Strona 5 z 13 PierwszyPierwszy 12345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 244

Wątek: wstydzicie sie używania wielorazówek?

  1. #81
    Chustomanka Awatar Falka
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    548

    Domyślnie

    Całe lato moje kolorowe wielo zachwycały pół osiedla i nie tylko.
    Z wielką przyjemnością zakładałam jedynie pieluszkę i koszulkę i czekałam na komentarze "O jakie ładne majteczki"
    Gałganka 31.10.2011

  2. #82
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    397

    Domyślnie

    A propo lekarzy i ich reakcji nasza p.pediatra pochwala takie wybory,nie jest zwolenniczką pampków,sama też zaleca pieluchowanie wielo kiedy dziecko tego wymaga zdrowotnie,na poczekalni już parę razy zdarzylo mi się słyszeć,mamy szczęśliwe nie były dopóki kojarzyły to z samą tetrą no to jako tzw. dobra dusza pokazałam to i owo podałam kilka adresów ależ byłam dumna,ale po tym widzę,że kult jednorazówek podchodzi powoli w zapomnienie,ustępując miejsca zdrowym sprawdzonym sposobom ulepszonym jedynie by połączyć przyjemne(dla oka przede wszystkim)z pożytecznym.Nie jestem wrogiem jednorazowek ale jednak tylko na dłuższe wyjścia i teraz jakoś dziwnie się czuję zakładając młodemu jednorazówkę na tyłek.Niekiedy jednak nie mam wyboru niestety.

  3. #83
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,516

    Domyślnie

    ja z przykrością stwierdzam że żałuję ze nie znałam wielo przy Damianie. On przeskakiwał każdą jednorazówkę. i to tak ze jakoś bokiem wszystko wylatywało a pampek ledwo zmoczony...

    przy Maćku nie wstydziłam się. a przcieki się zdarzały zarówno przy wielo jak i przy jednorazówkach (mąż wolał rossmanowe jednorazówki bo nie lubił zapierania)
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/lista


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  4. #84
    Chustofanka Awatar guciamama
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    346

    Domyślnie

    nigdy się nie wstydziłam. ja się właśnie cieszę, ze już mój pierworodny był na wielo i kolejne dziecię też będzie. jeszcze jakąś chwilę po porodzie, po powrocie ze szpitala używaliśmy pampków, ale efekt był taki jak u panthery - notorycznie przesikane jakoś bokiem, zmiana pościeli każdej nocy... masakra! z ulgą przyjęłam przejście na wielo - problem przesikania zniknął! pojawiło się znów dopiero niedawno u niespelna dwulatka - musieliśmy się przeprosić z pampkami, bo w nocy wielo nie dają już rady u takiego dużego sikacza


    aniołeczek 08.12


  5. #85
    Chustomanka Awatar Atorianna
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    563

    Domyślnie

    u nas pampki tylko na wyjścia i na noc, a tak to wielo

  6. #86
    Chustomanka Awatar Chava
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Sanok
    Posty
    1,073

    Domyślnie

    My też jesteśmy dumni, a każdy z kim rozmawiam o wielo jest pod wielkim wrażeniem i zachwytem nad tymi pieluchami.

    Cytat Zamieszczone przez Atorianna Zobacz posta
    u nas pampki tylko na wyjścia i na noc, a tak to wielo
    U nas obecie podobnie. W lecie wielo zakładałam również na wyjścia - jak się zrobi ciepło to dontego wrócę.


  7. #87
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Nie przyszło mi do głowy, że można się tego wstydzić. Że co, że jak używam szmacianych pieluch, to automatycznie oznacza, że mnie nie stać na pampersy? Ludzie na początku jak słyszą o wielorazowych pieluchach to od razu im na myśl przychodzi tetra i są bardzo zaskoczeni jak widzą jakie wielorazówki mogą być śliczne i wygodne. Choć nie powiem, tetry też czasem używam.

  8. #88
    Chustonówka Awatar awersja
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    48

    Domyślnie

    Ja na wielo zwróciłam uwagę początkowo właśnie ze względu, że są takie ładne. Później poczytałam to forum i się przekonałam do nich nie tylko ze względu na ich wygląd. Antosia urodziła się końcem września, więc nie było okazji się nimi pochwalić na spacerach, dlatego teraz czekam z niecierpliwością aż się zrobi ciepło, żeby można było paradować z wielo na wierzchu

  9. #89
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    916

    Domyślnie

    No to się pochwalę, że cała piątka na wielo wyrosła/rośnie M. jeszcze na starej poczciwej tetrze i ceratkach. I nigdy się nie wstydziłam.
    Smutno mi tylko, że nikogo ze znajomych nie zaraziłam zapałem...
    mama M. (2004), A. (2006), J. (2008), I. (2009) i K. (2012).

  10. #90
    Chustoholiczka Awatar guzik
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    5,850

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    Ja się nie wstydzę, wręcz przeciwnie tylko przeraża mnie, że nikt nie wie co to .... i muszę uświadamiać tych biednych ludzi ....
    miałam podobne odczucia, gdy ponad 2 lata temu zaczęliśmy z wielo u córci
    a teraz już z dawno odpieluchowana, więc wspominam miło te pytania
    Marysia16.09.2010, (*)2011,Ryś 2.09.2019, Helenka 7.05.2021

  11. #91
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mama3ania Zobacz posta
    Smutno mi tylko, że nikogo ze znajomych nie zaraziłam zapałem...

    No tak, ja mam podobnie
    P. 2007, D. 2010

  12. #92
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    jak szliśmy z młodym do lekarza to specjalnie najładniejsze wybierałam, żeby się chwalić jakoś nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby się wstydzić, ludzie raczej są zaciekawieni. Ale patrząc na to ile kobiet czyta chustoforum to się dziwię, że do tej pory nie spotkałam żadnej mamy, która wiedziała co to pieluszki wielorazowe. Myślały, że ja młodego w tetrę pakuję. Choć był i taki czas
    Jo 2011 Al 2017 ​Ga 2019

  13. #93
    Chustomanka Awatar Jeremiahu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    559

    Domyślnie

    hmm, ja się chyba raczej wstydzę używania jednorazówek od czasu do czasu...

    mieliśmy teraz przerwę ponad 3 tygodnie (w szpitalu musieliśmy używać pamperów - ważenie pieluch, biegunki poantybiotykowe i inne cuda) i z wielką przyjemnością wróciłam do wielo - a z radości, że nas wypuścili kupiłam 2 nowe otulacze
    Jerko głównie w klasycznej tetrze siedzi i nie mam z tym problemu, że jest gorszy czy co tam.
    Ale wg mnie to myślenie, że wielo to stara tetra itp. się bierze z totalnej niewiedzy albo ignorancji np. wydawców niektórych poradników dla mam - ostatnio mi wpadł w ręce jakiś co w szkole rodzenia dostaliśmy i patrzę, że jest niby artykuł o pieluchowaniu - pampery konta wielo - i sobie myślę "o, ktoś w końcu o wielo pisze" czytam, a tam, że alternatywą dla pampersów są pieluchy tetrowe, ale to niepraktyczne, bo trzeba je gotować i prasować, i w ogóle. Zonk.
    Młody J. 12.05.12

    czasem coś szyję, czasem coś piszę... http://margot-juras.blogspot.com/

  14. #94
    Chustofanka Awatar Oniona
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    215

    Domyślnie

    Latem mały śmigał w koszuleczce i wielo Miałam tylko kieszonki pulowe w takich soczystych kolorach. Ale wzbudzał bardzo pozytywne wrażenie u ludzi Ile się nagadałam obcym o tych pieluchach. Cały czas ktoś się o nie pytał. Synek był chodzącą reklamą wielo A jak było ciut chłodniej, to zakładałam mu geterki, ocieplacze na same nóżki. Słodko wyglądał! W te wakacje planuję właśnie same formowanki lub wełniane otulacze. Już powoli kolekcjonuję

  15. #95
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    397

    Domyślnie

    A cóz jest złego w tetrze????!!!To jest mój dzienny zestaw podstawowy tetra(jedna cienka jedna grubsza)i otulacz i co dwie godzinki zmiana no chyba,że sucha i czysta bo i tak się zdarza choć rzadko.Teraz kiedy się tego nie gotuje w mega kotłach i nie prasuje godzinami. To jest czysta bawełna nie jakaś tablica pierwiastków zawinięta w folię czy inne paskdztwo.Jest chłonna i szybko schnie tylko ja zestaw muszę zmienić na grubszy, bo mi mały dzisiaj wszystko przesikuje na wylot chyba za mało warstw chłonnych ma w tym otulaczu
    BASIA(20.01.2000)Ania(04.09.2009)Jaś(05.10.2011)

  16. #96
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    miasto spotkań
    Posty
    875

    Domyślnie

    w odpowiedzi na pytanie w temacie wątku: nie wstydzimy się!

    wręcz przeciwnie

  17. #97
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,928

    Domyślnie

    O rany, ja to bym się wręcz obnosiła z wielo, jakbym miała takie śliczniutkie, jak większość z Was!

    A że my na tetrze, to po prostu jestem z siebie dumna i się nie wstydzę ;P Choć czasem mnie onieśmiela, jak musze tłumaczyć, że to z wyboru, a nie dlatego, że nie mamy na pampersy
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  18. #98
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Kraków / Nisko
    Posty
    577

    Domyślnie

    Ja już się cieszę i zbroję na letni lansik...

    Ale przyznam, że z wielo jak i z chustami, jakoś się zawsze podświadomie nieprzyjemnych komentarzy spodziewam i dlatego tym mi milej jak ktoś zauważa i mówi coś sympatycznego. Ale ani się nie wstydzę ani nie obnoszę z jednym ani drugim, najważniejsze, że i ja i maluchy jesteśmy zadowoleni.

  19. #99
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    o to to! Lansik tez zbroje sie
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  20. #100
    Chustomanka Awatar tytanowa@
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    974

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez saskia Zobacz posta
    Ja już się cieszę i zbroję na letni lansik...

    Ale przyznam, że z wielo jak i z chustami, jakoś się zawsze podświadomie nieprzyjemnych komentarzy spodziewam i dlatego tym mi milej jak ktoś zauważa i mówi coś sympatycznego. Ale ani się nie wstydzę ani nie obnoszę z jednym ani drugim, najważniejsze, że i ja i maluchy jesteśmy zadowoleni.
    Lansik dobre
    Ja to może mam już po prostu po tych wszystkich ludzkich tekstach taką minę pt. " Możesz mnie ewentualnie pochwalić, bo jak masz zamiar się przyp****ć to ... będzie bite "

    Aha, no i chwalą, chwalą, co mają robić
    Ostatnio edytowane przez tytanowa@ ; 25-01-2013 o 00:33

    Hey ho! Let's go!
    miluni.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •