Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: jakie nosidło ?

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    217

    Domyślnie jakie nosidło ?

    nie znam się za bardzo ale potrzebne mi nosidło łatwe w użyciu
    dla dziewczynki 12 kg i chłopca 10 kg
    podoba mi się tuli wygląda na łatwe w użyciu
    dzieci są w wieku 11 miesięcy i 2 latka czy może być to jedno nosidło czy potrzebuje dwóch różnych ?
    Małgosia 2010 Maciek2011

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,737

    Domyślnie

    Ja polecam manducę - jedyne, ktore mam od zawsze i na zawsze
    teraz awaryjnie sluzy dla dwojki mojej jak sie starszemu nie chce chodzic - mamy tez nubigo dla starszaka.
    Tuli jest prostsze w obsludze na pewno, wydaje sie wygodniejsze w pierwszej chwili, ale po dluszym okresie testowania zdecydowanie wole manduce - regulowany panel, regulacja w kilku miejscach (noszę ja i większy mąz) mozna na biodrze - super sprawa dla mojego ciekawskiego roczniaka.
    Jak juz opanuje się te paski i dopasowanie do siebie to.... pozbywam sie chust.
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  3. #3
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    ja mam tuli i wg mnie ono jest za małe na dwulatka (wiem, bo nosiłam, noszę teraz Agatkę, ma 7 miesięcy, fakt, że jest duża, ale panel wąski już dla niej, nie sięga od kolanka do kolanka)

    a jakie nosidło? najlepiej szyte na miarę, dziewczyny szyją takie dwurozmiarowe - dla starszaka normalnie panel, dla malucha podwijasz panel i jest węższy i niższy

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar Hester
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Podwarszawa
    Posty
    5,161

    Domyślnie

    Też polecam Manducę, czasem noszę i 3,5 latkę, ale to krótko przez ciężar - takiego dziecka dużego to w niczym chyba nie nosi się jak piórka Ewentualnie Bondolino, ale dla mnie ma jednak kilka slabych punktów w porównaniu do Manduci, choć są tacy którzy je preferują.
    A 2007, M 2009, Z 2010, A 2011, H 2017, P 2019

  5. #5
    Chusteryczka Awatar urticea
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,731

    Domyślnie

    Manduca!
    mam jeszcze bodolino, próbowałam Tuli i jedno robione i zdecydowanie manduca!! najwygodniejsza!
    08.2011 04.2014

  6. #6
    Chustomanka Awatar pyzata
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Kalisz
    Posty
    842

    Domyślnie

    A ja mam dobre doświadczenia z nosidłem boba, noszę półtoraroczną córę, ale awaryjnie starsza, (3,5) też da radę. Tuli raczej za małe.
    Martynka zwana Pyzą styczeń 2009; Hania zwana Zbójcerzem marzec 2011

  7. #7
    Chustofanka Awatar Apulina
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    400

    Domyślnie

    a ja wypróbowałam beco i calyx - calyx polecam, choć chyba trudno dostępne może być

  8. #8
    Chustofanka Awatar Sunrise
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Juszkowo/Pruszcz Gdański
    Posty
    162

    Domyślnie

    Mi też bardzo podobało się Tuli, ale po przymiarce Wojtka wybraliśmy Bondolino. Każdemu pasuje inne nosidełko i chyba najlepiej, jakbyś kilka polecanych przymierzyła (jeśli masz taką możliwość) i wybrała to, w którym Wam najwygodniej.
    Ania, mama Oli (22.11.2010) Wojtka (08.05.2012), Martynki (*04.01.2014+) i Helenki (04.02.2017)

  9. #9
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    KRAKÓW okolice
    Posty
    3,354

    Domyślnie

    a ja niezmiennie będę polecać doux-doux, ani w manduce, ani w tuli, ani nawet boba nie było nam tak wygodnie jak w naszym ukochanym doux-doux

  10. #10
    Chusteryczka Awatar urticea
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,731

    Domyślnie

    skąd jesteś?
    może umów się na przymiarki..?
    08.2011 04.2014

  11. #11
    Chustofanka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    217

    Domyślnie

    jestem z sokołowa podlaskiego nie mam gdzie pomierzyć czytam i czytam i sama nie wiem
    ale tuli może być małe
    dziękuję wam za odpowiedzi jeszcze manduca fajniewygląda i fajnie o nije piszecie

    trudny wybór
    Małgosia 2010 Maciek2011

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    uszyć dwurozmiarowe met tai u pani_olo, nic więcej nie trzeba
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  13. #13
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Dublin
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie.
    Bardzo prosze o pomoc - przymierzam sie do kupna nosidla i juz od dluzszego czasu podobaja mi sie MT. Mam 11miesieczna corcie i 2,5 letniego synka. Mialam kupic podwojny wozek, zeby moc sie przemieszczac z dziecmi, ale stwierdzam ze MT daloby chyba rade. Mam tez mala spacerowke-parasolke, wiec chcialabym wymiennie raz ja , a raz jego w MT podczas gdy drugie bedzie w parasolce. Dobry pomysl?
    Mam kiepskie wspomnienia z chusta, bo mala nie chciala w niej siedziec - za pozno zaxzelam, miala przeszlo 4 miesiace. Teraz lubi siedziec w kolkowej lnianej, ale mi ciezko, wazy con.10kg. Za to zasypia w niej szybciutko
    Czy MT sie tu sprawdzi? No I jakiej firmy? Kompletnie nie mam rozeznania... strasznie duzo tego na rynku.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •