Strona 22 z 22 PierwszyPierwszy ... 12141516171819202122
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 440

Wątek: kuracja lanolinowa raz jeszcze

  1. #421
    Chustomanka Awatar natalie
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    844

    Domyślnie

    Też jestem po lanolinowaniu nowego wełniaka kuracją Urlich. I niestety przecieka. Ale mogą być dwie przyczyny - prałam go tylko raz przez lanolinowaniem. I płukałam po wyjęciu z lanoliny. A więc spróbuję raz jeszcze plus do dodam jeszcze zwykłej lanoliny. Może być krem do brodawek Ziaji?


  2. #422
    Chustomanka Awatar vinga89
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    628

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natalie Zobacz posta
    Też jestem po lanolinowaniu nowego wełniaka kuracją Urlich. I niestety przecieka. Ale mogą być dwie przyczyny - prałam go tylko raz przez lanolinowaniem. I płukałam po wyjęciu z lanoliny. A więc spróbuję raz jeszcze plus do dodam jeszcze zwykłej lanoliny. Może być krem do brodawek Ziaji?
    też zawsze tylko raz piorę przed lanolinowaniem i opłukuję po lanolinowaniu ale ja robię kurację sama, więc może więcej tam lanoliny. spróbuj dodać tą ziaję (o ile to 100% lanoliny) i powinno być lepiej.

  3. #423
    Chustofanka Awatar yaheira
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    190

    Domyślnie

    Natalie - co to za wełniak?

  4. #424
    Chustomanka Awatar natalie
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    844

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yaheira Zobacz posta
    Natalie - co to za wełniak?
    Ecodidi.


  5. #425
    Chustofanka Awatar yaheira
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    190

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natalie Zobacz posta
    Ecodidi.
    U mnie problem polegał tym, że otulacz nie był w 100% wełniany Teraz mam nowy Ecodidi i na razie (tfu, tfu) jest dobrze, bez lanolinowania - aczkolwiek zauwazyłam, że ostatnio mój stary wełniak, który trzymał na mur beton przemaka gdy Ignaś lezy dłużej na brzuchu - ma prawo, bo jest ciągły nacisk, więc może kuracja zadziałałam, ale jednak wełna to nie PUL? może dołóż wkładkę dodatkową?
    Możesz też oczywiście powtórzyć lanolinowanie, ja tez uzywałam kremu do brodawek ziaji, bo nie mam nic innego + mydło marsylskie + kuracja - i do tego można wełniak delikatnie podgrzać w garnku.

  6. #426
    Chustomanka Awatar vinga89
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    628

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yaheira Zobacz posta
    U mnie problem polegał tym, że otulacz nie był w 100% wełniany Teraz mam nowy Ecodidi i na razie (tfu, tfu) jest dobrze, bez lanolinowania - aczkolwiek zauwazyłam, że ostatnio mój stary wełniak, który trzymał na mur beton przemaka gdy Ignaś lezy dłużej na brzuchu - ma prawo, bo jest ciągły nacisk, więc może kuracja zadziałałam, ale jednak wełna to nie PUL? może dołóż wkładkę dodatkową?
    Możesz też oczywiście powtórzyć lanolinowanie, ja tez uzywałam kremu do brodawek ziaji, bo nie mam nic innego + mydło marsylskie + kuracja - i do tego można wełniak delikatnie podgrzać w garnku.
    nie w 100% wełniany wełniak?? a co to za wełniak?
    ja z firmowych mam tylko ecodidi i bez kuracji ładnie trzyma.

  7. #427
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    Proszę o radę w sprawie lanolinowania,a konkretnie czy do lanolinowania niezbędne jest mydło marsylskie ,czy też można zastąpić je czymś innym? Bo mydło marsylskie to nic innego jak oliwa z oliwek i przyznam,że cena mydła trochę mnie powala więc może jest jakiś inny równie skuteczny specyfik.

  8. #428
    Chusteryczka Awatar agum
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa, Ursynów
    Posty
    2,357

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lauren Zobacz posta
    Proszę o radę w sprawie lanolinowania,a konkretnie czy do lanolinowania niezbędne jest mydło marsylskie ,czy też można zastąpić je czymś innym? Bo mydło marsylskie to nic innego jak oliwa z oliwek i przyznam,że cena mydła trochę mnie powala więc może jest jakiś inny równie skuteczny specyfik.
    może być bez prpblemu inne np.szare
    Helenka 30.04.2013
    Julek 09.04.2017

  9. #429
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    dziękuję, szare mam w domu więc zaraz idę działać

  10. #430
    Chustofanka Awatar mrscreme
    Dołączył
    Apr 2015
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    459

    Domyślnie

    Czy zalanolinuje się wyrób z włóczki, która nie jest 100% z wełny?
    Hanusia 1.02.2006 i Adaś 11.11.2015

  11. #431
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mrscreme Zobacz posta
    Czy zalanolinuje się wyrób z włóczki, która nie jest 100% z wełny?
    Zalanolinować da się wszystko Tylko dzianina, która nie jest 100% wełny, może łatwiej przyjmować zapachy, czyli wymagać częstszego prania.

    Wyroby z włóczki mogą wymagać dwukrotnego zalanolinowania, bo mają jednak większe "dziury" od tych maszynowych.

  12. #432
    Chustofanka Awatar mrscreme
    Dołączył
    Apr 2015
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    459

    Domyślnie

    Dzięki
    dorwałam wczoraj włóczkę "Aqua protect" i szydełkuję ciasno otulacz. wzięłam close parents i wlałam wody (nie mam niemowlaka do testowania jeszcze), a obok ten otulacz z wkładami z CP i dolałam wody. i ogarnął. Przy czym zastanawiam się, czy zawsze tak będzie. Włóczka to 70% poliakryl, 30% wełna virgin, mięciusieńkie to cudownie musiałam się upewnić, że nie robię na marne
    Hanusia 1.02.2006 i Adaś 11.11.2015

  13. #433
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2015
    Miejscowość
    Freiburg
    Posty
    216

    Domyślnie

    cześć,
    Mam pytanie - pewnie zbyt naiwne, ale chcę się upewnić. Niedawno kupiłam wełniane gatki, które nie są zalanolinowane. Rozumiem, że przed pierwszym użyciem muszę je zalanolinować, bo w przeciwnym razie będą przeciekać? Czy wełna ma jakiś tam poziom chłonności na początku, a po czasie potrzebna jest kuracja z lanoliną?






  14. #434
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Myślę, że możesz spróbować bez lanolinowania, ale jeśli ma to być na całą noc to warto mieć pewność, że nie przecieknie, ja bym lanolinowała.

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  15. #435
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2015
    Miejscowość
    Freiburg
    Posty
    216

    Domyślnie

    Na razie ma być na dzień. Boję się zostawić na noc. Dziś próbowałam kupić lanolinę w aptece, ale się nie udało. Wytestuję na razie bez, a jak gdzie dostanę lanolinę, to zrobię kurację☺
    Biały jeleń się nada?






  16. #436
    Chustofanka Awatar AnnaM
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    369

    Domyślnie

    to ja sie tutaj zapytam czy jak synek ma gatki na tyłku a na to spodenki na dwór i spodenki sie zrobily w kroku wilgotne znaczy sie ze welna przecieka i wymaga lanolinowania, czy tez tak welna przepuszcza na inne materialy? ale wydaje mi sie ze nie powinna przeciez chyba zakladacie jakies ubranie dziecku na wełniane gatki co nie? przepraszam za lekki offtop, ale w zwiazku z lanolinowaniem.
    ps. jasne i ciemne welniaki lanolinowac osobno? garnek moze byc normalny z kuchni?

  17. #437
    Chustomanka Awatar vinga89
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    628

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AnnaM Zobacz posta
    to ja sie tutaj zapytam czy jak synek ma gatki na tyłku a na to spodenki na dwór i spodenki sie zrobily w kroku wilgotne znaczy sie ze welna przecieka i wymaga lanolinowania, czy tez tak welna przepuszcza na inne materialy? ale wydaje mi sie ze nie powinna przeciez chyba zakladacie jakies ubranie dziecku na wełniane gatki co nie? przepraszam za lekki offtop, ale w zwiazku z lanolinowaniem.
    ps. jasne i ciemne welniaki lanolinowac osobno? garnek moze byc normalny z kuchni?
    na gatki już raczej nic nie zakładam, ew getry. Jeśli gatki przeciekły to czas na lanolinowanie, lanolinujemy osobno, bo mogą pofarbować. ja lanolinuję w miskach, nie gotuję

  18. #438
    Chustofanka Awatar AnnaM
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    369

    Domyślnie

    no ale na dwór do piaskownicy tez w samych gatkach? mialam na mysli ze na to spodenki dzinsowe daje, na otulacz PUL normalnie ubieram tylko z welna troche nie wiem, do spania same gatki, ale na dwór

  19. #439
    Chustomanka Awatar vinga89
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    628

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AnnaM Zobacz posta
    no ale na dwór do piaskownicy tez w samych gatkach? mialam na mysli ze na to spodenki dzinsowe daje, na otulacz PUL normalnie ubieram tylko z welna troche nie wiem, do spania same gatki, ale na dwór
    jeśli jest ciepło to czemu nie? mój ogólnie w samych pieluchach śmiga, nawet na dworze

  20. #440
    Chustofanka Awatar AnnaM
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    369

    Domyślnie

    aha, no jakos szkoda mi wełny wysyfic w piasku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •