Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: pieluchy jednorazowe

  1. #1
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    57

    Domyślnie pieluchy jednorazowe

    Hej, chyba w tym dziale moze być zadane to pytanie; a teraz proszę odpowiedzcie jakich używacie?

  2. #2
    Chustomanka Awatar Magda&Franio
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    579

    Domyślnie

    wielorazówek na wakacjach eko z rosmana

  3. #3
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    133

    Domyślnie

    Gaga z Tesko i Softino z Lidla. Są oddychające i nie robią czerwonej pupy. Jeśli nie używam wielo to tylko te. Bo po większości pieluch skóra na pupie brzydko wyglądała.
    Marysia 20.01.2012

  4. #4
    Chustomanka Awatar gosica502
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    Ja zaczynam przygodę z wielo i do jednorazówek już raczej nei wrócę (chyba że na wakacjach). Ale używałyśmy wcześniej rossmanowskich babydreamów i pampersów active baby. A czemu pytasz?

  5. #5
    Chusteryczka Awatar wildhoney
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Land of Mordor
    Posty
    2,120

    Domyślnie

    Gaga to dla mnie pomyłka, uwielbiam zielone baby essentials z tesco:


    Softino z Lidla też są bardzo dobre [Toujoury się zepsuły]

    Wickies z Kauflandu są re-we-la-cyj-ne

    jest też nowa wersja, fit and coś tam, ale są cieńsze i jakoś mi nie spasowały [są chłonne, nie odparzają pupy, tylko są cienkie - i to mój jedyny zarzut, bo lubię grubsze pieluchy], natomiast innej wersji Wickiesów, tej oto:


    nie próbowałam. Flex&comfort polecam z czystym sumieniem.

    Ostatnio kupiłam w Aldi pieluszki vibelle:

    i jestem na duże tak. Grubsze, chłonne, nie odparzają.

    Kiedyś [z półtora roku temu] stosowałam jeszcze i byłam bardzo zadowolona:


    i jeszcze jedne z Rossmanna, nie z serii Babydream, też byłam bardzo zadowolona.

    Napiszę jeszcze o Dada - stara, gruba wersja była fantastyczna, jak zobaczyłam nową... podobnie było z Toujourami, nowymi Babydream czy Happy - cienkie, nie mam do nich zaufania, bo właściwie to jest jedyny zarzut, cała reszta: chłonność, komfort noszenia, przyjazność dla pupy - nie zmieniły się.
    Pampersy omijam szerokim łukiem - u obu Nazgulów spowodowały potworne odparzenia [u Morguliny ta wersja w białym opakowaniu, niby "łagodna"]. Huggisy cienkie, po jednym siku przemakają - o nie, dziękuję.
    Aha, testowałam też pieluchy Bambino:

    oprócz tego, ze rozmiarówka jest zaniżona, to były to jedne z gorszych pieluch, z jakimi w ogóle miałam do czynienia. Momentalne przesikanie, wyciekło każdą możliwą stroną, ten wkład w ogóle nie był chłonny, nawet zrobiłam eksperyment i polałam pieluchę wodą - woda spływa jak po kaczce. Dziękuję, nigdy więcej!
    Nazgul, 1. 02. 2009; Morgulina 13. 06. 2011
    One candle left to burn now... before the Darkness comes.

  6. #6
    Chustonoszka Awatar Szyszunia
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    130

    Domyślnie

    My używamy pampersów (bo dostaliśmy). Pupa się Małemu nie odparza. Przerabialiśmy też Dada z Biedronki, Huggisy, Bella Happy i Rossmannowe.

    Wildhoney a Aldi to ten sklep koło Carrefoura na Czyżynach?
    Ostatnio edytowane przez Szyszunia ; 10-09-2012 o 09:05



    „Choćby oczy go nie widziały, a uszy nie słyszały,
    człowiek to człowiek, nieważne jak mały.”
    L. Mills

  7. #7
    Chusteryczka Awatar wildhoney
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Land of Mordor
    Posty
    2,120

    Domyślnie

    Tak, w sobotę pojechałam tam po raz pierwszy by kupić Nazgulowi sztućce i naczynia z Timmy Time, niestety już nie było a że lubię testować różne pieluchy, to kupiłam vibelle
    Nazgul, 1. 02. 2009; Morgulina 13. 06. 2011
    One candle left to burn now... before the Darkness comes.

  8. #8
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    507

    Domyślnie

    To ja dopiszę mój ranking:
    1)DADA z Biedronki (produkowane w Hiszpanii) - mój hit, bo nie odparzają i nie śmierdzą mi tak jak oryginalne pampki, są cieniutkie i nigdy nie zdarzały się przecieki, no i ta cena - robiłam zapasy kiedy były w promocji za jakieś 19zł za paczkę, nie wiem ile kosztują teraz, używałam tylko rozmiar 3 i 4, mam w domu 5, ale są jeszcze za duże. Mają jeden minus - obrazki prześwitują przez białe ubranka.
    2)Pampers active baby - używałam od urodzenia, ale zapach po otwarciu paczki (chyba od nr 3) mnie odrzucał i miałam odruch wymiotny, dlatego je wietrzyłam, są nasączone mocno jakimś zapachem, zdarzały się odparzenia nawet koszmarne, do tego pieluchy śmierdziały strasznie po nocy. Na plus stonowana kolorystyka - nie prześwitują, są cieniutkie. Minus - pampkowy roz. 4,5 jest wg mnie ciut mniejszy niż 4 Dada, zdarzały się przecieki górą i bokiem, bywa, że na pupie pojawiają się takie granulki od wkładu chłonnego.
    3)Babydream z Rossmanna używałam, zanim poznałam Dada, gdy kończyły mi się zapasy promocyjnych Pampersów, a nie było żadnej nowej promocji - cienkie, chłonne, ale dość sztywne, były ok, do czasu poznania Dady
    potem w moim rankingu długo, długo nic i
    Toujours z Lidla - sztywne i się rozwarstwiają, kulkują i wiszą między nóżkami, dalej znowu przepaść i:
    Bella Happy - bardzo sztywne, dawali w szpitalu, używałam kilku sztuk i nie pasowała mi ta sztywność,
    najgorsze pieluchy jakich w życiu używałam to Huggies - no masakra dziecko non stop mokre, byle delikatne siknięcie i dziecko trzeba przebierać bo posikane, miałam wrażenie, że w ogóle nie zatrzymują nawet jednego siknięcia, jakieś takie sztywne i jakby papierowe, rzekłabym do d...

    A teraz o wielo - używam od niedawna próbując odpieluchować dziecko - najbardziej polubiłam flipa, oraz IB tutto ale używam też kieszonek, zdarzają się przecieki, ale 2-latka to potrafi siknąć Poza tym mega plus, że córka czuje, że ma mokro, czego w jednorazówkach nie czuła. Używam tylko w domu, jakoś na wyjścia wolę Dady, bo mam pewność, że nie przeciekną.

    Moje Aniołeczki: 30.01.2013 i Agatka 29.09.2014

  9. #9
    Chustonoszka Awatar funmi
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Krakow
    Posty
    59

    Domyślnie

    My poza wielo uzywamy glownie Dady.
    Niestety wielo w zlobku nie akceptuja, wiec poza weekendami Larry zapieluchowany jest w jednorazowki.
    Larry 20.08.2011, Samuel 26.01.2016

  10. #10
    Chustofanka Awatar koniczynka
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Stanowice
    Posty
    208

    Domyślnie

    u nas na sklepie chyba jeszcze leżą(naczynia mam na mysli) jak chcesz to moge sprawdzić i jak coś posłać

    a pieluch babydream

  11. #11
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    proszę skorzystać z wyszukiwarki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •