Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: wielorazówki a AZS

  1. #1
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    97

    Domyślnie wielorazówki a AZS

    Witajcie,

    Mój synek ma AZS. Karmię piersią, więc od kiedy jestem na (paskudnej) diecie to nie ma żadnych objawów.
    Chcemy go pieluchować wielorazowo, ale... odparza się paskudnie Najpierw używaliśmy otulaczy ImseVimse (PUL oraz bawełniane), do środka różnie - muślin, formowane frotte lub flanela. U nas, niestety, to gotowa recepta na pośladki pawiana Stwierdziłam, że to pewnie przez kontakt z moczem i odpuściłam.
    ImseVimse sprzedałam, a teraz mam kilka BG V3. Wczoraj był w nich przez większość dnia i wieczorem... różowa pupa! Ręce opadają :x Przeszłam na jednorazówki + linomag i dziś już znacznie lepiej! Dodam, że skóra zaczerwieniła się nie na pośladkach tylko już prawie udach (w okolicy krawędzi pieluchy, ale spore "placki").

    O co chodzi? O brak kremu? (jak czasem nam się zdarzy zapomnieć o kremie przy jadnorazówce to NIC się nie dzieje, nie ma też znaczenia czy to pielucha Pampers/Huggies/Tesco). O to, że może jednak w BG mocz nie wsiąka tak szybko jak w jednorazówkę?
    Znacie pieluchy wielorazowe, które można stosować z powodzeniem w takim przypadku?

    Będę bardzo wdzięczna za pomoc...

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar hanti
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Żoliborz
    Posty
    5,539

    Domyślnie Re: wielorazówki a AZS

    moja Kinia ma AZS i była na wielorazówkach, najpierw było duuuuzo gorzej, rany na tyłku się robiły, ale potem było już lepiej,pupa się wygoiła i problemów nie było.

    W ciągu dnia spróbuj w domu pieluszki formowane bez otulacza niech pupa oddycha
    Doradca-Partner Akademii Noszenia Dzieci

    Kuba (27.01.02), Lola (17.12.03), Kinia Antosia (5.08.06), Kamila Dyś (31.08.08)

    and life's like an hourglass glued to the table,
    No one can find the rewind button girl
    So cradle your head in your hands.
    And breathe, just breathe, whoa breathe, just breathe

  3. #3
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    169

    Domyślnie Re: wielorazówki a AZS

    Tylko do tych formowanych to koniecznie polarek lub inne "suche wkładki".
    Jak u nas trochę czerwona pupa się robi, to smaruję małemu pupę sudocremem i wkładam w pieluchę suchą wkładkę imse vimse, to nie jest polar, więc mu raczej nie zaszkodzi, a pupa nie ma kontaktu z wilgocią.

  4. #4
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    101

    Domyślnie Re: wielorazówki a AZS

    U nas pupa była jeden raz czerwona po wielorazówce (dokładnie BG z polarkiem) - kiedy prałam pieluchy razem z naszymi dwoma szlafrokami. One wchłonęły dużo wody, były ciężkie i pranie się słabo wypłukało. Mimo że prałam jak zwykle w 1/3 dawki proszku i dwa razy (raz z proszkiem, drugi raz bez proszku, ale też z grzaniem wody, a cykle po 2 godz., co daje 4 godziny na pranie i doprowadza do rozpaczy teścia, mimo że my płacimy za prąd). Może w tym kierunku trzeba iść? Tzn. prać ekstremalnie?

  5. #5
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    97

    Domyślnie Re: wielorazówki a AZS

    Pieluchy piorę oddzielnie, w Jelpie. 60 stopni, dodatkowe płukanie.
    Inne ciuszki młodego piorę też w Jelpie, ale dodaję także Jelpowski płyn do płukania. Uczulenia od ubrań nigdy nie miał...

    Problem jest taki, że wystarczy mi samego testowania potraw - mamy cały szereg objawów alergicznych (po białku krowim wysypka na twarzy i szyi, po jajkach ulewanie, po papryce zielone kupy ze śluzem,...), ciężko mi czasem stwierdzić czy to już objaw AZS i po czym... Jak mam jeszcze testować na nim różne pieluchy to aż mnie ciarki przechodzą na samą myśl...
    Myślałam, że może ktoś miał podobny problem i wie, co przy takim wrażliwcu się sprawdza...

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar Jasnie Pani :)
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Belfast
    Posty
    5,487

    Domyślnie Re: wielorazówki a AZS

    Luska tez ma AZS. Na wielorazówkach jest juz okolo 10 miesiecy i NIGDY jej sie pupa nie odparzyła na nich. Moj maz nie chce wielorazówek urzywac, wiec jak z nim zostaje to na pampkach jest i nieraz po jednym takim dniu z nim i kilkoma pampkami musialam wielorazówkami jej pupe leczyc Pampki u niej sie sprawdzaja tylko przy co godzinnym niemalze zmienianiu
    Tylko, ze AZS Lusi jest lekki, własciwie tylko "twarzowy", ze tak sie wyraze

  7. #7
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    97

    Domyślnie Re: wielorazówki a AZS

    U nas AZS tez tylko twarzowy, gdybym nigdy mu nie zalozyla wielorazowki to nawet nie wiedzialabym jak wyglada podrazniona pupa
    Ech...

  8. #8
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    97

    Domyślnie Re: wielorazówki a AZS

    Hmmm.... Dziś młody był tylko w BG V3 i pupa ok Normalnie jak mi się kończą kieszonki to zakładam BG organic - może to sprawca podrażnień? Wyeliminowałam formowane, a nie przyszło mi do głowy pożegnać AIO...

    Wszystkie V3 w praniu - jutro kolejny dzień próby

  9. #9
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    169

    Domyślnie Re: wielorazówki a AZS

    A BumGenius organic ma polar od środka czy nie?
    U nas po formowanych bez polarka w środku, jak pupa miała kontakt z moczem, to zaraz była pupa czerwoniutka.
    Ze dwa razy się skusiłam na formowaną na noc, to potem leczyłam spaniem z całkiem gołym dupskiem.
    Teraz tylko sucha pupka, chyba że w ciągu dnia w domu, jak mam możliwość od razu po siknięciu zmienić majtki.
    Ach, te wrażliwe pupy...

  10. #10
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    97

    Domyślnie Re: wielorazówki a AZS

    BG organic ma w srodku tylko bawelne organiczna

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •