Strona 5 z 14 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 272

Wątek: ŁYKologia stosowana - teoria i praktyka nAA

  1. #81
    Chustofanka Awatar karminek
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    juz Gdańsk...
    Posty
    368

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez randia Zobacz posta
    Tu już wcześniej była mowa - nie pić w trakcie opieki i przed opieką, czyli jak dziecko się z domu rodzinnego wyprowadzi, to można kieliszek spożyć. Jeżeli nie byłaś alkoholikiem wcześniej (bo wtedy nie ma już perspektyw), to po tych circa 20 latach można uznać, ze nie masz problemu z alkoholem.


    to co ze mną? do końca już będę alkoholikiem na odwyku ba, niespecjalnie zmartwionym
    {baTonik} & {NasteczkaPółCiasteczka} 12.01.12

  2. #82
    Chustoholiczka Awatar Tola_zet
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    LDZ
    Posty
    4,167

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JoShiMa Zobacz posta
    Nie ciekawi Cię dlaczego u niektórych rozmowa o alkoholu a szczególnie wzmianka o możliwości odstawienia tegoż w imię rzeczy ważniejszych wywołuje agresję (i to do tego stopnia, że rozdają czerwone reputy nawet za żart)?
    o to ciekawe, myślałam, że dając czerwonego reputa mówimy komuś - nie zgadzam się z Twoim postem - jakoś nie widzę w tym agresji i zapewniam, ze nie znajdziesz jej w moim repucie...

    Joshima, wydaje mi się, że rzecz w kolejnym dogmatycznym ograniczeniu dotyczącym karmienia piersią. Podejrzewam, że rozmowa o zakazie spożywania czekolady wzbudziłaby podobne reakcje.

  3. #83
    Chusteryczka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    2,613

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez randia Zobacz posta
    Tu już wcześniej była mowa - nie pić w trakcie opieki i przed opieką, czyli jak dziecko się z domu rodzinnego wyprowadzi, to można kieliszek spożyć. Jeżeli nie byłaś alkoholikiem wcześniej (bo wtedy nie ma już perspektyw), to po tych circa 20 latach można uznać, ze nie masz problemu z alkoholem.
    No właśnie takie odnoszę wrażenie

    Moją, może nie agresję, ale na pewno niezgodę budzi sugerowanie, że fakt, że jakaś kobieta w rozsądny, zgodny z tym, co doradzają autorytety w zakresie laktacji, pije łyk piwa, pół lampki wina, jest komentowany stwierdzeniem, że ma problem z alkoholem.

    Nie tylko ty, jeżeli ktoś nie potrafi powstrzymać sie przez kilka , kilkanaście miesięcy od alkoholu, mimo wiedzy ze naraza dziecko ( nie są znane dane na temat bezpiecznej ilości alkoholu dla dziecka w mleku pijącej matki, wszelkie rewelacje opieraja sie na przypuszczeniach i mało precyzyjnych obserwacjach retrospektywnych), to znaczy że ma problem z alkoholem.
    Ostatnio edytowane przez Amparo ; 28-08-2012 o 10:01

  4. #84
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lilka_l Zobacz posta
    A może daletgo się pienią bo ingerujesz w osobiste wybory danych osób?
    Naprawdę? Gdzie? To sama sobie dopowiedziałaś. W nic nie ingeruję. W najgorszym wypadku komentuję. Ale to jest przecież forum dyskusyjne i temu służy.

  5. #85
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tola_zet Zobacz posta
    Joshima, wydaje mi się, że rzecz w kolejnym dogmatycznym ograniczeniu dotyczącym karmienia piersią. Podejrzewam, że rozmowa o zakazie spożywania czekolady wzbudziłaby podobne reakcje.
    Ależ skąd ja mam zakaz jedzenia czekolady i przyjmuję to ze stoickim spokojem

  6. #86
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2,865

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JoShiMa Zobacz posta
    Insynuacje to są właśnie to wspomniane przeze mnie czytanie między wierszami Ja na przykład po poście Toli mogłabym sobie dopowiedzieć, ze jestem bezmuzgiem, bo niejedzenie nabiału i niepicie alkoholu uprasza mi życie i zwalnia z myślenia.
    Nie trzebA snuć domysłów bo:

    Cytat Zamieszczone przez klusiecka Zobacz posta
    Nie tylko ty, jeżeli ktoś nie potrafi powstrzymać sie przez kilka , kilkanaście miesięcy od alkoholu, mimo wiedzy ze naraza dziecko ( nie są znane dane na temat bezpiecznej ilości alkoholu dla dziecka w mleku pijącej matki, wszelkie rewelacje opieraja sie na przypuszczeniach i mało precyzyjnych obserwacjach retrospektywnych), to znaczy że ma problem z alkoholem.
    A można napisać tak:
    Cytat Zamieszczone przez Georgina Zobacz posta
    Co do picia podczas karmienia, to może kropla nie zaszkodzi, jednak uważałabym z tym. Ja pozwalam sobie na odrobinę odgazowanego karmi po ostatnim karmieniu. Oczywiście zależy od Ciebie jak będziesz postępowała.
    Cytat Zamieszczone przez JoShiMa Zobacz posta
    Naprawdę? Gdzie? To sama sobie dopowiedziałaś. W nic nie ingeruję. W najgorszym wypadku komentuję. Ale to jest przecież forum dyskusyjne i temu służy.
    Komentujesz osobiste wybory poszczególnych osób - to jest osądzanie
    Ostatnio edytowane przez lilka_l ; 28-08-2012 o 09:54

  7. #87
    Chustofanka Awatar karminek
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    juz Gdańsk...
    Posty
    368

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wiwi83 Zobacz posta
    karminek chyba tytuł wątku musisz zmienić ale się narobiło fiu fiu

    tylko na jaki?
    konkurs proponuję, bo tu o postawach, o osobistych wyborach, o nauce i stanowisku autorytetów, o alkoholu głównie (krytyka chustowania przez lekarkę symbolicznie jeno zaznaczona ) i o insynuacjach lub ich braku
    {baTonik} & {NasteczkaPółCiasteczka} 12.01.12

  8. #88
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    hmmm
    przyzwolenie na łyk alkoholu jest ale na ciastka ze sklepu nie bardzo bo zawierają utwardzone tłuszcze które nie są zbyt zdrowe ani dla matki ani dla dziecka

    idę się po zastanawiać nad sobą
    Częstochowa na kolanach czy jak ? starczy ?

  9. #89
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baryłka Zobacz posta
    hmmm
    przyzwolenie na łyk alkoholu jest ale na ciastka ze sklepu nie bardzo bo zawierają utwardzone tłuszcze które nie są zbyt zdrowe ani dla matki ani dla dziecka
    Otóż to...

  10. #90
    Chustomanka Awatar randia
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    688

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JoShiMa Zobacz posta
    Insynuacje to są właśnie to wspomniane przeze mnie czytanie między wierszami
    Takie wypowiedzi jak ta poniżej nie wymagają dla mnie czytania między wierszami. Ale może za prosta jestem i między wierszami tam się czaiła uprzejmość i wyważona odpowiedź, a ja jej nie odnalazłam
    Cytat Zamieszczone przez klusiecka Zobacz posta
    Uderz w stół....
    napisałam najczęściej a nie zawsze i wszyscy
    Po za tym czy to naprawdę jest takie trudne nie pic alkoholu przez jakiś czas? Czy naprawdę TRZEBA pić ten łyk? A jak sie nie wypije to co?
    mama Tolka 01.08.2011 i Sary 27.04.2014

  11. #91
    Chustomanka Awatar kerna
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    1,078

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JoShiMa Zobacz posta
    Insynuacje to są właśnie to wspomniane przeze mnie czytanie między wierszami Ja na przykład po poście Toli mogłabym sobie dopowiedzieć, ze jestem bezmózgiem, bo niejedzenie nabiału i niepicie alkoholu uprasza mi życie i zwalnia z myślenia.
    Czyli upraszczając... mam problem z alkoholem?Nie ważne dlaczego mam ochotę na kufel piwa od czasu do czasu(niech bedzie w przybliżeniu dwa-trzy razy w miesiącu) ważny jest sam fakt wypicia? Nie ma różnicy między osobą która wypiła ten kufel dla relaksu przy dobrym filmie z mężem, czy na spotkaniu z przyjaciółmi od mamy która ostatnie grosze wydaje zamiast na chleb to na alk? Jedna i druga wypiła i jedna i druga ma problem z alkoholem???
    Bez ironi, pytam po prostu.


    * Liwia * (03.01.14)
    Misiek 31.08.2008
    Lusia 06.09.2010 Pola 01.04.15 Kajka 07.06.17

  12. #92
    Chustoholiczka Awatar Tola_zet
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    LDZ
    Posty
    4,167

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JoShiMa Zobacz posta
    Ależ skąd ja mam zakaz jedzenia czekolady i przyjmuję to ze stoickim spokojem
    to napisz, że powinni mieć wszyscy i obserwuj burzę która się rozpęta

    i czy to będzie znaczyło, że laski mają problem z czekoladą?

  13. #93
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lilka_l Zobacz posta
    A może daletgo się pienią bo ingerujesz w osobiste wybory danych osób?
    eee... ale to przecież na forum niemalże normą jest - pokaż mi wątek o jakimś "problemie", w którym nie ma ocen i to często wyrażonych w mało delikatny sposób (i przedstawianie swojej racji jako "najmojszej", a wszyscy inni to "idioci"). Proponowałabym zamknąć wątek, bo zmieni się w pyskówkę.
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  14. #94
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez randia Zobacz posta
    Takie wypowiedzi jak ta poniżej nie wymagają dla mnie czytania między wierszami. Ale może za prosta jestem i między wierszami tam się czaiła uprzejmość i wyważona odpowiedź, a ja jej nie odnalazłam
    1. Nie wymagają.
    2. Ze wspomnianego przeze mnie posta wynika, że jesteś bardziej myśląca i inteligentna niż te osoby, które praktykują abstynencję

  15. #95
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kerna Zobacz posta
    Czyli upraszczając... mam problem z alkoholem?
    Jeśli to alkohol Tobą rządzi to najprawdopodobniej tak. Tylko skąd ja miałabym o tym wiedzieć?

  16. #96
    Chustoholiczka Awatar Tola_zet
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    LDZ
    Posty
    4,167

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JoShiMa Zobacz posta
    Insynuacje to są właśnie to wspomniane przeze mnie czytanie między wierszami Ja na przykład po poście Toli mogłabym sobie dopowiedzieć, ze jestem bezmózgiem, bo niejedzenie nabiału i niepicie alkoholu uprasza mi życie i zwalnia z myślenia.


    ale rozumiem, że tylko ironizujesz i podajesz jako ewidentny przykład złego odczytania, co autor miał na myśi - i nie muszę udowadniać że nie jestem wielbłądem ?

  17. #97
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,037

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karminek Zobacz posta
    tylko na jaki?
    konkurs proponuję, bo tu o postawach, o osobistych wyborach, o nauce i stanowisku autorytetów, o alkoholu głównie (krytyka chustowania przez lekarkę symbolicznie jeno zaznaczona ) i o insynuacjach lub ich braku
    marnie to widzę , ja się nie udzielam bo nieliczny wpis miałam, a ta w ogóle przeczytałam jeszcze raz twój 1wpis i też mnie zawsze kusi niepasteryzowane, więc PRZYTULAM

    Dobrze, że lekarz zabronił ci alkoholu a nie np piwa Przypomniała mi się taka sytuacja u znajomego. Poszedł do lekarza miał jakieś problemy zdrowotne i lekarz zapytała się czy pije wódkę, a znajomy, ze owszem i mu lekarz zabronił picia wódki, tylko lekarz nie mówił nic o innym alk. wiec znajomy i wino i piwko wypije hehe tłumacząc, że lekarz nic o winie i piwie nie mówił

  18. #98
    Chustomanka Awatar randia
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    688

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baryłka Zobacz posta
    hmmm
    przyzwolenie na łyk alkoholu jest ale na ciastka ze sklepu nie bardzo bo zawierają utwardzone tłuszcze które nie są zbyt zdrowe ani dla matki ani dla dziecka
    Dla mnie potępianie w czambuł wszystkich matek, które dają czasem dziecku złe ciastko ze sklepu bliższe jest potępianiu wszystkich matek pijących niewielkie ilości alkoholu, niż wypowiedziom, że wszystko można tylko z użyciem rozumu i w rozsądnych ilościach
    mama Tolka 01.08.2011 i Sary 27.04.2014

  19. #99
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karminek Zobacz posta
    tylko na jaki?
    Może - "Ile dziś wypiłaś?"
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  20. #100
    Chustoholiczka Awatar Tola_zet
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    LDZ
    Posty
    4,167

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kammik Zobacz posta
    Może - "Ile dziś wypiłaś?"
    bardziej po Polsku byłoby - "ze mną się nie napijesz?)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •