Strona 8 z 13 PierwszyPierwszy 12345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 244

Wątek: wstydzicie sie używania wielorazówek?

  1. #141
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez melodi Zobacz posta
    Mnie się zawsze pytają, po co mu na pampersa ubieram takie dziwne majtki
    A ja właśnie dlatego czasem zakładam jednorazową jak gdzieś wychodzimy - dla świętego spokoju i uniknięcia tych ciągłych pytań 'a czemu takie a nie pampersy? a ty to pierzesz? a chce ci się? a po co?'


  2. #142
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Ja tam lubię jak się pytają, tłumaczę i zachęcam by o tym poczytali itd. Wiele moich znajomych się dziwiło,a potem same zaczęły wielopieluchować
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  3. #143
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    widać pałasz większą miłością do ludzi i masz więcej cierpliwości

    Ja chętnie opowiadam jak widzę pozytywne zainteresowanie (a nie na zasadzie czemu ja tak krzywdzę to dziecko i siebie - bo niestety takie reakcje też mi się zdarzały)


  4. #144
    Chusteryczka Awatar aniamakrela11
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,833

    Domyślnie

    A ja się chwalę wielo Zanim się Gosia urodziła, to jak koleżanki przychodziły, to pieluszki wielo oglądałyśmy razem z ciuszkami (jestem pierwsza dzieciowa w towarzystwie) W lecie na upały śliczna wielo + sukieneczka i był lansik Ale że jest jeszcze malutka i nawet nie siedzi, to wolałam body na co dzień (nie cierpię podwiniętych koszulek), więc pielucha przynajmniej w części schowana... Pampersy są bleee...
    Gosia 31.05.2013 Jaś 10.02.2015 Przemek 11.2016
    Marysia [*] 12.2017 Ktoś 12.2018


  5. #145
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    397

    Domyślnie

    Moja duma z używania wielo poszła o tyle dalej,że przekabacilam moją psiapsiółkę i ona synkowi też po domu wielo ubiera(szkoda,że tylko po domu ale i stosik nie wielki)a druga stwierdziła,że jeśli zdecyduje się na drugie dziecko to na pewno będzie je wielopieluchować,jak zobaczyła te śliczne wzorki i poznała ogólne zasady używania i prania to nic innego nie widzi.Do tego jest krawcową co ułatwi jej tylko życie nie wyda tyle na stosik.
    BASIA(20.01.2000)Ania(04.09.2009)Jaś(05.10.2011)

  6. #146
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Lublin/Londyn
    Posty
    145

    Domyślnie

    Ja sie nigdy nie wstydzilam, jedyne co to raczej sie nie przyznawalam, ze niektore moje pieluszki byly uzywane. A teraz jedna z moich siostr tez chce uzywac wielorazowek, co uwazam za sukces, bo jedna byla zupelnie tym nie zainteresowana. Szkoda, ze nie odkrylam ich przy pierwszym dziecku.

  7. #147

    Domyślnie

    a czego mam sie wstydzic???? nie bardzo rozumiem!

    U mnie obydwoje byli/sa na wielo jak jest/bylo cieplo to zakladam tylko koszulke i pieluche, jak chlodniej to getry do tego i juz.

    Nie bardzo rozumiem dlaczego mialabym zakladac chemicznego pampersa zeby ludzie sie nie pytali?! przeciez ja tego nie zakladam dla ludzi tylko dla dobra dziecka, srodowiska no i dla siebie

    A ze ludzie pytaj - no to co. poprostu nie znaja takich pileuch wiec odpowiadam i pokazuje i juz.
    www.fotodzieciaki.blogspot.com - fotografia ciążowa, fotografia rodzinna, fotografia...
    www.fotodzieciaki.com

    DOULA





    "Dziecko małe, lekkie, mniej go jest. Musimy się pochylić, zniżyć ku niemu." J. Korczak "Prawo dziecka do szacunku"

  8. #148
    Chustomanka Awatar bogos
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Krakow
    Posty
    753

    Domyślnie

    jeszcze mi sie nie zdarzylo by reakcja na nasze wielo byla negatywna. wzbudzaja zainteresowanie..na ogol ludzie mysla,ze to jakies specjalne majtki i chwala material, wzorki w zaleznosci jaki model jest na pupie.
    Idziaszek 2011, Teos 2013, Witus 2016, Jagusia 2018

  9. #149
    Chustomanka Awatar onka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    543

    Domyślnie

    Ja też się nie wstydzę. Co więcej na wyjście wybieram najładniejsze pieluchy co by się wszyscy zachwycali. Jedynie o kupowaniu używanych mówię ostrożnie, bo zauważyłam że ludzie dziwnie na tą wiadomość reagują.

  10. #150
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    164

    Domyślnie

    ja też sie nie wstydze, dla mnie jest to normalne, ze uzywam wielo, i również otwarcie mówie, ze kupuje używane a jak widze dziwna reakcje, to mówie, ze ciuchy większosc osób dzieciom tez kupuje używane i nikogo to nie dziwi

  11. #151

    Domyślnie

    Mój Boże... a czemu sie wstydzić? Porządna pielucha wielorazowa, jest dużo lepsza niż jednorazówka. Jeśli ktoś tego nie rozumie, to nie mój problem

  12. #152
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,142

    Domyślnie

    A ja się wstydzę, kiedy dojdzie do przesikania i jak są mokre spodenki po bokach
    H. 2013, M. 2015, P. 2016, J. 2019

  13. #153
    Chusteryczka Awatar aptonia
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Gocław
    Posty
    2,042

    Domyślnie

    A ja się nie wstydzę... wręcz przeciwnie.... Przebieram małego tak żeby ktoś ukradkiem chociaż zwrócił uwagę.... Latem jeździł w wełnianych gatkach to tylko rzucałam formułkę na temat wełny i bambusa. Ludzie przytakiwali tylko a ja z uśmiechem na twarzy mówiłam ....No wiesz na starość po prostu zwariowałam ....
    Pytania i gadki się kończyły

    Przesikanych spodni też się nie wstydzę.... to trochę jak ulewanie lub lekki haft.... dzieciom się zdarza
    Ostatnio edytowane przez aptonia ; 06-09-2013 o 21:01

  14. #154
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    A mnie ostatnio starsza pani zapytała w windzie "To pani używa pieluszek tetrowych?" "Tak, ja" "Oj jak dobrze! Widziałam suszące się na balkonie i zastawiałam się kto to.Nie wiedzialam, że są jeszcze takie nietypowe mamy. Jak dobrze... .."
    Było mi tak miło.

  15. #155
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    51

    Domyślnie

    Nie wstydzę się wielo ale też nie edukuję odnośnie zalet. Uważana jestem za dziwaka bo noszę dziecko w "szmacie" do tego wielorazówki więc Afryka i średniowiecze dla wygodnych jednorazówkowych mam . Wychodząc z wizyta wybieram ładniejsze wzory kieszonek więc większość raczej się zachwyca. Pediatra widząc wielorazówki i po informacji co to powiedziała do synka "Rodzice to muszą Cię bardzo kochać", było mi miło. Dla większości zachwycających się cena nawet chinek wydaje się zaporowa gdyż wydanie na raz kasy na 15 pieluch plus wkłady, koszty wysyłki (brak sklepów stacjonarnych) na raz wydaje się ogromna.

  16. #156

    Domyślnie

    Ja bardzo lubię swoje pieluchy i w ogóle się ich nie wstydzę. Znajomi najpierw pukali się po głowach jak im o takowych pieluchach opowiadałam ale teraz po ich bacznej obserwacji stwierdzają, że pieluchy wielo są wygodne i zdrowe Pamiętam jak pewnego razu założyłam małemu pampka wszyscy w szoku byli zadawali pytania dlaczego nie wielo wtedy zrobiło mi się głupio, że nie mam wielorazówek i więcej pampka nie założyłam małemu.

  17. #157
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mlena Zobacz posta
    Dla większości zachwycających się cena nawet chinek wydaje się zaporowa gdyż wydanie na raz kasy na 15 pieluch plus wkłady, koszty wysyłki (brak sklepów stacjonarnych) na raz wydaje się ogromna.
    dokładnie tak, niestety ludzie funkcjonują "do pierwszego" bardzo często, i najgorsze jest w tym wszystkim oszczędzanie pampersów- że już nakopciane, ale jeszcze nie zdejmuję, bo jescze dorobi, a zostało mi 3 pampersy np.
    Chudzinka- Ufoludek - 2001, Krasnoludek - 2009, Pimpuś -2012

  18. #158
    Chustomanka Awatar onka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    543

    Domyślnie

    Mnie przez wielo i chusty ludzie zaczynają kojarzyć. Dzisiaj drugi raz byłyśmy na wizycie w jednej przychodni i jak rozebrałam dziecko było "o, to ta od fajnych majteczek ". Na poczcie pani bez awizo paczki mi oddaje, w sklepach komentują jak dziecko rośnie. Miłe to jest

  19. #159
    Chusteryczka Awatar Wyga
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Wągrowiec
    Posty
    2,553

    Domyślnie

    Ja pękam z dumy, kiedy ktoś dowiaduje się, że pieluch wielorazowych używam. Jestem bardzo dumna i zadowolona, że wielorazówki spełniają moje wcześniejsze oczekiwania.

    Nikt mi tego nie zabierze

    Skoro tracisz grunt, to się wznosisz! Leć!

  20. #160
    Chustoholiczka Awatar madagaskar
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,985

    Domyślnie

    absolutnie nie, wrecz odwrotnie i staram sie zarazac innych, w zeszle lato pieluszke nosilismy juz jako spodenki , ale mysmy juz odpieluchowani od dawna .....i troche zal tych slicznosci

    2005,2008,2011,2018

    net mi działa jak chce/nie chce...bywam chwilami...i czasem znikam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •