Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31

Wątek: w co zachustować noworodka??

  1. #21
    Chusteryczka
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,856

    Domyślnie Re: w co zachustować noworodka??

    ja żałuję, że nie miałam bambusa Nati od początku! Byłby świetny dla nowrodka, jak dla mnie!
    Jest delikatniejszy, niż zwykłe tkane, a jednocześnie lepiej się trzyma, niż elastyczna.
    My mieliśmy niezłamana papryczkę i ciężko się motało Jasiek też nie był specjalnie zadowolony
    Jak pożyczyliśmy Polekonta, to było lepiej. Nabraliśmy trochę wprawy i po 1,5 miesiąca przerzuciliśmy się spowrotem na tkaną, bo elastyk wydawał mi się zbyt luźny...

    Ale jeżeli masz już doświadczenie w wiązaniu to może każda złamana chusta będzie dobra?
    Choc jeszcze raz polecam bambusa Nati. Moim zdaniem to świetna alternatywa dla elastyków i chyba starczy na dłużej?
    Live, Love, Enjoy Life! Always.

  2. #22
    Chustoholiczka Awatar hanti
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Żoliborz
    Posty
    5,539

    Domyślnie Re: w co zachustować noworodka??

    mi elastyczna na pierwsze trzy tygodnie dobrze zrobiła Kamilka była taka maleńka, delikatna, że całkiem dobrym wyborem wydało mi się włożenie jej w kołyskę z elastyka
    Doradca-Partner Akademii Noszenia Dzieci

    Kuba (27.01.02), Lola (17.12.03), Kinia Antosia (5.08.06), Kamila Dyś (31.08.08)

    and life's like an hourglass glued to the table,
    No one can find the rewind button girl
    So cradle your head in your hands.
    And breathe, just breathe, whoa breathe, just breathe

  3. #23
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,283

    Domyślnie Re: w co zachustować noworodka??

    Ja noszę w elastycznej (Gabi) od 3 tyg.
    jest miekka, miła, szybko się zawiązuje, nie trzeba dociągać, jest nam ciepło (nie ZA ciepło, chusta nie jest bardzo gruba)
    Myślę że dla maleńkiego dziecka to świetne rozwiązanie!!!
    (jestem widze w mniejszości-trudno )
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  4. #24
    Chustonoszka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Milton Keynes
    Posty
    142

    Domyślnie Re: w co zachustować noworodka??

    my mialysmy 2 elastyki: MaM wrapa - cudny, kochany, wygodny i super w noszenu oraz Mobiego - sluzyl za 'mala czarna' na wyjscia bo MAM wrap granatowy malo wyjsciowy byl . W zwiazku z tym, ze nie mialam zadnego doswiadczenia z chustami elastyk byl strzalem w dziesiatke - gdybym od poczatku miala sie motac np. we wspamniana wyzej Vatanai maryuame to pewnie bysmy juz dawno zrezygnowaly z chustowania. Ale ty mamru masz juz wprawe w dociganiu wiec to chyba nie jest take istotne, a np. zlamane konopie Tulipowny sa tak milusie ze bez wahania bym otulila nimi noworodka

  5. #25
    mamru
    Guest

    Domyślnie Re: w co zachustować noworodka??

    właśnie kupiłam bambuskę od Natalii, więc to chyba na sam początek i na lato będzie idealne rozwiązanie Już nie mogę się jej doczekać no i chuścioszka... swoją droga termin porodu znów się przesunął na wcześniej, ale zobaczymy kiedy ta mała istotka zechce stamtąd wyjść i dać się zamotać

  6. #26
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Warszawa Bemowo
    Posty
    653

    Domyślnie Re: w co zachustować noworodka??

    A ktora z Was chustowala od razu w tkanej?
    Elastyczne tak srednio mi sie podobaja, kocham sie w paseczkach i chcialabym taka kupic na poczatek, ale chetnie wyslucham opinii doswiadczonych mamusiek
    Weronika 04.06.2009 i Antosia 13.08.2011

  7. #27
    Chustoholiczka Awatar Ruda
    Dołączył
    Jul 2007
    Miejscowość
    to tu to tam :)
    Posty
    3,181

    Domyślnie Re: w co zachustować noworodka??

    Ja chusty spotkalam na swojej drodze dopiero jak Hania 5 miesiac zczela, wiec sila rzeczy byla to juz tkana. No i w zwiazku z tym, ze nie wiem czy druga (przyszla oczywiscie) ciaza nie bedzie ta ostatnia to mam zamiar elastyk jednak wyprobowac
    A pasiaste elastyki ma nati - piekne zreszta
    Hania - 01.01.2007 r.
    http://okiemrudej.wordpress.com/

  8. #28
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie Re: w co zachustować noworodka??

    ja chustowałam od razu w tkanej. Młody mial 3 tyg. jak po raz pierwszy został zamotany. pokochał noszenie w kieszonce od pierwszego razu
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  9. #29
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Warszawa Bemowo
    Posty
    653

    Domyślnie Re: w co zachustować noworodka??

    Ja jednak na poczatek tkana kupie, zobaczymy co na to dziecie bo te elastyczne nie w moim typie.
    Weronika 04.06.2009 i Antosia 13.08.2011

  10. #30
    Chusteryczka Awatar visenna2
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1,820

    Domyślnie Re: w co zachustować noworodka??

    Cytat Zamieszczone przez mamru
    Do porodu jeszcze trochę ale tak się zastanawiam...
    Weronisię i Krzysia nosiłam w kółkowej ale było mi niewygodnie i teraz na pewno z kółkowej nie skorzystam bo już nawet się jej pozbyłam...
    Polecacie elastyczną czy tkaną?? Jakie macie doświadczenia? No i kiedy po raz pierwszy zachustowałyście swoje nowonarodzone dziecię i w co??? Widziałam tą kołyskę z kieszonki-czy to dobry sposób? Polećcie cosik

    W poucha U nas hitem był Hotslings, bo wąski i maluszka się w nim nie topiła
    Zapakowałam Ankę w niego jak miała 4 dni.
    ChustoHolizm
    Zuzia 21.12.2005
    Ania 26.06.2008
    Mateusz 04.08.2011

    Doradca - Partner Akademii Noszenia Dzieci

  11. #31
    mamru
    Guest

    Domyślnie Re: w co zachustować noworodka??

    oj zgłupiałam już kompletnie ale wybrałam!!! bambuska natki jednak nie, chociaż strasznie chciałam mieć te chustę, ale zrezygnowałam na razie i dobrze.. kupiłam vatanai koira i jestem zachwycona bo już od dawna marzył mi się żakard więc będzie vatek i poucha z pewnością też spróbuję. Na elastyka się nie odważę-jakoś nie umiem może kiedyś.. przy następnym dzieciu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •