Strona 25 z 26 PierwszyPierwszy ... 1517181920212223242526 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 500 z 515

Wątek: Itti bitti, D'lish, sio, aio, Tutto, sio

  1. #481
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    moim zdaniem wcale twarda nie jest, a sio jest o niebo lepsza od aio

    sio (dla mnie) jest bardzie chłonna niż aio, aio szybciej namaka (tj. minky jej przy nóżkach namaka)

  2. #482
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    kupiłam sobie te mini wkładki i czy one zawsze były takie duze? bo cos mi się kojarzy ze były mniejsze jeszcze z rok temu?

    edit po praniu sie skurczyły wiec chyba sa takie same jak kiedyś
    Ostatnio edytowane przez ewaibartek ; 06-11-2012 o 08:51
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  3. #483
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    103

    Domyślnie

    Ja zdecydowanie jesten za AIO. SIO mialam jedna przy pierwszym dziecku i szybko sie pozbylam. Winne byly twarde wklady. AIO jest miekka i dlatego bardziej nam odpowiada.

  4. #484
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    zdecydowanie SIO, jest chłonniejsze. W AIO jest wszyta mkrofibra (chyba z 2 czy 3 warstwy)+ 2 warstwy bambusa, a w SIO jest 8 warstw bambusa. SIO jest wyraźnie chłonniejsze. Jak używaliśmy rozmiar S było mi wszystko jedno teraz już nie jest
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  5. #485
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    Najlepiej mie obie, sio chlonniejsza ale aio mieksza
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  6. #486
    Chustomanka Awatar pyzata
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Kalisz
    Posty
    842

    Domyślnie

    używałam SIO, teraz mam tylko AIO u mnie wielki plus za to, że nie trzeba składać, tylko od razu ze sznurka na pupę jakby co to i nawet mąż czy niania albo babcia wiedza, o co cho
    Martynka zwana Pyzą styczeń 2009; Hania zwana Zbójcerzem marzec 2011

  7. #487
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    jako użytkowniczka IB stwierdzam,ze nie warto od razu kupowac roz L, taka ja to uczyniłam jak Sara waży 7,5kg
    eMka jeszcze długo jej posluży ,do 10 kg na pewno czyli juz bedzie chodziakiem
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  8. #488
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    139

    Domyślnie

    A ja mam mieszane uczucia co do IB. Tutto miałam, przetestowałam i sprzedałam. Nie specjalnie mi pasowało. Wydawało mi się takie duże. Przy 3 miesięcznym dziecku średnio się sprawdzało. SIO otulacz uwielbiałam ale nie nawidziłam wkładu składanego. Ten z polarkiem super Często wkładałam do pieluszki inny wkład bambusowy luzem i na to ten z polarkiem. Unikałam tego oryginalnego. AIO dla mnie chyba najlepsze bo w miarę szybko schnie i wydaje mi się dość wygodne. Szkoda tylko, że twardnieją po kilku praniach. Jako nowe są takie mięciutkie .... ah.

  9. #489
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    142

    Domyślnie

    SiO to nasze pierwsze pieluchy. Są fantastyczne, milusie i bardzo zgrabne. Na dzień idealne. Niestety nocy nie przetrzymują Ja też miałam problem z twardymi wkładami, ale zaczęłam je strzepywać przed powieszeniem i to pomogło. Jak mam czas to jeszcze przed złożeniem miętoszę w rękach wkład i wtedy jest dużo miększy. Bitti Tutto faktycznie jakieś dziwne. Nie mogę ich dopasować do 3miesięcznej pupy. Po założeniu są bardzo duże. Używamy ich jako pieluch awaryjnych jak inne się skończą. Nie przekonują mnie też wkłady w Tutto, zdecydowanie wolę te z D'lish SiO.
    Przy zakupie warto pamiętać, że rozmiarówka jest trochę zaniżona. Z rozmiaru M korzystamy od 2 m.ż. Młoda teraz ma 3 miesiące, waży 6,5kg i S są już na wylocie.

  10. #490
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,483

    Domyślnie

    Ja z Australii to sie odezwe
    Itti to jedne z ulubienszych pieluszek, ale... wole rozmiar L niz te all in one, bo jak juz pozakladam te wszystkie wkladki chlonne to jakos nie ma miejsca na jajka
    Mam troche i takich i takich, dodatkowo mam M i te sa zdecydowanie za male, uzywalismy krociutko. Tylko drogie dziady, ale ktore nie sa?

  11. #491
    Chustomanka Awatar Jago
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    656

    Domyślnie

    Tak w większości zachwalacie, a u nas się kurczę nie sprawdzają. Chociaż piękne są to jakoś nie lubimy ich bo przeciekają i w sumie wiele nie wytrzymują... Ale może to dlatego, że mamy SIO a nie AIO...

  12. #492
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Ja się wyleczyłam z Itti bitti, miałam tutto i sama pieluszka nawet fajna zgrabna ale wkłady od tutto bardzo wąskie, dużo warstw, zakupiłam też dodatkowe wkłady do sio i te po posiusianiu robiły się koszmarnie twarde, czyste po praniu i pomiętoszeniu były w miarę miękkie ale po namoknięciu decha. Wszystko poszło w świat.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  13. #493
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    397

    Domyślnie

    To i ja się dopiszę,mam IB używam dla synka nie było przecieków jak dotąd,wkład tak sobie dopasowuję,że wkładam jeden pod drugi jest trochę zwinięty ale nic się nie odgniata i nie przeszkadza w niczym,to tzw szpanuwa dla nas jak wychodzimy,albo na dzień.Na noc przy mega sikaczu nie mam odwagi jej nałożyć,nie wiem jak wy upychacie tetrę w tego slima mi bokami wychodzi,dlatego używam tylko z oryginalnymi wkładami,ale właśnie co do ich chłonności jestem pełna zwątpienia cienkie to jak ma wytrzymać całą noc skoro dwie mikrofibry nie zawsze dają radę.Nie mam jednak powodu by narzekać no może na cenę,bo wyrób dopracowany nie szeleści mi nic,nie zbija się,otulacz schnie szybko wkładki w ogrzewanej łazience po nocy też mam gotowe,zastanawiam się czym te wkłady można zastąpić by ich nogą w otulaczu nie upychac...jakieś sprawdzone patenty?

  14. #494

    Domyślnie

    Gubię się w tych Itti Bitti!!! Mam wielką prośbę...

    Bardzo proszę niech mi ktoś napisze pełne nazwy wszystkich rodzajów tych pieluszek i jakby jeszcze zalinkował to byłoby super
    Czy któraś z nich jest całkowicie bambusowa w środku? Tzn przynajmniej nie ma polaru przy pupie?

    I gdzie się produkuje te pieluszki? Z jakiego kraju pochodzą?

    Pięknie dziękuję

  15. #495
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    139

    Domyślnie

    hej

    Pieluszki są zaprojektowane w Australii a wyprodukowane w Chinach. Są trzy rodzaje - dwa SIO i jeden AIO:

    Itti Bitti AIO (All in One) - http://www.mamazen.pl/itti-bitti-bit...ll-in-one.html
    Ma jeden wszyty wkład w środek i na to wkład bambusowy z mikropolarkiem przy pupie, który jest tylko z jednej strony przyszyty. Przez to szybciej schnie.

    Itti Bitti SIO (Sna in One) - http://www.mamazen.pl/itti-bitti-bit...imitowana.html
    Ma dwa dopinane wkłady. Jeden bambusowy składany na trzy i drugi z mikropolarkiem też bambusowy. Jeśli chcesz, aby dziecko miało bambus przy pupie to też można tak zapiąć choć dedykowanie jest mikropolarek.

    Itti Bitii Tutto (to też SIO czyli snap in one ale w odróżnieniu od poprzednich jest One Size - pozostałe tylko rozmiarowe). - http://www.mamazen.pl/itti-bitti-pie...tti-tutto.html.

  16. #496

    Domyślnie

    O dzięki Ci Czyli są trzy rodzaje. Ja się gubię przy tych nie polskich rozszerzeniach nazwy np: Itti Bitti Bittt d'lish SIO


  17. #497

    Domyślnie

    ja właśnie zaczęłam testować AIO na córci i co mnie uderzyło (prócz tego że śliczne, mięciutkie itp) to, że takie małe! wzięłam L bo moja 6,5 miesięczna klucha ma 9 kg, ale mam wrażenie, że za długo w niej nie pochodzi nie potrafię sobie wyobrazić 17 kg dziecka w tej pieluszce, a niby do tylu ma starczać

  18. #498
    Chustofanka Awatar Maminek
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    290

    Domyślnie

    nam sie bardziej sprawdza AIO. nie robi się w ogóle sztywna, jest chłonna bardzo podobnie

  19. #499

    Domyślnie

    a czy ktoś może mi napisać, czy może Tutto (czyli one size) jest większe od np AIO w rozmiarze L? czy takie samo?

  20. #500
    Chustofanka Awatar Dafnia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    476

    Domyślnie bardzo fajne

    Też się skusiłam, najpierw na bazarku kupiłam SIO i AIO w rozmiarze M, mimo że ta pieluszka jest wąska i sprawia wrażenie malutkiej dobrze można ją dopasować nawet na pulchne dziecko. Mój synek ma okrąglutkie uda ale bez problemu wszystko pasuje i nie przecieka. Używamy M od 3-miesiąca, teraz 6mcy i 9kg nadal pasują.
    Pupcia w nich jest mega zgrabna! I AIO i SIO są chłonne zadowalająco na dzień (w nocy wolę formowanki).
    Teraz kupiłam sobie już dwie nowe Lki AIO (jakoś bardziej mi podpasowały) i czekam aż będą pasować.

    Minusy są takie:
    - wkłady twardnieją (bambus) trzeba tarmosić po wysuszeniu, te składane na 3 do SIO przecierają się na zgięciach
    - pul skrzypi (nie wiem po jakim czasie się to dzieje, bazarkowe wszystkie kupiłam skrzypiące)
    - minky no cóż, zużywa się i nie jest już takie milusi jak w nówkach

    Jak ktoś chce wypróbować to warto bazarkowe a potem szarpnąć się na nowe.
    Maluszek 19.11.2012

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •