Strona 9 z 22 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161719 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 440

Wątek: kuracja lanolinowa raz jeszcze

  1. #161
    Chusteryczka Awatar maa821
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,552

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aladw Zobacz posta
    anqa i jak Ci poszło?
    moje gacie w drodze - storcheny- jako nowe pewnie musze je lanolinowac
    te 8 stron krok po kroku
    1. kuracja gotowa albo lanolina z apteki 1 lyzeczka na 2 l plus mydloszare naskrobane (ile?)
    2. rozpuścic w gorącej wodzie do konsystencji mleka
    3. ostudzic
    4.wlozyc gacie
    5.moczyc i czekac kilka godzic
    6. wpłukac
    7.wycisnac w recznik
    8.wysuszyc
    9.ZALOZYC

    dziewczyny, prawda to?bo od wczoraj mam nowe gacie i coś trzeba z nimi zrobić
    Jaś - 16.X.2009

  2. #162
    Chustoguru Awatar Em
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    7,194

    Domyślnie

    czy po każdym praniu amsterdama mam go lanolinowac czy nie muszę?

  3. #163
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    zalanolinowałam storcheny wg przepisu oczywiscie sa delikatnie tluste
    zmieszalam kawalątko mydła marsylskiego z łyżeczką lanoliny we wrzątku wychodzi fajne mleko
    jutro na tyłek pójdą
    nie straszyłam ich skoro trzymały nielanolinowane to teraz powinny tez nawet lepiej

  4. #164
    Chusteryczka Awatar anqa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Gdańsk / Sopot / Warszawa
    Posty
    2,192

    Domyślnie

    lanolinowałam z gotowaniem i straszeniem wszystkie 3 pary - trzymają na beton - nawet jak tetra po nocy cieknie to one suchutkie no i lanolinuje co ok.4 prania - czyli max. co miesiąc
    Ostatnio edytowane przez anqa ; 12-06-2010 o 00:12

  5. #165
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    567

    Domyślnie

    Widzę, że pytań tu sporo
    Miałam najpierw kurację llanolinową Urlich Natuerlich i świetnie się sprawdzała. Potem postanowilam zrobić swoją (lanolina + mydło + woda). Niestety nie doczytałam jakie porporcje i tak dużo mydła naszkrobałam, że mi to zgęstniało Ale dałam radę zużyć.
    Ja lanolinuje z gotowaniem. Lanolina do letniej wody, gacie do środka (jeden kolor, bo już raz zrobiłam IV różowego ) i na mini ogniu gotuje. Zwykle to trwa nawet z 40-60 min, po czym sobie przypominam o gotwaniu i wyłączam. Nigdy mi woda nie bulgotała. Zostawiam do rana. Rano wypłukuje w letniej wodzie, raz straszyłam, ale nie zauważyłam rezultatów, więc się nie bawię. Płukam tak długo aż przestana się lepic, jeśli je do takiego stanu doprowadzę. Zwykle przy pierwszym ubraniu idzie ciut gorzej, ale po dosłownie 1-2 użyciach wracają mi do normy. Zacznaja mi zwykle przepuszczać (robia się wilgotne) po około 3 tygodniach od takiej akcji. Jak sobie przypomne, albo jak się robią wilgotne to do gara i znowu spokojnie
    Mała nadal nie chodząca i stojąca, za to kapiąca mega. Cudem łapie jedną nogę i drugą, naciągam do kolanek czy ud ile się uda i młodą na ramię (jak kiedyś do odbicia). Naciagam gacie na pupie, małą kładę na przwijak i porpawiam z przodu, obracam na bok i poprawiam do końca tył. Spodnie zakladam tak samo. Lepszej metody narazie nie opanowałam. Mam też otulacz wełniany z IV i moja siostra go woli małej zakadać. Jak zwykły otulacz ale jednak wełenka
    Nie lanolinuje po każde przpierce, ale to widać jak sie pierze ręcznie, że ta wełenka jeszcze wody nie chce przyjmować.

    A kocyk tetro też potraktowałam gotowaniem. Faktycznie się pomiął, ale u mnie robi jako podkład pod prześcieradło, więc to nie problem. Jak mi się go uda jakimś cudem odporstować to dam znać. Plam nie dostał.

    maa821: myśle że jest ok. Jakby puszczały to możesz spróbować z gotowaniem, ale ogienek musi być minimum, tak żeby nie zagotować.
    Ostatnio edytowane przez figa84 ; 12-06-2010 o 00:18

  6. #166
    Chusteryczka Awatar maa821
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,552

    Domyślnie

    kurde, zrobiłam kurację ale bez gotowania gaci(wsadziłam je do letniej mikstury) i wyszły mi tłuste od lanoliny. Całe się kleją. Czy ja coś mogę jeszcze teraz z nimi zrobić? Czy suszyć i na tyłek?
    P.S można wełnę suszyć na słońcu?
    Jaś - 16.X.2009

  7. #167
    Chustomanka Awatar ledunia
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    985

    Domyślnie

    Właśnie doszły moje gacie storchenkinder i lanolina z zrobsobiekrem.pl. Od razu wyprałam w letniej wodzie i mydle marsylskim. Lanolinę (łyżeczkę) rozpuściłam w szklance wrzątku i jakieś 1/2 łyżeczki szarego mydła zwiórkowanego. Dolałam zimnej wody tak do litra i zamoczyłam galotki. Wybrałam opcję mikrofalową. 3 x na 3 min. po każdym wyciągałam, mieszałam i znowu. Jeszcze na koniec na minutkę. Nie zrobiła mi się czysta woda tylko dalej biała. Mikrofala na słabe grzanie (nie mam w W to nie wiem jakie to jest) a może powinno być na max? Teraz się studzą i moczą jednocześnie. Później mam zamiar wypłukać, wdeptać w ręczniku i wysuszyć. No i zobaczymy...
    Dam znać ile trzymało.

  8. #168
    Chustoholiczka Awatar kubutkowa
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Reykjavik / Poznań
    Posty
    3,043

    Domyślnie

    Dziewczyny, pomocy!
    Nie wiem czy nie zmarnowałam otulacza...Zanurzyłam go w wodzie z lanoliną, pływały w niej takie tłuste oka.No i gacie są w żóltawe plamy....Czy to sie da jeszcze uratowac?????Pewnie kuracja jak kuracja,zadziała.Ale jak tu puścić malucha z takim szkaradztwem na dupsku????
    Jestem pogrążona w otchłani rozpaczy...

  9. #169
    Chustoguru Awatar MonikaK
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    8,388

    Domyślnie

    Kubutkowa a płukałaś potem wodą? Możesz spróbować dać trochę octu do tej wody w której płuczesz
    Ignacy 2009, Antoni 2011, Szymon 2014, Józek 2016, Franciszek 2018... fasolka 2020

    https://manymum.blogspot.com/

  10. #170
    Chusteryczka Awatar anqa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Gdańsk / Sopot / Warszawa
    Posty
    2,192

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kubutkowa Zobacz posta
    Dziewczyny, pomocy!
    Nie wiem czy nie zmarnowałam otulacza...Zanurzyłam go w wodzie z lanoliną, pływały w niej takie tłuste oka.No i gacie są w żóltawe plamy....Czy to sie da jeszcze uratowac?????Pewnie kuracja jak kuracja,zadziała.Ale jak tu puścić malucha z takim szkaradztwem na dupsku????
    Jestem pogrążona w otchłani rozpaczy...
    Miałam to samo, nie martw się....kilka prań i płukań i będzie znów ok

  11. #171
    Chustomanka Awatar blabla0
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    1,070

    Domyślnie

    kurka a mi nikt lanoliny nie chce sprzedać w aptece


  12. #172
    Chustomanka Awatar Tau777
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,179

    Domyślnie

    A u nas storcheny juz lezakuja w zupie, po wczesniejsym jej podgrzaniu. Byle do 19-20. Mam nadzieje, ze nic nie pomieszalam i nie dosc, ze beda trzymac, to jeszcze wejda na pupine Michalka .
    Jak tylko wyschna, to jutro bedziemy testowac .

  13. #173
    Chustoholiczka Awatar kubutkowa
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Reykjavik / Poznań
    Posty
    3,043

    Domyślnie

    PLuczę teraz te gacie, zobaczymy jak beda wygladały...

  14. #174
    Chustofanka Awatar Pati778
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    345

    Domyślnie

    do lanoliny własnej produkcji trzeba dodawać mydło? jeżeli tak, to po co?

  15. #175
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    do lanoliny z apteki tak bo inaczej sie nie rozpusci w wodzie tylko plywaja oka z tłuszczu z mydłem tworzy mleczny płyn - chemicznie bym wyjasnila to zjawisko ale po co męczyć mózg o tej porze

  16. #176
    Chustofanka Awatar Pati778
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    345

    Domyślnie

    dzięki, bo ja w linomagu kąpie gatki i faktycznie kiepsko się rozpuszcza, do tego żółte plamy na majtasach pozostają

  17. #177
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    linomag ma lanoline ale procoentowo niewiele bo ma tez parafine
    zwykla masc do brodawek w rossmanie babydream ma sama lanoline albo ziajki lanomasc

  18. #178
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    141

    Domyślnie

    Zapoznalam sie z watkiem bo czekam na moj pierwszy welniaczek

    Przy okazji sprzedam wam sposob mojej babci na welne, ponoc mozna przywrocic jej wlasciwosci wystawiajac na dzialanie mrozu, czyli sroga zima na balkon a teraz pozostaje zamrazarka
    Zastrzegam ze sama nie testowalam jeszcze, ale moze uda sie uratowac kocyki i niektore gatki
    córa 2009
    syn 2011

  19. #179
    Chustoholiczka Awatar kubutkowa
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Reykjavik / Poznań
    Posty
    3,043

    Domyślnie

    goge, dzięki za tipa jakby co!
    aladw , a jako chemik jaki masz pomysł na usunięcie tych żółtych plam z gatek?Myślisz ,ze po kilku praniach zejdzie?

  20. #180
    Chustofanka Awatar Pati778
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    345

    Domyślnie

    mnie linomag aptekarka poleciła. Maść z rossmana kupię. Dzięki za infprmację

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •