Strona 10 z 14 PierwszyPierwszy ... 234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 272

Wątek: ŁYKologia stosowana - teoria i praktyka nAA

  1. #181
    Chustoholiczka Awatar martaj
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    POZ
    Posty
    5,343

    Domyślnie

    OT(?): po zmianie tematu wątku należałoby jeszcze dział zmienić, bo właśnie się nacięłam zaglądając i spodziewając się czegoś o chustowaniu no chyba że częścią chustowego stylu życia jest kwestia (nie)picia

    mam na imię Marta, mam 31 lat i jestem chustoalkoholiczką...
    Ostatnio edytowane przez martaj ; 28-08-2012 o 21:52
    Asieńka (2011) Justysia (2014) Czaruś (2017)

  2. #182
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lilka_l Zobacz posta
    Z oddychaniem problemów nie mam, wyluzowana jestem ( o dziwo bez spożycia%).
    Twoje wypowiedzi sugerują coś zupełnie przeciwnego. Hi hi hi

    Cytat Zamieszczone przez lilka_l Zobacz posta
    Rozumiem że czasami człowiek coś powie a póżniej trudno z tego się wycofać. No i idzie się w zaparte.
    Jesteś pewna, że mnie cytujesz?

  3. #183
    Chusteryczka Awatar rebelka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Nowe n/Wisłą
    Posty
    2,905

    Domyślnie

    Fascynuje mnie jak co niektóre forumki są tak pewne swego zdania, że całkowicie ignorują badania dotyczące picia alkoholu w czasie karmienia piersią.
    "Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty." Frank Zappa

    Dorota, mama Mateusza - 06.05.2008

  4. #184
    Chustofanka Awatar karminek
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    juz Gdańsk...
    Posty
    368

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martaj Zobacz posta
    OT(?): po zmianie tematu wątku należałoby jeszcze dział zmienić
    słuszność, słuszność wobec tego modów proszę o stosowne przenosiny
    {baTonik} & {NasteczkaPółCiasteczka} 12.01.12

  5. #185
    Chustoholiczka Awatar martaj
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    POZ
    Posty
    5,343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rebelka Zobacz posta
    Fascynuje mnie jak co niektóre forumki są tak pewne swego zdania, że całkowicie ignorują badania dotyczące picia alkoholu w czasie karmienia piersią.
    a może podobnie jak przy temacie sczepień przydałby się wątek o takowych badaniach i ich wynikach, a nie pyskówka i jakieś personalne pojedynki...

    rebelko, to Ty wklejałaś jakiś link w ingliszu? ja nieanglojęzyczna, jesteś w stanie coś wypunktować?
    Asieńka (2011) Justysia (2014) Czaruś (2017)

  6. #186
    Chustoholiczka Awatar Padthai
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Wrocław, Kłodzko
    Posty
    3,204

    Domyślnie

    Karminek co za zmiana tematu
    Tomek (III.07) Asia (X.09)

    Doradca po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule® Dresden
    http://fotelik.blox.pl/html

  7. #187
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JoShiMa Zobacz posta
    Nie nie twierdzą. Odnoszę się jedynie do tego, że piszesz że ktoś Ci coś sugerował, albo że jakaś tam wypowiedź każe Ci myśleć, że... Napisałam wyraźnie, że jeśli się zapieniasz o to co nie zostało napisane a jedynie, Twoim zdaniem, zasugerowane, to jest to czytanie między wierszami. I weź głęboki wdech zanim mi odpiszesz, bo kolejny raz nie będzie mi się chciało tłumaczyć
    Ale uważasz że w poniższej wypowiedzi wyczytałam coś pomiędzy wierszami, tak? I wypowiedź ta sama w sobie nie jest w żaden sposób nacechowana?:

    Cytat Zamieszczone przez klusiecka Zobacz posta
    Nie tylko ty, jeżeli ktoś nie potrafi powstrzymać sie przez kilka , kilkanaście miesięcy od alkoholu, mimo wiedzy ze naraza dziecko ( nie są znane dane na temat bezpiecznej ilości alkoholu dla dziecka w mleku pijącej matki, wszelkie rewelacje opieraja sie na przypuszczeniach i mało precyzyjnych obserwacjach retrospektywnych), to znaczy że ma problem z alkoholem.
    No bo ja wnioskuję z powyższego, że klusiecka uważa, że między innymi ja mam problem z alkoholem.
    Oczywiście, możesz zaraz napisać że to nie było skierowane do mnie osobiście - ale moim zdaniem klusiecka nie bawiła się w subtelności i nie próbowała nawet rozróżniać osób z problemem od tych, które mają diametralnie inny pogląd na picie alkoholu.

    A co do innej Twojej wypowiedzi - jak najbardziej, odpowiedziałam na zadane pytanie o niemożność powstrzymania się od picia, mianowicie że mogę ale nie widzę potrzeby. I znów, dyskusja w żaden sposób nie poszła w stronę tego czy taka potrzeba jest czy jej nie ma, tylko kolejnych kilka razy stwierdzone zostało, że jak ktoś się nie umie powstrzymać to ma problem...


    Edit: A do nAA chyba też muszę przystąpić, cóż mi innego pozostaje...
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  8. #188
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2,865

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JoShiMa Zobacz posta
    Twoje wypowiedzi sugerują coś zupełnie przeciwnego. Hi hi hi
    Bo ty mnie jeszce nie znasz, taki styl mam zazwyczaj
    Podsumowując - jeśli nie podajemy dziecku mleka z procentem, to jest to wyłącznie indywidualna sprawa czy ktoś spożywa czy nie. Takie jest moje zdanie. Jeśli ktoś uważa inaczej to jestem w stanie to uszanować i w cudze wybory z buciorami nie wchodzić. I nie komentować.

  9. #189
    Chusteryczka Awatar rebelka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Nowe n/Wisłą
    Posty
    2,905

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martaj Zobacz posta
    rebelko, to Ty wklejałaś jakiś link w ingliszu? ja nieanglojęzyczna, jesteś w stanie coś wypunktować?
    Dla naszej dyskusji, z podanego przeze mnie linku, istotne są:
    Aktualne badania mówią, że sporadyczne spożywanie alkoholu nie jest szkodliwe dla karmionego dziecka.
    Amerykańska Akademia Pediatrii sekcja karmienia piersią uznała, że okazjonalne, małe porcje alkoholu są akceptowalne przy czym karmienie piersią powinno odbyć się po minimum 2 godzinach od spożycia alkoholu. Dopuszcza się picie 1-2 razy w tygodniu.
    Poza tym jest tam takie zdanie: In general, if you are sober enough to drive, you are sober enough to breastfeed. czyli: Jeśli jesteś dostatecznie trzeźwa aby prowadzić auto, jesteś również dostatecznie trzeźwa by karmić dziecko.
    "Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty." Frank Zappa

    Dorota, mama Mateusza - 06.05.2008

  10. #190
    Chustoholiczka Awatar martaj
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    POZ
    Posty
    5,343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rebelka Zobacz posta
    Dla naszej dyskusji, z podanego przeze mnie linku, istotne są:
    Aktualne badania mówią, że sporadyczne spożywanie alkoholu nie jest szkodliwe dla karmionego dziecka.
    Amerykańska Akademia Pediatrii sekcja karmienia piersią uznała, że okazjonalne, małe porcje alkoholu są akceptowalne przy czym karmienie piersią powinno odbyć się po minimum 2 godzinach od spożycia alkoholu. Dopuszcza się picie 1-2 razy w tygodniu.
    Poza tym jest tam takie zdanie: In general, if you are sober enough to drive, you are sober enough to breastfeed. czyli: Jeśli jesteś dostatecznie trzeźwa aby prowadzić auto, jesteś również dostatecznie trzeźwa by karmić dziecko.
    dzięki!
    Asieńka (2011) Justysia (2014) Czaruś (2017)

  11. #191
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gniezno
    Posty
    5,827

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lilka_l Zobacz posta
    Dlaczego nie podforum? Zaszalejmy
    Dzień dobry. Nazywam się Liliana. Mam 34 lata. Wg chustoforumowych standartów jestem alkoholiczką
    Musi być z wiekiem ?...

    Cytat Zamieszczone przez katmawa Zobacz posta
    a moje dzieci wyssały alkoholizm z mlekiem matki - dosłownie.

    To ja też do klubu nAA przystępuję, bo karmiąc kilka razy wypiłam chyba z pół kieliszka wina. Czerwonego.
    A ja Radlera. Nie raz, nie dwa. Pozwoliłam sobie tego lata, nie będę ściemniać, żem czysta jak lelija, bo już się na innym wątku do tegoż przyznałam .

    Co zabawne, wątek toczył się dokładnie wokół tego samego tematu. Ale miał zgoła inny wydźwięk. Tylko, cholera, nie mogę go znaleźć ...


    "Czytelnik może żyć życiem tysiąca ludzi, zanim umrze. Człowiek, który nie czyta, ma tylko jedno życie." G.R.R. Martin

  12. #192
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2,865

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rebelka Zobacz posta
    Dla naszej dyskusji, z podanego przeze mnie linku, istotne są:
    Aktualne badania mówią, że sporadyczne spożywanie alkoholu nie jest szkodliwe dla karmionego dziecka.
    Amerykańska Akademia Pediatrii sekcja karmienia piersią uznała, że okazjonalne, małe porcje alkoholu są akceptowalne przy czym karmienie piersią powinno odbyć się po minimum 2 godzinach od spożycia alkoholu. Dopuszcza się picie 1-2 razy w tygodniu.
    Poza tym jest tam takie zdanie: In general, if you are sober enough to drive, you are sober enough to breastfeed. czyli: Jeśli jesteś dostatecznie trzeźwa aby prowadzić auto, jesteś również dostatecznie trzeźwa by karmić dziecko.
    Ale to są amerykańscy naukowcy, pewnie opłacani przez producentów łyski
    Dirk, a nie możesz skłamać?

  13. #193
    Chustoholiczka Awatar Tola_zet
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    LDZ
    Posty
    4,167

    Domyślnie

    ja odpadłam bo poszłam na spotkania, a potem już się pogubiłam, w każdym razie, jako, że wyszłam na nieokrzesanego chlejusa co to dla wyższej idei się powstrzymać nie potrafi, z dziką rozkoszą dołączam do nAA - tym dzikszą, że towarzycho z klubu baardzo mi odpowiada - czołem nAAnki

  14. #194
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gniezno
    Posty
    5,827

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lilka_l Zobacz posta
    Dirk, a nie możesz skłamać?
    To Ty nie wiesz, że na mitingach mówi się prawdę, prawdę i tylko prawdę ?...

    Poza tym, co ja będę ściemniać ... Na innych wątkach już się obnażałam ...

    Ale tak wywlekać i wywlekać... dwie wstydliwe sprawy naraz . To mnie może przerosnąć i utopię żale... wiadomo gdzie .

    Cytat Zamieszczone przez Tola_zet Zobacz posta
    ja odpadłam bo poszłam na spotkania, a potem już się pogubiłam, w każdym razie, jako, że wyszłam na nieokrzesanego chlejusa co to dla wyższej idei się powstrzymać nie potrafi, z dziką rozkoszą dołączam do nAA - tym dzikszą, że towarzycho z klubu baardzo mi odpowiada - czołem nAAnki
    A witaj, witaj... Przysiądź se na ławeczce, koło babci dirk . Z tego, co pamiętam z wątku, o którym wspominałam, wkrótce powinno być nas tu więcej. Same doborowe Towarzystwo .



    Rebelka, ! Słucha się tu Amerykańskiej Akademii Pediatrii w kwestii zalecanej długości karmienia piersią, to jak dla mnie amerykańcy jako źródło - !


    "Czytelnik może żyć życiem tysiąca ludzi, zanim umrze. Człowiek, który nie czyta, ma tylko jedno życie." G.R.R. Martin

  15. #195
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    3,219

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dirk5 Zobacz posta
    Przysiądź se na ławeczce, koło babci dirk
    Przeczytałam 'babci drink'... I to chyba tyle w temacie... Za to JAK w temacie!

  16. #196
    Chustoholiczka Awatar Tola_zet
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    LDZ
    Posty
    4,167

    Domyślnie

    czołem babciu DRINK Gava

    Cytat Zamieszczone przez dirk5 Zobacz posta
    Rebelka, ! Słucha się tu Amerykańskiej Akademii Pediatrii w kwestii zalecanej długości karmienia piersią, to jak dla mnie amerykańcy jako źródło - !
    Anonimowi Amerykańscy Naukowcy

  17. #197
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gniezno
    Posty
    5,827

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gavagai Zobacz posta
    Przeczytałam 'babci drink'... I to chyba tyle w temacie... Za to JAK w temacie!
    Nie jesteś pierwsza ... Kiedyś, na innym forum, ktoś mnie tak powitał. Cóż ...

    W realu, z tym moim A.A., jestem jeszcze bardziej zdefiniowana.

    I Córce to uczyniliśmy ...


    Tola, ...


    "Czytelnik może żyć życiem tysiąca ludzi, zanim umrze. Człowiek, który nie czyta, ma tylko jedno życie." G.R.R. Martin

  18. #198
    Chustoholiczka Awatar Tola_zet
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    LDZ
    Posty
    4,167

    Domyślnie

    dobra my tu gadu gadu, a pytanie zasadnicze brzmi - co otwieramy?

  19. #199
    Chustoholiczka Awatar Hester
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Podwarszawa
    Posty
    5,161

    Domyślnie

    Naprawdę to fascynujące jak wiele osób, jak wiele matek potrzebuje wypełnić kontur archetypu "złej matki" obok siebie, by czuć sie w swojej roli rodzicielskiej milo i bezpiecznie... Bez względu na to czy ten kontur wypełniony jest matką z łykiem piwa w ustach, czy matką pracująca zawodowo, czy taką podającą ciastko ze sklepu, zawsze razi mnie takie budowanie swojego poczucia własnej wartości na deprecjonowaniu i poniżaniu innych. Jakby ludziom rozsądek zaciemniało i normalne przecież poczucie, że cudza wolność jest jego dopóki jednoznacznie nie szkodzi innym
    A 2007, M 2009, Z 2010, A 2011, H 2017, P 2019

  20. #200
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gniezno
    Posty
    5,827

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hester Zobacz posta
    Naprawdę to fascynujące jak wiele osób, jak wiele matek potrzebuje wypełnić kontur archetypu "złej matki" obok siebie, by czuć sie w swojej roli rodzicielskiej milo i bezpiecznie... Bez względu na to czy ten kontur wypełniony jest matką z łykiem piwa w ustach, czy matką pracująca zawodowo, czy taką podającą ciastko ze sklepu, zawsze razi mnie takie budowanie swojego poczucia własnej wartości na deprecjonowaniu i poniżaniu innych. Jakby ludziom rozsądek zaciemniało i normalne przecież poczucie, że cudza wolność jest jego dopóki jednoznacznie nie szkodzi innym

    You must spread some Reputation around before giving it to Hester again.



    A ja już dziś nic nie otworzę . Mąż mnie wk..., upiłabym się na smutno tym mocnym piwskiem . I Piter niedługo się obudzi. Póki co wznoszę zieloną herbatką z imbirem toast za ten zabawny wątek. Ją też pijam nałogowo .
    Ostatnio edytowane przez dirk5 ; 28-08-2012 o 23:23 Powód: dopisek


    "Czytelnik może żyć życiem tysiąca ludzi, zanim umrze. Człowiek, który nie czyta, ma tylko jedno życie." G.R.R. Martin

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •