Zobacz wyniki ankiety: W wielopieluchowaniu najwazniejszy jest dla mnie aspekt...

Głosujących
149. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • ekologiczny

    36 24.16%
  • ekonomiczny

    25 16.78%
  • zdrowotny

    82 55.03%
  • inny (napisze w watku)

    6 4.03%
Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 84

Wątek: Jaki aspekt wielopieluchowania jest dla was najwazniejszy?

  1. #61
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Hahaha, no dokładnie, trzeba spróbować, o co całe halo Mnie też się zapach pampersów nie podoba. Ale "chemia" jest dla ludzi Wszystko jest chemią.

  2. #62
    Chustomanka Awatar Tasia
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    KR - NH
    Posty
    1,341

    Domyślnie

    ciężko wybrać, który powód najważniejszy
    jeśli o mnie chodzi to zdrowotny ciut przeważa nad ekologicznym, ekonomiczny na samym końcu chyba się plasuje, tuż za aspektem sympatyczności wielorazówek
    Heniu sierpień`20

  3. #63
    Chustonówka Awatar Madzinka
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Ruda Śl.
    Posty
    38

    Domyślnie

    U nas chyba zdrowotny, ale nie byłabym w 100% szczera, gdybym nie przyznała, że aspekt estetyczny był niezwykle istotny,te pieluszki są takie piękne

  4. #64
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    156

    Domyślnie

    Ja zaczęłam używać ze względu na aspekt ekologiczny - przerażały mnie tony śmierdzących pampersów lądujących w śmieciach, ale po zgłębieniu tematu aspekt zdrowotny się z nim zrównał. Odrzuca mnie ten chemiczny smrodek pampków, w przeciwieństwie do świeżego zapachu wypranych wielo No i jąderka mojego synka też wyraźnie wolą wielo Nie do pominięcia jest też to, że wpadłam po uszy i jest to teraz moje hobby - pieluchy mi się śnią normalnie!Jak jeszcze zaczęłam sama szyć krzywe pieluszki to już chyba nie pozwolę się dziecku odpieluchować (no, ewentualnie wyprodukujemy kolejnego pieluszkowca - mój m. robi czasem jak mu zaczynam opowiadać co kupimy następnemu). Ale w związku z tym argument ekonomiczny dla mnie nie istnieje, jestem uzależniona od kupowania pieluszek Już nawet przestałam mówić, że to będzie opłacalne przy następnych dzieciach, bo nie wierzę, że się powstrzymam od kupowania nowych...
    K. 5.02.2013 i E. 2.06.2016

  5. #65
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Kraków / Nisko
    Posty
    577

    Domyślnie

    dla mnie estetyczny, zwłaszcza odkąd ecodidi ma taki wybór kolorowych wełenek. No i smród pampersów był dla mnie nie do zniesienia.

  6. #66
    Chustofanka Awatar adea
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    413

    Domyślnie

    węchowy przede wszystkim (smród pampersów to mi łzy z oczu wyciska)
    estetyczny tuz za nim
    zdrowotny, ekonomiczny ex equo na trzecim miejscu, chociaz to było pretekstem do rozpoczecia
    ekologia to mi tam chociaz im mniej smieci tym mi latwiej
    Mały Mysz listopad 2012, Mniejszy Mysz luty 2016

  7. #67
    Chusteryczka Awatar aptonia
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Gocław
    Posty
    2,042

    Domyślnie

    U mnie zaczęło się od nudów..... Siedziałam w ciąży w domu i gapiłam się na małe dupki w kolorowych pieluchach.....
    Zaczęło się od fanu i estetyki no nie mogłam się napatrzeć jak pięknie się mały prezentował w kolorowych ślicznych pieluchach, potem doszedł aspekt ekologiczny tzn. wszystkim musiałam tłumaczyć jak to ja chronię środowisko i w ogóle.... A teraz jak od trzech miesięcy nie kupuję już żadnych pieluch doszedł ekonomiczny...... No oczywiście poza opłatami za wodę i prąd

  8. #68
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    u mnie zdrowotny. Pewnego dnia otworzyłam nową paczkę pampersów i taką chemią we mnie rzuciło, że postanowiłam takiego świństwa dziecku nie ubierać, w nocy też nie używamy.
    Później aspekt ekologiczny, o ekonomii dawno zapomniałam

  9. #69
    Chustonoszka Awatar froggy80
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Warszawa i okolice :)
    Posty
    107

    Domyślnie

    Ja tam jestem gadżeciarą i używam wielo dla lansu
    Aspekt eko jest równie ważny - mniej śmieci.
    A skutek całości jest taki, że wcześniej (przy jednorazowych) nienawidziłam zmieniania pieluch, a teraz jestem pierwsza w kolejce i mam z tego frajdę, ot co

  10. #70
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    397

    Domyślnie

    U nas przede wszystkim przeważył aspekt zdrowotny mały odparzał się w jednorazówkach jeśli nosił je dłużej niż 2-3 godziny dziennie(na spacer)no i nie przegrzewanie jąder nie pozostało tu bez znaczenia zawsze kiedy zdejmowałam Jaśkowi jednorazówkę jego genitalia były jak gotowane na parze,w wielo nie ma tego efektu.
    Aspekt ekonomiczny jest tylko taki,że na jednorazówki(na spacer dalej od domu gdzie nie mam jak małemu zmienić pieluszki)wydaje około 30 zł na pól roku,ale smrodek z nich powala dopiero przy używaniu wielo to dostrzegłam.
    Ekologia jakoś mniej do mnie przemawia(u nas nie ma nawet kontenerów do segregacji śmieci jak w jakimś ciemnogrodzie)
    No i aspekt estetyczny one są przepiękne modernizuję mój stosik co jakiś czas i dokupuję(już tylko na bazarku bo taniej można nabyć na prawdę drogie i dobre pieluchy).
    No i jest jeszcze moja własna satysfakcja jak powieszę moje wielo na balkonie i kto przechodzi wybausza gały co to jest i po co.
    BASIA(20.01.2000)Ania(04.09.2009)Jaś(05.10.2011)

  11. #71
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Zaznaczyłam ekologiczny, ale dla mnie ekologiczny jest związany ze zdrowotny.
    Szanuję Matke Ziemię, szanuję zdrowie mojej Córki. Nie śmiecę i dbam o zdrowie nie stosując zbędnej chemii.

  12. #72
    Chusteryczka Awatar czyżyk
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,216

    Domyślnie

    Dla mnie najważniejszy jest aspekt ekologiczny. Zawsze wiedziałam, że jeśli będę miała dziecko to nie będziemy produkować takiej góry śmieci rozkładających się kilkaset lat. Ale oczywiście aspekt zdrowotny też jest ważny, no i estetyczny Nie liczy się tylko ekonomia. Nawet gdyby wielo były droższe to i tak nie używałabym zwykłych jednorazówek.

  13. #73
    Chustomanka Awatar len_a
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,294

    Domyślnie

    pierwszym aspektem był zdrowotny (mega odparzona pupa), później pojawił się ekonomiczny i ekologiczny

  14. #74
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie

    U nas zdecydowanie aspekt zdrowotny
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  15. #75
    Chusteryczka Awatar marcy
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,927

    Domyślnie

    U mnie tak samo jak u Ani
    Alex 2008, Adaś 2010, Emma i Tymon 5/01/2014

    Doula/ Certyfikowany Doradca Laktacyjny/Doradca noszenia po kursie ClauWi



  16. #76
    Chustomanka Awatar rodzynka007
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    795

    Domyślnie

    jasne ze zdrowotny. zdrowia nie przeliczy sie na pieniazki i ekologie

  17. #77
    Chustomanka Awatar katsos
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    730

    Domyślnie

    Ja zdecydowałam się w ciąży na wielorazówki ze względu na apekt zdrowotny i ten jest dla Nas nadal najważniejszy.
    Chociaż od jakiegoś czasu także praktyczny - łatwiej mi zapiąć napki na Moim Wiercipięcie niż dopasować rzepy jednorazówek .
    10 marca 2013

  18. #78
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,648

    Domyślnie

    Ekologia. Dobijały mnie tony zużytych jednorazówek i wizja, że będą się rozkładały przez setki lat.
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  19. #79
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    51

    Domyślnie

    Najważniejszy był aspekt zdrowotny, później chyba oba ważne to ekologiczny i estetyczny( ach te wzory i kolory). Finansowy na końcu przed praktycznym ( nie muszę biegać z worami pełnymi pampków na śmietnik z trzeciego piętra) łatwiej i szybciej jest (przynajmniej dla mnie) wrzucić w pralkę i wywiesić z resztą prania do wysuszenia. Pozdrawiam

  20. #80
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Dla wg kolejności:

    ekologiczny-mniej śmieci, zwłaszcza że od kilku tygodni mamy w bloku pojemniki na różne śmieci
    zdrowotny-ekologia mi tu się łączy ze zdrowiem, ponieważ nie/czystość środowiska wpływa na nasze/dzieci zdrowie,
    (od pupy strony to nie musimy stosować wielo, bo córka świetnie toleruje jednorazówki każdej firmy)

    inny-estetyczny, bo wielo są cudne w swej urodzie (ok, przyznaję, że gdyby nie ten aspekt, to bym się nie skusiła na wielo w córki wieku)
    ekonomiczny-na pewno nie w naszym przypadku, odkryłam wielo gdy córka miała juz rok skończony używałyśmy najczęściej dady, bez kremów(brak odparzeń) i bez mokrych chustek, IMO całe te wyliczenia oszczędności całego pieluchowania nas już nie obejmą ale nie o pieniadze mi przecież chodzi

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •