Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Mikulo

  1. #21
    Chusteryczka Awatar aptonia
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Gocław
    Posty
    2,042

    Domyślnie

    Bardzo przepraszam, że dopiero teraz, ale..... no tak wyszło....
    Pieluszkę testował 7-mio kilowy, pięcio-miesięczniak
    Kieszonka uszyta bardzo starannie. Milutka i mięciutka w dotyku. Wkład chłonny meeeega chłonny. Naprawdę
    Pieluszka mimo tak grubego wkładu nie robiła dużej pupy....
    Ogólnie jestem bardzo na tak....
    Niestety zdjęć nie mam... czego bardzo żałuję

  2. #22
    Chustoholiczka Awatar sweetrose
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    3,151

    Domyślnie

    I ja z małym poślizgiem przepraszam, że dopiero teraz i dziękuje za możliwość testowania
    Pieluszkę testował mój synek, 2 lata i 5 m-cy... 15kg żywej masy, ale przy tym dosyć wysoki bo 98cm...taki mój szczuplaczek
    także śmiało mogę napisać, że pieluszka spokojnie do tych 15 nawet 16kg by nam starczyła,
    dla pulchniejszego dziecka o tej wadze pewnie byłaby przyciasna, ale na pupce mojego smyka leżała idealnie.

    Z racji mojego powrotu do pracy sama ubrałam ją synkowi tylko 2 razy, plus 2 razy moja mama, także tydz to za mało na dogłębną analizę ;p
    mamy już otulaczyk SIO od mikulo i testowa kieszonka jest równie zgrabna, krój podobny, dopracowana w każdym calu
    pieluszka starannie uszyta, gumeczki nie obciskały nóżek, w brzuszku nam się elegancko zapinało,
    ogólnie nie przepadam za wejściem do kieszonki od przodu, wolę przy pleckach, ale nie było to zbytnim utrudnieniem,
    dodatkowo może być pomocne jako zakładka w przypadku potraktowania kieszonki jako otulacza
    wkłady bardzo fajne, ale jak dla nas mało chłonne, myślę, że lepiej się sprawdzą przy mniejszych dzieciach i mniejszych sikaczach
    lub odpieluchowujacych się dzieciach na dzień po domku, czy na drzemkę... zaś na noc dodałabym coś chłonniejszego.

    U nas młody raz ją przesiusiał, ale jak już kontrolował sprawę nocnikową to na drzemce sprawowała się bardzo dobrze.

    Wzór pul nawet ładny, choć nie podbił naszego serca, welurek od pupy bardzo dobrej jakości - dobrze odprowadza wilgoć, nie kulkuje się,
    mam już otulaczyk z tym welurkiem, bardzo dobrze schodzą z niego wszelakie zabrudzenia, szybciutko schnie

    Mamy też majteczki treningowe z panelem pulowym od Mikulo...też są świetne, na długo nam starczą, bo mamy chwilowo luzy przy nóżkach.

    Nie udało mi się niestety małego obfocić, może gdybym testowała przed rozpoczęciem pracy to by się udało,
    ale na słowo uwierzyć trzeba, że młody w nią wszedł i jeszcze by w niej spokojnie pohasał ;p
    Junior 2011
    Oleksander 2016
    Zośka 2021

  3. #23
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Reda
    Posty
    1

    Domyślnie

    Czas na mnie.

    Tester: Zuzanna, 6 miesięcy, 9 kilo, brzuszek okrągluszek, udka... sporawe

    Ilość ubrań, za mała, żeby wszystko ocenić.... Przepraszam, ale kiepsko stałam z czasem w tym tygodniu i tak wyszło...

    Ale do rzeczy:
    - wzór --> jak na dziewczynkę średniawy, nie kupiłabym takiego, ale nie o to chodziło w testach przynajmniej dla mnie nie był to priorytet
    - welur wewnątrz --> jak do tej pory mam większość pieluszek z polarem, polar jest milszy, ale zajmuje więcej miejsca, dlatego cieńszy welur bardzo mi się spodobał, zwłaszcza na lato
    - krój --> gdy zobaczyłam pieluszkę, to na pierwszy rzut oka stwierdziłam, że nie upchnę w nią Zuzi i że to pielucha dla mikrusów ale ku mojemu zdziwieniu Zuzię upchnęłam i to jeszcze z zapasem, pieluszka pięknie wszędzie przylegała, jest fajnie wcięta w kroku i nie sięga do pępka, co bardzo mi się podobało, udka nie były ściśnięte; widziałam też, że pieluszka nie przeszkadzała w akrobacjach podłogowych, nigdzie nie wisiała, także super!
    - wykonanie --> profesjonalka absolutna, nie ma się do czego przyczepić, widać, że masz niesamowite doświadczenie w szyciu pieluch, brawo!
    - wkład --> nie przepadam za prefoldami; mimo, że manualnie jestem dość sprawna, to trzymanie dziecka jedną ręką na przewijaku, składanie wkładu i upychanie go do kieszonki, stanowiłoby dla mnie wyzwanie na dłuższą metę; jak dla mnie wkład może dłużej schnąć, ale wolę szybko wkładane gotowce; obu wkładów nawet się nie podjęłam wkładać; chyba jestem zbyt leniwa
    - chłonność wkładu --> używałam tylko jednego, tego większego, wytrzymał poranne sikowe oblężenie, ale był już na granicy przeciekalności, rano u nas jest niezła powódź, na noc nie próbowałam
    - otwór na wkład --> podoba mi się wersja z dziurką na wkład z przodu; miałam takie sytuacje, że przy zmniejszaniu pieluchy, gdy Zuzia była mniejsza, wkład wysunął się lekko z tyłu i miałam przeciek, w wersji dziurka z przodu, nie ma możliwości wysuwania się wkładu
    - zdjęcia --> brak, nie dałam rady

    Dzięki za możliwość testu

  4. #24
    Chustomanka Awatar czarna_zaba
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    1,144

    Domyślnie

    Ja na szybko - mam dwie własne AIO z wpinanym dodatkowym wkładem (jedną wygrałam)
    I są to moje ukochane pieluchy, najzgrabniejsze i najmniejsze jakie mam, chłonne odpowiednio (nie uzywam na noc) i śliczne....
    W szytej na zamówienie jest srodek z froty a wierzch wkładu z polaru- w ten sposób mam efekt suchej pupy przy zastosowaniu maximum naturalnych materiałów

  5. #25
    Chustomanka Awatar rodzynka007
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    795

    Domyślnie

    my już po testach i mam chwilkę czasu żeby naskrobać recenzje
    Jak zobaczyłam pieluszkę stwierdziłam że mój 10,5 kg 16 miesięczniak się nie wciśnie, ale to okazało się złudzeniem pieluszka weszła ze sporym luzem

    Plusy :

    - wzorek przypadł nam do gustu
    - fason (krój) pieluszki jest fajny super przylega do ciałka, pieluszka tylko z pozoru wydaje się mała ale taka nie jest
    - welurek fajny super się z niego wszystko spiera, cieńszy niż mikropolarek do którego jestem przyzwyczajona.
    - chłonna z wkładkami obiema - na noc zostały włożone obie wkładki i pieluszka dała radę mimo że wkłady są z mikrofibry - się zdziwiłam że tak chłonie, byłam pewna że przecieknie, a synek spał spokojnie i nic mu nie przeszkadzało

    Minusy:
    - wejście na wkłady - większość pieluszek mam wejścia z tylu i tak po prostu się przyzwyczaiłam , wiec miałam problem z wkładaniem wkładek, ale sądzę że jakbym dłużej protestowała to bym się przyzwyczaiła, więc taki malutki minusik

    dziękuje za możliwość testowania, niestety z braku czasu (wykańczamy mieszkanie żeby od sierpnia już w nim mieszkać ) to niestety fot nie udało mi się cyknąć

  6. #26
    Chustonoszka Awatar kamilajka
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    135

    Domyślnie

    Czas na nas. Przepraszam, że z opóźnieniem...

    Testowała Natalka, 12 miesięcy, ok. 8,3 kg, 70 cm (szczuplaczek raczej).

    A więc po kolei:
    - szycie: bardzo bardzo staranne, dokładne, profesjonalne. Bardzo mi się pieluszka podobała.
    - wzór: nie mój, tym bardziej dla dziewczynki, ale to dla mnie bardzo mało istotna sprawa w testach;
    - rozmiar: pieluszka wydawała się rzeczywiście mniejsza niż te, które mam (ale stosik mam malutki, więc nie mam dużego porównania - chinki i otulacze LL). Jednak okazało się, że weszła spokojnie, nie ściskała udek ani brzucha, jeszcze by nam posłużyła długo.
    - wkłady: materiał bardzo przyjemny. Pierwszy raz miałam do czynienia z prefoldami, przekonałam się o nich. Wkładki grube, mięsiste. Wkładane pojedyńczo wyglądały OK. Włożone obie na raz zrobiły duży odwłok, bałam się, jak się mała będzie ruszać. Jednak jej to nie przeszkadzało w ruchach (ale założyłam na noc, więc tylko jakiś czas w tym się ruszała, przed spaniem) ani w jej wygodzie, bo nie protestowała wcale.
    - chłonność: zdecydowanie świetna. Założyłam kieszonkę na noc (z obiema wkładkami), rano po zdjęciu czułam zapach moczu,ale pielucha nie przeciekła, wszystko w środku, mimo moich obaw (pierwszy raz użyłam wielo na noc). Raz założyłam z 1 wkładką (teraz nie pamiętam którą ) i mała miała ją długo, bo ucięła sobie nieoczekiwaną drzemkę, ok. 2h. Nic nie przeciekło, co dotychczas podczas drzemek było problemem.

    Ogólnie jestem bardzo zadowolona z pieluszki. Mała miała ją na sobie 3 razy. Zapina się wygodnie, leży dobrze, jest bardzo chłonna. Polecam! Niestety, nie mam zdjęć.
    Dziękuję bardzo-bardzo za możliwość testowania .
    Natalka (29.06.2012 r.), Zosia-Aniołek* (01.2014 r.*), Piotrek (04.12.2014)

    http://zrobionezkartonu.pl/

  7. #27
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    91

    Domyślnie

    Pieluszka testowana na mojej półrocznej Juli. Wzór więc nie wyjściowy, ale bardzo podobał się starszemu bratu, który nauczył się nazw piłek wykorzystywanych w różnych sportach;P

    Testowana w nocy- REWELKA nic nie przeciekło a do tej pory różnie z tym było.

    Testowana w dzień- nic się nie przesuwa, jest dobrze dopasowana , napy pewnie trzymają.

    Podoba mi się, że otwór kieszonki jest z przodu pieluszki. Ogólnie szycie jest staranna i estetyczna.

    dzięki za możliwość testowania!

  8. #28
    Chustoguru Awatar weci
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    7,434

    Domyślnie

    (próbowałam wstawić zdj ale nie potrafię w tym nowym programie )

    Bardzo dziękuję za możliwość testowania.

    Testujący
    6 mies. 7,5 kg


    Pieluszka bardzo starannie uszyta, miła i taka delikatna w dotyku
    Po założeniu dobrze trzyma formę, mimo dużego wkładu.
    Napy pozwalają na dokładne dopasowanie pieluszki, rozmiarowo - na pewno będzie odpowiednia na cały okres pieluchwania.
    Nie ociera, dobrze dopasowania nie wgniata.
    Mimo naprawdę intensywnego użytkowania żadnych przecieków.

    Wkład rewelacyjnie chłonny !

    Bardzo polecam
    J 2010, A [']2011, I 2013, D 2015, J 2019

    kontakt:
    tartaZmarcepanem@gmail.com

  9. #29

    Domyślnie

    My mamy mikulo otulacz,który okazał się naprawdę pancerny. Uzywalismy otulscz nb-bardzo starannie uszty-wypieszczony jeśli mogę tak porównać.jakość naprawdę super. Formowania nb z wrzuty wkładem również bardzo chłodną. Polecam produkty mikulo

  10. #30
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Leipzig
    Posty
    77

    Domyślnie

    ja mam dwi formowanki, os i noworodkowa. uszyte sa bardzo starannie, ale dobor materialow kiepski- zewnetrzna bawlena ma piekny wzorek, ale juz po pierwszym praniu sie klaczkuje, bambus tez nie ejst jakis mega chlonny... jakby mikulo zainwestowala w lepsze tkaniny to moglaby smialo szyc pieluchy zawodowo

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •