Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 84

Wątek: dysplazja - pomocy

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    PruszkĂłw
    Posty
    459

    Domyślnie dysplazja - pomocy

    nie wiem czy w dobrym miesjcu umieszczam ten watek, ale musz esie wyzalic i poradzic.
    dzis podczas kontrolnej drugiej wizyty u ortopedy u tuśki stwierdzono dysplazje. lewy staw w stopniu 2b. w poniedzialek chca ja zakuc w aparat koszli. nie wiem jeszcze czy bede konsultowac sie z innym lekarzem prywatnie (pewnie tak), ale to inna bajka.

    mam pytanie do doswiadczonych dziewczyn noszacych w chustach
    - CZY NOSICIE DZIECIACZKI Z DYSPLAZJC??jesli tak, to czy w tym aparacie, czy zdejmujecie? rozumiem ze w kieszonce i 2x?

    poratujcie, pocieszcie.
    ==========================
    malgosiak - mama NIKI (listopad 2002) i
    TuÂśki (listopad 2007)

  2. #2
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    gosia, wszystko będzie dobrze!
    nie wiem jak z noszeniem, pewnie powinien lekarz lub dobry fizjoterapeuta się wypowiedzieć. tylko pokaż koniecznie, jak takie noszenie wygląda - bo każdy myśli co innego na hasło chusta - trzeba pokazać pozycję na żywo lub przynajmniej na zdjęciu.

    puściłam ci priva.

    trzymamy kciuki.

  3. #3
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    PruszkĂłw
    Posty
    459

    Domyślnie

    marta, dzieki. odspisalam. na was mozna liczyc


    a wlasnie tuśka mi sie zaczela przyzwyczajac do chusty. dzis nosilam ja godzinke, w tym czasie wykapalam nikę, zrobilam jej kolacje i pogadalam dwa razy przez telefon. na koniec zasnela.
    ==========================
    malgosiak - mama NIKI (listopad 2002) i
    TuÂśki (listopad 2007)

  4. #4
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie

    pokaż się ortopedzie - może zaleci wam chustowanie ZAMIeT okropnego aparatu.
    pokaż kieszonkę - podwójny X też będzie dobry jeżeli szeroko rozłożysz nóżki z kolankami na wysokosci pępka

  5. #5
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    PruszkĂłw
    Posty
    459

    Domyślnie

    dzieki aga, oczywiscie zabiore chuste na wizyte, ale jestem pewna ze zaden ortopeda nie zaleci mi chusty zamiast aparatu. chocby z tego prostego wzgledu, ze aparat trzeba nosci non stop przez 2- 5 miesiecy. bez zdejmowania.



    a aparat wyglada tak
    ==========================
    malgosiak - mama NIKI (listopad 2002) i
    TuÂśki (listopad 2007)

  6. #6
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2007
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    422

    Domyślnie

    Małgosiak pierwszy raz słyszę, że aparat trzeba nosić bez przerwy ... bo że po parę godzin dziennie to wiem, ale może to przy ciut lżejszych przypadkach . A co do chusty, to ja mojemu dysplazję wyleczyłam chustą [chociaż on to leciutką miał]
    Moje szczęście urodziło się 3 września


  7. #7
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    jeszcze jest takie coś:
    http://www.dlapacjenta.pl/sklep/product ... ts_id=1228

    spytaj lekarza, co jest przyjaźniejsze dla dziecka.

  8. #8
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    PruszkĂłw
    Posty
    459

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bonsai
    A co do chusty, to ja mojemu dysplazję wyleczyłam chustą [chociaż on to leciutką miał]
    no wlasnie jak????
    nosilas go w chuscie, a rozporke wyrzucilas?
    ==========================
    malgosiak - mama NIKI (listopad 2002) i
    TuÂśki (listopad 2007)

  9. #9
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    PruszkĂłw
    Posty
    459

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mart
    jeszcze jest takie coś:
    http://www.dlapacjenta.pl/sklep/product ... ts_id=1228

    spytaj lekarza, co jest przyjaźniejsze dla dziecka.
    marta, dziekiz a pomoc.
    wiem o tej frejce. nawet chcialam to sama uszyc, ale ortopeda sie popukal w czolo i powiedzial, ze to dla dzieci z lzejsza dysplazja.

    wlasnie czytalam na forum gazety opinie zawitkowskiego o chustach w kontekscie dysplacji i oto co wyczytalam: chusty sa srodkiem transportu:
    http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... a=73723403


    ha ha ha
    ==========================
    malgosiak - mama NIKI (listopad 2002) i
    TuÂśki (listopad 2007)

  10. #10
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Siemonia (G. ÂŚlÂąsk)
    Posty
    194

    Domyślnie

    Moja Adelcia miała dysplazję IIc i IIc/d. Była leczona poduszka Frejki. Z tego, co sie zdążyłam zorientować, wybór konkretnej rozwórki zalezy w najwiekszym stopniu od preferencji i doświadczeń danego lekarza, akurat nasza ortopedka używa głównie Frejki. Żeby leczenie było skuteczne, dziecko MUSI być w rozwórce cały, albo prawie cały czas (z wyjątkiem przewijania, kąpieli, paru minut na przewietrzenie pupy). Jeśli staw jest nadwichnięty, to często nie wolno zdejmować rozwórki nawet do przewijania (wtedy oczywiście frejka odpada, bo tak sie nie da). Wkładanie dziecka na kilka godzin jest dobre, gdy mamy juz stan po wyleczonej dysplazji, który powinien jeszcze zostać utrwalony, albo przy korygowaniu bardzo niewielkich nieprawidłowości, na granicy normy. Zdejmowanie dziecku rozwórek na częśc dnia jest główną przyczyna wolnego albo w ogóle nieskutecznego leczenia dysplazji, niestety.

    Nasza ortopedka do chusty odniosła sie pozytywnie, nosiłam ja kilka razy w poduszce, a potem wielokrotnie bez poduszki, także kilka godzin pod rząd. Dysplazja ustąpiła wyjątkowo szybko, jak na stopień jej zaawansowania. W kieszonce i 2X. Przy dysplazji IIb zwichnięcie stawu raczej nie grozi, więc samej procedury zdejmowania rozwórki i wkładania/wyjmowania z chusty nie musisz sie obawiać. Chodzi tylko o to, żeby zminimalizować czas, kiedy dziecko ma swobode w układaniu stawu tak, jak nie powinno.

    Jeśli masz jakieś pytania, chętnie odpowiem Uszy do góry


  11. #11
    Chusteryczka Awatar lola_22
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Katowice ;-)/Kraków
    Posty
    2,623

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez malgosiak
    Cytat Zamieszczone przez bonsai
    A co do chusty, to ja mojemu dysplazję wyleczyłam chustą [chociaż on to leciutką miał]
    no wlasnie jak????
    nosilas go w chuscie, a rozporke wyrzucilas?
    nie polecę nikomu robienia podobnie, bo wiadomo co dziecko to dysplazja kazdy problem jest inny ale u nas rozworka przez miesiace (zakladana zawsze jak tylko dziecko lezalo - w wozku podczs spacerow , na noc do lozeczka, w ciagu dnia okazjonalnie) moie daa takich efektow jak intensywne noszenie w chuscie pozycjach podwojne x i kieszonka podczas 2 tyg. urlopu. lekarka pytala cosmy temu dziecku zrobili ze jest ia na obydwóch
    Doradca noszenia w chuście po kursie podstawowym Trageschule Dresden®,
    już nie .pl ale wciąż zamotana


  12. #12
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2007
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    422

    Domyślnie

    Już tłumaczę - mój Maciuś nie dostał rozpórki, bo dysplazja nie byłą aż na tyle mocna - lekarz stwierdził ,że noworodkom się jej nie daje, a po miesiącu stawy były już "prawie że w normie". Jednak nie pieluchowałam szeroko Smoka, bo tego nie cierpiał [po założeniu 2 pieluchy płakał bez przerwy aż do jej ściągnięcia] . W zamian za to zaczęłam małego nosić w chuście w 2x - lekarz nie mógł się nadziwić, że dysplazja tak ładnie mija
    Moje szczęście urodziło się 3 września


  13. #13
    Chusteryczka Awatar anifloda
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    2,520

    Domyślnie

    Helenka miała dysplazję z podwichnięciem. Najpierw miała szelki Pavlika, potem drugi lekarz zmienił jej na taką wkładkę (sama szyłam z ręcznika). I w szelkach i we wkładce nosiłam w chuście, ale tylko pionowo (kołysek przy dysplazji nie wolno stosować).
    Pozdrawiam anifloda mama H. (10.08.2003), K. (25.11.2006), M. (31.07.2009) i L.(10.06.2012)

    W Poznaniu też nosimy!
    anifloda kontra nitki

  14. #14
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    PruszkĂłw
    Posty
    459

    Domyślnie

    bonkreta, super ze adelcia tak szybko sie wyleczyla. rozumiem, ze do chusty zdjemowalas frejke? tak wlasnie patrze na te rozporke, bo maz dzis kupil i nie wyglada to zle. teraz sie zastnawiam czy mozna ciuchy zakladac POD rozporke? bo nijak nie widze pajaca na to urzadzenie

    makwia, ja sie chyba nie zdobede na zamiane rozporki na chuste, bo dysplazja jest stwierdzona na usg, wiec tu juz nie ma gdybania. a jak za miesiac sie okaze, ze chusta nie pomogla, tylko stan sie pogorszyl???

    bonsai, tez mam andzijeje, ze za miesiac - dwa nasz lekarz sie zdzwii postepami.
    anifloda, wygodnie bylo wkladac w kieszonke czy iksa?
    ==========================
    malgosiak - mama NIKI (listopad 2002) i
    TuÂśki (listopad 2007)

  15. #15
    Chusteryczka Awatar anifloda
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    2,520

    Domyślnie

    To było cztery lata temu, o wiązanych chyba mało kto w Polsce słyszał - nosiłam pionowo z kółkowej . Lekarz widział i pozwolił.
    Pozdrawiam anifloda mama H. (10.08.2003), K. (25.11.2006), M. (31.07.2009) i L.(10.06.2012)

    W Poznaniu też nosimy!
    anifloda kontra nitki

  16. #16
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    PruszkĂłw
    Posty
    459

    Domyślnie

    dzieki anifloda,
    zdecydowalam zalozyc aparat, skonsultowac diagnoze z innym lekarzem bardziej wyspecjalizowanym, cwiczyc asymstrie na wlasna reke ( oczywiscie w poradni, nie sama) i................chustowac ile wlezie.
    a idzie nam coraz lepiej
    ==========================
    malgosiak - mama NIKI (listopad 2002) i
    TuÂśki (listopad 2007)

  17. #17
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Siemonia (G. ÂŚlÂąsk)
    Posty
    194

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez malgosiak
    bonkreta, super ze adelcia tak szybko sie wyleczyla. rozumiem, ze do chusty zdjemowalas frejke? tak wlasnie patrze na te rozporke, bo maz dzis kupil i nie wyglada to zle. teraz sie zastnawiam czy mozna ciuchy zakladac POD rozporke? bo nijak nie widze pajaca na to urzadzenie
    Pierwszych kilka razy wkładałam z Frejka, ale z perspektywy oceniam, że to było głupie, bo dziecko miało kiepsko podarty odcinek lędźwiowy. Potem juz zdejmowałam.

    Moim zdaniem najlepiej rozwórke zakładac na cieciutkie pajacyki, rajstopy albo getry bawełniane. Na gołe nogi mozna obetrzec skórę dziecku. Adelcia nosiła poduszkę w gorące lato, więc miło to szczególne znaczenie, ale myślę, że w miejscu, gdzie przylega aparat zawsze skóra bedzie sie pocić. Jełśi trzeba na wierzch załozyc pajaca, to trzeba kupić tak ze dwa rozmiary za duże, wtedy się mieści.

    Adelcia nosiła poduszkę przez 3 miesiące, a lekarka nas nastawiała ,a co najmniej 4, a nawet 8 tygodni dłużej.


  18. #18
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    PruszkĂłw
    Posty
    459

    Domyślnie

    dzieki bonkreta.
    na szczescie mam kilka takich za duzych pajacykow.
    adelcia sliczna, widzialam zdjecia w galerii!!
    ==========================
    malgosiak - mama NIKI (listopad 2002) i
    TuÂśki (listopad 2007)

  19. #19
    Chusteryczka Awatar lola_22
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Katowice ;-)/Kraków
    Posty
    2,623

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez malgosiak
    [ teraz sie zastnawiam czy mozna ciuchy zakladac POD rozporke? bo nijak nie widze pajaca na to urzadzenie
    ja ubierałam leciutko i frejke/koszle NA ubranie
    Doradca noszenia w chuście po kursie podstawowym Trageschule Dresden®,
    już nie .pl ale wciąż zamotana


  20. #20
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    PruszkĂłw
    Posty
    459

    Domyślnie

    makwia, tak bede robic. jeszcze zapytam ortopede przy zakladaniu jak on to widzi.
    i caly czas mysle czy da sie wlozyc do kiesoznki w tym aparaciku.

    aha, dzis zapisalam tuśke na cwiczenia. bedziemy isc dwiema drogami: aparat i cwiczenia z rehabilitantem. musze wypsrostowac tego mojego krzywulca.
    ==========================
    malgosiak - mama NIKI (listopad 2002) i
    TuÂśki (listopad 2007)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •