Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35

Wątek: Zerknijcie proszę na moje wielo-plany. Czy ma to szansę powodzenia?

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5

    Domyślnie Zerknijcie proszę na moje wielo-plany. Czy ma to szansę powodzenia?

    Witajcie Jestem nowa, a właściwie nie taka nowa, bo poczytują sobie Was od jakiegoś czasu i przyswajam póki co teorię. No ale piszę po raz pierwszy! We wrześniu spodziewam się narodzin mojego pierwszego dziecka i będzie to synek. Jestem zdecydowana na stosowanie wielorazowych pieluch od samego początku i już od jakiegoś czasu się do tego przygotowuję. Nie mam jednak żadnego doświadczenia w opiece nad niemowlakiem, w zmienianiu pieluch etc. Jestem kompletnie zielona jeśli chodzi o praktykę. Dlatego też czytam sobie co piszecie i na tej podstawie kompletuję i planuję. Jakbyście mogły zerknąć na to, co już mam i ocenić czy da to radę to byłoby super.
    A mam tak:

    2 otulacze pul Bambino Mio te najmniejsze
    2 otulacze wełniane rozmiar s
    1 otulacz pul Babyetta rozmiar xs-s
    1 otulacz pul Babyetta one size
    do tego zakupiłam jeszcze:
    25 pieluch tetrowych gramatura 110 wymiar 70x70
    25 pieluch tetrowych gramatura 110 wymiary 80x80
    25 ręczników IKEA 30x50
    Proszek Nappy fresh
    Olejki lawendowy i z drzewa herbacianego
    Kocyk Ikea polarowy do pocięcia
    Papierki w rolce z ekosklepu
    1 zapinka Snappi
    Proszek do prania Biały Jeleń

    I to chyba wsio na razie…

    I teraz powiedzcie mi dziewczyny czy w ogóle dobrze to rokuje? Bo mam taki plan żeby stosować głównie tetrę i otulacze. I dlatego nie kupowałam żadnych innych rodzajów pieluch. Chce sprawdzić czy mi to wyjdzie, bo szczerze mówiąc to nie jestem przekonana do kieszonek czy formowanek. Jakoś nie widzę takiej potrzeby. Wydaje mi się, że sama tetra i wkłady z ręczników ikea dadzą radę.No ale jak pisałam praktyki nie mam żadnej to mogę sobie najwyżej przypuszczać co się sprawdza a co nie. Czy może któraś z was też stosuje wielo w postaci tylko otulaczy? Albo może próbowała i jednak się nie dało?
    A jeszcze też nie wiem co z nocą, jak to będzie z tą tetrą… Eh chyba najlepiej poczekać i się po prostu przekonać…
    Co do tetry to może dużo jej mam, ale myślę, że zawsze się przyda też do innych rzeczy no i planuję też później zakup tetry Lux jeśli ta co mam już nie będzie starczać.

    Będę wdzięczna za wszelkie uwagi. Co do moich zakupów i planów
    Pozdrawiam

  2. #2
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Kiedys B-stok teraz IT
    Posty
    1,085

    Domyślnie

    Ja mysle ze na poczatek jest ok.Mam podobny zestaw tez przygotowany na wrzesien, u mnie tylko nie ma reczniczkow a sa wklady mikrofibrowe obszyte flanela.Pozniej to zobaczysz,moze sie przekonasz do innych pieluch
    C.03.06.2008,L. 04.07.2009,O.04.09.2012

  3. #3
    Chustonoszka Awatar Honorata
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Gorzów Wlkp.
    Posty
    104

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że zestaw tetra+otulacz na noc może być dość ciężki do ogarnięcia (chyba, że masz w planach przewijanie co godzinę, dwie, a z doświadczenia wiem, że entuzjazm szybko mija). Myślę, że warto zaopatrzyć się w kilka (np. cztery) rozmiarowe formowanki albo pieluszki typu AIO (np. Tots Bots Teeny Fit) - ułatwisz sobie tym mocno życie.

    Choć ja, na ten przykład, też miałam w ciąży szumne plany: że tylko wielorazówki, w dzień, w nocy i na wyjścia, a życie i tak zdecydowało po swojemu. Kupy noworodka są po prostu nieznośnie płynne i obfite, a na dodatek mój syn sika jak stary. Tak więc na noc, a i często na wyjścia, zakładam mu jednorazówki.

    A wracając do tematu - moim zdaniem na dzień Twój zestaw jest ok (brakuje jedynie jakiegoś worka lub wiadra na brudne pieluszki )


  4. #4
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny! No to uff cieszę się, że trochę mi się to kompletowanie udało No właśnie tych nocy to się obawiam jednak hmmm... Poczytam sobie Honorata o tych pieluszkach jeszcze. Właśnie póki co to entuzjazmu mi nie brakuje, ale życie może jednak zweryfikować moje plany
    A no i wiadro w planach jest oczywiście

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Choć nam też zdarza się jeszcze używać pamprów na wyjścia czasami, to na noc jednak używamy wielo - i u nas tetra daje radę. Przy czym póki co używam tetry o gramaturze 67g - 100 robią małemu dużą pupę, bo to chudzinka jest. Do tego mam trochę prefoldów - to też jest fajny wynalazek
    Nie używałam jeszcze formowanek, AIO a dzisiaj będę testować pierwszą kieszonkę.

  6. #6
    Chustomanka Awatar tytanowa@
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    974

    Domyślnie

    Ja polecam moje niedawne odkrycie: http://pupeko.pl/pieluszki/flanelki?...&category_id=2 coś takiego. Ja kupiłam na noc taki zestaw tych 3 prefoldów, tylko zdaje się większych i z dodatkowymi wkładkami bambus- sucha pupa. Super! Do tego flip i leży na pupce jak marzenie, niedrogo i chłonnie! Mam też z pupeko formowanki na noc i też jestem zadowolona, ale mam one-size i myślę, że to na większe dziecko lepsza inwestycja. Tetra szczerze mówiąc rządzi u nas na dzień, ale w nocy przydaje się coś nieco chłonniejszego.

    Hey ho! Let's go!
    miluni.pl

  7. #7
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Pokoro moim zdaniem fajny, rozsądny stosik
    Jeżeli chodzi o formowanki na nocki to się wstrzymaj z zakupem, zalezy jakie wagowo będzie maleństwo (inną pieluchę bym nabyła dla noworodka o wadze urodzeniowej 2,5 kg a inną o wadze 4,2 kg.)
    U noworodka chodzi generalnie o to o to, żeby maluszkowi nie uwierało w plecki w odcinku krzyżowym i żeby pupa w wyniku zbyt obfitej pieluszki nie była wyżej niż główka.
    Nawet jeżeli użyjesz dziecki mniej chłonną pieluchę tetrową (a z taką będzie bardziej płasko na pleckach) to zawsze można włożyć miedzy tetrę a otulacz dodatkową wkładkę. Wkładki zawsze się przydadzą w przyszłości do kieszonek, pomyśl nad 2-3 bambusowymi czy też nawet zwykłymi z mikrofibry.

    I nic nie zakładałabym na pewno - my od urodzenia młodszego wyłącznie na wielo (2 lata i 4 mies), dopiero ostatnio na wakacjach używałam na zmianę z tetrą ekologicznych jednorazówek.
    P. 2007, D. 2010

  8. #8
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    922

    Domyślnie

    Przy założeniu tetra plus otulacz, ilość powinna wystarczyć.
    Mnie się zestaw tetra + otulacz nie sprawdził , mimo iż też się tak nastawiałam. Nie umiałam wepchnąć tetry do tych maleńkich otulaczy BambinoMio, bez względu na to jak ją składałam i tak wystawała. Zdecydowanie lepiej pasowały prefoldy pieluszkarniowe.
    Poza tym miałam parę AiO, SiO, kieszonek i szybko okazało się, że są wygodniejsze niż prefold + otulacz. No i szybko dokupiłam więcej, wpadając niemal w pieluszkowy nałóg .
    Zatem jeśli chcesz by było tanio, uważaj z zakupem kieszonek, AiO

    będziesz rodziła we wrześniu, w okresie, który nie sprzyja schnięciu prania, dobrze byś miała pieluszki, które szybko schną
    Pola 2011

  9. #9
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,947

    Domyślnie

    zestaw na start fajny, ja jednak na Twoim miejscu poszukałabym jeszcze jakichś wkładek typu "sucha pupa" - tetra nie odprowadza wilgoci od pupy dziecka. nie wiem czy kocyk z ikei się sprawdzi w tej roli na 100%. U nas przy maluszku tetra była w miarę ok ale na dzień tylko. Jak mała podrosła trochę to przerzuciłam się na kieszonki.
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  10. #10
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    ja bym kupiła ręczniczki krama z ikei zamiast tych innych z ikei
    kieszonki czy aio na wyjścia moga sie przydać
    Co do wkładek sucha pielucha przedmówczyni ma rację
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  11. #11
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Kiedys B-stok teraz IT
    Posty
    1,085

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pokora Zobacz posta
    Dzięki dziewczyny! No to uff cieszę się, że trochę mi się to kompletowanie udało No właśnie tych nocy to się obawiam jednak hmmm... Poczytam sobie Honorata o tych pieluszkach jeszcze. Właśnie póki co to entuzjazmu mi nie brakuje, ale życie może jednak zweryfikować moje plany
    A no i wiadro w planach jest oczywiście
    Taki noworodek to w nocy budzi sie po kilka razyMoje to co pobudka na cyca to ladowaly za kazdym razem pieluche,wiec w sumie w nocy to z poczatku przewijalam praktycznie co 2 h zarowno starsza co byla wowczas na jedno jak i mlodsza na wielo.
    C.03.06.2008,L. 04.07.2009,O.04.09.2012

  12. #12
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,037

    Domyślnie

    nie mam doświadczenia co do noworodka bo zaczęłam wielo od około 2 miesiąca, kupiłam otulacze, formowanki, kieszonki, tetrę i wkłady bambusowe oraz prefoldy ma też 2 ręczniki z I.
    Ja uwielbiam tetrę z otulaczem i to nam się najbardziej sprawdza, i ja lubię taki zestaw.
    Kupiłam też wełniany kocyk, który używam obecnie jako podkład, sprawdza się znakomicie.

  13. #13
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    133

    Domyślnie

    Noworodek nie przesypia całej nocy i jest wrażliwy na mokrą pieluchę więc cokolwiek mu dasz na noc i tak będziesz musiała dosyć często zmieniać. Jednak otulacz z tetrą może być trudny do ogarnięcia w nocy. Ja przynajmniej tak miałam że czasem w nocy kompletnie nie ogarniałam. Przewijałam z jednym okiem otwartym próbując spać tym drugim . Dziwne rzeczy czasem w nocy robiłam z tymi pieluchami, czasem zdarzyło mi się nawet nie założyć pieluchy z tego wszystkiego.

    Moim zdaniem zestaw jest super i na razie nie musisz nic dokupywać. Jak już dzidziuś się urodzi to sama zobaczysz czego jeszcze ci brakuje. A jak przez jakiś czas w nocy będziesz stosować jednorazówki to nic sie nie stanie.

    Jeszcze dodam ze u mnie kocyk z Ikei sprawdza się świetnie i jest to duża oszczędność pieniędzy.
    Ostatnio edytowane przez gabba ; 30-07-2012 o 09:10
    Marysia 20.01.2012

  14. #14
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    lepiej jupic 2 snapki, mi sie zawszegdzies jedna zawieruszała
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  15. #15
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dzięki dzięki za rady. Myślałam nad dodatkowymi wkładami właśnie i się zastanawiam czy te ręczniki ikea by się nie nadały też. Mogłabym je pociąć na dowolną wielkość, zrobić dwie, trzy warstwy jakby było trzeba... Co myślicie?
    Już tych mniejszych ręczniczków nie kupię ale jakby te były za duże to jestem zdecydowana ciąć
    Snapkę kupiłam póki co jedną bo czytałam, że wielu dziewczynom się to w ogóle nie sprawdziło i nie używają. Sprawdzę i dokupię jak będzie trzeba Jeszcze sprawdzę agrafki.
    Obejrzałam sobie pieluszki AIO, no i ceny mnie póki co trochę straszą. Na noc jedna taka pieluszka starcza czy trzeba ich więcej?

  16. #16
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wiwi83 Zobacz posta
    Kupiłam też wełniany kocyk, który używam obecnie jako podkład, sprawdza się znakomicie.
    A właśnie planuję sfilcować ze dwa kocyki wełniane, bo nie chcę ceratki kłaść pod prześcieradło

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,737

    Domyślnie

    Wkladki sucha pielucha sa po mojemu zupelnie zbedne - zobacz po prostu, czy mokro przeszkadza czy nie. Nakupowalam i nie uzywalam, tak samo papierki zbierajace grubsze sprawy - calkowice zbedny na poczatku gadzet. Uzywalam sporadycznie juz przy starszym nieco dziecku.

    Zestaw fajny dzienny i wyjsciowy, jak ogarniesz czeste przewijanie.
    Potem sobie dokup - moze chlonne formowanki na noc, moze kiszonki, moze AIO - mialam kilka i bardzo sie przydaly wlasnie na wyjscia.
    I jeszcze jeden mit - u nas jednorazowka na noc = sie przecieki!
    ale warto miec w zapasie - zeby jak cos nie wyjdzie po prostu po nią siegnąc
    Przestalam prac wszystko jak w koncu wystartowalam z nocnymi formowankami i otulaczem na noc
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  18. #18
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pokora Zobacz posta
    Obejrzałam sobie pieluszki AIO, no i ceny mnie póki co trochę straszą. Na noc jedna taka pieluszka starcza czy trzeba ich więcej?
    moja córeczka w nocy brudziła 3-4 pieluszki
    ona z tych co wymagały zmiany po każdym siknięciu, nawet najmniejszym, nawet jeśli pieluszka jeszcze by sporo wchłonęła i tak musiałam zmieniać.
    jedna pieluszka = jeden sik
    Dzięki temu nigdy nie miała odparzeń.
    Pola 2011

  19. #19
    Chustonoszka Awatar Honorata
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Gorzów Wlkp.
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gabba Zobacz posta
    Noworodek nie przesypia całej nocy i jest wrażliwy na mokrą pieluchę więc cokolwiek mu dasz na noc i tak będziesz musiała dosyć często zmieniać.
    Mój przesypia całą noc o ile się go nie przewija i jest mu zupełnie obojętne, czy jest mokry od stóp do głów - także tutaj nie ma reguły.

    Cytat Zamieszczone przez marjen Zobacz posta
    nie wiem czy kocyk z ikei się sprawdzi w tej roli na 100%.
    Ja używam tego kocyka i sprawdza się świetnie (wydaje mi się, że właśnie przy noworodku sprawdza się najlepiej). Wychodzi z niego bardzo dużo wkładek, a jak któraś wyjątkowo mocno zostanie "zakupkana" to po prostu wyrzucam bez żalu.

    Cytat Zamieszczone przez Wiewiórka Zobacz posta
    lepiej jupic 2 snapki, mi sie zawszegdzies jedna zawieruszała
    Popieram w 100%

    Jeszcze tylko dodam, że w ciąży zakładałam pieluchowanie wielo na okrągło i nie uznawałam żadnych argumentów przeciw. A po urodzeniu synka okazało się, że wspólne spanie i karmienie na leżąco jest bardzo wygodne, a przewijanie po karmieniu wybudza go na tyle, że potem godzinę trzeba usypiać (przewijanie przed karmieniem było bez sensu, bo i tak walił kupę po). A więc pokoro, moja rada jest następująca: daj sobie przyzwolenie na jednorazówki od czasu do czasu przy noworodku, zwłaszcza na początku i zwłaszcza w nocy. Im dziecko starsze, tym jest łatwiej, a początki mogą przytłaczać.


  20. #20
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Honorata Zobacz posta
    (przewijanie przed karmieniem było bez sensu, bo i tak walił kupę po). A więc pokoro, moja rada jest następująca: daj sobie przyzwolenie na jednorazówki od czasu do czasu przy noworodku, zwłaszcza na początku i zwłaszcza w nocy. Im dziecko starsze, tym jest łatwiej, a początki mogą przytłaczać.
    Rozumiem, ze te jednorazówki mają być po to, by tak często nie zmieniać pieluszek w nocy?
    Nie rozumiem zatem, czym się różni trzymanie zakupkanego dziecka w jednorazówce od trzymania zakupkanego dziecka w wielorazówce?
    Pola 2011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •