Strona 26 z 26 PierwszyPierwszy ... 16181920212223242526
Pokaż wyniki od 501 do 515 z 515

Wątek: Itti bitti, D'lish, sio, aio, Tutto, sio

  1. #501
    Chustomanka Awatar koleszna
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    982

    Domyślnie

    Ja też zachwycałam się IB, a miałam tutto, ale wydaje mi się, że są ok tak do 6 miesiąca. Później jakoś ciężko mi było córkę dopiąć na szerokość i grubasińską moją obciskały przy nóżkach. Co do chłonności to nam nigdy nie przeciekły i wkłady mocno nie stwardniały. Są takie zgrabne i śliczne, ale to spinanie wkładów nieco kłopotliwe.


  2. #502
    Chustomanka Awatar annmay
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Żoliborz
    Posty
    507

    Domyślnie

    Używaliśmy IB AIO rozmiar M mniej więcej od 3 miesiąca do ok. 7. Sprawdziły się super. Nigdy nie przeciekły, mięciutkie, dopasowane. Były to nasze wyjściowe pieluszki. Jak zrobiły się za małe kupiłam IB w rozmiarze L tym razem SIO. I tu pojawił się problem przeciekania. Niby rozmiarowo pasowały, ale mieliśmy przecieki przy nóżkach, w efekcie wylądowały w szufladzie. Niedawno stwierdziłam, że dam im jeszcze jedną szansę. I miła niespodzianka. Leżą super, nic nie przecieka, małemu wygodnie w nich chodzić, bo są wąskie w kroku. Do tego stopnia nam pod pasowały, że postanowiłam dokupić


    Doradca Noszenia ClauWi®

  3. #503
    Chustonoszka Awatar fibi
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Irlandia
    Posty
    91

    Domyślnie

    Dziewczynki, mam głupie pytanie po co w ib sio są te czerwone napki na jednym z wkładów


  4. #504
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,796

    Domyślnie

    można dopiąć dodatkowe malutkie wkłady

    a tak w ogóle to SIO to mój ulubiony system pieluch na wyjścia (po domu wełniaki z formowankami), a IB to moje ulubione SIO (nie próbowałam żadnych polskich, "markowe" różne). Byle rozmiarowe - z Tutto miałam jedną do czynienia i zdecydowanie przekombinowana. Zdecydowanie wolę od kieszonek - oprócz kwestii higieny (gotowanie warstwy pod pupy bez ryzykowania zniszczeniem pula) i większej szczelności (czy tylko mi kieszonki ciekną szybciej?), to wolę wpinać te 4 napki niż układać wkład w kieszonce.

    Używam przy drugim chłopaku, eLki są na niego dobre już od jakiegoś czasu (pewnikiem przy jakichś 9 kg zaczynałam zakładać) a nie jest specjalnie okrąglaczkiem, eMka zresztą też jeszcze dobra. ELkę starszy nosił do odpieluchowania (do roku był bardzo okgąglutki, trzymał się koło 97 centyla, potem stanął wagowo i odpieluchowywany miał pewnie z 12 kg).

    Czytając wpisy recenzyjne bałam się, że za drugim razem, przy dziecku o innej budowie, nie będą się sprawdzać, ale jak przy starszym, tak i przy tym nic nie przemakają. Mam ileś sztuk, większość z bazarku, i choć w nich pieluchuję już drugie dziecko to poza jednym wkładem (podziurawił się przy napkach, ale już przyszedł do nas taki mocniej zużyty), reszta jest wciąż w porządku - znoszą okazjonalne pranie na 90 stopni, wkłady także suszarkę mechaniczną (ze 2 razy któryś otulacz przeżył takie suszenie - bez wyraźnych strat).

    WADY
    osobiście wolałabym żeby miały gładki pul zamiast minki, wadą dla portfela jest rozmiarowość, choć obaj moi synkowie szybko dobili do eLki, która raz u nas wystarczyła, a za drugim razem mam nadzieję, że starczy, do końca czyli pewnikiem na jakieś półtora roku. A, przy mlecznych kupach nie takie fajne jest spłukiwanie ich w iluś warstw (w kieszonce tylko jedna, tu zawsze "coś" się dostanie i spodniemu wkładowi i otulaczowi), z tego powodu nie sprawdzałam eSek.
    Ostatnio edytowane przez jul ; 29-09-2013 o 23:31
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  5. #505
    Chustonoszka Awatar fibi
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Irlandia
    Posty
    91

    Domyślnie

    jul dzięki. tak własnie podejrzewałam, żecos tam jeszcze mozna dopiąc
    warto kupowac te wkładki waszym zdaniem?


  6. #506
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fibi Zobacz posta
    warto kupowac te wkładki waszym zdaniem?
    dla starszego dziecka można, dla malucha nie, bo to jednak zwiększa grubość pieluszki, a póki dziecko leży to pielucha powinna być jak najcieńsza

  7. #507
    Chustonoszka Awatar fibi
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Irlandia
    Posty
    91

    Domyślnie

    Kasia, dzięki


  8. #508
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Nie wiem czy ktoś pisał, ale rozbebeszyłam dwie pieluchy IB SIO i AIO, w których PUL trzeszczał/szeleścił. Chciałam tylko oznajmić, że w obydwu warstwa nieprzemakalna się odwarstwiła od minkee i posklejała ze sobą Muszę sprawdzić czy przeciekają... Ale tak po prostu zamieszczam informację na dosyć powszechny temat, czyli szeleszczenie IB...


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  9. #509
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Polska
    Posty
    811

    Domyślnie

    To ja zapytam czemu wszędzie jest wyprzedaż IB AIO i SIO i ogólnie zaczynają być w sklepach online ciężko dostępne? hmm? chciałabym kilka kupić w różnych kolorach w roz. L

  10. #510
    Chustofanka Awatar emelbe
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Słupsk
    Posty
    479

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tamarin Zobacz posta
    To ja zapytam czemu wszędzie jest wyprzedaż IB AIO i SIO i ogólnie zaczynają być w sklepach online ciężko dostępne? hmm? chciałabym kilka kupić w różnych kolorach w roz. L
    Ja na ich stronie na FB widzę, że się dobrze mają. Wyprzedaże pewnie dlatego, że nowe wzory wchodzą.

  11. #511
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Polska
    Posty
    811

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emelbe Zobacz posta
    Ja na ich stronie na FB widzę, że się dobrze mają. Wyprzedaże pewnie dlatego, że nowe wzory wchodzą.
    Dzięki za info przypadkiem weszłam na fb i widziałam co mają. Calypso mi się baaardzo podoba

  12. #512
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    Dziewczyny, wszyscy tak zachwalają Itti Bitti, a ja nie mogę się do nich przekonać, a konkretnie chodzi mi o wkłady,moja córka ma dwa miesiące i daje im radę śpiewająco,za chwilę mamy przeciek, ma 5800kg i ubieram jej rozmiar M. mam wrażenie,że przesikuje te wkłady w momencie choć nigdy nie daję pojedynczego wkladu,trzymam ją ją tyle samo co w innych pieluszkach np. milovii czy bumgeniusach. Czy to tylko u mnie taki problem? uprzedzając pytania- w rozmiar S na pewno juz nie wciśnie swojej pulchnej pupci.

  13. #513
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2015
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    4

    Domyślnie

    ja miewam przeciek jak za słabo zepne w pasie. to w pierwszej chwili wygląda cokolwiek "nie halo" ale taka ich uroda. takie biodrówki, po chwili się ładnie układają i trzymają ładnie

  14. #514
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    Teoretyk pieluszkowy o IB SIO L.
    Kupiłam dla kogoś na bazarku używane. Ale nie wytrzymałam i kilka razy założyłam synkowi. To jest L i mój synek większy (15 mies. ok.11,5 kg).
    Wrazenia :
    - krój rewelacyjny, taki mój, waskie w kroku, niekrepujace ruchów, co oczywiście może być minusem np. przy mniejszych dzieciach .

    -pieluszki używane ale ich stan bdb, oprócz tego,ze gumki rozciągnięte bardzo.

    -genialny jak dla mnie system dopięc, jedna dopinka-prefold-materiał naturalny, druga sucho od pupy i jeszcze wkładka, aczkolwiek...robi się dość grubo miedzy nogami. wkłady tez lepiej wysuszyć w suszarce, wtedy sa miękkie bardziej.

    -ogólnie pieluszka cięższa niż np. bg z wkładami czy milovia. jednak swoje waży. tzn. otulacz nie, ale wkłady.


    o, takie moje rozwazania na szybko.

  15. #515
    Chustofanka Awatar Pati778
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    345

    Domyślnie

    Uwielbiam ib, są wąskie w kroku, mają fajne kolorowe wzorki. Nigdy nie przeciekły nam. Generalnie jestem w nich zakochana. Szkoda tylko, że nie można ich już w PL kupić.
    Patrycja - mama Miłosza (24.08.2007), Łucji i Tobiasza (29.06.2009), Juliusza (01.01.2015) i Ignasia (19.06.2017)


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •