Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 39 z 39

Wątek: Co na smrodek w wiaderku z pieluszkami? może soda???

  1. #21
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat007 Zobacz posta
    J Wyobrażam sobie, że bez płukania pieluch przed takim wiadrem można paść, jeśli nie robi się prania codziennie...
    Kurde, to ze mną na bank jest coś nie tak......
    Nic nie płuczę, piorę co 3 dni, wiaderko mam odkryte. Czuć jak wsadzę nos we wiadro. Dość głęboko

    Ale cicho, cicho, zęby dopiero przed nami
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  2. #22
    Chustonoszka Awatar baletka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    129

    Domyślnie

    słuchajcie ale ja tu czegoś nie rozumiem, to śmierdzą pieluchy czy wiaderko, czy wiaderko i pieluchy? bo jak się wiaderko umyje domestosem to pieluchy przecież i tak śmierdzą

  3. #23
    Chusteryczka Awatar urticea
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,731

    Domyślnie

    Ja bym nie ryzykowala z domestosem...przecież to śmierdzi, szkodliwe są te opary, od kiedy mam Zu to okropnie uważam na takie rzeczy, serio to bardzo niezdrowe.
    Może szczelne wiaderko..?
    Ja mam plastikowy pojemnik z ikei, kropie olejkiem dowolnym, zamykam i nic nie czuć.
    08.2011 04.2014

  4. #24
    Chustonoszka Awatar baletka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    129

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez urticea Zobacz posta
    Ja bym nie ryzykowala z domestosem...przecież to śmierdzi, szkodliwe są te opary, od kiedy mam Zu to okropnie uważam na takie rzeczy, serio to bardzo niezdrowe.
    Może szczelne wiaderko..?
    Ja mam plastikowy pojemnik z ikei, kropie olejkiem dowolnym, zamykam i nic nie czuć.
    to prawda chlor jest rakotwórczy, ja mam szczelne wiaderko, gorzej jak je otworzę

  5. #25
    Chustofanka Awatar Sofrel
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    270

    Domyślnie

    Nie rozumiem, jakie opary z domestosa? Przecież wiaderko myjesz w łazience tak jak wc. Dzidzia tego nie wdycha. I to wystarczy kropelka do umycia.
    Polecam, bo kiedyś mi się skończył i umyłam czymś zastępczym i zapach wiaderka mnie powalił po połowie dnia...
    Wszystko w domu sprzątam kwaskiem cytr., octem i soda oprócz wyjątku= sedesu i wiaderka (czyli nasze i dzidzi wc ) I to jest jedyny sposób na zapach. Sprawdzone i z czystym sumieniem polecam. Nikt nie kaze stosować
    Ostatnio edytowane przez Sofrel ; 28-10-2012 o 02:50

  6. #26
    Chustonoszka Awatar Lakonia
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    77

    Domyślnie

    u nas do samego mycia wiaderka soda oczyszczona ostatnio się sprawdza, przy większych smrodkach dodaję też octu. Po wymyciu na dno wiaderka kropla olejku herbacianego i jakoś dajemy radę.

  7. #27
    Chustomanka Awatar Gugu
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Crosno
    Posty
    556

    Domyślnie

    u mnie narazie nie "wali", ale 2 pieluchy rzucone na samo dno wiaderka mi spleśniały, trzeba było wyrzucić. Od tej pory je suszę (na szczęście tetra cudownie schnie) i suche wrzucam do wiaderka...szczelnie nie zamykam, bo strach przed pleśnią...
    mama Estery lipiec 2012
    www.balkanfunk.pl

  8. #28
    Chustomanka Awatar wrotka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    K-Koźle
    Posty
    789

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    Kurde, to ze mną na bank jest coś nie tak......
    Nic nie płuczę, piorę co 3 dni, wiaderko mam odkryte. Czuć jak wsadzę nos we wiadro. Dość głęboko

    Ale cicho, cicho, zęby dopiero przed nami
    ja też nie płuczę i też piorę co trzy dni. Zęby idą, wiadro mam z przykrywką, takie zwyczajne, z marketu, nie jakoś super szczelne. Pieluchy czuję jak wsadzę nos do wiadra.
    Wniosek: albo mamy w mieście lokalne porażenie węchu albo wodę jakąś genialną
    córa 2011 i synek 2014

    Lepiej zapytać się i być głupim przez 5 minut, niż nie zapytać i być głupim przez całe życie

  9. #29
    Chustomanka Awatar phoebe
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Jarosław
    Posty
    669

    Domyślnie

    Jak pieluchy mocno czuć w wiaderku to jest raczej kwestia doprania. Czyli płukanie przed praniem, potem pranie wiadomo lepiej na 60 stopni i po skończonym praniu puszczam jeszcze raz płukanie.
    Teraz wystawiam wiaderko na zewnątrz i jak je przynoszę do prania to nie czuć nic a nic. Wiaderko mam z dziurami, jest lepiej niż jak miałam szczelne.
    "Wychwala człowiek właśnie to, co może go ucieszyć
    a polska pieśń uczyni tak, że każdy skakać spieszy.
    Bez trudu tedy przyjdzie mi konkluzja całkiem pewna:
    muzyka polska, wierzcie mi, bynajmniej nie jest z drewna”

    Festiwal Muzyki Dawnej Pieśń Naszych Korzeni w Jarosławiu

  10. #30
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    265

    Domyślnie

    to co ja robię
    to raz na jakiś czas robie czyszczenie pieluch
    do wiaderka olejek jak mocno wali
    przed praniem płucze pieluchy
    pieluchy w wiaderku nie namaczam jak niektorzy

  11. #31
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Ja też zauważyłam że jak miałam zamknięte szczelnie wiaderko to po otwarciu nos więdł a teraz wiaderka nie zamykam i jest o niebo lepiej jak pieluszki troszkę przeschną w wiaderku to tak nie śmierdzą. Piorę co dwa dni.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  12. #32
    Chustonoszka Awatar arathlo
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    110

    Domyślnie

    Co prawda JESZCZE nie pieluchuję wielo, ale planuję i też się zastanawiam nad różnymi rzeczami z praniem i tak czytam sobie tutaj...
    A gdyby tak zasikane pieluchy wrzucać do miski/wiadra z wodą w łazience i potem po prostu je na wieczór wyciskać i prać?
    Kupę wiadomo, że spłukać:>

    Tak ja robiłam nieraz z zasikanymi ciuszkami przy odpieluchowywaniu starszaka, jak nie chciało mi się ich od razu płukać, no a 2latka siki to trochę już nie pachną

  13. #33
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arathlo Zobacz posta
    Co prawda JESZCZE nie pieluchuję wielo, ale planuję i też się zastanawiam nad różnymi rzeczami z praniem i tak czytam sobie tutaj...
    A gdyby tak zasikane pieluchy wrzucać do miski/wiadra z wodą w łazience i potem po prostu je na wieczór wyciskać i prać?
    Kupę wiadomo, że spłukać:>

    Tak ja robiłam nieraz z zasikanymi ciuszkami przy odpieluchowywaniu starszaka, jak nie chciało mi się ich od razu płukać, no a 2latka siki to trochę już nie pachną
    Brzmi ok, tylko nie jestem pewna, czy częste długotrwałe namaczanie pieluch nie wpływa na ich chłonność

    Ja płuczę każdą i dopiero wkładam do wiadra. Mam dwoje dzieci na wielo. Trochę tego jest, ale jakoś nie mogę się przemóc, żeby trzymać w wiadrze zasikany stos pieluch...

  14. #34
    Chustomanka Awatar wrotka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    K-Koźle
    Posty
    789

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat007 Zobacz posta
    Brzmi ok, tylko nie jestem pewna, czy częste długotrwałe namaczanie pieluch nie wpływa na ich chłonność
    na chłonność, to może nie, ale na rozmnażanie się bakterii w środowisku wodnym, to na pewno... Gdzieś tu o tym pisali, że lepiej trzymać brudne pieluchy na sucho.
    córa 2011 i synek 2014

    Lepiej zapytać się i być głupim przez 5 minut, niż nie zapytać i być głupim przez całe życie

  15. #35
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Kiedys B-stok teraz IT
    Posty
    1,085

    Domyślnie

    Ja trzymam nasze w misce na tarasie.Jak bylo cieplej to zdarzyly wyschnac przed praniem.
    C.03.06.2008,L. 04.07.2009,O.04.09.2012

  16. #36
    Chustomanka Awatar Bastet
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    684

    Domyślnie

    Nigdy nie płukałam zasikanych pieluch ręcznie przed włożeniem do pralki, z uwagi właśnie na to, że bakterie w wodzie dużo szybciej się namnażają. Jedynie kupę spłukuję (wkład wyciągam przed spłukiwaniem). Piorę co 2 dni. Ustawiam na płukanie, a potem na pranie plus płukanie. Do każdego prania używam sody.


    mój blog - http://bastetlady.blogspot.com/

    "Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili" – Sokrates.

  17. #37
    Chustomanka Awatar sznurka
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Puszcza Knyszyńska
    Posty
    829

    Domyślnie

    ja tak jak bastet, kupę spłukuję, pieluche zapieram, zasikane po prostu do wiadra
    piorę co 2-3 dni, po otwarciu wiaderka jest zapach ale trudno by go nie było
    najpierw płuczę w pralce, potem piorę
    miofresh, kule i proszek dzidzius
    i taki system się sprawdza

  18. #38
    Chustomanka Awatar asioczka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    opolskie/ Dobrzeń W.
    Posty
    1,107

    Domyślnie

    a ja w ksiazce kupionej u naturalnejmamy przeczytalam, ze wystarczy posypac dno wiaderka soda. dziala!
    18.11. 2009
    16.06. 2012
    09.12.2019

  19. #39
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    To jak tylko to opróżnię to wsypuje sodę na dno

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •