Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22

Wątek: Koniec świata w KRK

  1. #1
    ChustoTata Awatar oud
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    22

    Domyślnie Koniec świata w KRK

    Dziś około 18.30 na krakowskim rynku widzieliśmy panią z dzieciakiem w chuście. Chusta tkana, pasiak jak pasiak, kolory trochę jak w Julii tylko z dodatkiem niebieskiego, wiązanie (wierzę Żonie) - kieszonka, dziecko - przodem do świata ZAGLĄDASZ TU? [żartowałem]

  2. #2
    Chustomanka Awatar Jeremiahu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    559

    Domyślnie

    a to jest w ogóle wykonalne? nie wpadłabym na coś takiego...

  3. #3
    Chustomanka Awatar holica_1630
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Wieliczka/Kraków
    Posty
    772

    Domyślnie

    Ja z widzenia znam kobitkę co nosiła w elstyku przodem do świata, masakra

    Edit: a i widziałam kobitkę w Wieliczce na terenie koopalni soli która w Tuli nosiłą przodem do świata
    Ksander 4.06.2009r i Polonia 18.08.2011r
    Aniołek 24.02.2013.[']

  4. #4
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Skawina
    Posty
    47

    Domyślnie

    Edit: a i widziałam kobitkę w Wieliczce na terenie koopalni soli która w Tuli nosiłą przodem do świata[/QUOTE]

    Z ciekawości chyba spróbuję córe tak zapakować do tuli( oczywiście w domu i to na chwilę) bo nawet nie wpadłam na to, że jest to możliwe

  5. #5
    Chusteryczka Awatar IzaBK
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Pruszków/Warszawa
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    w nosidle przodem? to tak jakby usiąść w fotelu w rozkroku przodem do oparcia :/
    G- X 2009 E- VI 2003 M- XII 1998

    NaturalnaMama.pl - ot, zwykły sklep.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi, Instruktor Shantala: PogotowieChustowe.pl

    konsultacje także poprzez SKYPE

  6. #6
    słoneczny_blask
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez promada Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez holica_1630 Zobacz posta
    Edit: a i widziałam kobitkę w Wieliczce na terenie koopalni soli która w Tuli nosiłą przodem do świata
    Z ciekawości chyba spróbuję córe tak zapakować do tuli( oczywiście w domu i to na chwilę) bo nawet nie wpadłam na to, że jest to możliwe
    w jakim celu?

  7. #7
    ChustoTata Awatar oud
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jeremiahu Zobacz posta
    a to jest w ogóle wykonalne? nie wpadłabym na coś takiego...
    Wyobrazić sobie - trudniej niż zobaczyć, niestety. Ja bym nie wpadł na to, że można jednocześnie nosić dziecko w chuście i przodem do świata. Myślałem że taką terapię kręgosłupa maleństwa stosuje się tylko po zakupie świetnego firmowego wisiadła i przestudiowaniu obrazków na opakowaniu oraz instrukcji obsługi. Jutro wrzucę kawałek zdjęcia, na który załapała się wyżej wymieniona mamusia z dzieckiem, żeby nie było, że zmyślam. Może ktoś zidentyfikuje chustę? Żeby chociaż jakaś limitowana

  8. #8
    ChustoTata Awatar oud
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    22

    Domyślnie

    Proszę bardzo, nóżek niestety nie widać, bo są zasłonięte kocykiem czy pieluchą. Wydaje mi się, że po prostu sobie wiszą mniej więcej pionowo - jak w standardowym nosidełku... Oczka wszystkim chowam, bo robiłem zdjęcie bez wiedzy Nieznajomych. Dwa dni bezskutecznie próbowałem wrzucić zdjęcie przez forum, na serwer; a wystarczyło sprawdzić posty w dziale technicznym Oto link:

    http://www.flickr.com/photos/8651351...in/photostream

  9. #9
    Chustomanka Awatar Judyta
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    osz choina!! Że ludzie coś takiego potrafią wymyślić!! Musiała przecież czytać instrukcje żeby załapać jak wiązać.. A chyba w każdej jest napisane żeby nie nosić przodem. Chyba bym podeszła i pomogła temu biednemu dziecku...

  10. #10
    Chusteryczka Awatar reginleif
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,189

    Domyślnie

    Nawet jeśli ta pani jest tutaj to na pewno się teraz nie odezwie

    Dziecku współczuję.
    Styczniowy Staszek (2009), lutowy Tadek (2011)
    Moja dłubanina

  11. #11
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,879

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fabianowa Zobacz posta
    osz choina!! Że ludzie coś takiego potrafią wymyślić!! Musiała przecież czytać instrukcje żeby załapać jak wiązać.. A chyba w każdej jest napisane żeby nie nosić przodem. Chyba bym podeszła i pomogła temu biednemu dziecku...
    W instrukcji Baylonii, jaką miałam, było pokazane jako jedno z wiązań wiązanie przodem Tak mi się zapamiętało przynajmniej, teraz jej nie mam w zasięgu

  12. #12
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madorado Zobacz posta
    W instrukcji Baylonii, jaką miałam, było pokazane jako jedno z wiązań wiązanie przodem Tak mi się zapamiętało przynajmniej, teraz jej nie mam w zasięgu
    Ale to chyba jest Budda, tak jak w pouczu. Jedyne dopuszczalne przodem

  13. #13
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    hm... to ja mam pytanie, tylko proszę mnie nie zjeść za nie od razu

    byłam na warsztatach chustowych kiedyś i tam mówili (niestety nie pokazywali), że jest jakieś wiązanie, w którym można nosić dziecko przodem do świata

    zaznaczali jednak, że dzieciątko musi być już nieco podrośnięte (kwestia rozwoju bioderek) oraz, że w takiej pozycji można nosić max 1h dziennie, a najlepiej nie dłużej niż 30 min...

    niestety wiązania nie pokazali i szczegółów nie podawali

    jeśli ktoś takowe zna i ma jakieś szczegóły na ten temat to bardzo proszę o PW z jakimś infem czy linkiem...

  14. #14
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madorado Zobacz posta
    W instrukcji Baylonii, jaką miałam, było pokazane jako jedno z wiązań wiązanie przodem Tak mi się zapamiętało przynajmniej, teraz jej nie mam w zasięgu
    Zgadza się!
    Widziałam.
    tak samo, jak w instrukcji elastycznej Babylonii nie wyciąga się nóżek na zewnątrz.

  15. #15
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,787

    Domyślnie

    też widziałam, w swojej okolicy, kobitę noszącą dziecko przodem - jak na zdjęciu, nóżki wiszące, chyba w jakiejść pościelówce. Zastanawiałam się, czy uświadamiać, ale staram się nie podbiegać do ludzi przez pół ulicy w celu informowania ich że krzywdzą swoje dziecko i ostatecznie wniosek był taki, że raczej będzie jej na tyle niewygodnie, że akcji nie powtórzy, a wariatkę ganiającą za nią po mieście raczej oleje.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  16. #16
    ChustoTata Awatar oud
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annya Zobacz posta
    Zgadza się!
    Widziałam.
    tak samo, jak w instrukcji elastycznej Babylonii nie wyciąga się nóżek na zewnątrz.
    Moby też ma w instrukcji "Lotus Hold", oczywiście fikuśnie ułożone nóżki są wtedy schowane pod panelem elastyka. Jakoś trudno mi się zdecydować na taki eksperyment na własnym dziecku.

  17. #17
    Chustomanka Awatar salao
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    1,210

    Domyślnie

    Jeśli ta pani tu jest to jej wspólczuję. NA pewno super się czuje widząc swoje zdjecie :/

    Jakbym ja zle zawiazała to serio wolałabym, żeby mi ktoś powiedział "fajnie, że nosisz ale słuchaj nie wiem czy tak można" niz znajdować w necie swoja fotkę obśmianą/skrytykowaną przez x osób.

    Jak wchodzę w taki temat to zastanawiam się " po co to robicie??"
    moje szczęścia: 21.12.2006, 22.11.2008

  18. #18
    ChustoTata Awatar oud
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez salao Zobacz posta
    Jeśli ta pani tu jest to jej wspólczuję. NA pewno super się czuje widząc swoje zdjecie :/

    Jakbym ja zle zawiazała to serio wolałabym, żeby mi ktoś powiedział "fajnie, że nosisz ale słuchaj nie wiem czy tak można" niz znajdować w necie swoja fotkę obśmianą/skrytykowaną przez x osób.

    Jak wchodzę w taki temat to zastanawiam się " po co to robicie??"
    Nie wiem, przeczytałem sobie na spokojnie ten krótki wątek i szyderstw jakoś nie zauważyłem. Jeśli jednak mój post mógł wywołać u kogokolwiek takie wrażenie, to faktycznie, wolę usunąć zdjęcie i potraktować sprawę jako niebyłą. Nie podchodzę do nikogo, bo codziennie (dziś też) słyszę uwagi o robieniu krzywdy/duszeniu/zgniataniu/niszczeniu kręgosłupa mojego dziecka, niesionego w chuście. I nie wiem, jak bym zareagował na jakąkolwiek uwagę, gdyby to była trzecia usłyszana tego samego dnia... Bardzo początkującemu znajomemu, który opowiadał o noszeniu swojego dziecka przodem (bo przecież synek jest taki ciekawy świata) wygłosiłem kiedyś kazanie i mimo że był to dla mnie ktoś stosunkowo bliski, nie czułem się dobrze w roli kaznodziei. Po co to pokazałem na forum? Bo po pierwsze: bardzo rozbawił mnie opisany widok w sytuacji, gdy sami bawiliśmy się w turystów wśród turystów w mieście, w którym żyjemy, po drugie: tak nie wolno i dobrze, żeby od początku wiedzieli to młodzi rodzice przesiadający się z nosideł, których producenci zachęcają do takich koszmarnych praktyk. Nie każdy (choć każdy powinien) zaczyna od uczestnictwa w jakimś kursie czy szkoleniu chustowym. Nie trzeba słuchać ouda - w tym wątku odezwały się także osoby ze znacznie ode mnie większym doświadczeniem chustowym i dorobkiem forumowym. Kasuję zatem zdjęcie i kończę swój seans nienawiści Pozdrawiam najserdeczniej, jak potrafię! oud

  19. #19
    Chustomanka Awatar salao
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    1,210

    Domyślnie

    i super , że nie ma zdjęcia . pozdrawiam
    moje szczęścia: 21.12.2006, 22.11.2008

  20. #20
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dianek Zobacz posta

    byłam na warsztatach chustowych kiedyś i tam mówili (niestety nie pokazywali), że jest jakieś wiązanie, w którym można nosić dziecko przodem do świata

    ...
    Bo warsztaty chustowe może zrobić każdy.

    Założę sobie szkołę chustoszkolenia chustonówek, wymyślę ideologię- że nie kangurek bo fe, kieszonka bo parzy, tylko 2X, na boku a co!
    Będę miała anatoma na wyposażeniu, może lekarza( co tam ,ze geriatra, kto to sprawdzi), doświadczenie kilku lat noszenia- oczywiście tylko w żakardzie bo pasiak gryzie,i tylko jednej firmy, bo inne to w ogóle obrusy, poczucie misji będę mieć też rozbudowane.Opowiem nawet historię o Afrykankach szukających pomocy wśród europejskich instruktorów (sic! autentyczne)
    Za szkolenie wezmę kasę- bez obrazy, za coś trzeba żyć i pomysł na biznes piechotą nie chodzi. Wyprodukuję nawet certyfikaty instruktorów, dam im stopnie na kursach, a w swoim CV będą mogli napisaćm akredytacja , umieścić ® i certyfikat.

    Takie czasy .
    Ostatnio edytowane przez Pondo ; 05-09-2012 o 23:50
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •