Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Trzymajcie kciuki

  1. #1
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    1,830

    Domyślnie Trzymajcie kciuki

    Próbuję Ulkę odpieluchować. Podejmujemy próby systematycznie od roku, bez skutku.
    Teraz byliśmy na wakacjach ze starszym o pięć miesięcy kuzynem, odpieluchowanym, więc liczyliśmy na to, że Ulka weźmie z niego przykład.
    I wyszło tak - na nocnik nie (nocnika się boi jak diabeł święconej wody, mimo że kupiliśmy nowy, sama sobie wybrała), na kibelek nie. Wołała czasem, że chce siku, dość często nawet, ale jak się ją spróbowało wysadzić, to nic nie leciało.
    Mam wrażenie, że wstrzymywała do chwili, w której już nie dawała rady i sioo leciało po nogach.
    I nie wiem, co robić. Wydaje mi się, że Ulka wie, kiedy jej się chce siku, potrafi wstrzymać, ale nie jest w stanie zrobić - po prostu stoi albo wisi na moich rękach i tyle
    Jak jej pomóc? Jedynym sposobem na to, żeby robiła siku wtedy, kiedy się jej chce, jest pielucha. Bez pieluchy wstrzymuje do chwili, aż samo poleci.
    Nocnik gryzie.
    Na kibelku Ula bawi się papierem toaletowym.
    Co robić??
    Ostatnio edytowane przez kofeina ; 18-08-2012 o 10:56 Powód: zmiana tytułu

  2. #2
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    A pielucha położona na podłodze?
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  3. #3
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    1,830

    Domyślnie

    Tego nie próbowaliśmy.
    Zachęcaliśmy ją, żeby chociaż usiadła na nocnik z włożoną pieluchą albo nawet i w pieluszce - nic.

  4. #4
    Chustomanka Awatar magdalena
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Mokotów
    Posty
    977

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kammik Zobacz posta
    A pielucha położona na podłodze?
    Dokładnie o tym samym pomyślałam
    Jeśli wie, o co chodzi i bez problemu sika w pieluchę, to spróbuj zmienić system, jak plan się powiedzie, to pieluchę wymień na woreczki i pozwól wylać siuśki z worka do toalety, takie akcje sprawiają dzieciom dużo frajdy Powodzenia!

  5. #5
    Chustofanka Awatar Mamuszka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    347

    Domyślnie

    Też bym poszła w tę stronę, albo jak macie warunki ogródkowe to wychodźcie na trawkę (podlewanie trawki w kucki jest zabawne bardzo). Tylko potem i tak trzeba bedzie sie przestawić na nocnik albo muszlę.

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar majka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Gdynia/Kartuzy
    Posty
    4,797

    Domyślnie

    Ja mam synka, to trochę inaczej, ale może też podziała - dobre na lato, i ciepłe dni. Latał bez pieluchy i bez spodni z gołym tyłkiem i bardzo mu się podobało, że sam mógł siadać na nocnik. Podziałała też możliwość robienia na trawę - bo to ciekawe zajęcie.
    Piotruś lipiec 2010, Wojtuś październik 2012, Hania styczeń 2015, [*], [*], Szymon styczeń 2023

  7. #7

    Domyślnie

    moja z ubikacją czy nakładką - nocnikiem nie miała problemu ale nie chciała robić na trawkę - pomogło hasło że trzeba mrówkom dać pić
    teraz robi chętnie
    Synek 28.05.2003
    Córunia 09.05.2010
    http://cudanakijuicudawianki.blogspot.com/ jak spędzam wolny czas

  8. #8
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    1,830

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez majka Zobacz posta
    Ja mam synka, to trochę inaczej, ale może też podziała - dobre na lato, i ciepłe dni. Latał bez pieluchy i bez spodni z gołym tyłkiem i bardzo mu się podobało, że sam mógł siadać na nocnik. Podziałała też możliwość robienia na trawę - bo to ciekawe zajęcie.
    Ulka latała z gołą pupą - nic :/

  9. #9
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,802

    Domyślnie

    Wypisz wymaluj mój starszy...

    Jak jest do pogadania to może niech lata bez pieluchy a na siku jej zakładaj? Bo u mojego to miało wyraźnie związek z psyche - po prostu wolał do pieluchy, z czasem zrobił raz na trawkę, raz do wiaderka, raz na kibelek, potem sam zawołał, potem na kupę nie chciał pieluchy (w swojego czasu krzyczał o pieluche i się chował do kąta a potem kazał się przebrać...) a potem jakoś tak nagle się okazało, że już wcale nam pieluch nie ubywa...

    Polecam zrobić 2tygodnie przerwy we wszelakich próbach, bo może widzi ze macie ciśnienie i nie wie dlaczego?
    Odpuścić sobie i uzmysłowić, że naprawdę naprawdę kiedyś się odpieluchuje
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  10. #10
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    1,830

    Domyślnie

    Ciąg dalszy nastąpił.
    Pieluchy zostały schowane do szafy, skąd zabrała je Wróżka-Pieluszka, która obiecała prezent, jeśli Ula będzie załatwiać się do nocnika albo na kibelek (nie znoszę przekupstwa, uważam to za fatalny środek wychowawczy, ale raz chyba można ).
    Stwierdziliśmy z małżonkiem, że skoro dziecko bystre i doskonale wie, gdzie należy się załatwiać, to zabieramy pieluszki na amen i niech chodzi bez (śpi też bez). Pralka jest, ciuchy są, ciepło też jeszcze jest, więc damy radę. Wczoraj zrobiła do nocnika tylko kupę, dzisiaj zrobiła wszystko
    Trzymajcie kciuki, żeby się udało.

  11. #11
    Chustofanka Awatar karminek
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    juz Gdańsk...
    Posty
    368

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bursztynka Zobacz posta
    nie chciała robić na trawkę - pomogło hasło że trzeba mrówkom dać pić
    cudowne

    a co do odpieluchowania to trzymam kciuki - oby tak dalej
    {baTonik} & {NasteczkaPółCiasteczka} 12.01.12

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar Padthai
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Wrocław, Kłodzko
    Posty
    3,204

    Domyślnie

    Czytam z zapartym techem, bo ja tez walcze i nic
    kciuki trzymam &&&&
    Tomek (III.07) Asia (X.09)

    Doradca po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule® Dresden
    http://fotelik.blox.pl/html

  13. #13
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    1,830

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Padthai Zobacz posta
    Czytam z zapartym techem, bo ja tez walcze i nic
    kciuki trzymam &&&&
    Odpukać w niemalowane - kolejny dzień załatwiania się do nocnika. Po małej wpadce (dziecko tak się wkręciło w 'Brainy baby', że zapomniało o całym świecie) Ulka latała co chwilę do nocnika, żeby pokazać, że jednak umie i że prezent się jej jak najbardziej należy W nocy nie sika (to zresztą było dla mnie sygnałem, że można zastosować odcięcie dopływu pieluch raz na zawsze), wstaje rano, siada na nocnik i robi, co trza.
    Nie bardzo chce robić na kibelek, ale grunt, że pieluchy wyjechały w walizce Wróżki-Pieluszki i chyba już nie wrócą.

  14. #14
    Chustofanka Awatar clatite
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Warszawa Mokotów
    Posty
    262

    Domyślnie

    Gratulacje! Ja się tego obawiam, bo nocnika mój mały też nienawidzi, a gdy raz na badanie próbowałam siki łapać to tak się zablokował, że po nogach prawie mu szło a sikać nie chciał...
    Tymek 30.06.2011 Jerzyk 05.11.2015

    Moja radosna twórczość:
    http://worzpomyslami.blogspot.com/
    http://www.morgankitchen.blogspot.com/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •