Strona 21 z 22 PierwszyPierwszy ... 1113141516171819202122 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 401 do 420 z 440

Wątek: kuracja lanolinowa raz jeszcze

  1. #401
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,142

    Domyślnie

    Za 50g czystej mazi zapłaciłam chyba 11zł. Farmaceutka powiedziała, że bez recepty zapłaciłabym tyle samo.
    Ktoś przytoczył niższą cenę - ciekawe skąd taka różnica
    H. 2013, M. 2015, P. 2016, J. 2019

  2. #402
    Chustofanka Awatar Weraho
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    329

    Domyślnie

    Farmaceutka trochę w błąd wprowadziła, bo jesli przyniesiesz receptę (na ryczałt) to zapłacisz 8zł za max 100g maści.
    Nie ma prawa byc inaczej, chyba że lekarz wypisze Ci receptę bez refundacji- wtedy zapłacisz pełnopłatnie czyli więcej.
    Mama Marysi, Zosi i Michałka

  3. #403
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Niemcz k.Bydgoszczy
    Posty
    369

    Domyślnie

    Ciąża mi na mózg pada,czy co.Przeczytałam cały wątek i dalej nie kumam. Łyżeczka lanoliny,dwie łyżeczki mydła do wrzącej wody.Ok,ale ile tej wody?

  4. #404
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    daj ze dwie szklanki, Najlepiej wlej wszystko do sloika, zakrec i potrzasaj przez chwile. Powinno sie ladnie wymieszac. Potem mozesz dodac wody, tak zeby starczylo do zamoczenia calej pieluszki.
    Jak juz raz zrobisz to zalapiesz o co chodzi.

    A. listopad 2012




  5. #405
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Niemcz k.Bydgoszczy
    Posty
    369

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez inka Zobacz posta
    daj ze dwie szklanki, Najlepiej wlej wszystko do sloika, zakrec i potrzasaj przez chwile. Powinno sie ladnie wymieszac. Potem mozesz dodac wody, tak zeby starczylo do zamoczenia calej pieluszki.
    Jak juz raz zrobisz to zalapiesz o co chodzi.
    Dzięki bardzo.

  6. #406

    Domyślnie

    Dziewczyny, szybkie pytanie. Przepralam wlasnie welniaka i chcialabym go zalanolinowac. Czy musze czekac az otulacz wyschnie czy moge go wrzucic do lanoliny juz mokrego?
    Córa '12 Synuś '14

  7. #407
    Chustomanka Awatar len_a
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,294

    Domyślnie

    możesz mokrego i tak tam sie zmoczy

  8. #408

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kasiaaparatka Zobacz posta
    możesz mokrego i tak tam sie zmoczy
    Dziekuje!
    Zastanawialam sie tylko czy sam moment zanurzenia jest istotny (czy wkladamy suche czy mokre) i ma wplyw na cala kuracje
    Córa '12 Synuś '14

  9. #409
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Nie bardzo

    Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

  10. #410
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    52

    Domyślnie

    Ja wciąż próbuję z kuracją-na razie się uczę.
    Ja na samym końcu, po kuracji w lanolinie piorę w mydle-czy to może szkodzić działąniu lanoliny? Robię tak, bo otulacz jest bardzo tłusty po wyschnięciu

  11. #411
    Chustomanka Awatar urkye
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Okolice Pyrlandii
    Posty
    629

    Domyślnie

    po kuracji nie pierz otlacza w mydle, niepotrzebnie w ten sposób wypłukujesz lanolinę. Uczucie tłustości zazwyczaj przechodzi po pierwszym użyciu, a przynajmniej otulacz dobrze trzyma
    Piotras 10.2013 & Ola 01.2017
    mój blog szyciowy: szycie.blox.pl

  12. #412
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Nie pierzemy otulacza po kuracji Po to lanolinujemy, żeby był natłuszczony. Jest jak pisze Urkye - uczucie tłustości tak czy siak zanika (to, co na wierzchu, ściera się).

  13. #413
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    po wyjęciu otulacza a kuracji możesz go jedynie lekko wypłukać pod wodą, nie więcej niż kilka-kilkanaście sekund. pamiętaj, że wełna nie lubi gwałtownych zmian temperatur, więc trzeba dostosować temp. wody również w płukaniu



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  14. #414
    Chustofanka Awatar yaheira
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    190

    Domyślnie

    help, myślałam, że o lanolinowaniu już wszystko wiem, ale najnowszy wełniak mi przecieka pomimo 2-krotnego lanolinowania

    Mam stary otulacz wełniany lekko sfilcowany i on trzyma bardzo dobrze, a ten nowy jest zrobiony z innej wełny i mi cieknie - wystarczy lekki ucisk - gdy dziecko leży na brzuchu i od razu jest plama.
    Używam kuracji lanolinowej - są jakieś szanse na zwiększenie jej mocy? dodać więcej, zagotować wełniaka, może dodać zwykłej lanoliny jeszcze?

  15. #415
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Jaki to wełniak? Jaką masz kurację? Ile moczyłaś? Czy wkłady, których używasz na pewno nie są za mało chłonne? Jeśli nowe, czy wystarczająco dużo razy przeprane? (4-5 razy, suszenie pomiędzy każdym praniem). Czy wełniak jest lepki po lanolinowaniu?

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  16. #416
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie kuracja lanolinowa raz jeszcze

    U mnie takie przecieki były podczas ząbkowania i przy lanilinowaniu gotowa kuracją. Przerzuciłam sie na lanoline apteczna i problem znikł.

    Edit: inna sprawa, ze stały nacisk na przód pieluchy (leżenie na brzuchy) sprzyja przeciekom...



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  17. #417
    Chustofanka Awatar yaheira
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    190

    Domyślnie

    Eleyla - lanolinuje Twój cudowny kraciasty wełniaczek. Mam gotową kurację Urlich i to ona chyba nie działa zbyt dobrze - spróbuję za radą Kustafy samodzielnie przygotować lanolinę z mydłem

    Wkłady mam bambusowe, zęby nie idą, ale syn dużo ostatnio leży na brzuchu więc przód otulacza jest wystawiony na prawdziwe wyzwania

  18. #418
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Zawsze możesz do gotowej kuracji dodać samą lanolinę. Ja tak robię, gdy mam jakiegoś gorzej trzymającego wełniaka. Z mydłem jakoś nigdy nie chciało mi się użerać.

  19. #419
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie kuracja lanolinowa raz jeszcze

    Yaheira, włóż z przodu miedzy wkład a otulacz dodatkową wkładkę wełnianą. Kupisz u Elayli za 5,50 zł Mozesz tez wyciąć sama ze skrawków materiałów wełnianych.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  20. #420
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yaheira Zobacz posta
    Eleyla - lanolinuje Twój cudowny kraciasty wełniaczek. Mam gotową kurację Urlich i to ona chyba nie działa zbyt dobrze - spróbuję za radą Kustafy samodzielnie przygotować lanolinę z mydłem

    Wkłady mam bambusowe, zęby nie idą, ale syn dużo ostatnio leży na brzuchu więc przód otulacza jest wystawiony na prawdziwe wyzwania
    Cytat Zamieszczone przez Pat Zobacz posta
    Zawsze możesz do gotowej kuracji dodać samą lanolinę. Ja tak robię, gdy mam jakiegoś gorzej trzymającego wełniaka. Z mydłem jakoś nigdy nie chciało mi się użerać.
    O! I to jest myśl, żeby dodać lanoliny. W tej kuracji (impregnat do wełny) jest jej 30%, może na niektóre rodzaje wełny faktycznie za mało.

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •