Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38

Wątek: idealna formowanka dla noworodka - będę szyć i potrzebuję porad

  1. #21
    Chusteryczka Awatar Ronja
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,883

    Domyślnie

    Mnie się uszyte przeze mnie formowanki średnio sprawdzają - nie bardzo dają się upchnąć do otulacza i chyba są za mało chłonne (wkłady ze ściereczek mikrofibrowych lub z tetrowego ręcznika).
    W każdym razie mam takie spostrzeżenie: idealna formowanka dla noworodka powinna od pupy mieć tkaninę w kolorze żółtym
    Witek 2012

  2. #22
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,226

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ronja Zobacz posta
    Mnie się uszyte przeze mnie formowanki średnio sprawdzają - nie bardzo dają się upchnąć do otulacza i chyba są za mało chłonne (wkłady ze ściereczek mikrofibrowych lub z tetrowego ręcznika).
    W każdym razie mam takie spostrzeżenie: idealna formowanka dla noworodka powinna od pupy mieć tkaninę w kolorze żółtym
    może zrobiłaś je zbyt szerokie? a przy noworodku i tak nie ma potrzeby, by były bardzo chłonne- ważniejsze jest by były małe; a jeśli chcesz zwiększyć chłonność, to zamień tetrę na bambus np.

  3. #23
    Chusteryczka Awatar Ronja
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,883

    Domyślnie

    Już się sprawdzają. Jak zaczęłam używać otulaczy IV, to nic nie przecieka (wcześniej próbowałam Bambino Mio i nie dawały się upchnąć w środku).
    A skąd wziąć bambus? Do tej pory robiłam wkłady chłonne z mikrofibry lub frotowych ręczników. Chętnie bym jeszcze poszyła, o ile mi dziecko pozwoli, bo na razie jakoś tego nie widzę
    Witek 2012

  4. #24
    Chustonoszka Awatar indianka
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    133

    Domyślnie

    Ja robiłam formowanki wg tutorialu podpiętego w innym wątku. Dopasowanie przy nóżkach, to mniej wyciekająca zawartość. Możesz użyć gumek "ciążowych" i guziczka i sobie regulować. Tak jak w Charlie Banana. W takiej sytuacji możesz pewnie zrobić wg wykroju na większy rozmiar i ewentualnie mniejsze wkłady. Ja w mniejszych miałam wszyte wkłady, w wiekszych musiałam wypruć, bo nijak nie schły, więc zrobiłam kieszonkę. Fajnie, bo w zależności od potrzeb mogłam zmieniać chłonność, ale wygodnie się przewijało. Młody nie tolerował za dobrze polaru itp., więc u nas formowanka + wełniak. Ale jak był mały to ciągle miałam otulacze do prania i to było mało fajne.
    Yetta miała na stonie bambus 50x50cm i chyba w miounico coś może być.
    Może bambusowe pielusie z kikko jako wkłady 9szt. koło 30zł. takie 30x30cm.
    Jestem mamą od 6.01.12r.

  5. #25
    Chustofanka Awatar suskha
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    313

    Domyślnie

    Dziewczyny powiedzcie gdzie znajde taki welur bawelniany?

  6. #26
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez suskha Zobacz posta
    Dziewczyny powiedzcie gdzie znajde taki welur bawelniany?
    w sklepie z tkaninami po prostu musisz skład sprawdzić, bo jest welur poliestrowy albo bawełniany.......a może w domu masz jakąś bluzę, spodenie dresowe, szlafrok etc niepotrzebny...

  7. #27
    Chustofanka Awatar suskha
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    313

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magnolia Zobacz posta
    w sklepie z tkaninami po prostu musisz skład sprawdzić, bo jest welur poliestrowy albo bawełniany.......a może w domu masz jakąś bluzę, spodenie dresowe, szlafrok etc niepotrzebny...
    Dzieki! Niestety nic welurowego nie mam. Moze w lumpeksie oszukam. Okolice skleppy z tkaninami weluru niestety nie maja. Myslisz ze welur wklad welur bedzie ok dla noworodka?? Wklad dwie warstwy recznika

  8. #28
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez suskha Zobacz posta
    Dzieki! Niestety nic welurowego nie mam. Moze w lumpeksie oszukam. Okolice skleppy z tkaninami weluru niestety nie maja. Myslisz ze welur wklad welur bedzie ok dla noworodka?? Wklad dwie warstwy recznika
    welurek jest dość chłonny a do tego miękki, takiego malucha i tak często przebierasz a ważne jest żeby pielucha nie była zbyt duża i nie robiła efektu pupy wyżej głowy, możesz zrobić sobie wkłady w kilku wersjach, grubsze i cieńsze; tylko imo nie wszywaj wkładu do środka pieluchy tylko zrób sobie formowanki takie kieszonki żebyś mogła wkład wkładać do środka i suszyć oddzielnie

  9. #29
    Chusteryczka Awatar aniamakrela11
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,833

    Domyślnie

    A jakim ściegiem mam przyszyć gumkę w formowance z bawełny wojskowej? Zrobiłam chyba overlockowym i mi się gumka wyprostowała... Nie mam overlocka jakby co...
    Gosia 31.05.2013 Jaś 10.02.2015 Przemek 11.2016
    Marysia [*] 12.2017 Ktoś 12.2018


  10. #30
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniamakrela11 Zobacz posta
    A jakim ściegiem mam przyszyć gumkę w formowance z bawełny wojskowej? Zrobiłam chyba overlockowym i mi się gumka wyprostowała... Nie mam overlocka jakby co...
    chyba zygzakiem naciągając mocno gumkę, ale głowy nie dam, dawno pieluch nie szyłam

  11. #31
    Chustomanka Awatar mamaHani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,023

    Domyślnie

    zygzakiem albo innym elastycznym ściegiem

  12. #32
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,226

    Domyślnie

    Zygzakiem gumke przyszywam w formowankach

  13. #33
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    ale ten zygzak musi byc w maszynie ustawiony na wydłuzony (wydłuzony szew) + mieć stosunkowo słabe napręzenie nici
    w innym przypadku stanie się tak jak piszesz- "wyprostuje ci szew"

  14. #34
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    Ja swoje formowanki szyję najczęściej z 2 warstw flaneli, jednej zewnętrznej i jednej wewnętrznej. W środku zostaje mi kieszonka, do której dla noworodka wkładałam jeden wkład z froty bambusowej, rozmiar nb. A teraz, jak mały waży już 6,5 kg to najbardziej sprawdza nam się welurek z zewnątrz i od środka zwykła frota no i pomiędzy nimi wkłady bambusowe. W zależności czy to ma być na noc czy na dzień, dwa większe wkłady na noc i jeden wiekszy, drugi mniejszy na dzień.

    A powiedzcie mi dziewczyny gdzie tą "gumkę ciążową" można dostać? W każdej pasmanterii? Ona faktycznie tak się nazywa?

  15. #35
    Chustofanka Awatar suskha
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    313

    Domyślnie

    Gumka ciazowa ma byc w pasie czy rzy nozkach?

  16. #36
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    Przy nóżkach.

  17. #37
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniamakrela11 Zobacz posta
    A jakim ściegiem mam przyszyć gumkę w formowance z bawełny wojskowej? Zrobiłam chyba overlockowym i mi się gumka wyprostowała... Nie mam overlocka jakby co...
    Ja bym przeszyła tym zygzakiem przerywanym elastycznym.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  18. #38
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,787

    Domyślnie

    teraz widzę, ze wątek bardzo stary, ale dopisze swoje przemyślenia po pierwszych wpisach - to niekoniecznie prawda, ze noworodek malo siusia i nie potrzebuje nic chłonnego, mój przesiusiwał ekspresowo, po drzemce ubranko i prześcieradło było do zmiany - kiedy taki maluch długo śpi, to jest nieruchomy, jak śpi na brzuchu (moi spali), to jest stały nacisk z przodu - najsuperantsiej zalanolinowane pancerne wełniaki nie trzymały (pulowy rozmiarowy bluerberry dawał radę). Pewnie by się sprawdził panel pulowy, choć zależało mi na jak najbardziej oddychającym rozwiązaniu, a bardzo fajne byłyby formowanki z welurku bambusowego - miałam bawełniano-welurkowe świetne formowanki NB kokosi, do tego dawałam złożony na pół dodatkowy wkład też z welurku i to było za mało dla mojego sikanta, może welurek bambusowy nas by wtedy uratował (miałam jakieś firmowe z grubej froty bambusowego i one były zbyt masywne dla noworodka) - tylko że to trochę drogie rozwiązanie.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •