Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Przejście z jednorazówek na wielo

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    248

    Domyślnie Przejście z jednorazówek na wielo

    Jeśli był taki temat, bardzo proszę o zalinkowanie, bo może jednak szukać nie umiem...

    Został nam jeszcze jakiś zapas jednorazówek, których całe stosy dostaliśmy po urodzeniu chłopców, ale przymierzam się już do wielo. Mam flipy i kieszonki bumgenius. Na pierwszy raz założyłam chłopakom otulacze z wkładami od kompletu, no i trochę się zdziwiłam - po nawet minimalnym siknięciu (wkład w jednym miejscu troszkę wilgotny) dzieci płaczą po prostu straszliwie Pisałyście o ręczniczkach z Ikei, że są na jeden sik - ja chyba każdy wkład będę musiała natychmiast zmieniać Wkładów posiadam po 8 na głowę, wystarczyło mi to na jakieś 3 godziny

    Jakie macie doświadczenia, czy jest szansa, że dzieci się przyzwyczają, czy raczej nie mam na co liczyć? Nastawić się na używanie wyłącznie kieszonek?

    Czy tylko moje maluchy siusiają tak często i tak małymi ilościami?
    chłopcy 07.2012

  2. #2
    Chustofanka Awatar polly
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    491

    Domyślnie

    a próbowałaś wkładek sucha pielucha na wkład w otulaczu??? Mój Jaśko niespecjalnie lubi mokro (chociaż jak były upały to nic mu nie przeszkadzało) a jak ma mikropolar od pupy to nic mu nie przeszkadza

  3. #3
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,769

    Domyślnie

    a jak bumgeniusy to przecież mają polar to też Ci płaczą, że mokro?

    hmm, kieszonki z polarem generalnie maja sucho od pupy...
    K. 2009M. 2012

  4. #4
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Moja córeczka też tak na początku miała, z tym że starsza już była i jak założyłam jej wielo to po każdym siknięciu mówiła że mokro - nogi szeroko chodziła okrakiem i trzeba było zmienić nawet po małym siknięciu Niestety (bo powinna się odpieluchowywać a nie chce) przyzwyczaiła się i teraz nawet w formowance bez polarku nie mówi że ma mokro Wręcz jak chce zmienić to nie bardzo chce.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  5. #5
    Chustomanka Awatar gosica502
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    Ja przestawiałam się na wielo chyba jakiś miesiąc temu i na mojej córci nie robi wrażenia to czy ma mokro czy sucho. Czasem używamy kieszonek a czasem samych wkłądów czy tetry w otulaczach i nie narzeka ani w jednym ani w drugim przypadku

  6. #6
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    248

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez polly Zobacz posta
    a próbowałaś wkładek sucha pielucha na wkład w otulaczu??? Mój Jaśko niespecjalnie lubi mokro (chociaż jak były upały to nic mu nie przeszkadzało) a jak ma mikropolar od pupy to nic mu nie przeszkadza
    Myślałam, że jeśli wkład się nazywa stay-dry to już nic więcej nie potrzebuję, ale moi chłopcy widać są bardziej wymagający, niż mi się wydawało
    Będę chyba musiała dokupić...

    Cytat Zamieszczone przez peluche Zobacz posta
    a jak bumgeniusy to przecież mają polar to też Ci płaczą, że mokro?

    hmm, kieszonki z polarem generalnie maja sucho od pupy...
    Jeszcze nie próbowałam, ale sprawdziłam dzisiaj, że faktycznie dają uczucie suchości (wylałam na pieluchę pół szklanki wody ), przynajmniej w moim odczuciu, mam nadzieję, że chociaż kieszonki zaakceptują bez wielkiej rozpaczy
    chłopcy 07.2012

  7. #7
    Chustomanka Awatar gosica502
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    Kieszonki zwykle są suchutkie nawet gdy wkłady można wyciskać... W sumie to może to i dobrze że tacy wrażliwi bo może łatwiej odpieluchować będzie Moja to i w kupie może się bawić i ani nie miauknie, jak sama nie sprawdzę to nie wiem czy narobione czy nie

    Swoją drogą kupa chyba mniej śmierdzi przy wielo niż przy pamkach, bo wcześniej wyczuwałam a teraz nie

  8. #8
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    248

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez polly Zobacz posta
    W sumie to może to i dobrze że tacy wrażliwi bo może łatwiej odpieluchować będzie
    No tak, może chociaż taka korzyść będzie - miejmy nadzieję
    chłopcy 07.2012

  9. #9
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    myślę że to kwestia przyzwyczajenia
    mój Benio czuje kiedy ma mokro, ale do póki formowanka nie jest porządnie zasikana - nie przeszkadza mu to.
    Sam sygnalizuje kiedy mu trzeba zmienić pieluchę. W nocy również (budzi nam się koło 2-3 w nocy, szybka zmiana pieluchy na śpiocha i śpi do rana)

    na noc oczywiście dostaje wkładkę "mam sucho" ale przy mega zalanej formowance i tak będzie czuć wilgoć

    co ciekawe - niby kieszonki dają uczucie suchości.... ale on też mi daje znać w kieszonce kiedy mu trzeba zmienić i faktycznie jest porządnie zasikana wtedy (aczkolwiek używamy tylko jednej, dość wysłużonej Blueberry)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •