Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 49

Wątek: Kurtki dla dwojga - najlepsze, najładniejsze, najzgrabniejsze ;)?

  1. #21
    Chustomanka Awatar Georgina
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,174

    Domyślnie

    Też mi się podobają te ukraińskie.
    Jeśli się okaże, że będę takiej potrzebować na przyszłą zimę, to może kupię przez siostrę (zna ukraiński, często tam jeździ). Można by wtedy zamówić więcej. Ale to bardzo odległa perspektywa.





    Bubu 7.9.2010

  2. #22
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Dziewczyny, może napiszcie do lawendax, ona robiła zamówienie w zeszłym roku? W każdym razie ja przez nią kupowałam
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  3. #23
    Chusteryczka Awatar masha
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,696

    Domyślnie

    Hehe my na ten rok potrzebujemy
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci Mama: Francesco 17.05.2012 i Helutek 22.04.2014
    LULAMY Akademia Chustonoszenia oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście

  4. #24
    Chusteryczka Awatar masha
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,696

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez livada Zobacz posta
    Dziewczyny, może napiszcie do lawendax, ona robiła zamówienie w zeszłym roku? W każdym razie ja przez nią kupowałam
    A swoja droga to zadowolona z tych kurtek jestes? Pamietasz moze ile to kosztowalo?
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci Mama: Francesco 17.05.2012 i Helutek 22.04.2014
    LULAMY Akademia Chustonoszenia oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście

  5. #25
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez masha Zobacz posta
    A swoja droga to zadowolona z tych kurtek jestes? Pamietasz moze ile to kosztowalo?
    Tak, jestem bardzo zadowolona Nosiłam w niej sporo na plecach, dużo też używałam kurtki samej, bez dziecka, jak było zimno
    A kosztowała, o ile pamięam, jakś koszmarnie dużo - wyszło 600 czy 700 złotych chyba, chociaż to też zależy od kursu. Musiałabym pokopać w historii konta, albo mailach, i sprawdzić...
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  6. #26
    Chustomanka Awatar patrysha
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,321

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bohemka Zobacz posta
    Fajnie prezentują się węgierskie kurtki Liliputi http://www.liliputi.hu/babywearing/babywearing-coat
    o kurcze ja bym na brązową była chętna - tylkooo jaki rozmiar?

    To może jednak jakieś zbiorowe zamówienie...
    Ostatnio edytowane przez patrysha ; 15-09-2012 o 00:20
    lipcowe broje Dobrawa​​ 21.07.2012 i Krzesimir 30.07.2014 oraz Gniewosz 19.03.2016 +
    Zapraszam do nas moje broje

  7. #27
    Chustomanka Awatar anasta
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    782

    Domyślnie

    W zeszłym roku nosiłam Ergo papoose coat, taką:



    Jest dość obszerna (rozmiar uniwersalny), ale bardzo ładnie dopasowuje się do figury, wiem, że na drobnych dziewczynach dobrze wygląda. No i bardzo wygodna w zakładaniu, zarówno przy noszeniu z przodu, jak i na plecach. Dwustronna (z jednej strony polar, z drugiej nieprzemakalny mięciutki materiał), leciutka, zaskakująco ciepła. Ten model jest nie jest już produkowany, ale zawsze można poszukać używanej.

  8. #28
    Chusteryczka Awatar masha
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,696

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patrysha Zobacz posta
    o kurcze ja bym na brązową była chętna - tylkooo jaki rozmiar?

    To może jednak jakieś zbiorowe zamówienie...
    Ja się waham między czarną i brązową

    Możę założę wątek dotyczący tylko tych kurtek, zobaczymy ile byłoby chętnych- jak więcej, to może da się rabat wynegocjować
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci Mama: Francesco 17.05.2012 i Helutek 22.04.2014
    LULAMY Akademia Chustonoszenia oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście

  9. #29
    Chustomanka Awatar dita
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    1,333

    Domyślnie

    ja bym byłą chętna na ukraińskie jakby ktoś zamawiał. Te węgierskie jednak strasznie cienkie mi się wydają, a ja to okropny zmarźluch jestem.

    Może tam też jakiś upust da radę wynegocjować?

    Gorzej, że ja nic, a nic z ich strony nie rozumiem

  10. #30
    Chusteryczka Awatar masha
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,696

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dita Zobacz posta
    ja bym byłą chętna na ukraińskie jakby ktoś zamawiał. Te węgierskie jednak strasznie cienkie mi się wydają, a ja to okropny zmarźluch jestem.

    Może tam też jakiś upust da radę wynegocjować?

    Gorzej, że ja nic, a nic z ich strony nie rozumiem
    ja ptrzetranslatowałam sobie tą stronę, prześledziłam cały wątek z zeszłego roku, jak dziewczyny zamawiały, ale mam tylko mętlik w głowie. Już nic nie wiem... Najgorzej, to zamówić jaką cieniznę... Jeszcze LL Softshell prezentują się jak dla mnie nieźle, ale czy to jest dobre na zimę? Bo w sumie te węgierskie są najładniejsze, a jak na razie, to jak małego mam w chuście, to jest mi dość ciepło i ubieram się lżej... Ach, kurde balans, najłatwiej byłoby, gdyby one w sklepie jakimś w PL były i można by obmacać...
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci Mama: Francesco 17.05.2012 i Helutek 22.04.2014
    LULAMY Akademia Chustonoszenia oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście

  11. #31
    Chustomanka Awatar dita
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    1,333

    Domyślnie

    Na pewno tak by było najwygodniej. Obmacać, poprzymierzać, przejrzeć się. A tak to takie trochę zamawianie w ciemno.

    Również przeglądałam stosowne wątki i z tego co dziewczyny pisały, to ukraińska jest bardzo ciepła. A mają nawet jakiś egzemplarz na zupełnie srogie mrozy przeznaczony. I na życzenie szyją tak, że można w niej nosić i z przodu i na plecach. Tylko cena chyba dość wysoka była.

    Ma ktoś może jakieś namiary na nich? Można by się podpytać o szczegóły. Bo ja nawet przetłumaczyć sobie tych ich ślimaczków nie umiem

  12. #32
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dita Zobacz posta
    Również przeglądałam stosowne wątki i z tego co dziewczyny pisały, to ukraińska jest bardzo ciepła. A mają nawet jakiś egzemplarz na zupełnie srogie mrozy przeznaczony. I na życzenie szyją tak, że można w niej nosić i z przodu i na plecach. Tylko cena chyba dość wysoka była.
    Jest tak jak piszesz Ja mam Yamamę new classic, zimowa jest jeszcze Fusion. Są w trzech wariantach grubości - z tego co pamiętam do -10, -25 i -35, czy jakoś tak. Ja mam tą najcieńszą i IMO na nasze zimy jest wystarczająca, nosiłam w niej zeszłej zimy przy minus 15 i było bardzo ok, coś tam więcej ubierałam pod spód, ale niezbyt wiele. Te grubsze zapewne nadają się tylko na mróz, koło zera pewnie jest w nich już za ciepło... Za dopłatą robią zamek z tyłu, co umożliwia noszenie na plecach - ja mam taki wariant. Kaptur dla mamy z natury jest nieodpinany, ale ja poprosiłam o modyfikację i mam przypinany na zamek. Szyją na konkretne wymiary zamawiającego, więc kurtka jest bardzo fajnie dopasowana. Moja jest też krótsza niż standardowo, bo jestem niska i nie lubię bardzo długich ubrań. W komplecie jest też kapturo-kołnierz dla dziecka i taki trójkąt do wpięcia na dekolcie jak sié nosi z przodu. Materiał zewnętrzny może być zwykły, albo - znów za dopłatą - membrana. No i ostatnia rzecz - tak, kurtka była droga, ale IMO warta swojej ceny
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  13. #33
    Chusteryczka Awatar masha
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,696

    Domyślnie

    a po polsku ponoć tam gadają, tak?
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci Mama: Francesco 17.05.2012 i Helutek 22.04.2014
    LULAMY Akademia Chustonoszenia oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście

  14. #34
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez masha Zobacz posta
    a po polsku ponoć tam gadają, tak?
    Tego nie wiem, ja wszystko załatwiałam za pośrednictwem lawendyx, ale możesz mieć rację - chyba nawet maile z pytaniem o wymiary itp, które mi przesyłała od nich, były po polsku...
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  15. #35
    Chustomanka Awatar Hainaut
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Belgia (Walonia)
    Posty
    1,314

    Domyślnie

    Ja nosilam plaszcz Mama Poncho (bardzo wygodny, cieply, welenka), ktory wyglada tak:



    i na ludziu z dzieckiem na plecach:

    Kim (2009) & Tim (2011) - i 5 Aniolkow

  16. #36
    Chusteryczka Awatar masha
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,696

    Domyślnie

    A ktoś ewentualnie byłby chętny na te ukraińskie kurtki? Ja już z nimi gadałam i one są szyte na miarę, tak jak przedmówczynie mówiły wszyją nam zamki na tył kurtki, mają 3 stopnie komfortu cieplnego (-10, -25, -35)- można sobie wybrać. Wysyłka do PL kosztuje 20euro. Mogę się podjąć rozmów z nimi, sciągnięcia kurtek itp.

    BO waham się między tymi z ukrainy, a tymi z węgier :/ Te Ukraińskie są dużo droższe, ale sprawdzone. Węgierskie- tańsze, ale nie wiadomo do końca, jakie grube...

    Stworzyłam również temat w zamówieniach grupowych.
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci Mama: Francesco 17.05.2012 i Helutek 22.04.2014
    LULAMY Akademia Chustonoszenia oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście

  17. #37
    Chustoguru Awatar sylvetta
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,114

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez masha Zobacz posta
    A ktoś ewentualnie byłby chętny na te ukraińskie kurtki? Ja już z nimi gadałam i one są szyte na miarę, tak jak przedmówczynie mówiły wszyją nam zamki na tył kurtki, mają 3 stopnie komfortu cieplnego (-10, -25, -35)- można sobie wybrać. Wysyłka do PL kosztuje 20euro. Mogę się podjąć rozmów z nimi, sciągnięcia kurtek itp.

    BO waham się między tymi z ukrainy, a tymi z węgier :/ Te Ukraińskie są dużo droższe, ale sprawdzone. Węgierskie- tańsze, ale nie wiadomo do końca, jakie grube...

    Stworzyłam również temat w zamówieniach grupowych.
    Możesz rzucic linkiem do tych ukraińskich?

    edit - juz mam juz mam znalazłam w zamówieniach zbiorowych
    Ostatnio edytowane przez sylvetta ; 18-09-2012 o 17:42

  18. #38
    Chustomanka Awatar dita
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    1,333

    Domyślnie

    livado,a czy Ty jesteś zmarźluchem? Czy dużo więcej pod spód musiałaś zakładać przy mrozach, czy raczej tak jak przy normalnej zimowej kurtce dostępnej w Polsce, jedynie jakiś cieplejszy sweter?

  19. #39
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dita Zobacz posta
    livado,a czy Ty jesteś zmarźluchem? Czy dużo więcej pod spód musiałaś zakładać przy mrozach, czy raczej tak jak przy normalnej zimowej kurtce dostępnej w Polsce, jedynie jakiś cieplejszy sweter?
    Zmarźluchem zdecydowanie nie jestem, a z dzieckiem zamotanym to już w ogóle, więc może nie jestem reprezentatywnym typem Z tego co pamiętam nigdy nie miałam pod Yamamą więcej niż podkoszulek z długim rękawem i cieńszy polar. Powiedziałabym, że moja Yamama jest grubsza niż standardowa niepuchowa zimowa kurtka, a w każdym razie cieplejsza - bo specjalnie gruba wcale nie jest...
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  20. #40
    Chusteryczka Awatar masha
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,696

    Domyślnie

    A tak swoja drogą to am pytanie do dziewczyn, które już noszą pod kurtala maluchy: Czy łatwo jest łożyć malucha w pleckau do kurtki? Bo przeglądam forum i dziewczyny piszą, że wygodniejsze na zimę jest MT zawiązane na swoją kurtkę + osłonka np. polarowa. Czy to waszym zdaniem dobra opcja?
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci Mama: Francesco 17.05.2012 i Helutek 22.04.2014
    LULAMY Akademia Chustonoszenia oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •