Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 104

Wątek: KONTROWERSYJNE 2X ?

  1. #1
    Chustofanka Awatar Itula
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    259

    Domyślnie KONTROWERSYJNE 2X ?

    Hej dziewczyny Przekopuje sobie forum jako chustonówka szczypior zielony i widzę że wiązanie 2x, które już mialo zostać moje ulubione, nie jest za dobre. Natknęłam się na post - nie potrafię dokladnie przytoczyć - że nadaje się tylko dla dziecka samodzielnie siadającego i tylko w sytuacjach awaryjnych.
    A właściwie to znajduję sprzeczne info, bo np. tu: http://chusty.info/forum/showthread....48&pagenumber= jest opisane jako od urodzenia!
    I jestem trochę zakręcona -Jak to jest z tym wiązaniem? Wydaje się że to jedno z najpopularniejszych - we wszystkich instrukcjach do chust, na stronach o wiązaniu ... Dlaczego jest złe to mniej więcej już przyswoilam - szeroko nóżki, pionizacja kręgosłupa, ale jak bardzo jest to niebezpieczne? jak często i jak max dlugo można w nim nosić? czy lepiej w ogole sobie odpuścić? Czy wszyscy Doradcy Noszenia są co do tego zgodni?
    Fajnie byłoby gdzieś (może tu) to podsumować, bo docierałam do tego po innych różnych wątkach - jak myślicie?

  2. #2
    Chustofanka Awatar Itula
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    259

    Domyślnie

    dodam jeszcze, że jak wiążę kieszonkę to mała też się prostuje przy rozglądaniu, a zaokrągla plecki gdy zaśnie - w 2x wydaje mi się że jest podobnie

  3. #3
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    No nie nie jest podobnie
    przy 2x dziecko obejmuje Cię nóżkami a przy kieszonce ma kolanka na Twoim brzuchu
    przy kangurku też

    i to wszystko zależy też w jakim wieku jest dziecko, choć wszystko stosowane z umiarem nie powinno zaszkodzić

    ostatnio IzaBK w jakiś wątku pięknie to opisała

  4. #4
    Chustomanka Awatar pata79
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Józefów, woj.lubelskie
    Posty
    1,031

    Domyślnie

    Ja nie mogę znaleźć tego wątku a też mnie to nurtuje.
    Jak zaczęłam nosić Hankę, to miała już 3 miesiące. Najpierw była kieszonka, potem 2x.
    A teraz chciałam nosić od początku i nie ukrywam, że 2X to moje ulubione wiązanie.
    Mogę od początku czy nie mogę?

  5. #5

  6. #6
    Chustofanka Awatar Itula
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    259

    Domyślnie

    czytałam tą wypowiedź Izy, rzeczywiście bardzo fajna - na chwilę przestałam się spinać, ale tylko na chwilę, bo dalej w dyskusji są jednak przytaczane argumenty przeciw 2x i brzmią strasznie.
    Czy to na prawdę takie złe wiązanie? przecież go też doradcy uczą?
    PS a moja Ala ma 4,5m-ca i próbowałyśmy 2x od 3

  7. #7
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    to może poszukaj doradcy, który uczy 2x i poproś o argumenty czemu wiązanie jest dobrym wiązaniem? wedle mojej wiedzy tak wielkie odwiedzenie determinuje jakość wiązana i możliwości uzyskania właściwej PZO, ale może inny doradca ma inną wiedzę

  8. #8
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    był gdzieś taki wątek, w którym malabru pokazywała porównanie 3 wiązań - kangura, kieszonki i 2x
    szukam, szukam, ale nie umiem go znaleźć

  9. #9
    Chustoguru Awatar Agulinka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    9,342

    Domyślnie

    wiesz, ja nie jestem doradcą, ale jestem mamą i uważam, że każda z nas, poznając fakty, licząc plusy i minusy sama podejmuje decyzję. ja nie nosiłam w 2x bo do mnie przemawiały argumenty przeciw, widziałam że jakoś za szeroko Marta ma te nóżki. Jednocześnie nosiłam w nosidle zanim sama usiadła (zrobiła to tydzień temu, nosimy w Tuli do dwóch miesięcy) bo miałam wrażenie, że wszystko jest ok, nózki nie za szeroko, plecki podparte... Także ja bym po prostu się zastanowiła czy wg Ciebie dla Twojego dziecka to jest pozycja ok czy nie, i podjęła decyzję, bo będzie coraz więcej takich decyzji
    Agnieszka, mama Marty (10.2011), Miriam (12.2014) i Elżbiety (11.2016)

  10. #10
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia.234 Zobacz posta
    był gdzieś taki wątek, w którym malabru pokazywała porównanie 3 wiązań - kangura, kieszonki i 2x
    szukam, szukam, ale nie umiem go znaleźć

    toż malabru z Gdańska

  11. #11
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baryłka Zobacz posta
    toż malabru z Gdańska
    no przecież wiem
    co nie zmienia faktu, że wątku nie znalazłam

  12. #12
    Chustofanka Awatar Itula
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    259

    Domyślnie

    właśnie po to pytam żeby poznać fakty i podjąć decyzję choć to trudne, bo sama nie mam żadnego doświadczenia. Koleżanka miala niedawno konsultacje z doradczynią tu w Gdańsku i uczyła ją właśnie kieszonki i 2x, przy czym chwaliła 2x że nie trzeba go całkiem rozwiązywać żeby dziecko wyjąć.
    Dla mnie 2x jest bardzo wygodny i w noszeniu i wiązaniu, ale nie chcę dla swej wygody zaszkodzić dziecku.
    Ostatnio byłam w sklepie z chustami, gdzie pani jest też doradczynią i nie miała zastrzeżeń co do mojego wiązania- widziała kieszonkę i 2x, oraz polecała Bondolino, w którym też nózki były dość szeroko i wydawao mi się że pupka jest mniej wpadnięta niż w chuście, choć z kolei plecki wyglądały ładnie zaokrąglone. Mówiła też że sama czeto w 2x nosila.
    Mam po prostu trochę mętlik w glowie i próbuję to jakoś uporządkować

  13. #13
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    Pani w sklepie ma trochę też inne zadanie nioż doradzić to raz
    a dwa przeglądaj wątek trójmiejski tam dziewczyny umawiają się na spotkania w plenerze


    kasia coś mi się zdaje ze on ukryty na tym dla doradców

  14. #14
    Chustomanka Awatar pata79
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Józefów, woj.lubelskie
    Posty
    1,031

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agulinka Zobacz posta
    wiesz, ja nie jestem doradcą, ale jestem mamą i uważam, że każda z nas, poznając fakty, licząc plusy i minusy sama podejmuje decyzję. ja nie nosiłam w 2x bo do mnie przemawiały argumenty przeciw, widziałam że jakoś za szeroko Marta ma te nóżki. Jednocześnie nosiłam w nosidle zanim sama usiadła (zrobiła to tydzień temu, nosimy w Tuli do dwóch miesięcy) bo miałam wrażenie, że wszystko jest ok, nózki nie za szeroko, plecki podparte... Także ja bym po prostu się zastanowiła czy wg Ciebie dla Twojego dziecka to jest pozycja ok czy nie, i podjęła decyzję, bo będzie coraz więcej takich decyzji
    Fajne to co piszesz, ale ja mam chyba za mało w siebie wierzę...

  15. #15
    Chustomanka Awatar malabru
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    621

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia.234 Zobacz posta
    no przecież wiem
    co nie zmienia faktu, że wątku nie znalazłam
    Porównanie jest w wątku na forum dla doradców

    Itulo, pisze PW

  16. #16
    Chustofanka Awatar Itula
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    259

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baryłka Zobacz posta
    Pani w sklepie ma trochę też inne zadanie nioż doradzić to raz
    a dwa przeglądaj wątek trójmiejski tam dziewczyny umawiają się na spotkania w plenerze
    Ale pani w sklepie jest doradcą prowadzącym ponoć indywidualne konsultacje chustowe i jak o te konsultacje zapytałam to powiedziała, że ja umiem wiązać, że jest ok. Wydaje mi się że gdyby coś się jej nie podobało w moim wiązaniu to powinna mnie na te konsultacje namawiać chyba?

  17. #17
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez malabru Zobacz posta
    Porównanie jest w wątku na forum dla doradców
    szkoda, że wątek został schowany

  18. #18
    Chustomanka Awatar malabru
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    621

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia.234 Zobacz posta
    szkoda, że wątek został schowany
    Publiczne dyskusje między doradcami nie służą osobom nowym w temacie. Kwestie techniczne lepiej wyjaśniać między sobą

  19. #19
    Chusteryczka Awatar mgosia
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,592

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez malabru Zobacz posta
    Publiczne dyskusje między doradcami nie służą osobom nowym w temacie. Kwestie techniczne lepiej wyjaśniać między sobą
    Co nie zmienia faktu, że może nie-doradcy też chcą coś naocznie zobaczyć, a nie tylko wierzyć na słowo
    przepraszam z góry za literówki i brak polskich znaków, często piszę z telefonu
    Gosia mama Lili (10 2009 oraz Hani 03 2012)

    mój blog



  20. #20
    Chustoguru Awatar Agulinka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    9,342

    Domyślnie

    Pamiętam jak na początku mojego noszenia czy nawet jeszcze w fazie poznawania terenu, trafiłam na wątek, gdzie doradczynie spierały się o bodaj kangurka. Ktoś je uciszył, prosząc aby przeniosł sie do ukrytego, żeby "nie straszyć nowych noszących". poczułam się jak głupia kura któa sama nie umie poznać co jest "dobre" a co "złe" i że te kwestie gdzieś się poza moim zasięgiem rozpatruje. Dziwne to było uczucie, i choć dziś wiem wiećej, to czasem wraca.
    Agnieszka, mama Marty (10.2011), Miriam (12.2014) i Elżbiety (11.2016)

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •