Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30

Wątek: Mikulo

  1. #1
    Chustomanka Awatar mikulo
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    764

    Domyślnie Mikulo

    Tak jak w tytule, zapraszam .
    Ostatnio edytowane przez spinek ; 10-02-2015 o 22:41
    Mikulek (01.2010.) Idusia*(9 tc 09.2012.) Szymonek (05.2014.)
    Moje wypociny: http://www.pieluszkiwielo.blogspot.com/
    ...
    Dajcie mi modlące się matki, a uratuję świat. św. Augustyn

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar pszczoła
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    3,950

    Domyślnie

    Ja już po. BArdzo fajna pieluszka, dopasowana, wąska w kroku, zgrabna. Nie wiem, czy to zasluga pieluszki, czy raczej MEGA chłonnego wkładu - wow! jest super sucha po nawet 3h użytkowania (mam półtoraroczną pannę, zmieniam pieluszki max co 2h). Wkład jest genialny, na pewno zamówię sobie takie, bo już mało co daje radę u nas.


    Nie mam zastrzeżeń najmniejszych, ale przyznaję - tydzień to dla nas za malo na dogłebne przestetowanie (mała miała ją góra 3 razy). Po tym krótkim czasie jednak jestem bardzo zadowolona

    Dziękuję:*
    wspieram w rodzicielstwie

    Doradczyni Noszenia ClauWi®
    Doradczyni po kursie podstawowym Die Trageschule ®

  3. #3
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    czas na mnie
    testerka to Sarenka 3 miesiące,waga 5,5kg
    zastanawia mnie to ,że w sumie prawie każda pielucha ma podobny kształt ,a jednak sie różnią
    do rzeczy
    -cienki gumka na plecach,dla leżaków super
    -gumki przy nóżakach bardzo fajne,mała ma pulchne udka i było dobrze,przy bardzo pulchnych juz sie bedzie odciska na pewno
    -pielucha przy zmniejszeniu nie wywijała sie górą,ale to chyba za sprawa weluru,bo przy polarze zawsze
    -fajna zakładka przy wejsciu do pieluszki,na poczatku pomyślalam-a po co to takie wielkie?,ale myslę,że będzie to praktyczne przy używaniu pieluchy także jako otulacza(wkład sie ładnie tam wpasowuje)
    -ogólnie taka bardzo przyjemna pieluszka, nie jest z tych największych, od 4kg sie nada do ok 13 wg mnie
    -wkłady- superowy ten składany,mój ulubiony wymiar, no i kolorowy
    chłonności na maxa nie wypróbowałam,bo na razie jestem nienormalna na punkcie mojej córeczki i często jej zmieniam pieluszkę co by się nie męczyła dziecinka

    ogólnie mogłabym miec taka sztuke,ale czekam na polarek bo ja jednak welurku nie lubie

    no i fotorelacja w srodku wkład składany i robi to taką pupcie trochę ale jest bardzo miękko więc dziecku fajnie


    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  4. #4
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    jak zmniejsza sie pieluche to jest nadmiar polaru ktory wychodzi górą,przynajmniej u mnie,ale wiem ,ze u innych tez tak jest

    zakładka nie przeszkadza,ale moze byc troche mniejsza

    gumki przy nóżkach raczej niech zostana takie jakie sa,bo miałam na mysli ze beda obciskały na bardzo pulchnych udkach a takich nie maja wiekszosc dzieci, tak mysle
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  5. #5
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Właśnie skończyłam testować (teraz się suszy po ostatnim praniu i zaraz leci dalej). Testerka 3,5 m-ca 6.75 kg.

    Pielucha rzeczywiście bardzo zgrabna. Mimo tego iż udka Ali są z pewnością pulchniejsze niż Sary gumki się nie odciskały, no ale też po zdjęciach widzę, że luźniej była zapięta w pasie, bo obwód w pasie też u nas większy Pielucha testowana na maksa, czyli również w nocy. Wytrzymała od 20-tej do 7-mej (z tym większym wkładem) tyle, że Ala je w nicy rzadko to może i mniej sika. Nie mniej jednak wkład wydaje mi się naprawdę bardzo chłonny. Zdarzyła się też kilkudniowa kupa i się utrzymała na miejscu.

    Ja jednak wolę otwór kieszonki na górze, szczególnie przy składanych wkładach. Może to kwestia wprawy a może tego, że mam spore dłonie, ale na górze pielucha jest szersza i łatwiej mi włożyć rękę żeby porządnie ułożyć wkład. I to chyba jedyny mankament, ale nie poważna wada.

  6. #6
    Chustofanka Awatar mama lucki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    gdańsk
    Posty
    301

    Domyślnie

    no to moja zaległa recenzja. testerka- Luśka, 16 miesięcy, waga między 11 a 12 kg
    1. wizualnie pieluszka śliczna. mimo, że mam dzieczynę to bardzo pul mi się podobał
    2. jak wyjełam z koperty to pomyślałam sobie- rany jaka mała, ale nic bardziej mylnego. ponaciągałam, posprawdzałam i wielkośc identyczna co moje chińczyki
    3. super ta zakładka. można włożyć pod nią wkład i używać jak otulacza
    4. welurek przyjemny i szybko schnie. po praniu prawie sucha
    5. podoba mi się wizja kieszonki z przodu
    ------
    jeslki chodzi o używanie to testowałam w warunkach specjalnych czyli na wyjścia i na drzemkę w dzień. w obu przypadkach włożyłam zarówno wkład duży jak i mały i nie zawiodłam się. nic nie przeciekło mimo, że przy wyjęciu wkładu można było wyciskać. na wyjściach super sprawa, bo pieluszka zgrabna, ładnie na pupie leżała, przy biegającym dziecku plusem są napki ale to chyb a nie musze nikomu tłumaczyć. no i jak mała brykała to nie miała tak wielkiego tyłka i nic nie obcierało, nie uciskało nie wżynało, a moja córka jest raczej z tych pućkowatych
    jesli chodzi o drzemkę to uratowała mi ją na całego. zawsze sa 2-3 pobudki z powodu mokrej pieluchy (moje dziecie ma pupe wrażliwą i przy wilgoci się budzi), a tu nic! wprawdzie się pokręciła ale spała dalej i to 2,5 godziny co jest świetem niezmiernym.
    co do wkładu. fakt. trochę cięzko się go wkładało (szczególnie jak ktoś próbuje upchnąć wszystkie ), ale do przeżycia. jesli jest to cena za chłonnośc to jestem w stanie ją ponieśc jak coś sobie jeszcze przypomnę to napiszę

  7. #7
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,769

    Domyślnie

    To ja dopisuję swoja recenzję. Niestety chłonności nie sprawidziłyśmy, bo w czasie testów miałam popsuta pralkę i jechałam na jednorazówkach

    Pieluszka z tych większych, raczej zgrabna, starannie uszyta. Wzór mnie nie przekonał, ale to rzecz gustu. PUL dość gruby (no w sensie nie taki delikatny jak w nocyh np. nappime).

    Wkłady. Jak dla mnie to ta mikrofibra taka bardzo "ściereczkowa" była. No nie wiem, ja wolę takie klasyczne wkłady mikrofibrowe. Ten do złudzenia przypominał mi wkład do flipa. Poza tym gośc grube i wyglądały na chłonne.

    Podsumowując, ładna pieluszka, ale nie jakas super świetna, żebym musiała ją mieć.

    Dziękuję za możliwość testowania!
    K. 2009M. 2012

  8. #8
    Chustofanka Awatar mama lucki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    gdańsk
    Posty
    301

    Domyślnie

    Tak szczerze to ważne jak wklad wygląda? Przecież go nie widać a jest super chłonny.

  9. #9
    Chustomanka Awatar Miśka
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    881

    Domyślnie

    Pieluszka bardzo mi się spodobała. Wytrzymała całą noc, a więc wkład do niej jest bardzo chłonny, do tego miękki i z możliwościa składania na różne sposoby.
    Pieluszka jest dośc duża, wytrzyma do końca okresu pieluchowania. Bardzo starannie odszyta. Welurek w ślicznym kolorze i dobrej jakości. Pul też przypadł mi do gustu. W ogóle pieluszka gustownie zrobiona, wszystko ładnie skomponowane. Właściwie nie mam się do czego przyczepic. No może wolałabym, aby wejście na wkład było z tyłu pieluszki- tak mi jest wygodniej, ale to pewnie kwestia umowna i do dogadania.

    Dziękuję za możliwośc testowania


    Kiedyś byłam Fabisią, ale się sama sobą znudziłam i zostałam miśką

  10. #10
    Chustofanka Awatar ignasiamama
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Warszawa Wola
    Posty
    192

    Domyślnie

    Pieluszka się suszy po tygodniu testowania gotowa na podanie dalej a ja siadam do recenzji póki Mały drzemie.
    Pieluszka u nas sprawdziła się dobrze i, jeśli będziemy szukać kieszonki, to na pewno rozważę zakup.
    Testowałam kieszonkę dość intensywnie - była na pupie w sumie 5 razy, gdyż zakładałam ją jako kieszonkę i jako otulacz. Przeciekła raz przy pierwszym założeniu, ale nieznacznie (raczej była to wilgoć w pachwince niż przeciek) i miała wtedy włożony pojedynczy wkład (ten składany na trzy). Poza tym i z wkładami firmowymi i z innymi sprawowała się bez zarzutu. Jednak chłonność nie była testowana w ekstremalnych warunkach, bo Synek ma ostatnio problemy z zaczerwieniami i nie trzymam go w jednej pieluszce dłużej niż 2 godziny. Wkłady po wyjęciu były mniej więcej do połowy mokre.

    Zalety:
    - ładny, dopracowany krój,
    - bardzo dobrej jakości welurek od pupy - dobrze odprowadza wilgoć, nie kulkuje się i nic się do niego nie przyczepia w praniu,
    - wejście na wkład z przodu - dla mnie wygodniejsze niż z tyłu,
    - zakładka na wkład z przodu, która ułatwia korzystanie z kieszonki jako otulacza,
    - obszycia przy nóżkach, dzięki którym welurek się nie wywija na zewnątrz,
    - dość szeroka w kroku, choć nie za szeroka,
    - spiczaste, długie uszy do zapinania,
    - przeszycie wkładów ułatwiające ich składanie i wkładanie.
    Ogólnie pieluszka bardzo dopracowana, porządnie uszyta.

    Wady:
    - z firmowym wkładami "robi" dość dużą pupę,
    - sztywny pul (choć dla mnie to nie jest wada, ale nie wiem jak dla innych i dla nosiciela).

    Z Synkiem preferujemy na razie otulacze+ składanki lub formowanki, ale kieszonkę polecam i bardzo dziękuję za możliwość testowania


    Zapomniała napisać, że tester ma 9 miesięcy i waży 7,5 kg.
    Ostatnio edytowane przez ignasiamama ; 22-10-2012 o 17:42 Powód: O czymś zapomniałam

  11. #11
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Warszawa/Bielany
    Posty
    121

    Domyślnie

    Testował Franciszek wiek 16miesięcy

    Wzór dla nas świetny... szczególnie mężowi przypadł do gustu. Pierwsze wrażenie super... pieluszka miękka... starannie uszyta... baaaaaaardzo zgrabna na dupci malucha... wydaje się być wygodna w noszeniu... Młody jak zobaczył te wzorki... to nie chciał przestać pokazywać na nie palcem :0) przynajmniej przy pierwszym noszeniu. Dla mnie minus że wejście do kieszonki z przodu... wolę jednak z tyłu... pewnie kwestia przyzwyczajenia. wkłady super miękkie... szybko schnące... i chłonne... choć na noc musiałam coś dołożyć... Napki mocne... szycie profesjonalne... gustujemy w wełniakach + tetra albo formowanka... Pieluszkę polecam z czystym sumieniem... !
    "Making the decision to have a child - it's momentous. It is to decide forever to have your heart go walking outside your body."


    Sklep internetowy CoPolecamy.pl
    - dużo w jednym miejscu zapraszam !

  12. #12
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    562

    Domyślnie

    My co prawda nie testowaliśmy, ale po prostu kupiliśmy jedną kieszonkę od mikulo niebieską farmę i uwielbiam ją ! jest pięknie wykonana, starannie uszyta i ma bardzo lubiane przeze mnie przeszycia przy nóżkach przez co pięknie się dopasowuje, nic się nie wywija, a przy tym z składanym wkładem tworzy bardzo solidny, chłonny zestaw ,a do tego bardzo zgrabna pupcia jestem bardzo zadowolona

  13. #13
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    To w końcu czas na recenzję, zbierałam się długo strasznie, przepraszam. Testowaliśmy kieszonkę z welurkiem od pupy, ale mam też dwie kieszonki Mikulo z mikropolarem. Jak bardzo lubię welur to w tym wypadku wybieram mikropolar, jest miękki, nie kulkuje się i ciągle wygląda jak nowy. Pieluszki są bardzo zgrabne, ładnie uszyte, a co najważniejsze nie przeciekają. W sumie jako jedne z niewielu moich kieszonek. To takie moje pewniaki, jeszcze mnie nie zawiodły Wkład mikrofibrowy w testowanym zestawie chłonny, ciągle miękki, a testowałam jako jedna z ostatnich osób. Poza tym podoba mi się, że nie jest biały.
    Czyli podsumowując pieluszki świetne
    Mam też trenerki Mikulo, które bardzo polecam.
    Chętnie jeszcze z dwie pary domówię. Fajne są bo mają tylko pulowy panel, mięciutkie, niewielkie siknięcia zatrzymują świetnie, a wyglądają jak zwykłe acz fajne gatki. Są przewiewne.
    http://agisowo.blogspot.com/

    Jaś 12.2010 Matylda 01.2014

  14. #14
    Chustomanka Awatar asioczka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    opolskie/ Dobrzeń W.
    Posty
    1,107

    Domyślnie

    Juz po testach:

    pieluszka wg mnie ma same plusy:
    -zgrabna, super sie uklada na pupie
    -mimo,ze wzor malo dziewczecy, na pupce wygladal esktra
    - nie uciska, nie odgniata sie
    -nie zaliczylysmy przeciekow
    - nie uzywam kieszonek na noc, ale ta przetestowalam i mila niespodzianka- NIC NIE PRZECIEKLO
    - super chlonne wklady, miekkie, nic sie nie zawija, dziecko ma chyba wygodnie
    -wklady szybko schna
    -nie przepadam za welurkiem, bo w mojej wodzie robi sie szorstki, ale temu nic sie nie stalo
    -wygodna zakladka
    dziekujemy za mozliwosc testowania i polecamy pieluszki od Mikulo
    18.11. 2009
    16.06. 2012
    09.12.2019

  15. #15
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    My też po testach kieszonki i jesteśmy bardzo zadowoleni Testował prawie 5 miesięczny 8 kilowy kawaler.

    Kieszonka starannie uszyta, ładnie leży na pupie, zgrabna, wąska w kroku. Wkłady chłonne miękkie, szybko schną i fajnie, że są podziałkowane ( lepiej się składa ), mały wkład wytrzymał spokojnie 2 godziny, a duży pewnie by nockę wytrzymał, ale tego akurat nie sprawdziłam. Nic nam nie przeciekło, nie robi dużej pupy i nic się nam nie odcisnęło.

    Dziękuję za możliwość testowania

  16. #16
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    nasza własna kieszonka, uwielbiamy


    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  17. #17
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Pieluszka bardzo fajna - rewelacyjny jest ten mikropolar po wewnętrznej stronie. Pieluszka u mnie była od nowości, więc nie wiem jak będzie się zachowywała później, ale u mnie po kilku praniach cały czas wyglądała jak nowa.

    Wydaje mi się jednak, że ta pieluszka nie starczy do końca okresu pieluchowania, bo wygląda na dość małą. Określiłabym jej rozmiar jako od S do M. Moi chłopcy w momencie testowania mieli ok. 8 kg i była na nich bardzo dobra. Wydaje mi się, że nadaje się już od noworodka.

    Wkład z mikrofibry mi zupełnie nie przypadł do gustu, ponieważ używam na co dzień wyłącznie bambusów, ale doczytałam że jest to jedynie wkład roboczy. Sam pomysł na przeszycia bardzo dobry.

    Ogólnie pieluszka mi się podoba.

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  18. #18
    Chustofanka Awatar mama lucki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    gdańsk
    Posty
    301

    Domyślnie

    Mysle, ze mozesz sie zdziwic. Moja mala tez ma taka. O nadal jest dobra optycznie sa male, ale w rzeczywistosci wchodza tez na wieksza pupe

  19. #19
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    też uważam ,że starczy do końca
    na focie mała waży 8 kg i w brzuchu na ścisło nie zapinam
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  20. #20
    Chustomanka Awatar mikulo
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    764

    Domyślnie

    czemu moje posty zniknęły? regulamin nie pozwala na pisanie przez autorkę we własnym wątku recenzyjnym?
    Mikulek (01.2010.) Idusia*(9 tc 09.2012.) Szymonek (05.2014.)
    Moje wypociny: http://www.pieluszkiwielo.blogspot.com/
    ...
    Dajcie mi modlące się matki, a uratuję świat. św. Augustyn

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •