Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23

Wątek: Na bioderko hoop ... ale jak?????????

  1. #1
    Chustonoszka Awatar nulinka
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    53

    Domyślnie Na bioderko hoop ... ale jak?????????

    bo bym chciała tak umieć... ale niestety mordujemy się już troszkę i jak nie ma obstawy w domu to nie ma szans żeby dociągnąć z tyłu ...

    nawet próbowałam w starym elastyku czy to może moja nowa chusta jest z tych grubszych ale nie ...

    no nie ma szans żeby się zawiązać ...

    przesuwnego też nie przesunę

    no to jak to się robi????

  2. #2
    Chustomanka Awatar agnieszkazd
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Wieś podwarszawska Halinow
    Posty
    830

    Domyślnie

    A co konkretnie próbujesz zawiązać?
    Małgosia 01.05.2007, Dzieciątko (*) 08.2009, Joasia 09.07.2010


  3. #3
    Chustomanka Awatar anasta
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    782

    Domyślnie

    Z opisu wnioskuję, że próbujesz wiązać rebozo z węzłem przesuwnym z krótkiej chusty. Może się mylę, ale rad i tak udzielę, bo to moje ulubione wiązanie. na początek instrukcja ze zdjęciami: http://www.thebabywearer.com/forum/s...ht=rebozo+pfau

    Parę rad: najpierw zawiąż chustę bez dziecka, żeby najniższy punkt "kieszonki" był na wysokości Twojego kolca biodrowego (a można i trochę ciaśniej, bo łatwiej zawiązaną chustę popuścić niż dociągnąć). Można chustę w tym odcinku, z którego będzie wiązany węzeł, złożyć na pół - wyjdzie fajna głębsza kieszonka. Z czasem nauczysz się wiązać tak, żeby nie trzeba było dociągać.
    Jeżeli jednak konieczne jest dociąganie, dziecko przytrzymuj pod pupę. Rąk brakuje , ale można nogę postawić na krzesło i podeprzeć malucha kolanem.

  4. #4
    Chustonoszka Awatar nulinka
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez agnieszkazd Zobacz posta
    A co konkretnie próbujesz zawiązać?
    z instrukcji od nati siodełko znalazłam na biodro
    kieszonkę już opanowałam ... ale chciałam mu zmienić, ma na razie 4 miesiace ale trochę ciężkawy i strasznie ciekawy świata

  5. #5
    Chustomanka Awatar Pasiata
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Kraków/ Bochnia
    Posty
    766

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nulinka Zobacz posta
    z instrukcji od nati siodełko znalazłam na biodro
    kieszonkę już opanowałam ... ale chciałam mu zmienić, ma na razie 4 miesiace ale trochę ciężkawy i strasznie ciekawy świata
    Na biodro to ja bym proponowała kangura albo kółkową. A jak Młody ciężkawy i świata ciekawy to plecak zdecydowanie
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi® - konsultacje, warsztaty, pogadanki www.pasiata.pl
    Tosia 20.10.2008, Wojcieszek 30.03.2011

  6. #6
    Chustomanka Awatar anasta
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    782

    Domyślnie

    Znalazłam, tutaj był wątek o tym siodełku: http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=19319&

    Przekombinowane to IMO.

  7. #7
    Chustonoszka Awatar nulinka
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anasta Zobacz posta
    Z opisu wnioskuję, że próbujesz wiązać rebozo z węzłem przesuwnym z krótkiej chusty. Może się mylę, ale rad i tak udzielę, bo to moje ulubione wiązanie. na początek instrukcja ze zdjęciami: http://www.thebabywearer.com/forum/s...ht=rebozo+pfau

    Parę rad: najpierw zawiąż chustę bez dziecka, żeby najniższy punkt "kieszonki" był na wysokości Twojego kolca biodrowego (a można i trochę ciaśniej, bo łatwiej zawiązaną chustę popuścić niż dociągnąć). Można chustę w tym odcinku, z którego będzie wiązany węzeł, złożyć na pół - wyjdzie fajna głębsza kieszonka. Z czasem nauczysz się wiązać tak, żeby nie trzeba było dociągać.
    Jeżeli jednak konieczne jest dociąganie, dziecko przytrzymuj pod pupę. Rąk brakuje , ale można nogę postawić na krzesło i podeprzeć malucha kolanem.
    zeby poogladac zdjecia musialam sie tam zalogowac i na razie mi sie konto aktywuje ))

  8. #8
    Chustonoszka Awatar nulinka
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anasta Zobacz posta
    Znalazłam, tutaj był wątek o tym siodełku: http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=19319&

    Przekombinowane to IMO.
    jak wy sie sprawnie poruszacie po forum ja szukałam i nic
    super dziekiiiiii
    poćwiczę jutro bo noszony spi a nosząca ma na dziś dość ))

  9. #9
    Chustonoszka Awatar nulinka
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pasiata Zobacz posta
    Na biodro to ja bym proponowała kangura albo kółkową. A jak Młody ciężkawy i świata ciekawy to plecak zdecydowanie
    mlody jeszcze chyba za mlody na plecy a i ja nie gotowa zeby go nie widziec
    zreszta chustosimy sie na powaznie od niedawna wiec jeszcze wszytsko przed nami

    aaa no i jeszcze sie nie dorobilismy kolkowej
    na razie (podkreślam: na razie) mamy jednego girasolka i zostal nam elastyk
    Ostatnio edytowane przez nulinka ; 09-10-2012 o 00:17

  10. #10
    Chustomanka Awatar Pasiata
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Kraków/ Bochnia
    Posty
    766

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nulinka Zobacz posta
    mlody jeszcze chyba za mlody na plecy a i ja nie gotowa zeby go nie widziec
    zreszta chustosimy sie na powaznie od niedawna wiec jeszcze wszytsko przed nami

    aaa no i jeszcze sie nie dorobilismy kolkowej
    na razie (podkreślam: na razie) mamy jednego girasolka i zostal nam elastyk
    Młody na pewno nie za młody na plecy. Kwestia niewidzenia na plecach mija zwykle po pierwszym noszeniu tamże, ale oczywiście nie namawiam, bo to Ty musisz być na to gotowa.
    A kółkowa też fajna sprawa
    Powodzenia!
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi® - konsultacje, warsztaty, pogadanki www.pasiata.pl
    Tosia 20.10.2008, Wojcieszek 30.03.2011

  11. #11
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    To siodełko z instrukcji nati to porażka...dawno temu tez próbowałam, kiepsko się wiąże słabo trzyma, i dzieć jakiś taki niestabilny. Proponuje siodełko z pętelką fajne jest i wygodne a i zawiązać nietrudno. http://www.chustomania.pl/online/chu...elko_z_petelka
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  12. #12
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    łomatko!
    przecie na biodrze to się na chwilę tylko wrzuca... tak się namachać, to się nie opłaca

    stanowczo trzeba w cholerę zbędnego elastyka puścić i mieć pretekst i fundusze, żeby zainwestować w kółkową

  13. #13
    Chustonoszka Awatar nulinka
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    53

    Domyślnie

    spokojnie ... elastyka puszczę, trochę rzeczy wyprzedam i będzie na kolejną chustę
    Ale fajny ten elastyk był z takim panelem nieelastycznym...
    i marzy mi sie taka chusta żeby była mięciutka, żeby węzeł który się zawiąże był mały, żeby mocno trzymała młodego, żeby była długa ... jest taka??????????????????
    no i jako trzecia kółkowa

    a potem będziemy jeść chleb z dżemem przez miesiąc

  14. #14
    Chustonoszka Awatar nulinka
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nalia Zobacz posta
    To siodełko z instrukcji nati to porażka...dawno temu tez próbowałam, kiepsko się wiąże słabo trzyma, i dzieć jakiś taki niestabilny. Proponuje siodełko z pętelką fajne jest i wygodne a i zawiązać nietrudno. http://www.chustomania.pl/online/chu...elko_z_petelka
    faktycznie dużo bardziej proste i wiąże się z przodu i nie trzeba rąk do tyłu wykręcać albo wołać sąsiadów z za miedzy żeby nas dąciągli

  15. #15
    Chustonoszka Awatar nulinka
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    53

    Domyślnie

    sprobowalam http://www.chustomania.pl/online/chu...elko_z_petelka
    super jest szybkie i wystarczają dwie ręce
    Dzięki Nalia za podpowiedź

  16. #16
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    ależ nie ma za co
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  17. #17
    Chustonówka Awatar meiga
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    7

    Domyślnie

    Jak dobrze, że trafiłam do tego wątku, bo ostatnio męczę się z kangurkiem na biodrze - zamotać zamotam, ale schodzi mi na to tyle czasu, że 5 kieszonek można by zrobić Jutro popróbuję z tym siodełkiem z pętelką. Gdyby się udało, mogłabym wreszcie obiad w towarzystwie dziecka zrobić

  18. #18
    Chustonoszka Awatar nulinka
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    53

    Domyślnie

    Spokojnie ale ja czekam już na kółkową i wtedy wrzucanie na biodro będzie jeszcze szybsze i wygodniejsze

  19. #19
    Chusteryczka Awatar nautika
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    2,375

    Domyślnie

    Pytanie do tej pętelki - jak to ściągnąć??? Wogółe mi się chusta nie chce sciągać w tej pętli...jakaś maskara Najpiewr ściągną tylnią połę, czy przednia? I w którą stronę? P
    Madzik 2012 - Grzybeczek potocznie zwany Armagedonem
    Kacper 2016 - Paskud
    Maksymilina 2019 - Gustlik

  20. #20
    Chustomanka Awatar tytanowa@
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    974

    Domyślnie

    Po przejściach z wiązaniem na boku JA mówię- precz z wiązaniem tkanej na boku. To dla mnie droga przez mękę i to bez sensu! Próbowałam się nauczyć- kilka wiązań testowałam. Może to kwestia wprawy- tak myślałam, ale za każdym razem trwało to tyyyyyyyyyyle czasu, a ja i tak nie byłam zadowolona z efektów. Wrzucanie na chwilę na biodro w taki sposób jak ktoś tu słusznie zauważył mija się z celem. Kupiłam kółkową. Nie jest jeszcze idealnie, bo tego też trzeba się naumieć, ale różnica jakościowa zauważona zostało od razu!!!! Polecam takie rozwiązanie dla chcących nosić na boku.

    Hey ho! Let's go!
    miluni.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •