Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: elastyk - żabka/kieszonka

  1. #1
    Chustonówka Awatar Madzinka
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Ruda Śl.
    Posty
    38

    Domyślnie elastyk - żabka/kieszonka

    Witam serdecznie!
    Mam chustę elastyczną Tula i córeczkę miesięczną. W instrukcji jest napisane, żeby do 3 miesiąca wiązać kieszonkę http://www.babytula.pl/pages/instrukcja-kieszonka
    Próbowałam tak moją córkę zamotać, ale im większa tym jest mi trudniej i chyba nam obu niewygodnie.
    Spróbowałam więc tego wiązania opisanego jako żabka, gdyż na innych stronach, np. chustomianii, jest to w zasadzie jedyne polecane wiązanie. http://www.chustomania.pl/online/chu...ste_elastyczna
    Tam to wiązanie nazywa się "kieszonka wiązana na zewnątrz".
    Moje pytanie, czy miesięczne dziecko mogę nosić w tej kieszonce wiązanej na zewnątrz tudzież żabce? Dlaczego tula rekomenduje je od 3 miesiąca?
    Tu zrobiłam zdjęcie z naszych prób, nóżki są równo, po prostu zdjęcie jest krzywe, co widać po krzywych drzwiach , główka jest podtrzymana jednym z pasów i panelem.

  2. #2
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,793

    Domyślnie

    Madzinko - masz absolutną rację, po raz pierwszy widzę taką instrukcje i szczerze mówiąc witki mi opadły...

    Wiąż wg instrukcji chustomanii, z nóżkami na zewnątrz - przy czym zwróć uwagę na to aby kolanka były bliżej siebie i na wysokości pępka, bo sądząc po zdjęciu są dość szeroko i nisko. Rozstaw nóżek ma być niewielki, pasy pionowe chusty naciągnięte równomiernie i wysoko pod kark z małym V, panel poziomy też rozłożony równo a nadmiar zebrany przy karku i pod pupą.

    Ile waży Twoja córka? Masz też chustę tkaną czy tylko elastyczną?
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  3. #3
    Chustonówka Awatar Madzinka
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Ruda Śl.
    Posty
    38

    Domyślnie

    Dzięki wielkie. Będziemy ćwiczyć. Panel tak jak piszesz troszkę zwinęłam pod pupką, nad nóżkami popracujemy .
    Póki co jest to nasza jedyna chusta, ale nastawiam się na zakup tkanej za jakiś czas.
    A ile córka waży... podejrzewam, że około 4.5kilo, w przyszłym tygodniu mamy wizytę u lekarza, więc będę wiedziała dokładnie.

  4. #4
    Chustomanka Awatar aleocochodzi
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    889

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mayka1981 Zobacz posta

    zwróć uwagę na to aby kolanka były bliżej siebie i na wysokości pępka, bo sądząc po zdjęciu są dość szeroko i nisko. Rozstaw nóżek ma być niewielki, pasy pionowe chusty naciągnięte równomiernie i wysoko pod kark z małym V, panel poziomy też rozłożony równo a nadmiar zebrany przy karku i pod pupą.
    Mayka1981 - Witaj, podepnę się. Możesz mi wyjaśnić, co miałaś na myśli, dając te rady. Nie bardzo kukam, a też mam tego elastyka. Cały czas zastanawiam się, czy dobrze go wiążę. W jaki sposób zbliżyć do siebie kolanka i obniżyć, skoro dzieć ma być całym ciałem przytulony do mnie? Jakaś ciemna jestem. Z góry dziękuję!
    Ignacek czerwiec 2012; Helena sierpień 2015

  5. #5
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,793

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Madzinka Zobacz posta
    A ile córka waży... podejrzewam, że około 4.5kilo, w przyszłym tygodniu mamy wizytę u lekarza, więc będę wiedziała dokładnie.
    Oj to kruszynka Pytam, bo im cięższe dziecko tym elastyk bardziej "sprężynuje" przy chodzeniu i całość wiązania ciągnie w dół obciążając ramiona i faktycznie wtedy jeszcze bardziej nóżki zjeżdżają na dół.
    Daj znać, jak Ci idzie

    Cytat Zamieszczone przez aleocochodzi Zobacz posta
    Mayka1981 - Witaj, podepnę się. Możesz mi wyjaśnić, co miałaś na myśli, dając te rady. Nie bardzo kukam, a też mam tego elastyka. Cały czas zastanawiam się, czy dobrze go wiążę. W jaki sposób zbliżyć do siebie kolanka i obniżyć, skoro dzieć ma być całym ciałem przytulony do mnie? Jakaś ciemna jestem. Z góry dziękuję!
    Dziecko ma być mocno przytulone do Ciebie - fakt, ale to wcale nie znaczy, że ma mieć szpagat nie ma chyba dobrego zdjęcia w chuście jak to powinno wyglądać, ale ja czasami porównuję pozycję nóżek do takich pozowanych zdjęć maluszków śpiących "na żabkę" jeżeli kojarzysz, coś w tym stylu tylko jeszcze bliżej kolanka

    Edit - tu są kolanka ładniej ułożone chociaż te futro zasłania same kolana, ale może trochę lepiej widać o co mi chodzi...
    Jeszcze a propos ułożenia nóżek, to od kolanka w dół już swobodnie, nie próbujcie ich składać tak jak na tych fotach

    Brzuszek dziecka i noszącego są miękkie, także taka pozycja w chuście jest jak najbardziej możliwa przy pełnym kontakcie ciał i wygodna, chociaż te kolanka de facto celują w brzuch mamy

    Edit2 - bo dopiero teraz dojrzałam - zbliżyć i obniżyć kolanka? Zbliżyć i podwyższyć
    Ostatnio edytowane przez Mayka1981 ; 28-09-2012 o 03:05
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  6. #6
    Chustomanka Awatar aleocochodzi
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    889

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za rozwinięcie myśli. Będziemy próbować. W poniedziałek spotykam się z dziewczynami z forum z mojej miejscowości, więc liczę, że pomogą mi i doradzą.
    Ignacek czerwiec 2012; Helena sierpień 2015

  7. #7
    Chustomanka Awatar olmis
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    876

    Domyślnie

    Moim zdaniem w elastyku nie da się osiągnąć właściwego ułożenia, przez to, że poły chusty krzyżują się, na plecach (jak w tkanej w 2x) i są rozciągnięte od kolanka do kolanka - to automatycznie wymusza rozstaw nóżek nie nie da się ich zbliżyć, bo najwyżej unieść kolanka. Dwa dni temu chustowałam rodziców, którzy mieli elastyka, dziecko 6 tyg. i nóżki były szeroko, nie tak szeroko jak u Was, ale za bardzo dla zdrowego małego niemowlęcia. W przypadku "moich rodziców" stanęło, że na razie elastyk i pomału wprowadzą tkaną wymiennie z elastykiem.
    starsza siostra - 08.08.08, młodsza siostra - 06.10.10
    -----------------------
    Instruktorka Masażu Shantala, Doradczyni Akademii Noszenia Dzieci (lubuskie, Zielona Góra); www.nowoczesnerodzicielstwo.com.pl

  8. #8
    Chustonówka Awatar annajak
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Leszno
    Posty
    18

    Domyślnie

    U nas też w elastycznej tak się robi, nie da się ułożyć żeby było inaczej. Nosiłam tak od urodzenia przez 2 miesiące, jak było bardzo gorąco to robiłam przewiew opuszczając panel i jak było trzeba to podtrzymywałam dodatkowo rękami (domyślam się że nie powinno się tak robić ale co poradzić na upał...).

    Teraz kupiłam tkaną i się wprawiam

    U ortopedy wszystko ok z bioderkami więc nam to noszenie chyba nie zaszkodziło.
    Kasia 06.2010 Ewa 08.2012 + (Lidka 96 i Janek 97)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •