Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 49

Wątek: Kurtki dla dwojga - najlepsze, najładniejsze, najzgrabniejsze ;)?

  1. #1
    Chustomanka Awatar aska.jb
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa - Tarchomin
    Posty
    1,249

    Domyślnie Kurtki dla dwojga - najlepsze, najładniejsze, najzgrabniejsze ;)?

    Czy w którejś z kurtek dla dwojga nie wygląda się jak w worze ?
    Z tego co widzialam Koale są całkiem zgrabne - prawda to?
    Nosiła któraś z Was kurtkę Pentelki? Jak wrażenia?
    A nową Lenny Lamb SoftShell?

    Miałam przy Kubie Sues Diven czy jakoś tam (brązową), ale zupełnie nie przypadła mi do gustu

    Co byście poleciły? Dla noszącej o rozmiarze 36/38 i półrocznym drobiazgu?


  2. #2
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    kurtki LL można przymierzyć w Tamice
    tylko upewnij się czy zawsze!

  3. #3
    Chusteryczka Awatar alifi
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Rydzynki
    Posty
    2,521

    Domyślnie

    Ja mam Suses Kinder, nie wyglądam w niej jak syrena, co zresztą w ostępach leśnych i tak nie ma większego znaczenia, ale chwalę sobie, bo działa, czyli od zimna/wiatru/deszczu chroni, całkiem szczelnie opatula zewsząd, dociąga się, dopina itd.
    Kajetan Iwo (31.01.2008) Kalina Jagoda (16.05.2011)

    UWIERZYŁAM W ŻYCIE POZAFORUMOWE

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar JustNik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    3,775

    Domyślnie

    potwierdze co napisaly przedmowczynie : SK jest fajna ale obszerna a Koala zimowa bardzo fajna, cieplutka i kobieca ale nie da sie nosic na plecach. Mozna za to nosic bez dziecka.
    lato 2008, jesień 2010, zima 2013... i jesieniozima 2022
    --------------------------------
    doradca Akademii Noszenia Dzieci od 2010
    instruktor Masażu Shantala od 2013




  5. #5
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Miałam MaM Two Way Deluxe Jacket, była całkiem niezła, chociaż nie idealna - ale jeśli chodzi o wygląd, na pewno lepsza od SK To polar z membraną, ale ja używałam jej i późniejszą jesienią/wczesną wiosną, i w zimie, z tym że ja nie jestem zmarzluchem Wydaje się cieńka, ale nieźle grzeje, świetnie chroni przed wiatrem, dobrze przed śniegiem, przyzwoicie przed deszczem.

    Teraz mam Yamamę i IMO jest bardzo zgrabna - i z dzieckiem, i bez, daje się dopasować w pasie i generalnie wygląda się. Niej barzo fajnie (na ile fajnie może wyglądać garbaty dwugłowy stwór oczywiście). Nosiłam w niej na plecach zeszłej zimy. Mam teoretycznie najcieńszą wersję, czyli chyba do minus dziesięciu, ale nosiłam i przy niższych temperaturach. Za to przy plus kilku nam było już nieco za ciepło, ale nic to, jak było 7-8 stopni dawałyśmy radę w samych polarach i czymś tam jeszcze.

    Koalę widziałam, jest niezła, ale dla mnie dyskwalifikuje ją brak možliwości noszenia na plecach.

    Edit: Ktoś tu na forum pokazywał czeską Angel Wings, IMO bardzo fajna, tylko to soft shell, więc sama na zimę niekoniecznie.
    Ostatnio edytowane przez livada ; 10-09-2012 o 00:06
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  6. #6
    Chusteryczka Awatar masha
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,696

    Domyślnie

    A co sądzicie o tych Ukraińskich? Poniżej jest link do zeszłorocznego wątku- widziałam, że furorę zrobiły:

    http://www.chusty.info/forum/showthr...t=19812&page=1
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci Mama: Francesco 17.05.2012 i Helutek 22.04.2014
    LULAMY Akademia Chustonoszenia oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście

  7. #7
    Chustomanka Awatar wrotka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    K-Koźle
    Posty
    789

    Domyślnie

    Ja nosiłam kurtkę Pentelki i nie polecam. Nie dość, że wór, w środku jakby wata, momentami czułam się jak nadmuchany balon. I to wszystko dało by się znieść. Większym problemem jest brak ściągaczy. Podwiewało mi przez rękawy, a małej wiało od spodu. Przy mocniejszych wiatrach ciężko było to wytrzymać.
    Rozwiązanie przy szyi też nie jest idealne i musiałam sprawić nam golf dla dwojga. Teraz wiem, że lepiej dołożyć i kupić coś porządniejszego.

    edit: zapomniałam dodać, że kurtka wykonana jest z materiału, do którego czepiają się kłaczki
    Trochę mnie to denerwowało...
    Ostatnio edytowane przez wrotka ; 11-09-2012 o 00:16
    córa 2011 i synek 2014

    Lepiej zapytać się i być głupim przez 5 minut, niż nie zapytać i być głupim przez całe życie

  8. #8
    Chusteryczka Awatar masha
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,696

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wrotka Zobacz posta
    Ja nosiłam kurtkę Pentelki i nie polecam. Nie dość, że wór, w środku jakby wata, momentami czułam się jak nadmuchany balon. I to wszystko dało by się znieść. Większym problemem jest brak ściągaczy. Podwiewało mi przez rękawy, a małej wiało od spodu. Przy mocniejszych wiatrach ciężko było to wytrzymać.
    Rozwiązanie przy szyi też nie jest idealne i musiałam sprawić nam golf dla dwojga. Teraz wiem, że lepiej dołożyć i kupić coś porządniejszego.

    edit: zapomniałam dodać, że kurtka wykonana jest z materiału, do którego czepiają się kłaczki
    Trochę mnie to denerwowało...
    uuuu.... no to kiepsko.... kurka wodna, ale ceny takich wypasionych kurtek są również wypasione :/ a kurtki LL? można w tym śmigać zimą?
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci Mama: Francesco 17.05.2012 i Helutek 22.04.2014
    LULAMY Akademia Chustonoszenia oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar Basinda
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    5,469

    Domyślnie

    Ja zeszłej zimy na szybko kupiłam pentelkę i nie było źle.
    Jakość taka sobie ale cena w porównaniu do innych kurtek jest bardzo niska.

    Fakt jest trochę puchata ale jak się dobierze odpowiedni rozmiar to nie wygląda jak balon. Można nosić bez dziecka bo panel się zupełnie odpina i można do torebki schować. Dla mnie osobiście trochę za krótka bo ja wysoka jestem i mam długie ręce (nie pomyślałam że można u Pentelki na zamówienie uszyć).
    Nie używałam tego "czegoś" pod szyją bo młody był malutki i zawsze wtulony spał więc otulałam nas szalikiem albo czymś.
    Do materiału faktycznie czepiają się kłaczki (mam kota) ale nie tak bardzo jak do płaszczy czy innych kurtek które nie są śliskie.
    Myślę że to niezła alternatywa dla osób które nie chcą kurtki o typowo sportowym wyglądzie jak SK.
    Minusem dla mnie w tej chwili jest brak możliwości noszenia na plecach ale zeszłej zimy jak młody był malutki i nosiłam z przodu było nam dobrze.
    Nie zgodzę się z tym że przewiewa bo mieszkam blisko morza i u nas baaaardzo wieje zimą i było nam cieplutko a zakładałam pod kurtkę tylko cienką bluzkę. Nie nadaje się imo na temperatury +5 +8 bo wtedy można się zgrzać i my dawaliśmy radę w polarze + dla młodego podwójna osłonka pentelkowa.
    Basia mama 5 małych Trolli
    Doradca Noszenia ClauWi, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala



  10. #10
    Chusteryczka Awatar mayetschka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Olsztyn
    Posty
    2,199

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aska.jb Zobacz posta
    Czy w którejś z kurtek dla dwojga nie wygląda się jak w worze ?
    w swojej z dopinką Jeśli będziesz głównie nosiła z przodu to nie ma lepszego rozwiązania Z Grochem tak chodziłam (urodzony w sierpniu), a Rika (rodzona w maju) chciała być juz trochę mobilna, więc nalepszą opcją było na plechach na kurtkę, a przed powrotem do domu na 15 minut w śnieg A kiedy brak było śniegu, to nosiłam z dopinką, albo na kurtkę/bluzę (w zalezności od temperatury).

    Doradca noszenia- kurs średniozaawansowany Die Trageschule® Drezden

  11. #11
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Böblingen
    Posty
    2,158

    Domyślnie

    mamy SK 3w1 (choć czaiłam się na allround) i imo nie wygląda się jak w worze, tyle, że ja lubię styl sportowy
    http://kachaskowo.blogspot.com
    a najlepsze me dzieła: Michał 06-06-2007 i Klaudia 17-09-2011
    bociany dzieci nie noszą, ja tak (zapożyczone z nosime.sk)


  12. #12
    Chustonoszka Awatar bohemka
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Czech Republic
    Posty
    133

    Domyślnie

    Fajnie prezentują się węgierskie kurtki Liliputi http://www.liliputi.hu/babywearing/babywearing-coat

  13. #13
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Böblingen
    Posty
    2,158

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bohemka Zobacz posta
    Fajnie prezentują się węgierskie kurtki Liliputi http://www.liliputi.hu/babywearing/babywearing-coat
    wyglądają super
    http://kachaskowo.blogspot.com
    a najlepsze me dzieła: Michał 06-06-2007 i Klaudia 17-09-2011
    bociany dzieci nie noszą, ja tak (zapożyczone z nosime.sk)


  14. #14
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    1,261

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bohemka Zobacz posta
    Fajnie prezentują się węgierskie kurtki Liliputi http://www.liliputi.hu/babywearing/babywearing-coat
    piękne naprawdę! to kto sprowadza?
    ja miałam ll tę starszą wersję i czułam się jak w worku pokutnym
    W(2002) H(2010) Z(2012)

  15. #15
    Chusteryczka Awatar masha
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,696

    Domyślnie

    Że wszystkich jakie znam sa rzeczywiscie najfajniejsze i cenowo też w miare... Moze by tu jakies zamowienie grupowe zorganizowac i kosztami przesylki się podzielic?
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci Mama: Francesco 17.05.2012 i Helutek 22.04.2014
    LULAMY Akademia Chustonoszenia oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście

  16. #16
    Chustonoszka Awatar bohemka
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Czech Republic
    Posty
    133

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia, czy jakiś sklep w PL współpracuje z Liliputi. Wypatrzyłam te kurteczki niedawno w czeskim eshopie.


    Cytat Zamieszczone przez besia Zobacz posta
    piękne naprawdę! to kto sprowadza?
    ja miałam ll tę starszą wersję i czułam się jak w worku pokutnym

  17. #17
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    1,261

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bohemka Zobacz posta
    Nie mam pojęcia, czy jakiś sklep w PL współpracuje z Liliputi. Wypatrzyłam te kurteczki niedawno w czeskim eshopie.
    ktoś miał chyba w ofercie MT liliputi ale nie pamiętam kto:/
    W(2002) H(2010) Z(2012)

  18. #18
    Chusteryczka Awatar masha
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,696

    Domyślnie

    A poprzez stronke nie mozna zamowic? Bo z tego, co widze to mozna... Jutro mogę tam zadzwonic i dowiedziec się co i jak
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci Mama: Francesco 17.05.2012 i Helutek 22.04.2014
    LULAMY Akademia Chustonoszenia oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście

  19. #19
    Chustomanka Awatar deviltya
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,241

    Domyślnie

    zimową ukraińską widziałam na właścicielce i była suuper

  20. #20
    Chusteryczka Awatar masha
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,696

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez deviltya Zobacz posta
    zimową ukraińską widziałam na właścicielce i była suuper
    Ale w tym roku widze, że zamowienia grupowego na ukrainki raczej nie bedzie, a online chyba nie mozna kupic. Chyba- bo ja cyrylicy zupelnie nie kumam i ciezko mi się po stronie poruszac :/
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci Mama: Francesco 17.05.2012 i Helutek 22.04.2014
    LULAMY Akademia Chustonoszenia oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •