Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 62

Wątek: Pawioza

  1. #1
    Chustomanka Awatar Judyta
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,490

    Domyślnie Pawioza

    Kurcze co jest takiego w tych pawiach, że je tak mocno kochacie? Kupiłam jakis czas temu mroczne pawie i tak mi chodzi po głowie czy ich nie sprzedać.. A bo szał na pawie to i ja muszę je mieć. Mam te swoje ryby karaibskie, w których się oboje z Fabianem Kochamy. A razie jak przyszły tak leżą. Zajrzałam do pudła czy nie przyszła cegła i tak leżą. Nawet ich nie motalam ale tak sobie tłumacze, że to będzie wspaniała szmata jak mały nie będzie taki mały. I może będzie warta drugie tyle właściwie to nie wiem czemu je kupiłam..

  2. #2
    Chusteryczka Awatar Kamila
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sztokholm
    Posty
    2,562

    Domyślnie

    Ty sluchaj, nie wiesz co tracisz - musisz je wyprac i wtedy zobaczysz jak one cudownie miekna po praniu i takie sa fajne lejace, samowiazace. Przed praniem, to zwykla decha z drzazgami.
    Marcel 3 lata

  3. #3
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Kamila, a jak noszą konopne w porównaniu z rocznicowymi 2007? Na logikę powinny lepiej, co?
    A. 02.2010, T. 06.2012

  4. #4
    Chusteryczka Awatar Kamila
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sztokholm
    Posty
    2,562

    Domyślnie

    Hmmm trudne pytanie. Mialam dlugie pawie 2007 w rozmiarze 6 i zawsze nosilam w plecaku z koszulka. W tym wiazaniu kazda chusta dobrze nosi
    Nosza wiec pewnie podobnie, czyli dobrze

    Dla mnie znaczaca roznica byla grubosc i cechy chusty. Pawie 2007 byly cudownie miekkie i takie jakby puchate, co odpowiadalo mi kiedy Marcel byl mniejszy. Czylam ze jest opatulonyw puch Teraz gdy jest ciezszy i wiekszy ten puch zaczal mi przeszkadzac, grubo tych puchatych warstw, ja sie poce na sama mysl o zawijaniu sie w nie. I tu przychodzi z pomoca Paw konopny. Idealna grubosc - wydaje sie cienki, ale cholernie mocny. Pakownie tak latwo modulujacej sie chusty pod dupke (co mi zajmuje najwiecej czasu) jest czysta przyjemnascia, a nie przeklinaniem. Przewiewny! Dociaga sie w pol sekundy. Nic sie nie luzuje. Moja ulubiona chusta ze wzgledu na samowiazace sie wlasciwosci, jednym slowem
    Marcel 3 lata

  5. #5
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Uff... Czyli jeśli mam konopne (wstyd przyznać, jeszcze nie motalam), a mój klocek ma już 7,5kilo to dużo nie strace jeśli odpuszcze sobie rocznicowe?
    A. 02.2010, T. 06.2012

  6. #6
    Chusteryczka Awatar Kamila
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sztokholm
    Posty
    2,562

    Domyślnie

    Ja decyzji za ciebie nie podejme.
    Rocznicowe to klasyka gatunku. Mnie by z lekka ciekawosc zzerala - jakie one sa w dotyku, ze tak dlugo pozostaja klasyka
    Marcel 3 lata

  7. #7
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Ej, no wez
    A. 02.2010, T. 06.2012

  8. #8
    Chusteryczka Awatar Kamila
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sztokholm
    Posty
    2,562

    Domyślnie

    ha ha ha
    Marcel 3 lata

  9. #9
    Chustomanka Awatar Judyta
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    to chyba i ja powinnam się ze swoimi pogodzić. Chociaż na próbę..

  10. #10
    Chustomanka Awatar buka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Kato
    Posty
    885

    Domyślnie

    Noooo pawie to coś w sobie mają. Można gadać, że kurczaki i takie tam. Ale za to cholernie mocne kurczaki.
    Pod tym co napisała Kamila na temat pawii konopnych moge się tylko podpisać. Noszą moje 12 kg bez problemu, dawały radę latem w najgorsze upały, są nie do zdarcia. Do tego wizualnie pasują mi idealnie! Choć taka estetyka nie każdemu podchodzi, dlatego nazwane zostały żałobnymi etc. ja lubię szmaty w ciekawych mocnych kolorach, albo szaro bure, ale zarazem jakieś takie szlachetne, na pewno nie są nijakie.
    Aż się zastanawiałam czy się w jeszcze jedne na wszelki wypadek nie zaopatrzyć.
    Pawii 2007 jestem ciekawa, ale nie na tyle, aby flaki wypruwać i wywalić na nie 1000zeta Może kiedyś spadnie mi z nieba jakaś mega okazja to nabędę.
    Do tego byłam posiadaczką ecru i viola, troszkę te pawie inne i fakturę mają fajną, ale jestem fanką zdecydowanie cieńszych chust (choć nie firanek). To mega nosne szmaty!
    Mam równiez porównanie konopnych z rybkami karaibskimi, pod względem nośności ryby są nie do zdarcia, ale duża grubość zwłaszcza latem, może być minusem. Pawie 2012 nośnością odbiegają niewiele.
    Ale jak nie spróbujesz to się nie dowiesz
    Ostatnio edytowane przez buka ; 11-09-2012 o 21:05

  11. #11
    Chustomanka Awatar patrysha
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,321

    Domyślnie

    Upolowałam Pfau violett z lnem z 2011 na allegro, podobno tylko wyprane.

    Powiedzcie mi, że nie będę żałować wydanej kasy [6 za 384zł to dużo, bo się nie orientuję] i trochę w niej ponoszę
    lipcowe broje Dobrawa​​ 21.07.2012 i Krzesimir 30.07.2014 oraz Gniewosz 19.03.2016 +
    Zapraszam do nas moje broje

  12. #12
    Chusteryczka Awatar alifi
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Rydzynki
    Posty
    2,521

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patrysha Zobacz posta
    Upolowałam Pfau violett z lnem z 2011 na allegro, podobno tylko wyprane.

    Powiedzcie mi, że nie będę żałować wydanej kasy [6 za 384zł to dużo, bo się nie orientuję] i trochę w niej ponoszę
    Trafiła Ci się mega okazja. Przegapiłam koniec aukcji

    Ponosisz. A jak nie, to bez straty puścisz dalej. Gdybyś, gdybyś, to ja chętna na pawie owe
    Kajetan Iwo (31.01.2008) Kalina Jagoda (16.05.2011)

    UWIERZYŁAM W ŻYCIE POZAFORUMOWE

  13. #13
    Chusteryczka Awatar Asikka
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,532

    Domyślnie

    Fabianowa kupiłaś te pawie od mamru? Bo jak będziesz sprzedawać, to ja się ustawiam w kolejce ... bo też jestem ciekawa co w tych ptakach jest
    Elficzka Em - 15.03.2009r i Elfik Ad - 21.05.2012r

  14. #14
    Chustomanka Awatar lampka
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    okolice Katowic
    Posty
    751

    Domyślnie

    Asikka ja kupiłam Dziś doleciały
    Starsza 2009 Młodsza 2012
    W ostrej fazie nawrotu chustouzależnienia <---- juz po!

  15. #15
    Chustomanka Awatar buka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Kato
    Posty
    885

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patrysha Zobacz posta
    Upolowałam Pfau violett z lnem z 2011 na allegro, podobno tylko wyprane.

    Powiedzcie mi, że nie będę żałować wydanej kasy [6 za 384zł to dużo, bo się nie orientuję] i trochę w niej ponoszę
    Ja swoje jakiś czas temu puściłam, zresztą miała je przez moment. na te chciałam znów zapolować,a le akurat nie było mnie w domu Wogóle ta pani wystawia chusty w bardzo śmiesznych cenach, mam już od niej jedną.

  16. #16
    Chusteryczka Awatar Asikka
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,532

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lampka Zobacz posta
    Asikka ja kupiłam Dziś doleciały
    I jakie wrażenia? Czy jeszcze nie zdążyłaś zamotać?
    Elficzka Em - 15.03.2009r i Elfik Ad - 21.05.2012r

  17. #17
    Chustomanka Awatar margaretka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    923

    Domyślnie

    Mam 2007, ale chyba mi się świeżynka trafiła, bo wbrew temu, co pisze Kamila nie są puchate, tylko troszkę sztywne i chropowate. Za to 2012 to sama miękkość! Nie przypuszczałam, że konopie mogą być tak miękkie Wizualnie podobają mi się jedne i drugie, gdybym musiała zdecydować się na któreś, to miałabym mały problem Co do nośności się nie wypowiem, bo Hania dopiero 6 kg waży, a Gabi jeszcze nie motałam.

  18. #18
    Chustomanka Awatar Judyta
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    OK. Dobra. Zwracam honor. Wyciągnęłam rano pawiszcze z szafy i poszliśmy na spacer. Jak zwykle zawiązałam młodego trochę wyżej, pod samą brodą, bo po 5-10minutach już miał głowę sporo niżej i trzeba było dociągać ponownie. Ale nie tym razem! Kurka! Chodziłam z nim tak, że czołem obijał mi się o brodę cały spacer.NIC się nie poluzowało! Zmieniam zdanie! Pawie przechodzą na status niesprzedawalności. No chyba, że sytuacja mnie zmusi To chyba najlepsza moja szmata.. Dziękuję za słowa otuchy i przekonania "czymże jest paw".

  19. #19
    Chusteryczka Awatar Asikka
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,532

    Domyślnie

    Mam też swoje pawie! Pawie petrolowe zafarbowane na fioletowo Jeżeli chodzi o kolor to nie jestem jeszcze do końca przekonana... Jeżeli chodzi o wiązanie to przyznam rację, wiąże i dociąga się super. Nosiłam ciągiem przez 2,5 h moje 7 kg dziecko w kangurku i pod koniec zaczęły mnie bardzo boleć plecy. Fakt, że mam tylko pawie bawełniane ale może ptaki z dodatkami noszą cudownie... Jeszcze sama nie wiem czy całkowita pawioza mnie dopadnie
    Ostatnio edytowane przez Asikka ; 13-09-2012 o 23:20
    Elficzka Em - 15.03.2009r i Elfik Ad - 21.05.2012r

  20. #20
    Chustomanka Awatar Roma
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,451

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patrysha Zobacz posta
    Upolowałam Pfau violett z lnem z 2011 na allegro, podobno tylko wyprane.

    Powiedzcie mi, że nie będę żałować wydanej kasy [6 za 384zł to dużo, bo się nie orientuję] i trochę w niej ponoszę
    Też licytowałam ... Ale zobaczyłam aukcję na 3 minuty przed końcem i zabrakło czasu na zastanowienie. Chętnie odkupię

    No a moje pawie garnetowe kocham
    Justyna.
    Doradca Noszenia w Chuście i Nosidłach Miękkich Akademii Noszenia Dzieci (Kraków, czasem Krosno)
    Adam
    16.10.2009, Blanka 3.11.2011, Emil 6.09.2014

    Świat to lustro. Twój świat zewnętrzny jest dokładnym odbiciem twojego wnętrza

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •