Krzyżykowy świat Ewy Chustowanie na Podlasiu JEWA BLOG PORADNI

  3. #23

    Domyślnie

    5- miesieczny maluszek bedzie juz za duzy na wkladke, natomiast z tego co opisujesz, bedzie mu idealnie w standard Tula.
    Pozdrawiam cieplutko,

    Ulka

    Cytat Zamieszczone przez bellunia Zobacz posta
    Witam,
    proszę o radę, mój synek ma 5 miesięcy, dobrze trzyma główkę (od 2 miesięcy), podnosi się do siadanie, ogólnie jest sztywny i sprawny. Noszę w chuście ale nie bardzo lubię, mąż w ogóle nie chce nosić w chuście. Przymierzaliśmy tulę ergo na chwilkę (bez wkładki), mąż był zachwycony-mówi że by nosił, ja też o wiele lepiej się czułam w ergo niż w chuście.

    Jeżeli kupię Tule z wkładką to będę mogła nosić 5 miesięczniaka?

    Któraś z dziewczyn używała wkładki z ergo i nosiła wcześniej niż dziecko zacznie samodzielnie siedzieć?
    Mama Amelki 18.12.2006, Julka 19.11.2008 i Leosia 20.03.2013

    Nosidełka Ergonomiczne & Chusty TULA :
    http://www.BabyTula.pl

  4. #24
    Chustonoszka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    70

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Basinda Zobacz posta
    Tak.

    Noszenie w maluchów w ergonomikach jest imo noszeniem byle jak dla samej idei noszenia
    i niestety reklamy ergonomików od urodzenia robią więcej szkody niż pożytku.
    Czyli ergonomiki są tak na prawdę do d...? Czy chodzi tylko o to, że są do d... dla noworodków i niemowląt jeszcze nie siadających?

  5. #25
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    no, dla niesiadających niemowląt to na pewno są niesłuszne...

  6. #26
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Kiedys B-stok teraz IT
    Posty
    1,085

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    no, dla niesiadających niemowląt to na pewno są niesłuszne...
    A ergobaby?Tam niemowle z wkladka nozki ma na zewnatrz.Probowalam z moja tydzien temu no i nie miesci sie z wkladka w pozycji jak pokazuja w instrukcji
    C.03.06.2008,L. 04.07.2009,O.04.09.2012

  7. #27
    Chustoholiczka Awatar Basinda
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    5,469

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fluff27 Zobacz posta
    Czyli ergonomiki są tak na prawdę do d...? Czy chodzi tylko o to, że są do d... dla noworodków i niemowląt jeszcze nie siadających?
    Dobry ergonomik nie jest zły
    Dla samodzielnie siadających dzieciaków... a i to nie zawsze bo czasem zdarza się że maluszek drobniutki wcześnie siadać zaczyna i wtedy mimo że kręgosłup i mięśnie są gotowe to ergo zdarza się być za duże... dlatego najlepiej przymierzyć kilka różnych wersji i wybrać.

    imo takie ergo fajne dla okołoroczniaków
    Basia mama 5 małych Trolli
    Doradca Noszenia ClauWi, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala



  8. #28
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    ale to zależy też... ja tam uważam, że dziecko w ergo trzeba obejrzeć... co innego mejtaj szyty na miarę, a co innego standardowe ergo...

    farfalino - ja nie polecę Ci żadnego ergonomika dla niesiedzącego niemowlęcia. żeby nie wiem jak bardzo było piękne

  9. #29
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Kiedys B-stok teraz IT
    Posty
    1,085

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    ale to zależy też... ja tam uważam, że dziecko w ergo trzeba obejrzeć... co innego mejtaj szyty na miarę, a co innego standardowe ergo...

    farfalino - ja nie polecę Ci żadnego ergonomika dla niesiedzącego niemowlęcia. żeby nie wiem jak bardzo było piękne
    Temu cos czuje ze bede musiala poczekac kolejne 3-4 miesiace tak jak z poprzednia.Z chustami sie nie dogadalam-byly proby ze starsza,na zywo nikt mi nie pokaze,z filmem instruktazowym nie jestem nawet w stanie zalozyc kieszonki z chusty.plNie wiem co ja robie na tym forum
    C.03.06.2008,L. 04.07.2009,O.04.09.2012

  10. #30
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    a czemu na żywo nikt Ci nie pokaże?

  11. #31
    Chustoholiczka Awatar Basinda
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    5,469

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez farfallina_07 Zobacz posta
    Temu cos czuje ze bede musiala poczekac kolejne 3-4 miesiace tak jak z poprzednia.Z chustami sie nie dogadalam-byly proby ze starsza,na zywo nikt mi nie pokaze,z filmem instruktazowym nie jestem nawet w stanie zalozyc kieszonki z chusty.plNie wiem co ja robie na tym forum
    Dasz radę trzeba tylko dobry filmik wybrać
    IzaBK ma całkiem fajne (na youtoubie poszukaj "pogotowiechustowe")
    a i na chusta.pl Kinga ma niezłe filmiki do kangura i plecaka a Twoje dziecię w idealnym wieku do plecaka prostego jest
    Basia mama 5 małych Trolli
    Doradca Noszenia ClauWi, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala



  12. #32
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Kiedys B-stok teraz IT
    Posty
    1,085

    Domyślnie

    Na zywo nikt mi nie pokaze gdyz tutaj jesli nosza to nosza w wisiadlachNie sugeruj sie adresem z paczek,bo ja w B-stoku nie mieszkam od czasu jak skonczylam liceum
    C.03.06.2008,L. 04.07.2009,O.04.09.2012

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •