Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38

Wątek: Piuluchy wielo, a szczepienia

  1. #1
    Chustomanka Awatar slomka81
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Jawiszowice
    Posty
    809

    Domyślnie Piuluchy wielo, a szczepienia

    Może gdzieś o tym było, ale zupełnie nie mam pojęcia gdzie szukać. Zaczęłam używać pieluch wielo od niedawna. Kiedyś lekarz mówł, żeby uważać po szczepieniu na kontakt z moczek, kałem dziecka, bo może zawierać bakterie....czy one się w tych pieluchach wielo nie odłożą? co myślicie...czy to głupie pytanie? czy trzeba na przykład tak jak po chorobie....jakoś specjalnie pieluchy odkazić?

  2. #2
    Chustomanka Awatar patrysha
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,321

    Domyślnie

    hmm podłącze się pod pytanie, bo we wtorek czeka nas szczepienie.
    lipcowe broje Dobrawa​​ 21.07.2012 i Krzesimir 30.07.2014 oraz Gniewosz 19.03.2016 +
    Zapraszam do nas moje broje

  3. #3
    Chustonoszka Awatar minimka83
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Far Away
    Posty
    102

    Domyślnie

    Przecież szczepi się w nóżkę, a potem przykłada wacik z plastrem. Bez obaw

  4. #4
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Polska
    Posty
    811

    Domyślnie

    Pieluchuję małą od listopada i nigdy by mi do głowy nie przyszło nie używać wielo przy szczepieniu, pielęgniarka ani lekarka nic na to nie mówią

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,737

    Domyślnie

    Uzywam wielo od 3 lat, szczepię, w zyciu bym na to nie wpadła.
    Przeciez nie robisz dziecku masazu brudną pieluchą jednorazowka i wielo to zadna roznica, jak sa za przeproszeniem obsrane i dziecko w to wsadzi łapę - nie ma siły umyc trzeba
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  6. #6
    Chusteryczka Awatar IzaBK
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Pruszków/Warszawa
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    Myślę, że pieluchy wielo pierzesz w proszku do pieluch, albo z dodatkiem odkażacza, które zabijają w niskiej temperaturze nawet e.coli. Być może ten lekarz nie wiedział o tym, że pieluchy podlegają odkażaniu przy każdym praniu? hmm...
    G- X 2009 E- VI 2003 M- XII 1998

    NaturalnaMama.pl - ot, zwykły sklep.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi, Instruktor Shantala: PogotowieChustowe.pl

    konsultacje także poprzez SKYPE

  7. #7
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,769

    Domyślnie

    hmmm, też nie pomyślałam.
    ale przecież kiedyś była tylko tetra i jakoś nikt na to nie wpadł, że po szczepieniu może być coś nie halo.
    K. 2009M. 2012

  8. #8
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    133

    Domyślnie

    A jak nasze mamy używały tetry to nie szczepiono dzieci Czego to lekarze nie wymyślą... mocz zdrowego człowieka jest sterylny. W kale znajdują się bakterie/ wirusy, które były w układzie pokarmowym. Po szczepionce doustnej jak np przeciwko polio, wirus jest później wydalany wraz z kałem. Wątpię żeby po szczepionkach podawanych domiesniowo drobnoustroje były w stanie przemieścić się do układu pokarmowego. Jeśli nawet to moim zdaniem zwykła higiena wystarczy. Przecież po dotykaniu brudnych pieluch chyba każdy umyje ręce zanim zrobi cokolwiek innego.Warto pomyśleć również o tym, że jak ktoś jest chory na jakąś chorobę układu oddechowego to nie obawiamy się jego kału tylko tego co chory może wykasłać. Bakterie i wirusy mają swoje sposoby rozprzestrzeniania się i mjejsce bytowania. Raczej nie zmieniają swoich przyzwyczajeń.
    Marysia 20.01.2012

  9. #9
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    ale, że jak?
    wszczepiają wirusy, a wyłażą bakterie?

  10. #10
    Chustomanka Awatar slomka81
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Jawiszowice
    Posty
    809

    Domyślnie

    Macie rację....tak mi przyszło do głowy....no bo w pieluchach coś tam zostaje....jakieś złogi...wiecie....naczytałam się o stippingu i oczyszczaniu pieluch i myślałam, czy na przykład coś mimo prania w tej pieluszczce nie zostanie. A chcę szczepić też na rotawirusy,a to doustna szczepionka, więc stąd moje wątpliwości....a nie chodzi o pieluszkę przy szczepieniu, tylko jak już te bakterie, czy wirusy przejdą przez organizm....

  11. #11
    Chustomanka Awatar slomka81
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Jawiszowice
    Posty
    809

    Domyślnie

    mi....masz mnie wyłażą też wirusy....nie znam się na tym do końca

  12. #12
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    133

    Domyślnie

    Szczepionki są albo wirusowe albo bakteryjne i jeśli podany został wirus to ten sam wirus może się wydostawać. Zagrożenie stanowią IMO tylko szczepionki doustne. Po rotawirusach może rzeczywiście wygotować pieluchy, ale po innych zupełnie nie ma zagrożenia.
    Marysia 20.01.2012

  13. #13
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gabba Zobacz posta
    Szczepionki są albo wirusowe albo bakteryjne i jeśli podany został wirus to ten sam wirus może się wydostawać. Zagrożenie stanowią IMO tylko szczepionki doustne. Po rotawirusach może rzeczywiście wygotować pieluchy, ale po innych zupełnie nie ma zagrożenia.
    a które są bakteryjne?

  14. #14
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    133

    Domyślnie

    Bakteryjne: Hib, gruzlica, Tężec, błonica, krztusiec, meningokoki, pneumokoki... mi a po co ci to?
    Marysia 20.01.2012

  15. #15
    Chustomanka Awatar slomka81
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Jawiszowice
    Posty
    809

    Domyślnie

    No, ale jak wygotować kieszonki na przykład????czy po prostu postępowanie takie jak przy czyszczeniu, czyli powiedzmy temp. 60 stopni, moczenie w miofresh i kwasku wystarczy? już głupieję....

  16. #16
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gabba Zobacz posta
    mi a po co ci to?
    zaspokajam potrzebę poszerzania wiedzy

    dziękuję za info.

  17. #17
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o szczepienie na rota wirusy to potwierdzam Pani doktor powiedziała mi przy szczepieniu aby bardzo dokładnie wymyć i wyprać wszystko po kupie dziecka, ponieważ ta szczepionka jest wydalana z kałem.
    I że jeśli nie zostanie zachowana odpowiednia higiena to możemy się zarazić rota wirusem.

    Przy niczym inny nie kazała zwrócić tak szczególnej uwagi na higienę. Natomiast nie jestem związana zawodowo z medycyna więc w innej kwestii nie pomogę

  18. #18
    Chustomanka Awatar slomka81
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Jawiszowice
    Posty
    809

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za odpowiedz trochę mi się rozjaśniło....chyba w tym okresie po prostu zastosuję pieluchę jednorazową i będę spokojna. Pozdrawiam

  19. #19
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,898

    Domyślnie

    Co do rota - racja. Ale ja bym obstawała, że wystarczy zwykłe pranie, i tak dajesz dodatek antybakteryjny. A chyba przy każdym kontakcie z moczem czy kałem myje się ręce, więc bez paniki...

  20. #20
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Nikt mi podczas szczepienia nie zwrócił uwagi, choć widzieli, że Ala była w wielo.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •