Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 112

Wątek: Ginekolog dziecięcy, pieluchy, synechia - obszernie na stronie 4 - ważne rzeczy!

  1. #1
    Chustomanka Awatar Koire
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    860

    Domyślnie Ginekolog dziecięcy, pieluchy, synechia - obszernie na stronie 4 - ważne rzeczy!

    Byłam dziś na kolejnej, kontrolnej wizycie u ginekologa dziecięcego (w związku z synechią) i co...

    Babka z niedowierzaniem patrzyła, że tak duże, 17 miesięczne dziecko chodzi w pieluchach!

    Cały przemysł pieluchowy, brak wysadzania przez rodziców nazwała oburzającym i wielkim zaniedbaniem!!!

    Mówiłam jej,że Polka od 6-7 miesiąca wysadzana, a ona na to - i co z tego, jak ją z pieluchą widzę.

    Caaaały wykład dostałam.
    Ostatnio edytowane przez Koire ; 16-02-2010 o 14:54
    Gosia-mama Poli 09.09.2008 i Olafa 21.05.2012

    http://koiremoress.wordpress.com/

  2. #2
    Chustonoszka Awatar ry_back
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    74

    Domyślnie

    ale ze co ze niby z poltorarocznym dzieckiem w zimie malas wysc bez peluchy w samych majciochach tak??? Durna jakos przeciez nawet jesli powiedzmy w domy sikaloby dziecko na nocnik to i tak na wyjscie - szczegolnie zimo lepiej sie zabezpieczyc - bo przeciez jak w samochodzie albo w autobusie mu sie zachce.. i co jak wytlumaczysz ze ty nie ma nocniczka.
    Latem to jeszce ale zycze Pani doktor powodzenia jak dziecko w kobinezon sie zsika bo nie wytrzymalo.
    ja tez olka wysadzem od kad zaczal siedziec i jest to raczej kwestia przypadku i dlugosci siedzenia a nie jego swiadomego wyboru

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar hanti
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Żoliborz
    Posty
    5,539

    Domyślnie

    zaniedbanie to WIELKIE słowo, ale coś w tym jest ja mając 14 miesięcy już podobno bez pieluch w dzień latałam

    Mam nadzieję że pani ginekolog jest mamą wielodzietną i wszystkie jej dzieci w wieku 12 miesięcy były odpieluchowane
    Doradca-Partner Akademii Noszenia Dzieci

    Kuba (27.01.02), Lola (17.12.03), Kinia Antosia (5.08.06), Kamila Dyś (31.08.08)

    and life's like an hourglass glued to the table,
    No one can find the rewind button girl
    So cradle your head in your hands.
    And breathe, just breathe, whoa breathe, just breathe

  4. #4
    Chusteryczka Awatar Musli
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    Pani troszke przesadziła... I mimo że alik teraz siusia głównie na nocnik, to zdarza mu się w pieluszkę, zwłaszcza na spacerze czy na innym wyjściu.
    nie ma mnie, wracam w niedzielę


    blog http://szandorowemusli.blogspot.com
    dziergadełka http://musli-ruszyczmiejsca.blogspot.com

  5. #5
    Chusteryczka Awatar sabcia
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Skoczów
    Posty
    2,549

    Domyślnie

    Półtora roczniak w pieluszce ją przeraża? Kurcze, teraz trudno znaleźć dwulatka bez pieluchy i mamy w tym nic złego nie widzą. Zuzia jak miała 17 miesięcy, to jeszcze też w pieluszce śmigała, ale już się z nocnikiem też znała i przed drugimi urodzinami była już bez pieluchy.
    Zuzanna 06.07.2007
    Liliana 25.06.2009
    Doradca z Doświadczeniem®

  6. #6
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Włodawa(lubelskie)
    Posty
    26

    Domyślnie

    Wiesz co?trochę mnie to zdziwiło,bo lekarze powinni reagować w taki sposób na dzieci w jednorazówkach (moim zdaniem).Też miałyśmy synechię,i stara pani pediatra powiedziała,że właśnie jednorazówki to samo zło i ze jednorazówki to zaniedbanie dziecka i jego fizjologicznych potrzeb(od tamtej pory zaczęłam szukać rozwiązania i jesteśmy na wielo)..Ale (!) jak teraz idziemy do lekarza,to większość personelu patrzy się na nas,jak na ufo (bo dziecko w wielo,a poza tym wysadzane).A np.przede mną była matka z dzieckiem prawie 2 letnim, z wiszym wielkim pampkiem,które w życiu nocnika nie widziało,to jest spoko...Dodam,że córcia ma 7,5 miesiąca,a na wielo jesteśmy od 4 m-cy.
    Generalnie zmierzam do tego,ze takie reakcje powinny być zarezerwowane dla matek stosujących jednorazówki i tyle.Bo jak przychodzisz z dzieckiem na wielo,tzn.że obchodzi Cię jego los,zdrowie i prawidłowe reakcie fizjologiczne..

  7. #7
    Chustonoszka Awatar ry_back
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    74

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hanti Zobacz posta
    zaniedbanie to WIELKIE słowo, ale coś w tym jest ja mając 14 miesięcy już podobno bez pieluch w dzień latałam

    Mam nadzieję że pani ginekolog jest mamą wielodzietną i wszystkie jej dzieci w wieku 12 miesięcy były odpieluchowane
    Tak szczegolnie trune to odpieluchowywanie gdy dzieci są ze tak powiem cios za ciosem, i jeszcze np cala druga ciaze w szpitalu - poza tym jak mozna tak bezposrednio

  8. #8
    ulala.v
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magduskah81 Zobacz posta
    Generalnie zmierzam do tego,ze takie reakcje powinny być zarezerwowane dla matek stosujących jednorazówki i tyle.Bo jak przychodzisz z dzieckiem na wielo,tzn.że obchodzi Cię jego los,zdrowie i prawidłowe reakcie fizjologiczne..
    a jak nie przechodzisz to znaczy, że Pani dr ma rację i dziecko jest ZANIEDBANE

    sorry, nie mogłam sie powstrzymać
    bo są lepi i lepiejsi,nie?

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar kubutkowa
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Reykjavik / Poznań
    Posty
    3,043

    Domyślnie

    Oczywiscie pewnie wszystko zalezy od tonu ,ale zgadzam sie z hanti,ze zaniedbanie to zbyt duze slowo...Poza tym ,choc przyznaje ,ze doswiadczenia pieluchowego nie mam zadnego,to nie ma chyba nic nadzwyczajnego w zakladaniu 1,5 roczniakowi pieluchy na wyjscie?

  10. #10
    Chustomanka Awatar Koire
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    860

    Domyślnie

    Postanowię rozszerzyć wypowiedź pani doktor... Zaniedbaniem pani doktor nazwała to, że wiele rodziców dopuszcza wogóle do zrośniecia (SKLEJENIA) warg sromowych, zwykła codzienna hygiena jest tu niewystarczająca.

    Wielorazówki- fajnie, ale jak wszystkie pieluchy - rozleniwiają dziecko, a winni są rodzice, to chciała pani doktor powiedzieć. Też jej mówiłam o "trendach" w odpieluchowywaniu, że jak opowiadam niektórym o Poli to są zdziwieni, ale Doktorka z politowaniem kiwała głową, mówiąc - lenistwo, czyste lenistwo (i zaniedbanie ).

    Swoją drogą dodała, że na wyjście to pieluszka dla bezpieczeństwa (zwłaszcza psychicznego u rodzica) może być.
    Gosia-mama Poli 09.09.2008 i Olafa 21.05.2012

    http://koiremoress.wordpress.com/

  11. #11
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,806

    Domyślnie

    wszystko fajnie tylko jak ja mam swojemu prawie dwulatkowi wytlumaczyc ze nocnik nie gryzie i mozna na niego bezpiecznie usiasc
    chciałabym zeby ta Pani mi pomogla
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  12. #12
    Chustoguru Awatar yanettee
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    8,342

    Domyślnie

    a jak ja mam 1,5 rocznikowi wytłumaczyć ze na nocniku sie nie siedzi godzinami, tylko sika ?
    Mój kocha nocnik, i może na nim cały dzień siedzieć
    ale nasika sporadycznie
    Mama Kubusia i Basi

  13. #13
    Chustonoszka Awatar Lukrecja
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    72

    Domyślnie

    Wcale nie przejmowałabym się gadaniem Szanownej Dr. Pamiętam jak dziś gdy latałam za synkiem z nocnikiem i "łapałam" kropelki moczu, chłopak zupełnie nieświadomy był załatwianiem tych potrzeb, więc moje latanie było bezsensowe i odpuściłam, dopiero ok. 2 r.ż zaczął komunikować potrzeby fizjologiczne i pozbyliśmy się pieluch w trymiga.
    mama Dawidka (23.05.2007) i Michałka (28.07.2009)
    Jako rodzice zawsze musimy mieć skrzydła wystarczająco duże,
    aby otoczyć nimi dzieci
    i osłonić je przed krzywdą czy bólem.
    To figuruje w naszym kontrakcie z Bogiem,
    kiedy bierzemy na siebie odpowiedzialność za ich życie.

    Jonathan Carroll

  14. #14
    Chustomanka Awatar zanna
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa/Bemowo
    Posty
    918

    Domyślnie

    ja mam zamiar dopiero zacząć wysadzać mojego Synka - ma 7 miesięcy i raczej nie sądzą, żeby mi się udało go oduczyć zupełnie do przyszłego roku...

  15. #15
    Chusteryczka Awatar beannshi
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    WrocÂław
    Posty
    1,992

    Domyślnie

    Jak ja nienawidze takiego generalizowania...

    Hanka wysazana byla odkad nauczyla sie siedziec. Szlo raz lepiej raz gorzej. Zanim zakumala na tyle zeby mozna ja bylo puscic bez pieluchy troche zlecialo i w tym czasie latala w pampkach.

    I nie uwazam tego za zaniedbanie. Zaniedbaniem jest kiedy z dzieckiem i jego zdrowiem jest cos nie tak a rodzice nie reaguja i nie szukaja wyjscia, pomocy.
    "W warunkach wolnorynkowych dyktat gustu większości prowadzi do dominacji rzeczy miernych i tandetnych." Cz.M.

  16. #16
    Chusteryczka Awatar kulka37
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,893

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez beannshi Zobacz posta
    Jak ja nienawidze takiego generalizowania...

    Hanka wysazana byla odkad nauczyla sie siedziec. Szlo raz lepiej raz gorzej. Zanim zakumala na tyle zeby mozna ja bylo puscic bez pieluchy troche zlecialo i w tym czasie latala w pampkach.

    I nie uwazam tego za zaniedbanie. Zaniedbaniem jest kiedy z dzieckiem i jego zdrowiem jest cos nie tak a rodzice nie reaguja i nie szukaja wyjscia, pomocy.

    Bardzo mądrze powiedziane!

  17. #17
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,516

    Domyślnie

    mój dwulatek chodził w pampersie, wtedy nie znałam wielo a pampersa zakładałam na droge do żłobka (i powrotną) - dopuki sie ciepło nie zrobiło.
    autobusem jechałam cos 45min -do godziny a nie wyobrazam sobie zebym miała wysiąść po drodze bo nastepny za 30 min...
    i niejednokrotnie zdazało się ze synek chcial siusiu lub kupkę i nieraz dotrzymał ale nieraz nie dał rady (mimo wysadzenia przed drogą)
    w domu natomiast i u znajomych załatwiał się bez problemu na sedes (bralismy nakładke).
    a jak juz było cieplej to brałam ubranko na zmianę, a i zdazyło sie ze wysiadłam (wracając do domu) - bo pół godziny ciepłą wiosną czy latem to nie pół godziny na mrozie...
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/lista


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  18. #18
    Chusteryczka Awatar dorulka
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Mazury (Mrągowo)
    Posty
    2,335

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magduskah81 Zobacz posta
    Wiesz co?trochę mnie to zdziwiło,bo lekarze powinni reagować w taki sposób na dzieci w jednorazówkach (moim zdaniem).


    Generalnie zmierzam do tego,ze takie reakcje powinny być zarezerwowane dla matek stosujących jednorazówki i tyle.Bo jak przychodzisz z dzieckiem na wielo,tzn.że obchodzi Cię jego los,zdrowie i prawidłowe reakcie fizjologiczne..
    Oj, złe matki "pampersowe", nie obchodzi ich los dzieci, ich zdrowie...

    Nie wpadasz przypadkiem w samouwielbienie z powodu stosowania pieluch wielorazowych????
    Michalina 03.02.2009.

    Bywasz piekącym jadem trollów / Na internetowym forum /Vivat Polonia frustrata! Vivat Dąs Psychopata!
    Jam nieudacznik grafoman i śmieć
    Tylko ty możesz być bogiem - na wszystkich podnosisz nogę
    I załatwiasz te sprawę jak pies

  19. #19
    Chustomanka Awatar blabla0
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    1,070

    Domyślnie

    najłatwiej oceniać, echh. Chyba pani doktor nie widziała jeszcze zaniedbanego dziecka skoro tak słowa rzuca na wiatr. Pracuje w przedszkolu i zdarza sie że 3 latek przychodzi w pampersie. to juz jest zaniedbanie. a nie 1,5 roczne dziecko. nie wymagajmy cudów od dzieci, jedne szybciej sie ucza inne potrzebuja więcej czasu

  20. #20
    Chustomanka Awatar blabla0
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    1,070

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dorulka Zobacz posta
    Oj, złe matki "pampersowe", nie obchodzi ich los dzieci, ich zdrowie...

    Nie wpadasz przypadkiem w samouwielbienie z powodu stosowania pieluch wielorazowych????
    taaaak, przeciez pampersowe mamy chca celowo otruc swoje dziecko
    nie mogłam sie powstrzymac

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •