Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23

Wątek: KOKOSI, majtki treningowe, trenerki, kąpieluszki

  1. #1
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie KOKOSI, majtki treningowe, trenerki, kąpieluszki

    Zakładam nowy temat, aby w gąszczu recenzji o pieluszkach KOKOSI , nie szukać kilku słów o trenerkach czy kąpieluszkach.
    I oczywiście dlatego, że matki i trenerki poleciały na testy.

    Proszę o szczere opinie, uwagi, co jest fajne, a co można poprawić, aby ulepszyć trenerki/kąpieluszki.

    Dziękuję
    Ostatnio edytowane przez spinek ; 06-01-2015 o 16:25
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  2. #2
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    921

    Domyślnie

    czekałam aż pojawią się recenzje testerek ale milczą, więc napiszę jak u mojej córeczki sprawują się majteczki od sylviontka

    od wiosny mamy majteczki treningowe, w sumie 6 par. Wszystkie na gumkę i z bambusem w środku.
    Zamówiłam, gdy moja córeczka zaczęła rozbierać się z pieluszki, zarówno napy, jak i rzep potrafiła rozpiąć. Do tego ładnie załatwiała się na nocnik, jeszcze nie komunikowała ale ja ją obserwowałam i wysadzałam. Potrzebowałam czegoś chłonnego, co może zastąpić pieluszkę a jednocześnie wspomoże proces odpieluchowania.
    Od kilku tygodni córeczka komunikuje, prosi o wysadzenie, wciąż jednak zdarzają się wpadki, nie potrafię jej zaufać na tyle, by założyć zwykłe majtki. Teraz w ciągu dnia praktycznie nosi tylko majteczki treningowe, pieluszka na noc, ewentualnie na wyjście.

    plusy:
    - majtki są zgrabne, pasują nawet na malutkie pupcie, na które nawet najmniejsze w rozmiarze firmówki są za duże
    - na gumkę, w związku z czym małe dziecko nie odepnie i nie ściągnie z pupy jak pieluszkę
    - można samemu dopasować gumkę w pasie
    - mają dobrze dopasowane gumki w udkach, dzięki czemu nie ma dziur i nic nie wypływa bokiem jak w majtkach Tots Bots
    - w porównaniu z innymi majtkami firmowymi są bardzo chłonne i sprawdzają się nawet w czasie drzemki, u dzieci, które sikają w malych ilociach, spokojnie mogą zastępować pieluszkę
    - idealne na spacer, łatwiej dziecko wysadzić, a gdy przesika, zmienić na kolejną parę, nawet tatusiowi nie sprawia to problemu
    dziecko czuje wilgoć
    - cenowo wychodzą o wiele korzystniej niż inne majtki firmowe
    - nie ograniczają ruchów dziecka

    minusy:
    schną bardzo długo, przy słonecznej pogodzie potrzebowały kilku godzin w słońcu, teraz gdy jest chłodno i wilgotno, trzeba brać pod uwagę, że przynajmniej dobę, może nawet półtorej będą schły ale firmówki CP, IV też schną długo

    szczerze polecam
    Ostatnio edytowane przez IwonaKM ; 15-09-2012 o 23:17
    Pola 2011

  3. #3
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    Przede wszystkim dziękuję za możliwość testowania. Do recenzji jakoś nie mogłam się zebrać, przepraszam.
    Testował 19 miesięczniak, 11,5kg.
    Mały ma bunt nocnikowy na całego, więc większość ląduje w pieluszce, dlatego traktowałam trenerki bardziej jak pieluszkę.
    Plusy:
    - gatki są małe i zgrabne
    - dają się idealnie dopasować zarówno te zapinane jak i te na gumkę
    -są chłonne, u mnie nie przeciekły mimo prawie dwóch godz. na pupie, co prawda przed załozeniem udało mi się małego wysadzić ale to i tak nieźle
    -gatki zapinane są łatwe do zdjęcia w razie wpadki z kupą
    -co do kroju nie mam żadnych ale, leżą idealnie
    Minusy:
    -długo schną, w końcu wkład chłonny bambusowy
    -w gatkach z welurem bawełnianym od pupy zauważyłam że welur wywija się na zewn., może pomoczyć ubranko, z z cieńszą dzianinką nie ma tego problemu.
    Polecam
    http://agisowo.blogspot.com/

    Jaś 12.2010 Matylda 01.2014

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar sweetrose
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    3,151

    Domyślnie

    Jesteśmy po testach dziękujemy za możliwość przetestowania obu modeli
    Testował chłopiec 20m-cy, 12,5-13kg
    Mamy bunt nocnikowy i głównie pieluchy w użyciu, ale chciałam głównie przymierzyć i zobaczyć jak się ogólnie sprawują...
    Oba modele fajne leżą na pupie... oba łatwo dopasować dzięki napkom oraz gumeczce przy majteczkach...
    u nas lepiej sprawdził się model zapinany na napki, zarówno lepiej leży, lepiej się dopasowuje, robi mniejszą pupę
    przetrzymuje 1 mega sikniecie mojego skarba w taki sposób, ze zdążę wysadzić lub zmienić pieluszkę zanim będzie przemoczony pul...
    niestety w majteczkach sikniecie oznaczało przemoczenie całych majteczek i ubranka, choć nie wiem z czego to wynikało...
    majteczek byłam ciekawa głównie rozmiarowo, bo miały być do 13kg... nasz młody najczęściej tyle wazy, ale chudzinka i spokojnie na dłużej by starczyły... chętniej dał sobie ubrać majteczki niż trenerki zapinane na bok...// zapinane na napki na najmniejszy rozmiar...

    Podsumowując

    plusy:
    - terenerki starannie uszyte, fajny krój, bajeczne wzory
    - idealne dopasowanie dla dzieci szczupłych i tych pulchniejszych
    - zgrabne, wąskie w kroku, nie krepują ruchów dziecka, nie wbijają się w udka ani nie odciskają na brzuszku
    - oba modele łatwe w użyciu, choć te na napki łatwiej zdjąć i uprać w razie przeoczenia "znaku" do wysadzenia na grubszą sprawę ;p
    - model zapinany na napki u nas starczył na dłużej - młody w nim ze 2h śmigał, nawet po zrobieniu siusiu nie przeciekło i mały mógł spokojnie poczekać na przebranie

    minusy:
    - czas schnięcia - bardzo długo schną ;/ wiem, wiem... to bambus... ale tak jakoś za długo... zwłaszcza, że coraz mniej słonecznych dni...
    - majteczki wciągane, na gumeczkę, z welurkiem od pupy u nas od razu przeciekły i cały pul przemókł, nie wiem czy to wina mega sikającego ząbkującego dziecka ;p czy jednak to ten wywinięty welur?? na welur nie bardzo mogę się skarżyć bo mam w domu wersję zapinaną na napki z welurem od pupy i ten nam nie przemaka po jednym siku ;/ a może dałoby się zrobić takie majteczki, które miałyby przy nóżkach takie tuneliki jak przy pulowych kieszonkach?? może to by zabezpieczyło przed przeciekiem i przemoczeniem??

    nie wiem jak cenowo wypadają firmówki, ale cena wydaje się przyjazna
    bardzo dobra jakość uszyte z serduszkiem no i jakiż wybór materiałów do uszycia

    Polecam oczywiście

    jak znajdę wolną chwilę dorzucę jakieś fotki
    młodego w tych testowych i tych naszych

    ps: ciekawa jestem jak sprawują się te trenerki dla starszaków już wołających i siadających na sedesik/nocnik chodzi mi o wersję z panelem pulowym
    Ostatnio edytowane przez sweetrose ; 17-09-2012 o 15:39
    Junior 2011
    Oleksander 2016
    Zośka 2021

  5. #5
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    no zbierałam się i zbierałam żeby coś napisać...
    zatem:
    majty zarówno na gumkę jak i na napy świetnie dopasowują się do pupy; my ich używaliśmy raczej jako pieluszki - wysadzamy ale coraz gorzej na to wychodzi
    krój fajny, raczej bez przecieków
    jedyne co to ich czas schnięcia jest długi, ale to jak aio
    polecam
    dziękuję za możliwość testowania

  6. #6
    Chustonoszka Awatar Makurora
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Zgierz
    Posty
    144

    Domyślnie

    I my też już po testach.
    Testował 16-miesięczny, 11-kilowy chłopaczek.
    Jesteśmy na etapie - nocnik służy do wszystkiego, tylko nie do siusiania ! Tak więc trenerki spełniały rolę pieluszki raczej.
    1) Krój i wykonanie: oba modele bardzo zgrabne, starannie usztyte. Wąskie w kroku, co nie krępuje ruchów. Wkład też nie gruby, więc ładnie leżą na pupie. Łatwo je założyć i zdjąć. Model na napki może powinien mieć trochę wyższy przód, bo chłopcom może się zdarzyć "przesik górą". I według mnie ten przód mógłby być mniej marszczony, to może by się tak nie ściągał w dół.
    2) Chłonność: jak na tak cieniutkie wkłady bardzo dobra. U nas spokojnie na 2 małe siki starczyły. Model na gumkę trochę nam podsiąkał. Może to wina tego trochę wywijającego się welurku, a może tego, że trochę luźniejsze są przy nóżkach niż te zapinane.
    3) Wrażenia dotykowe: według nas milsza dla pupy jest dzianinka. Welurek trochę robi się szorstkawy.
    4) Schnięcie: niestety długie. W obecnych warunkach (nie zaczął się sezon grzewczy, słonka brak) schną już drugi dzień, a czuję jeszcze wilgoć.
    Podsumowując majtochy bardzo fajne są . I pewnie na wiosnę sobie jakieś sprawimy ! A i tak sobie pomyślałam, że takie wciągane to mogłyby się przydać po basenie. Pieluszkę zapinaną trudniej założyć w przebieralni, a takie majty wciągamy i już .
    I kilka zdjęć na modelu:



    Polecamy trenerki KOKOSI !
    Są wśród nas ludzie, którym towarzyszy wieczny głód...
    www.prader-willi.pl

  7. #7
    Chustonoszka Awatar Ania Cz
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    126

    Domyślnie

    No to jesteśmy po testach trenerek. Krój majtek na gumeczkę fajny, dopasowujący się i naprawdę fajnie leży ale tak jak wcześniej dziewczyny zaznaczyły schną pieruńsko długo i są dosyć sztywne przez wkład bambusowy, może lepiej by sie mikrofibra sprawdziła albo majteczki z kieszonką hmm nie wiem.
    Majteczki na napy jakby ładniej się układały na młodym i były bardziej miękkie a system na napy naprawdę mi podpasował.
    Jest teraz zimno i na dworze schnąć pieluszki nie mogą wiec suszyłam w domu i schły one 4 dni do takiej suchej suchości, pewnie jak bym zapuściła ogrzewanie było by lepiej ale na teraz bym się na trenerki z bambusem nie rzucała bo u mnie schnie wieczność ale widziałam że sylviontko szyje także z mikrofibrą a takie bym brała w ciemno Bardziej mi od wewnątrz też pasowała dzianinka ale to już kwestia indywidualna.


  8. #8
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    W majtkach jest trochę sztywniejszy pul i pewnie to przez niego to wrażenie sztywności.
    Aby majtki szybciej schły, trzeba je wywrócić na drugą stronę, ale nie wątpię, że przy takiej pogodzie na dworze schły tak długo, bo to bambus. Z mikrofibrą schną właściwie o wiele szybciej
    dziękuję za recenzję.
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  9. #9
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    Kochane, piszcie o trenerkach i kąpieluszkach, bo coś mało naskrobane w tym wątku jest a przecież lubicie i trenerki i kąpieluszki
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  10. #10
    Chusteryczka Awatar Ronja
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,883

    Domyślnie

    Ja bym chętnie o kąpieluszkach poczytała, bo się przymierzamy do basenu (jak wreszcie przyjdzie wiosna ). Piszcie plizzzz!
    Witek 2012

  11. #11
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    Ja mogę powiedzieć o właśnym maleńkim doświadczeniu.
    Kąpieluszki są szczelne, jak je się dobrze dopasuje, woda nie przedostaje się do środka, nie towrzy się balon - utworzył się jedynie, jak młody w nie nasikał

    i tez czekam na opinie na ich temat.
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  12. #12
    Chustomanka Awatar annmay
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Żoliborz
    Posty
    507

    Domyślnie

    Co prawda od niedawna używamy kąpeluszki koksi na basenie, ale już moge napisać, że spisuje się świetnie

    Regulacja napkami na bioderkach świetnie się sprawdza. Ładnie można dopasować kąpieluszkę na dziecku i jest duży zakres regulacji - myślę że starczy na długo Mały waży 10 kilo, a mamy jeszcze spory zapas napek do wykorzystania.
    Potwierdzam to co jest super - nie tworzył nam się balon, jak to miało miejsce w przypadku jednorazowych.
    Co do zatrzymywania grubszych spraw, to się nie wypowiem, ponieważ nigdy nie zdarzyło nam się na basenie.
    I na koniec oczywiście bardzo ważna sprawa - pięknie wyróżniają się na tle innych. Od razu rzuca się w oczy kolorowa pupa


    Doradca Noszenia ClauWi®

  13. #13
    Chusteryczka Awatar aptonia
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Gocław
    Posty
    2,042

    Domyślnie

    Wreszcie po dwóch tygodniach oczekiwania kapieluszka doczekała się swojego debiutu
    Testerem był Maks wiek 4 miesiące, waga 7 kg.
    Właściwie to będę się powtarzać.
    Nie ma dużej pupy, nie wisi między nogami na wysokości kolanek, nie spada z dupiny no i mocna się wyróżnia na tle innych pieluch. I jak dla nas to na pewno starczy na cały okres basenowego pieluchowania co jak szybciutko przeliczyłam naprawdę wyniesie nas znacznie taniej.
    Tak w ogóle to jest po prostu superaśna wzbudza zachwyt (na pewno mój) zresztą ja nie wiem czy do końca mogę być obiektywna bo jestem zakochana we wszystkim co ma metkę Kokosi....
    Polecam jak najbardziej te kąpieluszki

  14. #14
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    U nas sprawdzają się i trenerki (mamy zapinane z boku), i kąpieluszki. To prawda, że trenerki długo schną, ale dla mnie ważne było, żeby nic w nich nie fruwało, żeby synek nie miał wrażenia, że chodzi w pieluszce. Tak więc wszyty wkład jest ok. Trenerki są bardzo zgrabne. Używamy już długo. Teraz głównie do drzemek w ciągu dnia - na wszelki wypadek.

    Kąpieluszki miały już chrzest bojowy na basenie. Gumki super przylegały i majtochy sprawdziły się u obu chłopców. Nic grubszego do nich nie łapaliśmy, ale jestem pewna, że kąpieluszki poradziłyby sobie bez problemu z cięższą zawartością

    Bardzo polecam!

  15. #15
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Sosnowiec
    Posty
    258

    Domyślnie

    Pierwsze testy kapieluszek za nami kupilam OS na moje bliźniaczki które skończyły 6 miesięcy 6 kg i 300 gram więcej. ładne i zgrabne. Woda sięnie dostała do środka i nie ribił siętaki bombel. Na koniec jak już wyśliśmy pojawiła się kupeczka i nie wyleciała, a co najważniejsze ładnie i sszybko sięsprała Plecam każdemu. JK POJADE NA cHORWACJE TO ZROBIE ZDJĘCIA
    Malwinka 12.05.2008, Kropka 06.12.2011 [*], Sonia 01.12.2012, Kinga 01.12.2012

  16. #16
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    164

    Domyślnie

    Testowalismy kapieluszkę, dziękujemy
    Kapieluszka fajnie przylegała, ale nie uciskała,
    bardzo leciutka, taka przyjemna, co do grubszych spraw sie nie wypowiem,
    bo na szczęście się nam nie zdarzyło, śliczne kolory ,
    ogólnie bardzo pozytywna opinia

  17. #17
    Chusteryczka Awatar sensibileanima
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,738

    Domyślnie

    na wstępie przepraszam, że tak późno

    testowaliśmy kąpieluszkę na 12kg pannie. Wrażenia: pozytywne. Bardzo starannie uszyta, piękne kolory, trzymająca co trzeba, chociaż miałam wrażenie, że gumki przy nóżkach ciut za ciasne były i się wbijały w udko (chociaż faktycznie młoda ma większe niż mniejsze ) Niestety z powodu mojej delegacji mogliśmy ją przetestować jedynie w domu, trzyma super. Dla nas jednak ciut przymałe, bo została mi tylko jedna napka do regulacji (albo mam takie brzuchate dziecko )

  18. #18
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    kąpieluszka dotarła do nas jako niespodzianka (bo się wypisałam), miało być testowanie w wannie, ale niestety mój synek odmówił jej założenia do wanny (no przecież zawsze do kąpieli się rozbiera, a tu nagle chcą go ubrać, więc trzeba zaprotestować )
    testowanie więc było na sucho, do chodzenia po domu, tester ma 1, 5 miesięcy, 10 kg, chudziaczek,
    kąpieluszka miła w dotyku, ładnie uszyta, wąska w kroku- jak zwykłe majteczki, bardzo dobrze się dopasowała, dzięki dużej ilości nap do regulacji, zarówno na bioderkach, jak i w pionie, wydaje mi się jednak, że gumka z tyłu na pleckach jest trochę za mocno wszyta i odcisnęła się pomimo, że kąpieluszka nie była zapięta na pierwsze napy.

    teraz chętnie bym przetestowała majteczki treningowe
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

  19. #19
    Chusteryczka Awatar asienkie
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Lbn
    Posty
    1,939

    Domyślnie

    Jakis czas temu testowalismy kapieluszke. Niestety trafila do nas w bardzo niesprzyjajacym okresie - na poczatku ja bylam chora, a potem rozlozylo takze Mlodego, sila rzeczy mierzylismy sie jedynie na sucho. Pod prysznic nie chcial w nich wejsc bo niby czemu skoro zawsze sciagamy majciochy do mycia?

    Musze napisac, ze jestem pod duzym wrazeniem jakosci pieluszek od sylviontka - zarowno kapieluszek jak i kieszonek. testowe kapieluszki sa naprawde cieniutkie - spodziewalam sie czegos grubszego, stad pierwsze wrazenie zdecydowanie na plus no i te bajeczne wzory! Mati w chwili testowania mial ok 21mcy i wazyl ok 9,8 kg. Chuda dupinke ma to moje dziecie, wiec zapinalismy sie dosc ciasno i wygladalo ok, choc moglaby byc chyba ciut dluzsza? a moze tak ma byc tylko ja sie nie znam albo mam inne "standardy"
    Zaluje, ze nie moglismy sprawdzic pieluszek na basenie, ale podejrzewam, ze tez byloby ok W Kapieluszkach urzekla mnie jeszcze jedna choc oczywista rzecz - moga sluzyc od malusienstwa az po starszego brzdaca! Jak ja sobie teraz pomysle ile wydalam kasy na jednorazowe kapieluszki w ostatnich dwoch sezonach, zamiast sie porzadnie po forum rozejrzec moja strata NA PRZYSZLOSC BEDE MADRZEJSZA

  20. #20
    Chusteryczka Awatar aptonia
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Gocław
    Posty
    2,042

    Domyślnie

    No to my już po testach

    Tester prawie rok waga około 9 kg

    Z powodu Ksawerego basenu nie było i kąpieluszka przetestowana była w wannie

    PUL mięciuśki jak chusteczki do nosa milutki taki i delikatny, że gdybym nie wiedziała że to PUL dałabym głowę że to jakieś zwykle kąpielówki I zapewne też dzięki coolmaxowi tak doskonale się układa na chudych dupkach
    Regulacja w pasie jak regulacja w pasie doskonała daje wszelkie możliwości dopasowania, ale regulacja w długości rewelacja....
    Małemu nie wisi już w kroku jest idealna jak kąpielówki
    No ja to się zakochałam i na pewno jeszcze sobie taką sprawię.... no nie sobie

    I trochę zdjęć.... Niestety dzieć gdy widzi wodę nie jest w stanie współpracować





    Dziękujemy za możliwość przetestowania

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •