Zobacz wyniki ankiety: W wielopieluchowaniu najwazniejszy jest dla mnie aspekt...

Głosujących
149. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • ekologiczny

    36 24.16%
  • ekonomiczny

    25 16.78%
  • zdrowotny

    82 55.03%
  • inny (napisze w watku)

    6 4.03%
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 84

Wątek: Jaki aspekt wielopieluchowania jest dla was najwazniejszy?

  1. #41
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Stalowa Wola
    Posty
    94

    Domyślnie

    internet mi oszalał i zrobił sie dubel, przepraszam
    chyba nie da się usunąć?
    Ostatnio edytowane przez beautygosiek ; 23-08-2012 o 13:25 Powód: dubel

  2. #42
    Chustomanka Awatar Hainaut
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Belgia (Walonia)
    Posty
    1,314

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dorulka Zobacz posta
    ekologiczny
    nie wierze w śmiercionośną moc pieluch jednorazowych, więc aspektu zdrowotnego nei biore (nie brałam) wcale pod uwage
    U mnie dokladnie tak samo. Zwlaszcza, ze kiedy pojawialy sie jakies odparzenia (u corki, bo u synka jeszcze nigdy) to i tak musielismy uzywac jednorazowek, bo smarowalismy jej krem jakims mazidlem.
    No i ekonomiczny - pieluszki dostalismy hurtem na prezent dla dziecka od rodziny i znajomych, bo "wrzucilismy" je na nasza liste prezentow (zwyczaj w Belgii).
    Kim (2009) & Tim (2011) - i 5 Aniolkow

  3. #43
    Chustofanka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    179

    Domyślnie

    Dla mnie najważniejszy był aspekt zdrowotny, a zaraz potem ekonomiczny. Małą dopadło ZUM, po pobycie w szpitalu zaczęłam zastanawiać się, gdzie był powód. Często zmieniałam pampersy, więc co rusz dopadało mnie poszukiwanie, w którym hipermarkecie jest akurat promocja na pieluchy... A najbliżej do marketu niestety nie mamy.

    Hmmm, ja też poniekąd skorzystałam zdrowotnie z przejścia na wielo - bardzo drażni mnie zapach sztucznej pieluchy, aż do bólu głowy.
    We're on a road to nowhere. Come on inside...

  4. #44
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    estetyczny, ekonomiczny, zdrowotny
    w tej kolejności chyba

  5. #45
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,800

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Stivel Zobacz posta
    Ekolo w rozumieniu ilości śmieci, ale chyba także dla "fanu" - to zupełnie inna zabawa zmieniać kolorowe mięciutkie pieluszki a papierowe jednorazówki


    trochę dla funu - i nie chodzi tylko o estetykę, ale o to, że to cała zabawa jest - i pranie, i polowanie, itd... I ile różnych rzeczy sie nauczyłam przy okazji (czy inaczej dowiedziałabym się, że wełna może być nieprzemakalna? )

    Głównie zdrowotnie - ponosiłam sobie laktacyjne wkładki żelowe, podpaski - no moja skóra tego zdecydowanie nie lubi, plus ZUM synka - choć nie, nie wierzę "w śmiercionośną moc pampersów", jak to ktoś ładnie ujął - "nawróciłam się" dopiero przy synku, nie mam specjalnych wyrzutów sumienia w stosunku do córki (co najwyżej, że za rzadko zmienialismy pieluchy ).

    Ekologicznie - w egoistycznym wymiarze - łatwiej mi prać, niż te góry śmierdzących pieluch wynosić . Bo ekologicznie dla całokształtu świata... No nie używałabym suszarki, a przy pieluchach czynię to namiętnie - szybciej, łatwiej, no i jakie są miękkie! Estetyka jest wartością dodaną - i nie bez znaczenia w ostatecznym rozrachunku.

    Ekonomicznie... Przez dłuższy czas to był argument na minus, bo wydawało mi się, że wielo są ekonomicznie nieracjonalne - aż doszłam do tego jak je się pielęgnuje, że nie trzeba prać oddzielnie i w super drogich proszkach, wkładać papierka za złotówkę do każdej pieluchy etc - zaczęliśmy sie poważniej próbować z wielo jak rozkminiłam jak to działa plus odkryłam, że nie trza mieć pięćdziesięciu kieszonek na każdą zmianę, ale starczy flip z kilkoma wkładkami na kilka zmian - oczywiście finalnie do tego się nie ograniczyłam, ale pieluchy kupowane zazwyczaj bazarkowo/promocyjnie, coś sprzedane dalej, a większość będzie służyć drugiemu, więc ekonomicznie chyba nie wypadnie nam fatalnie.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  6. #46
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    Jak najbardziej zdrowotny
    Ja zawsze była zagorzałą przeciwniczką wielo...do czasu...mała ma problemy skórne,więc chodzenie 24na dobę w jednorazówkach powodowało mega odparzenia i wysypki. Zawsze mi się wydawało,że tyłek się odparza,bo pielucha nie trzymała wilgoci,a jednak się okazało,ze chodzi o oddychanie skóry. Teraz mamy problem z głowy. W sumie przemówiło do mnie też myślenie,że sama nie chciałabym chodzić przez około 2 lata non stop w podpaskach

  7. #47
    Chustofanka Awatar Anushka
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    śląskie
    Posty
    232

    Domyślnie

    Na początku zainteresowałam się w ogóle wielopieluchowaniem ze względów ekonomicznych, ilość wydatków przy pierwszym dziecku nas przytłoczyła. Dopiero po wczytaniu się w temat dotarło do mnie ile chemii jest w jednorazówkach i doszła kolejno motywacja zdrowotna i ekologiczna. A na końcu jako bonus dla mamy doszedł fun i przyjemność dla oka

  8. #48
    Chusteryczka Awatar ewula
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,761

    Domyślnie

    Zaznaczyłam zdrowotny, w końcu synek ma ładną pupcię bez odparzeń!
    Adaś - 22.IV.2012 i Ania - 08.III.2014

  9. #49
    Chustomanka Awatar marushka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    ciągle w drodze (poznań-wawa)
    Posty
    1,402

    Domyślnie

    zdrowotny mimo,iż w wielo zaliczyłyśmy szpitalny zum. Sama nie chciałabym łazić 24h w plastikowych gaciach wypchanych zżelowanymi siurami
    Mery&Mariu->Fifi&Lilu
    http://www.dpp.warszawa.pl/

  10. #50
    Chusteryczka Awatar Ronja
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,883

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lilith83 Zobacz posta
    W sumie przemówiło do mnie też myślenie,że sama nie chciałabym chodzić przez około 2 lata non stop w podpaskach
    O rety, faktycznie!!! Brrr. Myślę, że to niezły argument dla matek
    Witek 2012

  11. #51
    Chustomanka Awatar Hainaut
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Belgia (Walonia)
    Posty
    1,314

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ronja Zobacz posta
    O rety, faktycznie!!! Brrr. Myślę, że to niezły argument dla matek
    Ja mysle, ze ten argument akurat mozna ladwo odeprzec, pytajac czy chcialabys za to chodzic 2 lata w mokrej bieliznie...
    Kim (2009) & Tim (2011) - i 5 Aniolkow

  12. #52
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    133

    Domyślnie

    Moja córka nie "chodzi w mokrej bieliźnie" bo jak tylko ma mokro to daje znać i muszę zmienić. Trochę to uciążliwe, ale już teraz (ma 7,5 miesiąca) jesteśmy w stanie ją wysadzać na nocnik.

    U mnie najpierw był aspekt ekologiczny (jak zobaczyłam te worki pieluch które, codziennie wyrzucamy to się przeraziłam). Później przekonywała mnie ekonomia a teraz chyba jednak najważniejsze jest dla mnie zdrowie dziecka. Nie tylko chodzi mi o chemię w pieluszkach, ale również o to, że dziecko, które jest świadome tego, że robi siku ma ogólnie lepszy kontakt ze swoim ciałem.
    Marysia 20.01.2012

  13. #53
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hainaut Zobacz posta
    Ja mysle, ze ten argument akurat mozna ladwo odeprzec, pytajac czy chcialabys za to chodzic 2 lata w mokrej bieliznie...
    Wolałabym w mokrej lecz oddychającej bieliźnie niż parzyć tyłek w folii i wacie. Z resztą nie wierzę w idealne trzymanie wilgoci jednorazówek,a w wielo przecież mamy wkładki sucha pupa,mikropolarek lub welurek,więc jednak pupa ma podobnie sucho jak i w zwykłych pampkach.

  14. #54
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Polska
    Posty
    811

    Domyślnie

    Dla mnie na początku był zdrowotny (mała miała odparzenia, poranione nóżki od pampersów) ale z biegiem czasu widzę, że wraz ze zdrowiem idzie ekonomia już nie muszę się zastanawiać czy mogę kupić coś innego, bo a nóż nie starczy kasy na pampersy jednorazówki są beeeeeeee!

  15. #55
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    u mnie liczy się głównie aspekt ekologiczny. Będąc studentką ochrony środowiska miałam okazję osobiście odwiedzić wysypisko śmieci. To przerażający widok! Co kilka minut podjeżdza samochód, wyładowuje cuchnącą zawartość, zaraz podjeżdża ubijaczka, walcuje żeby się więcej zmieściło, a i tak wysypisko zapełnia się ileś tam razyszybciej niż zakładano! Pampersy nie są odpadem szczególnie groźnym, ale w krótkim czasie powstaje tego bardzo dużo, stąd odgrywają dużą rolę. Poza tym w procesie produkcji zużywa się mnóstwo wody, energii, surowców - żeby wyrzucić- trudno mi to znieść.
    Cena niestety nie odzwierciedla tu niczego.
    Pampersy stały się nieprzyzwoicie tanie
    Na drugim miejscu jest aspekr zdrowotny, bo pupa w pampkach to pupa w folii. Tyle że u nas mniej, bo akurat skóra moich dzieci w pampkach ma się bardzo dobrze
    Ekonomiczny?- cóż, w moim przypadku chyba co najmniej wyjdzie na zero lub minimalnie "zarobię"...
    No i jeszcze ten "fun"- nudny obowiązek zamieniłam na ciekawe hobby
    I jeszcze taka "misja"- jesteśmy pionierkami wielorazówek w Polsce.
    Ostatnio edytowane przez wiki100 ; 13-09-2012 o 23:53
    Chudzinka- Ufoludek - 2001, Krasnoludek - 2009, Pimpuś -2012

  16. #56
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    U mnie ekologkiczno - ekonomiczny. Malutka płakała po kaaaażdym siku i nie ważne czy pampers czy tetra. Na początku używaliśmy pampersów pampersa dopóki nie odpadł nam pępek (7 tydzień życia - zgrooooza). Potem już miałam stosik ale pojechaliśmy do rodziców, to tam też pampki. No i w końcu zaczęliśmy pieluchować wielo. Mam baaardzo dużo pieluch, większość używanych. Ale na pampki na 9 tygodni pieluchowania wydałam UWAGA, UWAGA... 550 zł Bo jak dzieć po każdym siku muuuusi mieć przebrane to wychodziło 25 pampersów dziennie. Dodam, że pampersy kupowaliśmy w promo, wychodziło ok. 50 gr sztuka (pampersy pampersa). Wielo rządzi bo ładniej i taniej. A ja uwielbiam robić pranie Pewnie jakbym miała syna to bardziej pociągnąłby mnie aspekt zdrowotny (brak przegrzewania jąder). No i jak myślę ile żeśmy pampków wywalili i one tam tak 500 lat będą leżały


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  17. #57
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    A ja chcę spróbować z ciekawości, dla frajdy, dla odmiany i dlatego, że ładne. Nasza Zosia ma pupcię gładką jak pupcia niemowlaka przy jednorazówkach, chemii się nie boję, z ekologią póki co mam na bakier. No, może byłby aspekt ekonomiczny, ale pewnie nie będzie, bo nie przestawię się na 100%. No chyba że złapię bakcyla >

  18. #58
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Ekologiczny na pierwszym miejscu, pełne siaty zużytych pieluszek są przerażające i w zasadzie początek na jednorazówkach skutecznie utwierdził mnie, co do tego, że trzeba spróbować wielo. Zaraz potem aspekt zdrowotny, ale w sensie chemii, bo przy jednorazówkach nigdy nie mieliśmy problemów typu odparzenia itp. Później ekonomiczny - przy pierwszym synku, ceny pieluch mnie powaliły, teraz na spokojnie sobie skalkulowałam, że mimo wszystko jest to duża oszczędność. Na ostatnim miejscu, ale nie bez znaczenia - względy estetyczno-hobbystyczne
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  19. #59
    Chustonoszka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    58

    Domyślnie

    Po pierwsze: produkowana ilość śmieci. Dosłownie góra pampersów dziennie.
    Po drugie: pampersy Pampers (głównie tych używaliśmy) śmierdzą. Sorry za dosłowność, ale po prostu zapach pieluszek wyjętych z paczki mnie odrzucał.
    Po trzecie: niezależnie od marki pieluch Młody miał i tak zawsze mokro, więc właściwie zmieniałam mu pieluszkę po każdym siku. Bardziej sucho ma w mikropolarze niż w pampersie.
    Aspekt zdrowotny (chemia i pupa w folii) też do mnie przemawia, ale aspekt finansowy wcale. Wpadłam w szał kupowania Długoterminowo zapewne się opłaci, ale jak na razie tego nie widzę Żałuję, że nie używałam wielorazówek od samego początku.
    Adaś 27.05.2013

  20. #60
    Chustofanka Awatar inek
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    UK
    Posty
    470

    Domyślnie

    Rany, jaka ja jestem plytka
    Powod pierwszy: przegrzewanie jaderek w jednorazowkach
    Powod drugi: no bo jak to, w chuscie nosi, spi z dzieckiem, karmic do osiemnastki bedzie , blw, etc, a wielorazowek nie uzywa?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •